میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 جولای 2019 ساعت 1:38 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 6 دیدگاه 523 بازدید

درخواست جوانان روستای «بریز» از مسئولین لارستان/ به روند واگذاری زمین در «بریز» اعتراض داریم

درخواست جوانان روستای «بریز» از مسئولین لارستان/ به روند واگذاری زمین در «بریز» اعتراض داریم

آفتاب لارستان: متن پیش رو نامه ارسالی مخاطبان با امضای «تعدادی از جوانان نیازمند مسکن در روستای بریز» است که در آن نسبت به روند واگذاری زمین در روستای بریز انتقاد شده است.

لازم به ذکر است که مطالب مندرج در این ستون لزوما موید دیدگاه آفتاب لارستان نیست و حق پاسخگویی برای نهادهای مورد نقد این نامه در همین سایت محفوظ است.

***

طبق مصوبه دولت و دستوالعمل ترویج شهرک سازی در کشور؛ چند سال قبل حدود ۱۰۰قطعه زمین جهت ساخت مسکن به جوانان بریزی واگذار گردید. (بر اساس تصمیم شورای اسلامی وقت بریز و معتمدین محل به هر خانواده بریزی که دارای کارت پایان خدمت و فاقد زمین بودند یک قطعه زمین تعلق می گرفت). بر اساس طرح یاد شده چندین جوان بریزی صاحب خانه شده و به قولی زندگانی آنان سر و سامان یافت.

حدود دو سال قبل مرحله دوم طرح واگذاری زمین به جوانان بریزی ابلاغ گردید. چندین جوان با پرداخت مبلغ ۸۰۰هزار تومان به حساب شورای اسلامی بریز منتظر واگذاری زمین می باشند که متاسفانه این مهم تاکنون محقق نگردیده است.

طبق گفته جوانان متقاضی؛ زمین ها به اشخاص دیگری واگذار می گردد!

گفتنی است مسئولین اداره مسکن لارستان شخصی را دارای صلاحیت دریافت زمین می دانند که تمام شرایط زیر را دارا باشد:

۱-متاهلین ۲-جوانان دارای کارت پایان خدمت ۳-سن بالای ۲۵سال.

اما اعضای شورای اسلامی بریز هم طبق این دستورالعمل از واگذاری زمین به جوانان خودداری نموده و در دستورالعملی عجیب زمین را به اشخاص فاقد صلاحیت و کسانی که صاحب چندین قطعه زمین در روستا هستند واگذار می نماید.

بر اساس دستورالعمل شورای اسلامی بریز زمین به اشخاص زیر تعلق می گیرد:

۱-متاهلین. ۲-زنان سرپرست خانوار ۳-زنان بالای ۶۰سال ۴-دختران بریزی که با شخص غیر بریزی ازدواج کرده اند.

با این وصف شنیده می شود اشخاصی از شهرهای لار-شیراز-جهرم و داراب با استفاده از روند واگذاری توانسته اند چندین قطعه زمین دریافت نمایند. (اثبات این ادعا البته به دلیل عدم پاسخگویی اداره مسکن لارستان و اعضای شورای اسلامی بریز مشخص نیست!)

لازم به ذکر است جوانان و خانواده های بریزی با مراجعه به اداره مسکن لارستان و شورای اسلامی بریز خواستار پاسخ مسئولین درباره این اقدام عجیب شده اند. اما متاسفانه مسئولین اداره مسکن و اعضای شورای اسلامی بریز پاسخی جهت رفع ابهامات موجود و مطالبه به حق جوانان بریزی ندارند.

لذا با توجه به موارد یاد شده جوانان بریزی از نماینده محترم مردم شهرستان های لارستان؛ خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی؛ فرماندار؛ امام جمعه و بخشدار محترم مرکزی لارستان تقاضامندند جهت رسیدگی به مطالبات عمومی و رفع ابهامات موجود اقدامات لازم را انجام دهند.

تعدادی از جوانان نیازمند مسکن در روستای بریز


6 نظر

 1. بریز گفت:

  0

  0

  من رفتم پیش ریس شورا میگم زمین میخوام میگه […]تا زمین بهت بدم. ریس شورا اومده چندتا زمین به […] داده که حقشون نیست. بقیه شورا هم از ریس شورا میترسن. دهیار بریز هم چهار سال یک بار حاضر میشه اون هم موقعی که میخوان دهیار انتخاب کنند.
  هیچ مسولی از لار همـ پیگیری نمی کنه.
  یکبار نیامدند و از دهیار بخوان که عملکردش بگه.مسولین بیان نگاه کنید فلکه و شهربازی بریز ۵ساله نیمه کاره مونده دهیار هیچ کاری نمی کنه فقط میگه بودجه ندارم. مگه میشه اینطور چیزی. اگر فرمانداری یکبار از دهیار عملکرد میخواست دهیار به خودش اجازه نمی داد هر چهارسال یکبار پیداش بشه
  دهیار همش میگه بودجه نمیدن. مگه

 2. لاری گفت:

  1

  0

  خیلی خوبه که مردم روستاها و شهرهای اطراف هم مطالبه گر شدند و این یعنی بالا رفتن سطح آگاهی مردم. این یعنی اینکه هر مسئولی اگر توان کار ندارد نباید مسئولینی بپذیرد

 3. طاهری گفت:

  0

  0

  اقا دهیار از اقوام ماهستا ولی راست میگه دهیار هیچ کاری نمی کنه. خدایی بیاین بریز ببینین چقدر عقب افتادست. شورا چرا زمین که حق جون بریزی هست میاد به پیره زن میده که پیره زن زمین بفروشه به ۱۰میلیون. چرا زمین بریزی دادین به صحرای باغی و دارابی که بیاد زمین با ۵میلیون بخره بعد همون زمینو به جوون بریزی بفروشه ۲۵میلیون. دهیار و شورا باید عوض بشن چون دنبال هدف خودشونن. بیاین بریز نگا کنین.

 4. TNTE گفت:

  0

  0

  بريز بي صحاب هست كسي به كسي نيست
  چرا زمين شهرك خريد فروش بشه چرا
  نميتونيه درست بكنه نميخواد بدن يكي ديگه تا درست كنن
  نه هر كس نا كس كه پولداره بيا بخره
  مقصر شورا و. دهيار روستا هستن

 5. علی دهاتی گفت:

  2

  0

  دوستان بریزی دمتون گرم . پیگیر حق خود باشید تا محقق شود. خدا قوت . فقط کوتاه نیایید و از افشای نام مفسدان نترسید.

 6. بنده خدا گفت:

  0

  0

  سلام نه شورا احساس مسئولیت می کنندو نه دهیار تنها خواهشی که از عزیزان داریم اینه شما که توانایی کار نداری برو کنار.
  اقای دهیار ۱۵سال است دهیار است ایشان دیگر هر چه برنامه داشته انجام داده دیگر […] و هر روز به هر بهانه ای کار های خودش رو توجیه میکند واقعا قابل قبول نیست هنوز بعد دو یا سه سال میگوید من کارگر برای ساخت فلکه یا پارک که هر دو نیمه کاره رها شده.
  با این امر بخشداری هم زیر سوال می‌رود که هیچ رسیدگی ندارد.
  خواهشاً پیگیری کنید مسلمانان.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان