میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۲ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 228 بازدید

درخواست های مدیران لارستان از وزیر بهداشت: از تخصیص کد اعتباری و ارتقای دانشکده علوم پزشکی تا افزایش نیروی های شاغل

درخواست های مدیران لارستان از وزیر بهداشت: از تخصیص کد اعتباری و ارتقای دانشکده علوم پزشکی تا افزایش نیروی های شاغل

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه در لارستان حضور یافت و در همین روز تعدادی از طرح های خیرساز این منطقه را افتتاح کرد.

وی همچنین در سالن بیمارستان امام رضا(ع) لار به همراه مسئولان ارشد لارستان نکاتی را در حوزه بهداشت و درمان این منطقه بیان کرد. در این مراسم همچنین مسئولان لارستان درخواست هایی را درحضور وزیر مطرح کردند.

سایت میلاد لارستان گزارش کامل و تفکیکی از سخنرانان این مراسم منتشر کرده است که خلاصه آن را در ادامه می خوانید:

وزیر بهداشت: دانشکده های درمانی لارستان را افزایش می دهیم

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه امروز، روز برابری و برادری و در کنار هم بودن ارکان جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: سیاست دولت تدبیر و امید این بوده است که در کنار خیرین باشد و در پروژه های خیرساز سهم خود را پرداخت نماید و در این منطقه نیز قول می دهیم در اولین جلسه وزارتخانه تخصیص سهم دولت در پروژه های خیرساز منطقه را به نتیجه برسانیم.

نمکی با بیان اینکه یکی از راههای ارتقا و ایجاد یک دانشگاه که در تقاضاهای مسئولین لارستان بود ایجاد زیرساختهای لازم در منطقه است، تصریح کرد: این قول را می دهیم که در اولین جلسه بحث افزایش دانشکده های موجود در لارستان را عملی کنیم تا زیرساخت های ارتقاء دانشکده علوم پزشکی لارستان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در اولین جلسه شورای معاونان وزارتخانه تخصیص ۱۰ میلیاردتومان هزینه انشعابات پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان ابلاغ خواهد شد، افزود: در منطقه لارستان ما نیازمند یک نقشه راه هستیم تا هزینه ای که دولت و خیرین در منطقه می کنند به هدر نرود و نباید کارهای موازی در سطح منطقه صورت پذیرد.

وزیر بهداشت با تقاضا از مسئولین منطقه لارستان برای همفکری در ترسیم یک طرح ۵ ساله برای آینده شهرستان می خواهد، گفت: ما نیازمند این هستیم که بدانیم برای توسعه خطه لارستان باید چه کارهایی انجام داد و با ایجاد این طرح و نقشه راه، خود بخود تصویب طرح ها در مدارج بالا صورت خواهد گرفت زیرا از منطق برخوردار خواهد بود.

نمکی با تأکید بر اینکه نیازهایی که در لارستان وجود دارد با نیازهای شیراز و اصفهان و تهران متفاوت است به همین دلیل باید یک مدل بومی در سطح منطقه ترسیم شود، بیان کرد: بهتر است آینده منطقه لارستان بر اساس همت بلند موجود در آن ترسیم و برنامه ریزی شود نه اینکه فقط به کارهای کوچک در منطقه لارستان اکتفا کنید.

وی با بیان اینکه باید با برنامه ریزی بر اساس همت والای مردمان منطقه فکر کرد و بدنبال کارهای بزرگ بود، پیشنهاد ایجاد مرکز کنفرانس های بین المللی در لارستان را مطرح کرد و گفت: این کار باعث می شود افرادی نخبه از داخل و خارج به سمت لارستان بیایند و موجب رونق منطق و جذب توریسم درمانی نیز در لارستان شود.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه پتانسیل منطقه لارستان بیش از درخواست افزایش چند تخت بیمارستان و این قبیل موارد است، اضافه کرد: باید لارستان در سطح بین الملل شناخته شود.

جعفرپور: دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه ارتقا یابد

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با درخواست از وزیر بهداشت برای ارتقای دانشکده علوم پزشکی این شهرستان به دانشگاه، خواستار تخصیص بودجه لازم جهت انشعابات پردیس این دانشگاه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان شد.

در این مراسم نماینده مردم شهرستانهای لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل های این مناطق در حوزه بهداشت و درمان، گفت: این ظرفیتها می تواند این مناطق به عنوان محور درمانی و مراجعات جنوب فارس و شمال هرمزگان قرار بگیرند.

جمشید جعفرپور با برشمردن مهمترین مطالبات حوزه انتخابیه، افزود: ارتقا دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه، تکمیل کارهای خیرین و پرداخت سهم دولت، افزایش نیرو و تبدیل وضعیت نیروها به پیمانی و رسمی، تخصیص بودجه لازم جهت انشعابات پردیس دانشکده که بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد از جمله این درخواست هاست.

وی تصریح کرد: اختصاص کمک هزینه ۳ میلیاردتومانی به بخش معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان برای انجام وظائف محوله، اختصاص ارز دولتی برای خرید دستگاه های مورد نیاز بیمارستان سرطانی مرحوم صالح پور که هزینه آن توسط خیرین تامین خواهد شد و همچنین تخصیص نیرو و امکانات به پایگاههای اورژانس از دیگر مواردی است که نیاز به اهتمام بیشتری دارد.

اسماعیلی: خیرین باعث سهیم شدن دولت در طرح های درمانی شده اند

مدیرعامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی با بیان اینکه به نیت ۱۲ امام ۱۲ پروژه در حال ساخت یا بهره برداری قرار دارد، گفت: از جمله این پروژه ها می توان به کلینیک قلب و عروق، ۱۸ واحد پانسیون پزشک، بخش زنان و picu، بخش pnicu، بازسازی و تجهیز آشپزخانه بیمارستان، مشارکت در ساخت ساختمان ctscan۱۶ ، مشارکت در خرید سی تی اسکن ۱۲۸ اسلاید، بازسازی ساختمان انتقال خون لارستان، احداث بخش دیالیز بیمارستان ایرانشهر سیستان و بلوچستان و خرید دستگاههای مورد نیاز بیمارستان سرطانی از جمله این طرح ها است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه از گذشته و پس از جنگ به صورت ویژه ای خیرین لارستانی به کمک دولت آمدند که نمونه ای از آن احداث بیمارستان امام رضا(ع) توسط حاج محمدکارگر است و پس از آن توسط دیگر خیرین پروژه تکمیل تر شد، افزود: امروز درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی هاشمی زاده لارستان و بخش داخلی بیمارستان شاهد بهره برداری از آن بودیم که توسط جوانان بومی منطقه و با تلاش های شبانه روزی انان و با هزینه خیر و دولت به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: خیرین در واقع عاملی شدند که دولت با وجود تنگناهای بودجه ای خود در این پروژه سهیم شود و این پروژه عظیم به بهره برداری برسد.

محتاجی: برای پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان کد اعتباری تعریف شود

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت لارستان نیز در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده علوم پزشکی لارستان بیش از ۳۵۰ هزار نفر را تحت پوشش خود قرارداده است، گفت: علاوه بر آن، خدمات مناسبی به مراجعه کنندگان از شهرستانهای جنوب فارس و شمال هرمزگان ارائه می شود.

منصور محتاجی با اشاره به اینکه در شهرستان لارستان ۷۷ خانه بهداشت، ۴۷ مرکز شهری و روستایی، ۵ بیمارستان و ۲۵ واحد شهری و روستایی ساخته شده است، افزود: این توقع می رود بیش از پیش از لحاظ بودجه به لارستان توجه شود.

وی با بیان اینکه طی سالهای ۹۵ تا ۹۷ بیش از ۱۰۰ میلیاردتومان توسط خیرین در منطقه لارستان هزینه شده است، ادامه داد: در پردیس دانشگاه علوم پزشکی لارستان ۲۰ هزار مترمربع ساخت و ساز توسط خیرین در حال انجام است که توقع داریم کداعتباری آن توسط وزارت بهداشت مصوب شود زیرا این مهم مدت هاست توسط مسئولین لارستان درحال پیگیری است.

وی با تأکید بر اینکه یکی از درخواست های مردم لارستان ارتقاء دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه است، یادآور شد: از دیگر اقدامات مجمع خیرین لارستان ساخت ۵ واحد خانه بهداشت در منطقه زلزله زده کرمانشاه و ارسال یک هزار بسته غذایی به مناطق سیل زده کشور بوده است.


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  حال که خيرين منطقه تمام و کمال يار و ياور مراکز بهداشتي و درماني منطقه هستند مسوولين نيز همت داشته باشند و همانند جهرم و فسا و ايرانشهر و ….در ارتقاي دانشکده علوم پزشکي لارستان به دانشگاه اقدام نمايند ،درکجاي کشور ميتوان ديد که دو شهر به فاصله کمتراز ۱۰۰کيلومتر دو دانشگاه علوم پزشکي داشته باشند منظورم شيراز ،جهرم و فسا

 2. لارستانی گفت:

  0

  0

  در پاسخ ناشناس عرص کنم که در کجای ایران به فاصله ۱۲ کیلومتر ۲ دانشکده علوم پزشکی وجود دارد منطور لار وگراش است لاریها برای اینکه دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند باید در بخش بزرگ اوز شبکه بهداشت ودرمان ایجاد کنند تا زیر مجموعه دانشگاه شود وبه اینصورت شرایط وذمینه فراهم شود برای پیشرفت وارتقا باید دست از تنگ نطری برداریم تا همه مناطق متوازن توسعه یابند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان