میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 می 2020 ساعت 1:04 ق.ظ سرویس:مطلب شما 18 دیدگاه 667 بازدید

درخواست های مردم «درز و سایبان» از بخشدار مرکزی لارستان

درخواست های مردم «درز و سایبان» از بخشدار مرکزی لارستان

آفتاب لارستان: متن پیش رو با امضای جمعی از اهالی درز و سایبان خطاب به بخشدار مرکزی لارستان نوشته شده و در آن چند نیاز ضروری مردم این منطقه محروم عنوان و تقاضای پیگیری برای رفع آنها شده است.

این نامه را با این توضیح بخوانید که حق پاسخگویی به آن از سوی بخشداری مرکزی لارستان در همین سایت محفوظ است:

***

با سلام؛ آقای پیروز بخشدار محترم مرکزی به استحضار می رساند ‌که روستای شهرک سایبان در۱۲۰ کیلو متری شهرستان لارستان از توابع بخش مرکزی با بیش از هزار خانوار، از امکانات بعضا اولیه روستایی محروم می باشد و با توجه به گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب هنوز محرومیت در این روستا بیداد می کند.

جناب آقای فرماندار و بخشدار؛ از شما و هیئت همراهتان، برای دیدار از این روستا دعوت می کنیم، هرچند شاید این آرزو مثل دیگر آرزوهای اهالی روستا محقق نشود لذا درخواست های آنها را به اختصار به عرض می رسانیم:

جناب آقای پیروز،  بخشدار محترم بخش مرکزی! مردم منطقه محروم درز و سایبان به قرص نانی که شما از طرف چهارتا خیّر توزیع می کنید و آن را در رسانه ها هم منعکس می کنید، محتاج نیستند! مردم ما خواسته هایی به شرح زیر دارند و لطفا آنها را پیگیری بفرمایید:

۱)این روستاهای محروم راه روستایی مناسب (آسفالت!) ندارند و هیچ ماشین غیر بومی حاضر به ترابری مسافر به این روستا حتی در مقابل گرفتن کرایه های بالا نیست.

۲) اغالب کوچه ها و خیابان های این روستاها خراب است و موقع  بارندگی اثر این مشکل بیشتر می شود.

۳) این روستاهای محروم زمین ورزشی مناسب ندارند و برای بهره برداری از یک زمین ورزشی برای جوانان پرتعداد این روستاها مرتب امروز و فردا می کنید!

۴) این روستاها همچنین از آب آشامیدنی سالم هم بی بهره  هستند اما با وجود کم آبی مردم مجبور به خریدن انشعاب به قیمت بالا هستند!

آقای پیروز،  بخشدار مرکزی که نماینده دولت خدمتگزار هستید، لطفا برای خودتان در این روستا با پیگیری خواسته های اهالی باقیات الصالحات یادگار بگذارید.

جناب بخشدار متاسفانه همان مقدار بودجه اندکی هم که برای روستا مشخص می کنند به طریق مختلف برگردانده می شود!

مردم بخاطر برنامه ریزی نادرست مسئولان همچنان فشارهای زیادی را تحمل می کنند و برداشت غالب نیز این است که از زمان تصدی جنابعالی در بخشداری مرکزی کار مثبتی برای روستا ها انجام نشده است.

جناب بخشدار! لطفا اگر راه و چاره ای برای بهتر زندگی کردن این مردم محروم سراغ ندارید نمک هم روی زخم آنها نریزید و آبروی این مردم محروم را با نمایش توزیع چند قرص نان و انعکاس در رسانه های مختلف مخدوش نفرمایید.

از طرف جمعی از اهالی درز و سایبان


18 نظر

 1. علی گفت:

  0

  0

  بودجه برگردانده می شود؟!!!!!
  ای وای بر ما
  ای وای بر ما

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  بر خود فرض می دانیم از تلاشهای مجدانه وجهادی جناب دکتر پیروز، بخشدار محترم بخش مرکزی از آغاز پذیرش مسئولیت تا کنون در رفع محرومیت روستاهای بخش مرکزی لارستان بزرگ صمیمانه تشکر نمائیم.
  قطعاً خداوند شاهد تلاش جنابعالی در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی رفاهی و اقتصادی مناطق محرومتر بخش مرکزی هست و إن شاءالله با روحیه ی بسیجی وجهادی که از شما سراغ داریم کلمه محرومیت از کلیه مناطق محروم بخش مرکزی برداشته خواهد شد.
  دهیاری وشورای روستای بلوچی

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام جناب بخشدار
   شهيد مطهري در کتاب حق و باطل جملاتي به اين مضمون نوشته‌اند: از کودکي هميشه اين سوال برايم مطرح بود که: چرا قطار تا وقتي ايستاده است کسي به او سنگ نمي‌زند… اما وقتي قطار به راه افتاد سنگباران مي‌شود…. اين معما برايم بود تا وقتي که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم ديدم، اين‏ قانون کلي زندگي ماست که هر کسي و هر چيزي تا وقتي که ساکن‏ است مورد احترام است، تا ساکت است مورد تعظيم است… اما همين‌که به راه افتاد و يک قدم برداشت نه تنها کسي کمکش نمي‏کند، بلکه‏ سنگ است که به طرف او پرتاب مي‏شود و اين نشانه يک جامعه مرده است. ولي يک جامعه زنده فقط براي کساني احترام قائل است که: متکلم هستند نه‏ ساکت، متحرکند نه ساکن، باخبرترند نه بي‏خبرتر.
  ما اهالی روستای دورافتاده بلوچی از تلاشهای مجدانه جناب عالی با همه ی محدودیت های حاصل ازتحریم سپاسگزاریم وهرگز از دایره انصاف خارج نمی شویم
  خداوند بر عزتتان بیفزاید

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  این مطلب کاملا مغرضانه نوشته شده. حداقل اینکه بخشدار محترم مرکزی بارها و بارها به منطقه آمده و برای حل مشکلات مردم بسیار تلاش می کنند. لذا اینکه گفته شود حضور شان در روستاهای محروم آرزو هست کاملا بی تقوایی و بی انصافی است

 5. کهنه مرکزی گفت:

  0

  0

  دکتر پیروز واقعا مخلصانه کار میکنن اما وقتی بودجه نمیدن ایشون چیکار کنن؟گرفتن بودجه وظیفه نماینده هست،گذشته از این متاسفانه روندی در شهرستان وجود دارد که حتی امثال دکتر پیروز که مخلصانه و مجدانه میخوام خدمت کنن دلسرد میشن و مجبور میشن تبعیت کنن از فشارها،دکتر پیروز خودشون عالی هستند اطرافیانشان موجب تخریب ایشون نشن

  • ناشناس.. گفت:

   0

   0

   سلام دوست عزیز اگر بودجه نیست و نمیدن پس چرا جاهای دیگه کار کنه فقط واسه منطقه دروز و سایبان که میرسه بودجه تمام می شود

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دوست عزیزی که میگین بارها ه منطقه امده چه خروجی داشته؟؟؟ آیا مشکل اب شرب برطرف شد؟؟ آیا جاده درز و سایبان به لار که خیلی معذرت میخوام مثل جیگر زلیخا هست برطرف شد؟؟؟ ایا مشکل انتن دهی منطقه برطرف شد…یعنی واسه تماس تلفن به پشت بام یا بالای تیر برق نمیری شما؟؟؟ و و و خیلی مشکلات دیگه…و ما مردم تشکر میکنیم از آقای منشی مدیر محترم افتاب لارستان که حرف دل ما مردم قید کردند… و اگر از نظر شما منطقه مشکل نداره همین شما با حضور بخشدار بیاین نظرات مردم رو بشنوین..

 6. بهنام گفت:

  0

  0

  باسلام وخسته نباشید خدمت بخشدار بخش مرکزی .جناب دکتر پیروز منطقه درزو سایبان از چندین روستا تشکیل شده ودر روستاهای اطراف مثل سایبان .شتوان و…جمعیت بیشتر از درز ساکن هستند که از نعمت تلفن همراه واینترنت بی بهره میباشند از شما وهمکارانتان عاجزانه خواهشمندم این محرومیت مهم در اولویت خدمتتان قرار دهید وچه بسا دانش آموزانی که آموزش از فضای مجازی میبینند بیشترین آسیب از محروم بودن اینترنت دارند ….

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  باسلام خدمت جناب منشی خبرنگارمحترم

  عارضم که مبنی براگهی که چندروزپیش ازطریق رسانه لارستان منتشرنمودیدوتنظیم کننده ان نیزاهالی درزوسایبان خطاب نمودیدامامتاسفانه ان خبرهیچ منبع موثقی نداشت درحالی که اهالی وحتی مسعولین منطقه نیزازان بی خبربودن وتنهاازسوی افرادی که اصلااگاهی ازدهستان ندارندصورت گرفته وقصدتخریب مسعولین زحمتکش راداشته اند. حداقل توقع میرفت تحقیقات بیشتری دراین باره انجام میدادید،،،

  قبل ازهرچیزاززحمات بی دریغ جناب پیروزبخشدارمحترم بخش مرکزی نهایت تقدیروتشکررادارم

  باتشکر؛مرادی دهیارسردشت

 8. شاهد گفت:

  0

  0

  با سلام من خود شاهد هستم که آقای مهندس پیروز یکی از پیگیر ترین مسئولان در رابطه با درز و سایبان میباشند.د بدون اینکه ایشان دعوت به دهستان شوند خودجوش به همراه تعداد زیادی از مدیران ارشد شهرستان به دهستان چندین باره عزیمت و پیگیر مشکلات بوده اند.

 9. لاری گفت:

  0

  0

  چهل سال است که میگویند منطقه محروم درز و سایبان ولی هیچگونه کارهای اساسی جهت محرومیت زدایی انجام نگرفته چه کسانی برای گرفتن بودجه بخصوص برای مناطق محروم باید تلاش کنند و مصرانه دنبال اخذ ان باشند؟

 10. ناشناس.. گفت:

  0

  0

  دوستان دهیاری که لالایی بلدین چرا خوابتون نمی بره واسه واسه مردم روستای منطقه کاری نمی کنید؟؟؟ همین شما آقای مرادی دهیار سردشت…مگه مردم شما از اینترنت فُرجی استفاده می کنند؟؟؟ مگه واسه تهیه اب اشامیدنی هنوز دبه به دست نیستند ؟؟؟ مگه شما از جاده درز و سایبان به لار نمی رین…یا شاید هم با هواپیما می رین که وضعیت جاده ها نمی بینید…لطفا طرفداری الکی نکنید…

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام…والا هروقت هم پیش بخشدار و آقای پیروز واسه مشکلات بحث میکنی میگه بودجه کجا بوده ..بعدش هم میگه اتفاقا تو منطقه کار شده…خب ما که نمیتونیم از مردم لار بودجه بگیریم و شخص اول منطقه بخشدار هستن که اونم جواب سر بالا میدن….

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  ما مردم هم نه به آقای بخشدار فحش دادیم و نه […] فقط ازش خواهش کردیم که مشکل ما مردم حل کنه.. اینکه بعضی دوستان طرفداری حزبی و سیاسی می کنند درست نیست آقای پیروز هم به نظرم تو مدت باقی مانده پست خودشون سعی کند با کار کردن و رک و راست بودن با مردم واسه خودشون عاقبت به خیری به جا بزاره…و در ضمن یه مسئول باید انتقاد پذیر باشند نه […]

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام .مطالبی اعتراض آمیز عده ای از جوانان و مردم دهستان درز وسایبان نسبت به عملکرد مسولین نوشته اند که آقای مرادی دهیار روستای سردشت اعتراض کرده و مردم را بی اطلاع از مشکلات روستاها معرفی کرده .اولا به اطلاع آقای موسی مرادی برسانید .شما دهیار ۸ خانوار روستای سردشت هستید که چهار خانوار در زروان زندگی می کنند و کارگری بدبختی زندگی خود می گذرانند و ۴ خانوار هم در گردش در باغ ها مشغول کارکری هستند .در روستای سردشت فقیر ترین قشر منطقه درز وسایبان در آنجا زندگی می کنند .آقای مرادی شما گفته اید که مسولین درز وسایبان از این موضوع خبر ندارند .به جنابعالی تذکر داده می شود که اگر دهستان درز وسایبان مسولی هم داشته باشد شما نیستید .شما فقط مسول […] ممکن است دهیار یک روستا باشید ولی قیم یا وکیل و وسیع مردم دهستان شما نیستید .منطقه کاملا محروم و مشکلات رعاعی هم زیاد دارد .هر قومی که درزو سایبانی باشد ناراحت هستند مطالبی می نویسند .چون در منطقه درز وسایبان تعدادی حدود ۴۵ تا ۵۰ شورا و دهیار هستند هیچکدام […] نیستند وفقط یاد گرفته اند […] خواهشا بال مردم دهستان که نیستید بارشان نباشید .

 14. یک شهروند گفت:

  0

  0

  اکثر رسیدگی ها وکارها مربوط به قبل از انتخابات بوده است. علت چیست؟
  این سوال خیلی مهم ودقیق می تواند بررسی شود.

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر رای زنی ومشورت شود نمی شود منطقه درزو سایبان خودش یک بخش مستقل شود؟

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  اینجانب ارسلان حیدری دهیار روستای کهن برهان نسبت به درج و انتشار پیام اعتراض آمیز در خصوص توزیع کارت نان بین اهالی دهستان درز و سایبان که ظاهرا از طرف جمعی از اهالی این دهستان نیز به چاپ رسیده معترض بوده و درج اینگونه پیام ها که منشاء مشخص و موثقی نداشته را از طرف جنابعالی در بزرگترین کانال خبری لارستان جایز نمی‌دانم.
  انتشار این خبر که قطعا بدون هیچ آگاهی و تحقیقی نیز صورت گرفته به نوعی دیدگاه خیرین بزرگوار را که همیشه نسبت به این منطقه لطف داشته اند عوض خواهد نمود.
  جناب آقای منشی عزیز جنابعالی اگر پیام فرستاده شده را به دقت مطالعه می‌کردید به راحتی به ناآگاهی فرستنده پیام پی میبردید ایشان در بخشی از پیام خود ذکر نموده اند که دیدن فرماندار و بخشدار آرزوی مردم این دهستان است و این در حالی است که در همین سال ۹۸ حداقل دوبار جناب فرماندار و بخشدار به همراه نماینده محترم و روسای همه ادارات در جمع مردم درز و سایبان حضور یافتند و از نزدیک به مشکلات رسیدگی نمودند.
  ضمنا شما که لطف نمودید خبر توزیع قرص نان را پخش نمودید بهتر بود به سایر کمک های ارزشمند خیرین حداقل طی یک ماه گذشته اشاره مینمودید.
  لذا از جنابعالی خواهشمندم از درج اخباری به این شکل از طرف اهالی خودداری نمایید اگر قرار باشد هر شخصی پیام و خبری فرستاده و خواستار انتشار آن از طرف شما گردد قطعا چهره ی این کانال معتبر خبری نیز خدشه دار و به مرور ساقط اعتبار خواهد گردید.
  با تشکر از تلاش شبانه روزی شما برادر بزرگوار🌹

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان