میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵۴ ب.ظ سرویس:مطلب شما 4 دیدگاه 455 بازدید

دردنامه ای به شهید «نجف»

دردنامه ای به شهید «نجف»

نجف جانم سلام. یادت می آید؟ منم…. یکی از دوستانت یا بهتر است بگویم یکی از شاگردانت در مرکز امام جعفر صادق(ع) و همراهت در گردان الفتح.

خیلی کوچک بودم از نظر سنی آن زمان ولی اکنون سنم خیلی بیشتر از آن موقع است ولی افسوس که عقل و ایمانم کمتر از آن زمان.

سلام سردار خوبی ها. نجف جان ۳۱ سال از عروجت گذشت و چه زود گذشت. ولی خوش به حال خودت که رفتی و به ظاهر الان نیستی که ببینی ما چگونه شده ایم؟!

خودم می گویم من چگونه شده ام: وارد دنیایی شدم به نام سیاست؛ آری همین سیاستی که نام دیگر آن شده است خدمت! و هر وقت زمان آن سیاست بازی ها برای رسیدن به پست و مقام می رسد، احساس تکلیف می کنم و برای انجام این تکلیف به هر حیله ای توسل می جویم!

هر راست و دروغی می گویم تا ادای تکلیف کنم. چون باور کرده ام که انجام تکلیف فقط در رسیدن به پست و مقام است.

نجف جان یادم رفت که شاگرد تو بودم و همراه تو در آن دوران. یادم رفت که تو چگونه به تکلیف عمل می کردی وقتی زمان ادای تکلیف می شد. یادم رفت که تکلیف فقط در رسیدن به پست و مقام نیست. یادم رفت که چه به ما می گفتی. فراموشم شده است آیا ممکن است بار دیگر برایم بگویی چگونه ادای تکلیف کنم تا در این ادا دروغ نباشد؟ غیبت و تخریب دیگران نباشد؟ سیاسی کاری و ریا نباشد؟ کبر و غرور نباشد؟ مردی و مردانگی همچون مردانگی خودت وجود داشته باشد؟

نجف جان اکنون دیگر حضرت آیت الهی هم عروج کرده است. بچه بسیجی های آن روز هم مثل آن زمان نیستند! خودم را می گویم. نجف جان دیگر آن سادگی و بی ریایی را ندارم. با ولایت و پشتیبان ولایت فقیه بودن که چه عرض کنم بعضی وقت ها از ولایت فقیه ایراد هم می گیرم که چرا چنین و چنان نکرده است!

نجف جان گفتید که نگوییم نجف حیف بود. اسلام حیف است. بله؛ همین است ولی نجف جان اکنون می گویم نجف حیف بود. شاید بپرسید چرا؟ بیا و ببین که بعضی ها ولی نه من بعضی وقت ها به نام اسلام چه کارها که نمی کنم! برای همین می گویم نجف حیف بود. شاید هم شما حیف نبودید. حیف که ما ماندیم و شما رفتید.

*این مطلب بدون امضا برای این سایت ارسال شده است


4 نظر

 1. معلم گفت:

  0

  0

  بله درسته. خیلیا بخاطر پست و مقام, خیلی کارا میکنند.
  وای اگر از پس امروز بود فردایی

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  همان زمان هم یه عده که برای همگان معلوم است با تمدید ماموریت و به اسم کمک و … به خارج استان تبعید کردند و این موضوع در طی این سال ها هم ادامه دارد فقط جرات گفتن میخواهد نظیر ایشان کم نبودند که پس از خدمت ها و کمک ها به خاطر منافع از […] و […] و … حذفشان کردند و عجب عجیب خویشتان دارند…

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  یاران چه غریبانه رفتندازاین خانه ….هم سوخته شمع ماهم سوخته پروانه …فکرمی کنیداگرنجف زنده بودچگونه می اندیشید شمانجف رانشناخته اید وصیت نامه اش رابخوانیدتامتوجه شویداگرنجف دراین روزگاربودقلبش باچه کسانی بودضمنااین عزیزانی که باخون دل مرکزامام صادق راتاحالاحفظ نموده اندمورداعتمادنجف بوده واکثرامثل شماوحتمابیش ازشمادردفاع مقدس حضورداشته ومسئول بزرگواران ازخانواده معززشهداهستند مطمئن باش که نجف دوستدارانهابودوانهاهم ازیاران وفادارنجف بوده وهستند…عاقبت بخیرباشی … خاکپای نجف …

 4. نجف جانم گفت:

  0

  0

  نجف جانم قراربودسفیرشهداباشیم اسیردنیاشدیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان