میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۷ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 8 دیدگاه 347 بازدید

«درد دل» خبرنگاران لارستان با رئیس جدید ارشاد/ حجتی: از «رسانه» آمده ام و مشکلات شما را درک می کنم

«درد دل» خبرنگاران لارستان با رئیس جدید ارشاد/ حجتی: از «رسانه» آمده ام و مشکلات شما را درک می کنم

آفتاب لارستان: تعدادی از خبرنگاران لارستان یکشنبه ۲۰ مردادماه به مناسبت روز خبرنگار به دعوت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در کتابخانه عمومی گنج شایگان لار گرد هم آمدند.

توجه به «اقتصاد» و «استقلال» رسانه بطور همزمان ضرورت دارد

در این نشست ابتدا مجید حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان از تعلق خاطر خود به رسانه گفت و تاکید کرد: حوزه فعالیت من قبل از ورود به اداره ارشاد «رسانه» و «مطبوعات» بود و همچنان تعلق خاطر خاصی به این موضوع دارم لذا شاید بیشتر از بقیه حوزه ها با مشکلات رسانه ها و حوزه نشر آشنا هستم.

وی در ادامه با بیان اینکه «اقتصاد رسانه» موضوعی کلیدی و برای تداوم فعالیت رسانه ها حیاتی است اضافه کرد: اما همزمان باید به «استقلال رسانه» نیز توجه کرد و بی توجهی به هریک از این دو موضوع یا باعث تعطیلی رسانه یا وامداری و وابستگی آن به اشخاص و نهادها می شود.

کار مشترک رسانه های لارستان در موضوع «تصادفات جاده ای» اثرگذار بود

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان سپس بر ضرورت تشکیل انجمنی متشکل از اصحاب رسانه لارستان تاکید کرد و افزود: بهتر است در عین کثرت، تنوع و تفاوت روش ها اصحاب رسانه در قالب تشکل و صنف بایکدیگر همکاری کنند که نمونه موفق آن کار مشترک رسانه های لارستان در موضوع «تصادفات جاده ای» بود که در اقدامی مشترک توانستند توجه مردم و مسئولان را به این موضوع مهم جلب کنند.

مجتمع علیشیری، لَنگ «تجهیزات» است

حجتی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به پرسش تعدادی از خبرنگاران درباره برخی طرح های فرهنگی هنری شهرستان توضیح داد. وی در پاسخ به چرایی عدم بهره برداری از مجتمع خیرساز فرهنگی قرآنی علیشیری گفت: این مجتمع به همت دکتر علیشیری خیر بزرگوار حتی بیشتر از تعهد اولیه و با هزینه ای بیش از یک میلیارد تومان ساخته شده و طبق توافق تجهیزات این مجتمع باید توسط دولت تامین شود که باتوجه به افزایش قیمت ها اختصاص آن با مشکل مواجه شده اما با پیگیری نماینده مردم در مجلس در حال پیگیری هستیم تا به زودی این مجتمع به بهره برداری برسد.

متولی سینما آزادی لار «سپاه» است و باید راه اندازی آن را پیگیری کند

وی همچنین درپاسخ به پرسشی درباره سرنوشت «سینما آزادی» لار گفت: با توجه به اینکه متولی این سینما «سپاه»  است باید این نهاد پیگیری راه اندازی آن را انجام دهد و از قرار معلوم مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان توسط نماینده مجلس تامین شده و همین مبلغ را باید سپاه بیاورد تا کار بازسازی سینما انجام شود.

برخلاف برخی شهرستان ها در برگزاری «کنسرت های موسیقی» هیچ مشکلی نداشتیم

وی همچنین در همین بخش از همکاری مجموعه سپاه لارستان با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان تقدیر کرد و بطور خاص به همراهی این نهاد و دیگر نهادهای شهرستان با برگزاری کنسرت های موسیقی در لارستان اشاره و تاکید کرد: برخلاف برخی شهرستان ها که در زمینه برگزاری کنسرت های موسیقی مشکل دارند اما خوشبختانه با تعاملی که بین دستگاه ها و نهادهای مختلف لارستان وجود دارد ما چندین کنسرت را بدون هیچگونه مشکلی در لارستان برگزار کرده ایم.

تعمیر تالار وحدت به زودی تمام می شود

حجتی همچنین درباره راه اندازی سینما دیجیتال تالار وحدت گفت: مشکلات این سالن اول کم شدن نیروی انسانی شاغل در آن مجموعه بود که متاسفانه نیروی دیگری جایگزین نکرده اند و دوم مشکلات سخت افزاری و تجهیزات معیوب آن است که البته درحال تعمیرات آن هستیم.

وی با تاکید بر راه اندازی این سینما به عنوان یکی از خواسته های اصلی مردم شهر قول داد این سینما را تا ده روز آینده آماده کند اما زمان پخش فیلم های سینمایی را مشخص نکرد.

خبرنگاران درخواست ها و انتقادات خود را مطرح کردند

گفتنی است در این نشست مدیران و نمایندگان غالب رسانه های لارستان حضور داشتند و هریک به تفصیل به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

افزایش هزینه ها و مشکلات مالی رسانه ها، لزوم تشکیل انجمن صنفی اصحاب رسانه لارسان، عدم همکاری مورد توقع مدیران دولتی و دستگاه ها، اعمال برخی فشارها به رسانه ها، لزوم تهیه بانک اطلاعاتی از خبرنگاران دارای مجوز، عدم مشارکت و حمایت نیک اندیشان منطقه از رسانه ها از جمله دیدگاه هایی بود که مطرح شد.

همچنین خبرنگاران حاضر در نشست برخی انتقادات درون گروهی را شامل فقدان شجاعت در قلم غالب خبرنگاران، عدم اطلاع کامل از اصول خبرنگاری، تمایل زیاد رسانه ها به درج اخبار کوتاه و کم کاری در تهیه محتوا در قالب گزارش های تحلیلی و تفصیلی، فعالیت بدون مجوز برخی از خبرنگاران و… مطرح کردند.

در پایان نشست نیز لوح تقدیر و هدیه ای توسط اداره فرهنگ و ارشاد سلامی لارستان به خبرنگاران اهدا شد.


8 نظر

 1. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  سلام
  به مشکلات خبرنگاری من هم رسیدگی کنید آقای حجتی
  منرا از قلم نیندازید آقای حجتی
  ۰۹۳۹۹۹۸۹۹۰۷و۰۹۱۶۲۹۶۹۱۷۵

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ببخشيد لار تنها شهر بزرگ در استان فارس است که سينما يا سالن بزرگ اجتماعات ندارد ؟دلمان خوش است که نمايندمان رييس کميسيون فرهنگيست

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   در متن سند توسعه شهرستان لارستان، چقدر به موضوع فرهنگی توجه شده چون موضوعاتی که شما عنوان کردید مثل سینما و سالن اجتماعات، همگی در مقوله فرهنگی جای می گیرد و اعتبارات مورد نیاز آنهم از محل خاصی تأمین می شود مثل اعتباراتی که مرکز استان فارس به ارشاد فارس می دهد و یا اینکه در کمیته برنامه ریزی یا سه درصد نفت و گاز! به نظر می آید این موضوع را بررسی کنیم که آیا احداث آنها جزو برنامه های کدام بخش باشد بهتر است؟ ولی به نظر می رسد اینگونه موارد جزو اقدامات اجرائی ارشاد است و زیاد ربطی به نماینده نداردو در این راستا نماینده ید راست ارشاد و ادارات است برای جذب اعتبار آن.

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  خانم جهاندیده که تقریبا شورا و شهر رو رها کرده و کلاً شده یه خبر نگار….
  زحمت میکشن….

  • مدینه صابری گفت:

   1

   0

   به نظر من بهتر هست به شورا برسند و برا شورا تلاش کنند .چون شورای لار ستان خیلی بامزه است

  • مدینه صابری گفت:

   1

   0

   ما که خبرنگار بودیم در ۱۲ سال قبل دیدیم که تو خبر پولی نبود جای تعجبه که خانم جهاندیده خبرنگار صرف بشوند البته خبرنگاری هم باید در اجتماع ارزش و وجهه خاص خودش را داشته باشه که داره.

  • مدینه صابری گفت:

   1

   0

   گاهی وقتا انگیزه فعالیت حرف اول را می زنه که به نظر می رسه خانم جهاندیده انگیزه و توان اینکار را هم در کنار کار شورا داشته باشند.موفق باشند ایشون

 4. لارستانی گفت:

  1

  0

  خانم جهاندیده لطفا به شهر برسید….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان