میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 آوریل 2015 ساعت 10:05 ق.ظ سرویس:مطلب شما 10 دیدگاه 1,815 بازدید

درسي كه «ظريف» به ما داد

zarifدرسي كه «ظريف» به ما داد

اين چند سطر در شرايطي نوشته مي شود كه طبق توافقنامه مسوم به لوزان بالاخره پس از نزديك به دو دهه، گره پرونده هسته اي ايران ظاهرا در حال باز شدن است. در اين لحظات كه شامگاه ۱۳ فروردين است نمي توانم خوشحالي خود را پنهان كنم و تصميم گرفتم چند سطري را براي سايت آفتاب ارسال و خوشحالي خود را با ديگران قسمت كنم.

شايد وقتي روحاني در كارزار انتخاباتي خود اين جمله را بارها و بارها تكرار كرد كه «مشكل هسته اي ايران با تدبير حل شدني است» كمتر كسي و حتي خوشبين ترين هوادار او توقع حل شدن اين گره بزرگ در اين مدت كوتاه را داشت. مشكلي كه با بي تدبيري آنها كه قطعنامه هاي سازمان ملل را كاغذپاره مي خواندند ايجاد شد و عملا ملت ايران را با سخت ترين مقطع تاريخ اين كشور مواجه كرد. آنها كه ابتدا تاثير تحريم هاي بين المللي را در اقتصاد ايران ناچيز مي ديدند اما چند سال بعد حتي مشكلات متاثر از سوء مديريت خود را هم به تحريم ها منسوب كردند.

روحاني و تيم مذاكره كننده هسته اي به سرپرستي محمدجواد ظريف بي شك بدون پشتيباني و حمايت رهبر معظم انقلاب و خواست عمومي نمي توانست اين موفقيت تاريخي را براي كشور رقم بزند اما آنچه كار او را متمايز مي كند اين است كه اثبات كرد براي مبارزه با بدخواهان قسم خورده ملت ايران بايد از شعارهاي پرهزينه اي كه تمام دنيا را عليه ما بسيج مي كند فاصله گرفت و با قدرت ديپلماسي و منطق خود آنها را به حاشيه راند.

به راستي چه كسي باور مي كرد اسرائيل و نتانياهو اينقدر در جهان منزوي شود؟ چه كسي باور مي كرد رابطه آمريكا و اسرائيل با تدبير، عقلانيت و ديپلماسي موفق ايران تا اين حد تيره شود؟

محمدجواد ظريف در اين مدت توانست به همه درس ديپلماسي بياموزد. اينكه مي توان با لبخند، جدي ترين و محكم ترين مواضع را اتخاذ كرد؛ اينكه با شعور و نه شعار مي توان اعتبار و عزت كشور را حفظ و همگان را مجبور به تحسين خود كرد و اينكه زبان منطق و احترام نافذترين وسيله براي سربلندي نظام است.

*اين يادداشت با امضاي «دلاور» براي آفتاب ارسال شده است


10 نظر

 1. علی گفت:

  0

  0

  احسنت بر اینهمه اقتدار

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این قصه سر دراز دارد…

 3. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  فقط دعا می کنیم دوباره مدیر جهان پیدایش نشود که با نزدیکی نظراتش به نظرات برخی افراد خاص دوباره تیشه به ریشه همه تدابیر بزند !
  الهی آمین !

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  ظريف. متشكريم

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  بهتره یک سری به سایت میلاد لارستان بروید ومتن کامل تعهدات ایران د رسایت وزارت خارجه را بخوانید ، آدم یاد تعهدات ننگین ترکمن چای و… می افتد ، کجاش اقتداره ؟؟؟؟؟

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  دستاوردهای تیم مذاکره باعث میشه مشکلات اقتصادی مردم هم برطرف بشه و دولت بتونه وعده های ۱۰۰ روزه اش رو عملی کنه!!

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  وقتی احساس جای تحلیل وتدبیر می نشیند تعداد دلواپسان و طرفداران توافق هسته ای در برابر هنرستان میشود انچه که دیدید.
  اون وقت چیزی که عوض داره گله نداره
  این اون را و اون این را به تعداد ریشخند و نصیحت میکند .

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  حامی تراشی غیر اخلاقی برای بیانیه ضعیف لوزان با توسل به نامه قدیمی همسران شهدای هسته ای/ همسر شهید شهریاری: نامه برای یک سال و نیم قبل بوده، این کار اخلاقی نیست | پایگاه اطلاع رسانی رجا – http://www.rajanews.com/news/206895

 9. حامدپور گفت:

  0

  0

  ﺩﯾﭙﻠﻤﺎﺳﯽ ﻭﺍﻗﻊﮔﺮﺍ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﻣﺎﺟﺮﺍﺟﻮﯾﯽ ﺑﯽﺳﺮﺍﻧﺠﺎﻡ !
  ﺗﻮﺍﻓﻖ ﻫﺴﺘﻪﺍﯼ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﮐﻪ ﺩﯾﭙﻠﻤﺎﺳﯽ ﻭ ﻣﺬﺍﮐﺮﻩ ﺗﻨﻬﺎ ﺭﺍﻩ ﺣﻞ
  ﺍﺧﺘﻼﻓﺎﺕ، ﺣﻔﻆ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﮐﺸﻮﺭ ﻭ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ.
  ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﻟﻮﺯﺍﻥ ﺣﺎﺻﻞ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺩﯾﭙﻠﻤﺎﺳﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺎ ﺍﺯ
  ﺷﻌﺎﺭﭘﺮﺩﺍﺯﯼﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩﻓﺮﯾﺒﺎﻧﻪ ‏«ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺗﻬﺎﺟﻤﯽ‏» ، ﺍﺳﺖ
  ﮐﻪ ﺷﺎﺧﺼﻪ ﺁﻥ ﺑﯽﺗﻮﺟﻬﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳﺒﺎﺕ ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ ﺑﯿﻦ ﺩﻭﻟﺖﻫﺎ ﻭ
  ﻣﻠﺖﻫﺎ، ﺗﺎﮐﯿﺪ ﺑﺮ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺷﻌﺎﺭﻫﺎﯼ ‏« ﻣﺮﮒ ﺑﺮ‏» ﻋﻠﯿﻪ ﺍﯾﻦ ﯾﺎ ﺁﻥ
  ﮐﺸﻮﺭ، ﺑﯽﺍﻋﺘﻨﺎﺋﯽ ﺑﻪ ﻧﻬﺎﺩﻫﺎﯼ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ، ‏«ﻭﺭﻕ ﭘﺎﺭﻩ ‏» ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ
  ﻗﻄﻌﻨﺎﻣﻪﻫﺎﯼ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﻠﻞ، ﻭ ‏«ﺩﺷﻤﻦ ‏» ﺗﺮﺍﺷﯽﻫﺎﯼ ﺑﯽﭘﺎﯾﻪ ﻭ
  ﺍﺳﺎﺱ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﺳﺒﺎﺕ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ..

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  تعجب می کنم از اینایی که این همه ادعای پیروی از ولایت فقیه می کنن اما حمایت ولی فقیه از دولت ومذاکره کننده ها رو نادیده می گیرن وبا رهبری مخالفت می کنن اونوقت از مردم باید چه توقعی داشته باشیم اونا بسیجی بودن که تا امام قطعنامه رو پذیرفت اطاعت کردن اینا فقط […]

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان