میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 فوریه 2017 ساعت 4:18 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند یک دیدگاه 1,382 بازدید

درسی که دانش آموزان به بزرگترها دادند

درسی که دانش آموزان به بزرگترها دادند

* گزارشی از پاکسازی طبیعت با دستان دانش‌آموزان و مسئولان به همراه تصاویر

سید کامران علوی/روابط عمومی شهرداری لار: یک صبح زمستان در هوایی لطیف و روح بخش، پارک جنگلی شهر لار میزبان دانش آموزانی بود که آمده بودند تا روح و روان این تفریحگاه را از زباله های ریخته شده به دست برخی انسانها، پاک کنند.

دانش آموزان دبستان پسرانه عطایی شهر لار در یکی از روزهای اسفندماه بر آن شدند تا با همراهی واحد فضای سبز شهرداری لار و شرکت بندرکار یاران، انجمن نشاط سبز و انجمن نشاط روح و روان لارستان زنگ ورزش خود را به پاکسازی پارک جنگلی از هرگونه زباله اختصاص دهند.

روز موعود فرا رسید. دانش آموزان بعد از تمام شدن برنامه صبحگاهی، به طرف پارک جنگلی حرکت کردند. در ابتدای ورود با چهره بشاش تعدادی از مسئولین شهرستان مواجه شدند که آمده بودند تا دستان کوچک آنان را در این کار تحسین برانگیز یاری کنند. آیات وحی تلاوت شد و حال و هوایی معنوی بر جمع حاکم شد.

حاج موسی کمالیان، مسئول انجمن نشاط سبز لارستان همکاری صمیمانه ادارات شهرستان به ویژه شهرداری، منابع طبیعی و بهزیستی را در این راه ستود. به رسم یادبود هدایایی هم اهدا شد.

نوبت به بخش اصلی برنامه که همان پاکسازی پارک بود رسید. کیسه های زباله بین دانش آموزان توزیع شد. مسئولان و دوستداران محیط زیست هم داوطلبانه کیسه زباله را برداشته و همگام و همراه با دانش آموزان زباله ها را از دل این طبیعت آرام و دوست داشتنی جمع کردند.

دانش آموزان و مسئولان با شور و شعف خاصی این کار را انجام می دادند. کاش کسانی که از روی عدم آگاهی یا آگاهانه زباله ها را سرازیر طبیعت می کنند، بودند تا از این کلاس، درس می گرفتند!

به امید روزی که شهری بدون زباله را شاهد باشیم.

در زیر تعدادی از عکس‌های این برنامه زیبا و پرخاطره را می‌بینید:

IMG_4343IMG_4379IMG_4356IMG_4412IMG_4403IMG_4409IMG_4393


1 نظر

  1. شهروند گفت:

    0

    0

    آفرین

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان