میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 آگوست 2020 ساعت 12:47 ب.ظ سرویس:یادداشت یک دیدگاه 200 بازدید

درضرورت حمایت مردم و مسئولان از رسانه های دارای مجوز لارستان

درضرورت حمایت مردم و مسئولان از رسانه های دارای مجوز لارستان

مجید حجتی*:‌ پدیده انفجار اطلاعات از شاخصه های مهم عصر حاضر است. تمام کشور های جهان با این پدیده مواجه اند چه توسعه نیافته و چه پیشرفته.

سرعت انتقال اخبار و اطلاعات بسیار بالاست. خبر انفجار مهیب بیروت به همان سرعت به دست ما می رسد که خبر زلزله خنج و بیرم را دریافت می‌کنیم. لذا رسانه و قلم که منبع تولید خبر هستند اهمیت فراوان می یابند.

به هر میزان رسانه های حرفه ای و قدرتمند در جامعه افزایش یابد جریان اطلاعات مسیر درست خود را طی می‌کند و آشفتگی اخبار، مهم شدن خبرهای کم اهمیت و نیز وقوع جریانات پیش‌بینی نشده اجتماعی را شاهد نخواهیم بود. به علاوه از آنجا که رسالت رسانه، آگاه‌سازی نسبت به مسائل امروز و رویدادهای فردای جامعه است، لذا می بایست همگان به قدرتمندتر شدن و نیز افزایش رسانه های رسمی و مجوز دار همت گماریم. همگان یعنی مدیران، نهادهای خصوصی و اقتصادی، مردم و نیز خود اهالی ارجمند رسانه.

– وظیفه مدیران حمایت تمام قد از شکل گیری رسانه های رسمی و مجوز دار است. بعلاوه مدیران باید در جهت حرفه ای تر شدن رسانه‌ها بسترهای لازم را فراهم نمایند.

– نهادهای خصوصی و اقتصادی می بایست حوزه تبلیغات را در رسانه‌های رسمی و مجوزدار جدی بگیرند. این یک قانون اجتماعی است که «هر قدر اقتصاد این نوع رسانه ها از سوی مردم و بخش‌های خصوصی تامین شود رسانه‌ها مستقل تر و مردمی تر خواهند شد.»  قطعاً بنرهای تبلیغاتی شهری بسیار مورد توجه نهادهای اقتصادی است اما اگر این نهادهای محترم، بخشی از تبلیغات خود را در اختیار رسانه های رسمی و مجوز دار قرار دهند، با یک تیر دو نشان زده اند؛ هم خود را نمایانده اند و هم به حرفه ای تر شدن جریان رسانه‌ای و اطلاعات کمک شایانی کرده اند. این یعنی یک اقدام هوشمندانه و پسندیده.

– مردم عزیز رسانه های رسمی و مجوز دار را بخوانند و ببینند. همین!

– اما رسانه‌ها می بایست در جهت افزایش تخصص و فن خود تلاش کنند.

خبرنگاران عزیزمان اعم از عکاس، خبرنویس، مصاحبه گر، گزارش نویس، تحلیلگر و … در همه حال به حرفه ای تر شدن بیندیشند. خبرنگار حرفه‌ای می بایست آنطور که خودِ مثبتش می‌خواهد بنویسد و تصویر تهیه کند نه آنگونه که مدیران و حتی مردم (گاهی به اشتباه) می‌خواهند. کنجکاوی نیز لازمه تهیه خبر و گزارش است اگر خبرنگار کنجکاو و جستجوگر نباشد همان را می‌بیند که همگان شاهدند.

روز خبرنگار و سالروز شهادت خبرنگار خبرگزاری ایرنا شهید محمود صارمی بر تمامی اهالی رسانه منطقه لارستان بزرگ گرامی باد.

*سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    درود بر آقای حجتی که برخورد و نگاهشان به رسانه ها و اصحاب رسانه فراتر از نگاه یک مدیر به زیردستان خود است. تواضع و ادب ایشان غیرقابل وصف است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان