میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 257 بازدید

دریافت حق الزحمه سونوگرافی توسط متخصصان غیر رادیولوژیست ممنوع است

دریافت حق الزحمه سونوگرافی توسط متخصصان غیر رادیولوژیست ممنوع است

طی مصاحبه روابط عمومی دانشکده با معاون درمان علوم پزشکی لارستان در خصوص مسئله دریافت حق الزحمه سونوگرافی توسط متخصصین زنان و زایمان، دکتر اکبرزاده گفت: با توجه به شکایات متعدد از سوی مردم و متخصصصین رادیولوژیست در چند سال اخیر مسئله از سوی مسئولان وزارتی بررسی و از بهمن ماه سال ۹۶ با ارسال دستور العملی از سوی وزراتخانه تمامی پزشکان متخصص غیر رادیولوژیست و بطور خاص متخصصین زنان و زایمان موظف شده اند که «در صورت لزوم انجام سونوگرافی در شرایطی که به تشخیص بهتر کمک می کند از دریافت هر گونه وجه بابت این امر خودداری نمایند».

وی در ادامه با اشاره به یک مورد استثناء در این بخشنامه اذعان داشت: پزشکان متخصصی که  دارای گواهی مورد تایید معاونت آموزشی وزارت بهداشت و درمان می باشند می توانند در قبال انجام سونوگرافی سطح یک یا همان سونوگرافی حاملگی در مراکز دولتی و با تعرفه دولتی از مراجعه کنندگان وجه دریافت نمایند.

دکتر اکبرزاده با بیان این مطلب که پس از ابلاغ آئین نامه جلسه توجیهی با پزشکان متخصص مربوطه تشکیل شد، بیان داشت: با اطلاع رسانی دقیق و تشریح آئین نامه و ارسال سه مرحله ای آن به تمامی متخصصان زنان و زایمان و سایر متخصصین غیر رادیولوژیست،این متخصصین مکلف شدند که در قبال انجام سونوگرافی در مطب هیچ مبلغی را دریافت نکنند.

معاون درمان دانشکده تصریح کرد: مردم محترم شهرستانهای لارستان و خنج در صورت مشاهده دریافت وجه می توانند با مراجعه حضوری به واحد نظارت بر درمان دانشکده مستقر در ستاد مرکزی و یا تماس با سامانه ۱۹۰، موارد را به این معاونت گزارش داده و در اجرای هر چه بهتر این دستور العمل مسئولین دانشکده را یاری رسانند.

این مسئول در انتها از همه پزشکان متعهد و مسئولی که با حضور موثر و قانونمند خود خدمات ارزنده ای را به مردم فهیم لارستان عرضه می کنند سپاسگزاری کرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان