میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 می 2021 ساعت 6:37 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 298 بازدید

در انتخاباتِ شوراها، دست از طایفه‌گرایی برداریم/ جوانان باید وارد میدان شوند

حجت الاسلام سیدعلی‌اکبر موسوی:

«لارستان» هنوز هم یک سر و گردن از جاهای دیگر جلوتر است/ برای خود دشمنانِ فرضی نسازیم/ در انتخاباتِ شوراها، دست از طایفه‌گرایی برداریم/ جوانان باید وارد میدان شوند/ برای ارتقای شهر، مباحثِ سیاسی را نباید جلو کشید

به گزارش آفتاب لارستان، «حجت الاسلام و المسلمین سید علی‌اکبر موسوی» روحانی برجسته لارستانی و مدیر سابق حوزه علمیه لار، در چهاردهمین جلسه از سلسله همایش­های مجازی «لاراُستان» که با موضوع «وحدت منطقه‌ای، شیوه‌های تعامل برای ارتقا و تاثیر تاسیس استان جدید بر توسعه کل منطقه» برگزار شد اظهار کرد:

وحدت در این منطقه بسیار عمیق، عقیدتی و قلبی است، وحدت سیاسی، به مدت یک هفته و ۱۰ روز نیست، بلکه وحدت به معنای این است که مردم، در کل سال، باهم متحد و منسجم‌اند.

وحدت به معنای دست کشیدن از عقاید یکدیگر نیست، بلکه منظور از وحدت، کنار گذاشتن مسائل اختلافی و مبنا قرار دادن مشترکاتی است که در تعامل با همدیگر، چه در مسائل سیاسی، چه در مسائل جغرافیایی و چه در صحنه‌های اجتماعی، همراه و همگام یکدیگر باشند.

میراث گرانمایه‌ای که توسط اَسلاف گذشته و بزرگان دینی (تشیع و تسنن) پایه‌گذاری شده است دو طرفه بوده است، این میراث را نباید در گذشته قرار دهیم که به‌صورت بافت فرسوده دربیاید، بلکه باید اهداف آن‌ها را دنبال کنیم تا بتوانیم با تکنولوژی‌های جدید، فضاهای مجازی و هماهنگی با همدیگر رو به جلو حرکت کنیم.

ارتباط سالم و رعایت کردن حق و حقوق یکدیگر یکی از مسائلی است که باعث وحدت و اتحاد می‌شود.

وقتی داشته‌هایمان را با سایر شهرستان‌های همجوار مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که هنوز هم یک سر و گردن از جاهای دیگر جلوتر هستیم و این «انتزاع» نشان از بزرگی، بزرگ‌منشی و فرهنگ اصیل این منطقه دارد.

اگر همین داشته‌ها را با انسجام، وحدت و همدلی به پیش ببریم، یقین داشته باشید که سایر بخش‌ها و شهرستان‌های همجوار نیز همراه و همدل ما به حرکت ادامه خواهند داد.

برای خودمان دشمنانِ فرضی نسازیم چون اهداف ما بالاتر و والاتر از این است، ما به دنبال ارتقای خودمان هستیم و کاری نداریم که فلان شهرستان چه کاری انجام می‌دهد؛ در واقع، اگر به دنبال ارتقای کاری خودمان باشیم به نتیجه می‌رسیم.

قدر داشته‌هایمان را بدانیم، ما نیروهای متفکر ارزشمندی در خارج از کشور و در سراسر کشور و منطقه داریم، اگر بتوانیم از افکار و ایده‌های ارزشمند آن‌ها استفاده کنیم حتما به نتیجه خواهیم رسید.

نمایندگان ادوار مجلس داشته‌های ما هستند، فرمانداران، بخشداران و مسئولان اداراتی که بازنشسته شده‌اند، مدیرکل‌هایی که در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر مشغول به خدمت بوده‌اند و اصالتا از منطقه لارستان بزرگ (لارستان، خنج، گراش و اوز) هستند داشته‌های ما هستند.

یکی از مسائلی که در بحث ارتقا باید همت کنیم «نیرو سازی» است، در بخش نیرو سازی کم کار کرده‌ایم و شاید هم اصلا کار نکرده‌ایم؛ متاسفانه، نیرو سوزی زیاد داشته‌ایم.

می‌توانیم به جوانان‌مان اعتماد کنیم، روی این ایده‌ها و عقایدی که دارند مانور بدهیم و در موقعیت‌های حساس از وجودشان استفاده کنیم.

اگر وحدت در گذشته بماند مضر است، باید به صورت علمی حرکت کنیم و در گذشته نمانیم.

شهرستان باید پوست‌اندازی کند، هم از نظر وحدتی و هم از نظر مسئولیتی و کاری؛ جوانان باید وارد میدان شوند.

خودزنی و خودسوزی نیروهایمان بدترین درد است، ما که نمی‌توانیم جلوی ارتقای جایی را بگیریم، باید خودمان را ارتقا دهیم؛ وقتی قدرت این را داریم که شش، هفت شهرستان از ما جدا شود، قدرت اداره استان را هم داریم، ما باید خودمان را نشان دهیم و این با وحدت و اتحاد درونی ایجاد می‌شود.

برای انتخابات شوراها، باید دست از انتخابات طایفه‌ای و محلی برداریم، شورای اسلامی شهر، پارلمان بسیار ارزشمندی است و نباید آن را به شهردار و شهرداری منحصر کنیم، اگر اعضای شورا با رای بالایی انتخاب شوند و پشتوانه مردمی داشته باشند خیلی می‌توانند کار کنند.

اگر شورای شهر توانمند باشد، بازوی نماینده، فرماندار و مسئولان می‌شود و می‌توان مطالبه‌گری کرد.

شورا باید برای کار مردم، تولیدِ محتوا کند، نباید منتظر باشد که مردم خواسته‌هایشان را مطرح کنند، اگر شورایی این چنینی را انتخاب کردیم در آینده حرف برای گفتن داریم.

از کسانی که به نظام و انقلاب علاقه دارند خواهش می‌کنم که برای ارتقای شهر، بحث سیاسی را جلو نکشند.

فیلم کامل این سخنرانی را از لینک زیر در پیج لاراستان ببینید:

https://www.instagram.com/lar.ostan

مطالب مرتبط:

گزارش نشست دوم همایش لاراستان

گزارش نشست اول همایش لاراستان

سخنرانی دکتر احمدعلی افکاری در همایش لاراستان

سخنرانی دکتر حسین رادمرد در همایش لاراستان

سخنرانی دکتر علی رئوفی در همایش لاراستان

سخنرانی دکتر مجتبی آراسته در همایش لاراستان

سخنرانی مجید حجتی در همایش لاراستان

سخنرانی دکتر محمد شیخی در همایش لاراستان

سخنرانی مهندس بهروز بیغرض در همایش لاراستان

سخنرانی مجتبی یزدان‌پناه در همایش لاراستان

سخنرانی فاطمه دلخسته در همایش لاراستان

سخنرانی مصطفی ناموران در همایش لاراستان

سخنرانی بدرالسادات طبیان در همایش لاراستان

سخنرانی علیرضا عطاری در همایش لاراستان

سخنرانی روح‌اله قرشی در همایش لاراستان

سخنرانی محمد نوروزی در همایش لاراستان

سخنرانی محسن منتظری در همایش لاراستان

سخنرانی دکتر عادل محسن‌زاده در همایش لاراستان

سخنرانی گلچهره آرین در همایش لارستان

سخنرانی ابوذر سوری در همایش لاراستان

سخنرانی مجید معتمدیان در همایش لاراستان

سخنرانی محسن شجاعی در همایش لاراستان

سخنرانی حجت‌الله یگانه در همایش لارستان

سخنرانی دکتر مریم بندری در همایش لاراستان

سخنرانی دکتر محمود شهابی در همایش لاراستان

سخنرانی حامد توانا در همایش لاراستان

سخنرانی آیت‌الله سیدمحمدحسین آیت‌اللهی در همایش لاراستان

سخنرانی شیخ اسلام عالیان در همایش لاراستان


4 نظر

 1. به خدمت نویسنده محترم گفت:

  0

  0

  ارتقای سیاسی یک منطقه دارای شرایط. وپارامترهای زیادی است که توسط کارشناسان خبره دولت. در وزارت کشور تعیین میشود. وچنانچه این ارتقا در سطح. استان باشد علاوه بر آنها رضایت منطقه ای نظر مقامات ارشد نظام. ومجلس هم مطرح میشود

 2. قابل توجه؟؟ گفت:

  0

  0

  معلوم است که. لارستان در عرصه زیرساختها مانند جاده. وراه آهن وصنعت وکارخانجات تولیدی. وصنایع جنبی. کشاورزی وکلا تولیدات یک سر. وگرنه از شهرستانهای مجاور. مانند. لامرد. وجهرم وفسا و….بالاتر. است ؟؟؟؟!!

 3. لاری واقع بین گفت:

  0

  0

  جناب حاج آقا ما کجا یک وسروگردن از جاهای دیگر بالاتر هستیم الان در مرکز استان شهرستانهای. مرودشت کازرون. جهرم وفسا. وحتی لامرد. را در ردیف شهرستانهای درجه یک. استان میدانند وما در تخیل خود دچار خود بزرگ بینی شده این ولی در دنیای خارج از منطقه. مارا طوری دیگر میبینند

 4. گراشی گفت:

  0

  0

  نویسنده محترم. وبزرگوار از قدیم گفته اند تعارف کم کن وبرمبلغ افزا کجای لارستان یکسر وگردن از جاهای دیگر بالاترست این تعارف وتخیلات است سری به سایر شهرها مانند جهرم و….بزن که ادعای. استان شدن. دارند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان