میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در1 می 2020 ساعت 7:04 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 34 دیدگاه 875 بازدید

 در حسرت توسعه در سرزمین تجار!

 در حسرت توسعه در سرزمین تجار!

شکواییه‌ای به نماینده جوان به بهانه اسراف ۴میلیارد تومان در ۱۵ دقیقه!

آفتاب لارستان: متن پیش رو یادداشتی انتقادی از محمدعلی جمشیدی نسبت به ایجاد دو آزمایشگاه کرونا در دو شهر نزدیک به هم لار و گراش است. جمشیدی دانش آموخته رشته مهندسی صنایع، کارشناس توسعه صنعتی و مدیر مرکز آموزش و توسعه بازرگانی لارستان است و در زمینه تجاری سازی فناوری و توسعه کسب و کار و کارآفرینی فعال است.

یادداشت وی را با این توضیح بخوانید که حق پاسخگویی به آن نیز در همین سایت محفوظ است.

***

محمدعلی جمشیدی: سلام؛ بدون مقدمه شروع می کنم؛ ۱۳ سال است که فریاد می‌زنم و گوش شنوایی نیست! تا کی  و چه زمانی باید فقط نظاره گر باشیم تا سرمایه های منطقه به جای ایجاد اشتغال و صنعت و کار آفرینی به راه خطا رود؟

مگر منطقه ای با جمعیت ۳۰۰ هزار نفری به چند بیمارستان و درمانگاه و آزمایشگاه نیاز دارد؟ چرا اینجا سرانه جمعیتی را محاسبه نمی کنید؟  اصلا با چه منطقی ۲ آزمایشگاه تست کرونا آن هم  با فاصله ۱۵ کیلومتری ایجاد شده است؟ اصلا چه نیازی به اینچنین آزمایش گاه‌های داریم و چه دردی از مردم و جوانان دوا خواهد شد؟

چگونه است که دانشکده علوم پزشکی لارستان قادر به جذب یک میلیارد تومان بودجه دولتی در مدت یک هفته است اما همین مسئولین برخلاف تمام سیاست های ملی؛ حاضر به خرید محصولات تولید ی شرکت های فناور و حمایت از جوانان نخبه شهر نیستند و کمبود اعتبار را بهانه می‌کنند؟ اصلا با چه رویکرد و چشم اندازی این چنین؛ سرمایه ها را  هدر می دهید؟!

انجام روزانه ۱۰۰ تست کرونا کارگشا تر است یا ایجاد اشتغال برای۱۰۰ جوان تحصیل کرده؟ راه نجات کشور و بالتبع منطقه از شرایط رکود و تحریم؛ علوم پزشکی ست یا صنعت و تولید؟

در شرایطی که شهرستان های همجوار با شتاب فوق‌العاده پروژه‌ها ی ملی را افتتاح می‌کنند مدیران ما به‌دنبال ایجاد آزمایشگاه هستند!

شخصا شاهد بوده ام که هفته ای نبوده است که بنری در سطح شهر در اختیار بخش درمان نباشد و روز پزشک تا پرستار و آزمایشگاه را تبریک نگفته باشند اما چند بنر و تابلوی تبلیغاتی در جهت حمایت از تولید، معرفی صنایع منطقه و تقدیر از صنعتگران تلاشگر و جهادگران اقتصادی اختصاص یافته است؟ چند بار از مدیران تولید؛ از مدیران تضمین کیفیت از مدیران کنترل پروژه یا  از انبار داران تقدیر شده است؟

این تبعیض و تفاوت در تخصیص اعتبارات تا کی و چگونه پایان خواهد یافت؟! درحالی که جوانان متخصص منطقه در حسرت ایجاد یک پالایشگاه یا نیروگاه یا کارخانجات صنعتی؛ پیر می‌شوند و ناچار در عسلویه یا بندر عباس گذران زندگی می کنند و به مهاجرت اجباری روی آورده اند.

جناب آقای حسین زاده! شما بفرمایید که برآمده از صنعت هستید؛ با همین یک فقره  اسراف؛ برای چند جوان می شد اشتغال پایدار ایجاد کرد و چه تاثیری در اقتصاد منطقه گذاشت؟!

امید آن‌ می رفت با انتخاب شخصی جوان و متخصص دیگر بار شاهد اینچنین اشتباهاتی در سطح منطقه نمی بودیم. این حسرت ادامه دارد…

(من ادیب و سخنور نیستم؛ بابت زبان تندم پوزش می‌طلبم ولی سکوت و انفعال ما؛ سرزنش آیندگان را در پی خواهد داشت)


34 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  1

  اقای حسین زاده یک طرح ملی افتتاح می کنه که مشکل بیکاری کل منطقه حل بشه . !!!!!حال تو صبر بکن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما ک لاری نیستید و هنوز نمیدانید هر چیزی جای خودش رو داره
   البته معلومه ک فقط برای خودنمایی و مطرح کردن خودتون مثلا پیشنهاد دادی

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرین مهندس اگر گراش دستگاه تشخیص کرونا خریده انجا مرکز تحقیقات داره بعدش دستگاه بدردش میخوره کارشناس داره بودجه داره وتجهیزات تکمیلی که طی ۱۵ سال تهبه کرده دانشکده لار بعدش باید اینو بذاره تو انباری چرا؟ چون امکانات دیگه درکنارش برای تحقیقات مختلف درگراش فراهمه ولی در لار با این تک دستگاه هیچ کاری نمیشه کردوذره ای بدرد دانشکده پرستاری نمیخوره که هیچ داد وبیداد دانشجو و کارمنداش از الان هم بلند شده جا نداریم میترسیم …کاش پول را داده بودند به چیزی که بدرد لار میخورد نه این دستگاه که هر ماه خرج داره

 3. حسین گفت:

  2

  1

  من نمیدانم چگونه بابد به این سخنان پاسخ داد. شاید تک تک عبارت های استفاده شده داری مغلطه است و هرکدام پاسخ های محکم و مناسب دارد، اما ففط یک نمونه را عرض میکنم،
  وقتی ۱۰۰تست کرونا را با ۱۰۰ایجاد شغل مقایسه میکنید آیا میدانید دارید ارزش جان ۱۰۰ انسان را با چیز دیگری می‌سنجید؟! اگر اخبار این بیماری را در همین رسانه های خبری (نه حتی علمی) دنبال کنید متوجه خواهید شد انجام تست و تشخیص بیماری کرونا چه کمک هایی به درمان و عدم کسترش این بیماری میکند، باز شما تست کرونا را با ایجاد شغل مقایسه میکنید؟! هر تشخیص به موقع نه تنها باعث نجات یک نفر کمک میکند بلکه از انتقال این بیماری به ده ها نفر جلوگیری می کند.
  پس شاید ۱۰۰تست معادل نجات جان هزار ها نفر هم باشد.

  متاسفانه بقیه متن نیز به همین گونه بیان شده است. کاش دقت بیشتری در نگارش این موضوع بود و از شیوه مناسب تری برای پیگیری ایجاد اشتغال استفاده می شد، نه مقایسه با سلامت همشریان.

 4. ناشناس گفت:

  2

  0

  یه کارت هزار آفرین بدین مهندس ممدعلی که حسودی نکنه وسط کرونا

 5. مهدی گفت:

  1

  0

  شما لاریها بروید جاده های مرگ تون درست کنید طی سالها طولانی جاده مرگ لار جهرم لارربندرعباس اوز کوره و بنارویه بعد بیان انتقاد داشته باشید وگرنه اینها از روی دلسوزی نیست بلکه از روی حسادت و لجاجت است جلو توسعه و پیشرفت ورفاه دیگران نگیرید شهرها مانند جویم با یک قرن بخش شدن هنوز سیمای روستایی و فاقد بیمارستان و…خیلی اماکن رفاهی و تولیدی و آموزشی و صنعتی است

 6. ناشناس گفت:

  1

  0

  گوش کن، به ماجرای مردی که جیبش را به همه چیز حتی زندگی آدم ها ترجیح میداد

 7. امير گفت:

  0

  0

  سلام برادر
  نماينده آقاي جعفرپوره عزيزم
  اشتباه ميزني داداش
  انتقادي بفرماييد كه بگنجد

 8. یک تولید کننده گفت:

  2

  0

  درود بر شما حرف دل مارا زده اید√
  جانا سخن از زبان ما میگویی!!
  تولید و صنعت است که مشکلات متعدد جامعه مارا مرتفع خواهد کرد
  بیکاری جوانان ؛ نبود شرایط ازدواج ؛ اعتیاد \ برای فرد شاغل وجود نخواهد داشت .
  ممنون از شما

 9. اوزی گفت:

  1

  0

  احسنت. مطلب جالب. وقابل. تاملی نوشته اید. در منطقه ما. به یک. رقابت. نا. سالم. روی. اورده ایم. سرمایه های. ملی. وسرمایه های. خیران. ونیکوکاران محلی. را صرف. این. رقابتها میکنیم متاسفانه. خوی.سیطرهوخود بزرگ بینی. در شهرهای مجاور. ما. را به این. ورطه ورقابت. نا یالم. کشانده. است. درحالیکه. دنیا. به صورت دهکده ای. درامده که. دیگر. دوران. مرکزیت. وسلطه یک شهر. بر شهر. دیگر. سپری. شده. است

 10. محمود گفت:

  1

  0

  با سلام خدمت مدیرمحترم سایت آفتاب اولا هدف شما ازاین نوشته هایی که به جزکدورت دلخوری بین دو شهرستان رابه اوج میرساندچرابه چاپ میرسانیدمگه نمیخواهیداتحادشهرستانها بیشترشودبااین نوشته هاااا این آقا قصدتخریب رابطه دو شهرستان همسایه داردونمیدانم چه کینه ای ازگراش به دل دارد که اینچنین میتازد ای اقااااا یواش چرااینچنیین شتابان به پیش میروی برای تخریب یک شهرستان شما چه کاره هستی دکه قلم به دست میگیریدوهرچه ازدهانتون درمیادبغض وکینه خودتان راازشهرستانهای اطراف ابرازمیداریداندکی در نوشته اتان ادب ومتانت رارعایت فرماییدمگربداست دوازمایشگاه نزدیک هم باشدتاجان مردم منطقه کمتردرخطراین ویروس باشدومگرشمامطالعه نمیکنیددولت برای ریشه کن کردن این ویروس تصمیم گرفت آزمایشگاههای بیشتری درکشورایجادکندتازه تجهیزات آزمایشگاههای گر اش ولارراخیرین اوردندنه بودجه دولتی تازه این ازمایشگاهها به شهرستانهای اطراف هم خدمت رسانی میکندپس چرااینچنیین آشفته شده ای تازه اول گر اش افتتاح شد نه لارچراشمالاریها همه چیز فقط برای خودتان میخواهیداخه چراااا اینقدر تنگ نظری وکینه نسبت به شهرستانهای اطراف چرا چراااااا دقیقا چرااااااا کسی است جواب بدهد

  • محمدعلی جمشیدی گفت:

   1

   0

   سلام دوست عزیز
   مثل اینکه مطلب را درست مطالعه نکرده اید
   مساله بنده توجه بیش از حد به بخش پزشکی درمنطقه و صرف هزینه های زیاد دراین بخش به نسبت تولید وکار افرینی ست. بنده لار ،گراش ،اوز وخنج را یک پیکر میدانم وبرای ارتقای کل منطقه تلاش میکنم.
   مطمینا با راه اندازی یک پالایشگاه در منطقه ، جوانان چهار شهرستان استفاده خواهند برد
   جالب نیست که شهرستانهای مهر ولامرد نتیجه تست کرونا را به لار و گراش ارسال میکند
   ولی همزمان با حضور رییس جمهور و چند وزیر ، بزرگترین کارخانه الومینوم کشور با سرمایه گذاری بانک صادرات افتتاح میشود.

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   قک کنم شما اصن نفهمیدی که چی گفته این بنده خدا. کاری به گراش نداره عزیزم. اتفاقا ایشون بیشتر صحبتش خطاب به مسئولین مدیریتی لاره. و این عدم هماهنگی که بین دو شهرستان وجود داره.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر شما

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نظر هر کسی محترم است چه درست و چه غلط اما نظر یک نفر تظ رهمه نیست حتی به نظر اقلیت هم نمی توان استناد کرد به اکثریت باید استناد نمود باید عقلانی فکر کرد نه احساساتی و متعصبانه و مغر ضانه بهتر است افتاب لارستان از نشر بحثهای کودکانه خودداری کند

 12. او زی شهرستانی گفت:

  0

  0

  این حرفها رامیزنیدکه همه شهرستانهای اطراف ازشمالاریها بیزارندونمیخواهندپیشوندلارستان رایدک بکشندچون میگین فقط باید امکانات لارداشته باشدواوزوخنج وگراش بمیرندووابسته به لارباشندبله همین کارها رامیکنین که شبکه بهداشت ودرمان خنج هم که قبلا زیرمجموعه دانشکده لاربودمیگن میخواهیم بریم زیرنظرشیرازوچندروزدیگه اتفاق می افته وانشالله اوزهم میره زیرنظرشیرازدانشکده بهداشت و شبکه بهداشت اوزشماهمه شهرستانهای اطراف راازخودتان میرانیدبااین صحبتهایتان شما بمانیدوبالارستانتون

  • لار گفت:

   1

   0

   هرچی می خو.ام تو این مدت خودم رو قانع کنم نمی تونم این نوع لحن سخن فقط و فقط از […] بر می آید تا الان بروجرد بود بعد شد لنگه و بندری حالا شده اوزی و خنجی
   […] چشم شما اوز شهرستان شد مردم ناراحت نشدند …. ما دوست داریم بیرم و جوم هم شهرستان بشه دوست گراشی
   برو اون یک هفته صدارتتون به اوز رو درست کنید
   شما بودید که سخنرانان تفرقه بر انگیز ضد […] به منطقه می آوردید
   شما بودید که در مورد آب با اوز در گیر بودید ….

 13. نام گفت:

  0

  0

  اتفاقا حرف درستیه
  وقتی در گراش آزمایشگاه را زودتر راه انداختند، چرا در لار نیز آزمایشگاه ایجاد کنند؟! این میشه هدر رفت سرمایه
  من هم با این ایده موافقم.

  مثلا دانشکده پزشکی گراش در محیطی کاملا دلتشین و با امکانات بسیار زیاد برقراره، پس سرمایه گذاری مجدد در محیطهای کوچکتر در برخی شهرها از جمله لار، وجهی ندارد!!

  ولی فکر نکنم کسی گوش کنه

  اما ربطش به نماینده منتخب را متوجه نشدم.

  • محمدعلی جمشیدی گفت:

   0

   0

   سلام دوست عزیز
   من با شما موافقم
   فرقی بین لار و گراش . اوز و خنج نیست
   هرکدام پتانسیل های خاص خود را دارند
   وجود یک ازمایشگاه برای کل منطقه کافیست
   و اگر بپذیریم احداث این ازمایشگاه بهترین کاری بوده است که میشد با این سرمایه انجام داد افتتاح درلار اشتباه بود!!
   من با افتخار خودم را گراشی و اوزی و خنجی میدانم

  • لار گفت:

   0

   0

   تا جایی که یادم است اصلاع رسانی قبل از گراش انجام شده بود و اون زمان هم گفتند تجیزات آماده است
   بعد یهو گراش همه رو سوپرایز کرد …. دقیقا ما با مسئولین چه طور کار می کنید . چشم بند می کنید یا ….

 14. فاطمه گفت:

  1

  0

  درود بر آقای جمشیدی،احسنت.حرفت حقه.

 15. فاطمه گفت:

  0

  0

  درود،واقعا درسته.

 16. فاطمه گفت:

  0

  0

  درسته واقعا

  • دلسوز گفت:

   0

   0

   آنگارنده عزیز از دم به خطارفته ای
   اول اینکه اگر در بهداست و درمان منطقه سرمایه گذاری می شودبه دلیل استعداد و توانمندی ذاتی لار و گراش در این حوزه هست در کل کشور ۶۴ دانشگاه و دانسکده علوم پزشکی وجود دارد که دو تای آن در لار و گراش با فاصله کوتاه از هم هست که نه تنها عیل نیست باکه یک حسن قلمداد می شود که به جهش درمانب ما کمک کرده مگر بد است؟ یعنی حالا که در صنعت حرفی برای گفتن نداریم و حال و روز کشور هم در صنعت خراب است باید در درمان که استعداد داریم آن را مکتوم کنیم؟!
   راه اندازی دو آزمایشگاه کرونا که مشکلی ملی است در فاصله ۱۵ کیاومتر از هم باعث افتخار است. هر آزمایشگاه ظرفیت روزی صد تست دارد همگان شاهدند این دوآزمایشگاه باز هم جوابگوی حجم نمونه های ارسالی نیست چه برسد که اگر یکی بود.
   خطای بعدی شما بی انصافی در حق حسین زاده هست که هنوز این بنده خدا تبدیل به نماینده نشده و هنوز منتخب هست و هبچگونه قدرت و اختیاری در امور تا تاریخ ۷ خرداد ۹۹ ندارد.

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواهشن در نام خود . اسم اوز . خنج . جویم و بنارو و ….کرایه نکنید

 18. محمود گفت:

  0

  0

  جناب جمشیدی اگرمنظورشما اینجوربوده حرفتون متین است ولی اگر مثل بعضی لاریها تعصب الکی داشته باشین درست نیست اگرنظرشما این باشه هر منطقه که ظرفیتش بیشتر است بتونه در همون زمینه پیشرفت کنه وفرقی بین لاروگراش واوزوخنج ولامردومهرنباشدخیلی هم حرفتون درسته متاسفانه بعضی لاریها اینقدرتعصب دارند فقط همه چیزرابرای لارمیخوان وفکرمیکننددیگرشهرستانها هیچ حقی ندارند اگر من منظورشمارابدفهمیدم معذرت میخواهم ونظربنده اینه هرکارخانه ای که تو منطقه بیادنبایدفرقی باشه بین شهرستانها چه لاروچه گراش و چه اوزوچه خنج هرجاپتانسیلش بیشتر داشته باشه اونجامستقربشه و شهرستان دیگه در زمینه دیگه کلا نبایدفرقی باشه مثل بعضی ها تنگ نظروخودخواه نباشیم ومن الله توفیق

 19. مردانه منصف باشیم گفت:

  0

  0

  این حرف که برای آزمایشگاه نباید موازی کاری شود درسته ولی چه ربطی به حسین زاده داره برادر که پای ایشون کشیدید وسط
  نماینده ما تا ۷ خرداد جعفرپور هست هنوز حسین زاده کارش رو شروع نکرده اصلا مجلس یازدهم شروع نشده صبر کنید شروع شود و بعد از هر بهانه ای برای تاختن بر نماینده جوان استفاده کنید.

 20. لار گفت:

  1

  0

  متاسفانه گراشی ها می دانند تنها راه تداوم خان بازی اونها اختلاف انداختن بین لار و سایر شهرهاست و سالهاست تلاش می کنند و سایز مخالف در منطقه میزنند
  حتی همین حسین زاده نیز در مصاحبه گفته بود اگر در لار اجماع می شد ما اجماع منطقه ای درست می کردیم
  میدونید یعنی چه … اگر میشد که الان هم انجام می داند …. منظور از […]

 21. ملا گفت:

  0

  0

  جمشیدی جون ، چرا در رو اشتباه میزنی ؟

  بجای گیر دادن به جعفر پور اومدی یقه حسین زاده رو گرفتی!!!

  آزماشیگاه هم اول گراش افتتاح شده ، حالا از روی حسادت ویا کم آوردن و یا هر چیز دیگه که میخواهی اسم روش بذاز ی، جعفر پور رفته و برا لار هم مجوز گرفته .

  پناه بر خدا از […]

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  سریال

 23. پاشناس گفت:

  1

  0

  با سلام . احسنت بر جرات . جسارت مهندس جمشیدی متاسفم برای اونهایی که به جای دقت در متن نگارش شده تنها به دلیل حسد . سایر عداوتها موضوعات را به کج راهه می کشاندند . لار به دلیل حسادت و خودخواهی عقب نیست به دلیل وجود اشخاصی کینه توز مانند افراد مذکور که سعی در ایجاد تنش دارند عقب هست . آقا یا خانم محترم زمانی متنی به نظاره عموم گذاشته می شود دقیق بخوانید سپس اظهار نظر کنید . منظور نویسنده تبعیض. ر مشاغل . صرف هزینه در یکجا و عدم حمایت از مشاغل زیربنایی و تولید محور است که حمایت قاطع رهبری نیز در پی داشته و دارد . مهندس جان اظهاراتتان بسیار متین و انتقادات وارد است احسنت بر جرات و جسارت تان . موفق . پیروز باشید .
  به سایر افراد که نسنجیده و ندانسته در پی ایجاد تنش . می باشند عرض می گردد .دوران بزن در رو تمام شده منطقی باشید لارستان یعنی خنج اوز گراش بیرم جویم و بنارویه.

 24. لاری کارمند گفت:

  0

  0

  لارستان در حال حاضر بعنی شهر قدیم وشهر جدید باین لطیفی وخور والسلام

 25. محمد علی جمشیدی گفت:

  0

  0

  ممنون از شما لطف دارید
  خوشحالم که متوجه منظوره بنده شده آید
  تشکر بابت حمایت شما

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان