میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 مارس 2014 ساعت 6:57 ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 4 دیدگاه 1,781 بازدید

در دولت قبل ۸۰۰ ميليارد دلار نفت فروخته شد اما آثار آن ديده نمي شود

استاندار فارس در شهرستان خنج:

در دولت قبل ۸۰۰ ميليارد دلار نفت فروخته شد اما آثار آن ديده نمي شود

سايت خنج كهن: استاندار فارس سه شنبه شب، ۵ فروردین ۹۳، به مناسبت ایام نوروز و دیدار با دوستان و آشنایان، وارد مرکز بخش محمله در شهرستان خنج شد.
سید محمد احمدی با حضور در مسجد محمله و پس از اقامه نماز مغرب و عشا، دقایقی برای مردم صحبت نمود.
وی در ابتدای سخنان خود ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری که به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» است، گفت: قبل از اتمام سال ۹۲، مقام معظم رهبری همه مسئولین را به حضور پذیرفتند و بنده نیز به عنوان استاندار فارس در آنجا حضور داشتم. ایشان در این جلسه در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت نمودند.
احمدی ادامه داد: برخی ها فکر می کنند اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد کوپنی و با ریاضت و سختی همراه است اما چنین چیزی نیست؛ اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی اقتصاد. خیلی از کشورها که تحت ستم بیگانگان بوده و مشکلاتی از ناحیه قدرت های بزرگ برای آنها بوجود آمد، راهی جز مقاوم سازی اقتصادشان نداشتند. مانند کره جنوبی، ژاپنِ بعد از جنگ، چین، مالزی و خیلی از کشورهایی که امروزه جزو کشورهای پیشرفته هستند، اینها با توجه به داشته های خود، منابع، ذخایر و مردم خود، شروع کردند به مقاوم سازی منابع اقتصادی خودشان، تا کم کم بتوانند وابستگی های خود به بیگانگان را کم کنند.ostandare-fars-in-mahmele-(

نماینده عالی دولت در استان فارس، افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی هم که مقام معظم رهبری ﺗﺄکید نموده اند، همه ما و مردم تلاش کنیم تا وابستگی های خود به خارج را کم کرده و روی پای خود بایستیم.
استاندار فارس در ادامه گفت: ۱۰ درصد ذخایر دنیا در کشور ما قرار دارد و این در حالی است که فقط یک درصد از جمعیت جهان را داریم، اما نمی دانیم چگونه از آن استفاده کنیم. مردم یک طرف و مسئولین نیز طرف دیگر قضیه هستند؛ ﻣﺘﺄسفانه همدلی و همراهی وجود ندارد، همانطوری که در ۸ سال گذشته دیدیم.
استاندار دولت تدبیر و امید، ادامه داد: من نفهمیدم مملکت در این ۸ سال چه شد؟ الان می فهمیم که مملکت سوخته است؛ یعنی ۸ سال مملکت را به سمت نابودی بردند؛ من به عنوان کسی که مسئولیت دارد عرض می کنم؛ حدود ۸۰۰ میلیارد دلار نفت فروخته شد اما هر چه نگاه می کنیم، آثار آن دیده نمی شود. البته اقدامات خوبی صورت گرفته، اما نه به اندازه تولیدی که داشتیم. اما اکنون دولت تدبیر و امید بنا دارد از تجربه گذشته درس گرفته و از علم مدیریتی دنیا و مدیران خود بهره گیرد و با کمک مردم، اقتصاد را به سمت شکوفایی پیش ببرد.
سید محمد احمدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به بخش محمله و اینکه خیلی از روستاهای منطقه دوست داشتند موقعیت محمله را داشته باشند، گفت: خیلی از مردمی که تقاضای تبدیل شدن به بخش دارند، برای این است که ارتقاي سیاسی پیدا کرده و به دنبال آن، پیشرفت اقتصادی و فرهنگی نمایند.
وی افزود: شما باید خود وارد صحنه شده و به پیشرفت منطقه خود کمک نمایید. به طور مثال می توانید تعاونی تشکیل دهید و کارگاه تولیدی راه اندازی نمایید و ما نیز در این زمینه به شما وام خواهیم داد.
این مقام مسئول ادامه داد: بیایید واحدهای صنعتی راه اندازی کنید تا هم باعث پیشرفت محمله گردد و هم جوانان زیادی دارای شغل شوند. ما تا ۸۰ درصد می توانیم در این زمینه، وام با بهره مناسب بدهیم.
استاندار در ادامه گفت: در زمینه گازرسانی به محمله، ما قطعاً بزودی می گوییم تا دوستان آمده و مطالعه را در این زمینه آغاز نمایند. در موضوع آب نیز که یکی از مشکلات محمله می باشد، عرض کنم که ﻣﺘﺄسفانه در اینجا نه سدی وجود دارد و نه آب های زیرزمینی موجود می باشد. در موضوع آب برای شما دو راه وجود دارد، یکی آوردن آب از سد سلمان فارسی و راه نزدیکتر نیز، انتقال آب از سد هایقر می باشد. این سد سال آینده آبگیری خواهد شد و ان شاءالله بتوانیم برای این منطقه نیز آبرسانی صورت دهیم.

لازم به ذکر است، پیش از صحبت های استاندار، هاشمی از معتمدین محمله دقایقی کوتاه ضمن تشکر از اولین حضور سید محمد احمدی در مقام استانداری به محمله، به ذکر برخی از مشکلات این بخش پرداخت و از استاندار خواستار رفع این مشکلات گردید.


4 نظر

 1. naaser گفت:

  0

  0

  اتفاقا در دولت اول احمدي نژاد بودجه هاي بسياري البته بي برنامه و فقط براي رضايت مردم!!!! بذل و بخشش شد و خيلي از شهرستان هاي همين فارس حسابي بردند. درست همان زماني كه آقاي حسني نماينده لارستان بود و متاسفانه نتوانست از خوان نعمت دولت چيزي بياورد. بعد هم كه خورديم به تحريم ها و همه چيز در مملكت متوقف شد.

 2. محمديان گفت:

  0

  0

  چه كسي گفته آثار درآمدهاي نجومي دولت احمدي نژاد ديده نمي شود؟؟؟!!!
  تورم ۴۴ درصدي، اختلاس هاي چندهزار ميليارد توماني، درافتادن با دنيا و تحريم هاي فلج كننده، متوقف شدن تمام پروژه هاي عمراني كشور، افتادن اكثر مردم به زير خط فقر، شرمنده شدن پدر در برابر خانواده، از دست دادن شغل چند هزار جوان و… باز هم بگم،، بگم…

 3. حسن گفت:

  0

  0

  متاسفانه دولت احمدی نزادموردبی مهری استاندارقرارگرفته اماخدمات ان دولت برای پیشرفت ایران بسیارزیاد بود

 4. علی گفت:

  0

  0

  اشکالی نداره بروبچ
  با این کارای دولت اقای روحانی خیلی احمدی نژاد به چششون خوب میاد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان