میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 اکتبر 2020 ساعت 4:03 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 197 بازدید

در شهر لار ۹۵درصد مردم ماسک می‌زنند اما در مناطق روستایی کمتر رعایت می‌شود/ تاکنون در شهرستان لارستان ۱۹۲۱ مبتلا و ۶۷ فوتی داشته‌ایم

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان:

در شهر لار ۹۵درصد مردم ماسک می زنند اما در مناطق روستایی کمتر رعایت می‌شود/ تاکنون در شهرستان لارستان ۱۹۲۱ مبتلا و ۶۷ فوتی داشته‌ایم

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، دکتر وحید یگانه در جلسه شورای اداری بخش مرکزی لارستان که روز پنج‌شنبه، ۲۴ مهر در سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد اظهار کرد: شهرستان لارستان الآن وضعیت بهتری نسبت به سایر شهرستان‌های استان فارس دارد اما این اتفاق باعث بی‌تفاوتی مردم نشود که موج سوم به آن شدت گریبان گیرمان شود.

وی تصریح کرد: چهار استراتژی اصلی برای کنترل بحران کرونا در شهرستان داریم که یکی از آن ها تشدید نظارت‌ها است به این صورت که نظارت‌ها را به شدت دنبال خواهیم کرد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به ضرورت آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی برای همه مردم گفت: ما در این بحران قطعا نیازمند این هستیم که با توجه به شیوع و ابتلای موارد علامت‌دار در شهرستان تست‌هایمان را هم بالا ببریم و ردیابی و ایزوله کردن موارد مثبت از اهم کارهای ماست تا درصد ابتلا را کاهش دهیم.

دکتر یگانه خاطرنشان کرد: در شهر لار ۹۵ درصد مردم ماسک می‌زنند اما در مناطق روستایی این موضوع کمتر رعایت می‌شود و شاید بیشترین موارد بستری و مثبت در بیمارستان لار هم از مناطق روستایی است.

وی در مورد مراکز جامع سلامت در روستاها اظهار کرد: مراکز روزانه جامع سلامت به غیر از شیفت صبح، باید حداقل دو ساعت هم در شیفت بعد از ظهر کار کنند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در مورد آمار مربوط به کرونا در شهرستان از ابتدا تاکنون گفت: تعداد نمونه گیری‌هایی که از موارد مشکوک تاکنون انجام شده ۱۲ هزار و ۷۲۳ مورد بوده است که از این تعداد ۸ هزار و ۹۴۰ مورد نمونه‌گیری فقط مربوط به لارستان بود، تعداد موارد قطعی شناسایی شده تاکنون ۳ هزار و ۹۰ مورد بوده که هزار و ۹۲۱ مورد مربوط به لارستان است، تعداد موارد فوتی بر اثر بیماری کووید۱۹ تاکنون ۹۰ مورد بوده که ۶۷ مورد مربوط به لارستان است و تعداد بیماران سرپایی گزارش شده از بیمارستان تاکنون ۳ هزار و ۲۹۱ مورد بوده که هزار و ۸۱۷ مورد مربوط به لارستان است.

دکتر وحید یگانه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد نمونه‌گیری از موارد مشکوک، ۴۱ مورد بوده که ۲۹ مورد مربوط به لارستان است، تعداد موارد قطعی (مثبت) شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته ۷ مورد بوده که ۶ مورد مربوط به لارستان است، تعداد بیماران سرپایی گزارش شده از بیمارستان‌ها در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ مورد بوده که ۷ مورد مربوط به لارستان می شود، تعداد بیماران بستری مثبت در ۲۴ ساعت گذشته ۷ مورد بوده که ۴ مورد مربوط به لارستان است، بیماران بستری مثبت جدید دو مورد که یک مورد از لارستان است و تعداد بستری‌های مشکوک ۹ مورد که ۸ مورد مربوط به لارستان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما بیمار بدحال یا متصل به دستگاه تنفس مصنوعی نداریم، اگر موارد حفاظتی را در شهرستان رعایت کنیم و ماسک بزنیم دغدغه‌ای در مورد آنفولانزا نخواهیم داشت و شاهد کمترین آمار آنفولانزا در شهرستان خواهیم بود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان