میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 مارس 2020 ساعت 8:56 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 3 دیدگاه 478 بازدید

در صورت افزایش تعداد بیماران لارستان، بخش «داخلی» بیمارستان را هم به مبتلایان به کرونا اختصاص می دهیم/ ۸۶ درصد جمعیت لارستان غربال گری شده اند/ روزانه حدود ۹۰۰ ماسک از بنیاد هاشمی دریافت می کنیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان:

در صورت افزایش تعداد بیماران لارستان، بخش «داخلی» بیمارستان را هم به مبتلایان به کرونا اختصاص می دهیم/ ۸۶ درصد جمعیت لارستان غربال گری شده اند/ روزانه حدود ۹۰۰ ماسک از بنیاد هاشمی دریافت می کنیم

به گزارش آفتاب لارستان، دکتر محمدحسین کریمی صبح امروز (یک شنبه)دهم اسفند، در گفت و گو با خبرنگاران با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: بعد از اینکه وزارت بهداشت اعلام کرد که نخستین مورد ابتلا به کرونا در شهر قم پیدا شده، اولین جلسه بحران را روز یک اسفند در بیمارستان امام رضا تشکیل دادیم و برنامه ریزی های لازم انجام و وظایف هر شخص مشخص شد.

حدود ۲۵ تخت برای بیماران کرونایی در بیمارستان اختصاص دادیم

وی افزود: تصمیماتی که از همان روزهای نخست در کمیته گرفتیم عبارت بودند از: حفاظت از پرسنل و مردم شهرستان با فراهم کردن وسایل حفاظت جمعی، آمادگی بیمارستان ها برای اختصاص دادن بخشی به عنوان بخش کرونا و در نظر گرفتن ۲۵ تخت برای بیماران کرونایی در بیمارستان.

درصورتی که تعداد بیماران بیشتر شد، بخش داخلی بیمارستان را به عنوان بخش پشتیبان در نظر گرفته ایم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: این پیش بینی را کرده ایم که در صورتی که تعداد بیماران بیشتر شد، بخش داخلی بیمارستان که با همت خیران بازسازی شده است به عنوان بخش پشتیبان استفاده شود.

معاونت بهداشت تاکید داشت که باید بخشِ قرنطینه را جدی بگیریم

کریمی با اشاره به اینکه نقش معاونت بهداشتی در این زمینه بسیار مهم بوده است گفت: یکی از کارهایی که معاونت بهداشت در جلسات بارها بر آن تاکید می کرد این بود که باید بخش قرنطینه را جدی بگیریم و در این زمینه، همکاری بسیار خوبی از طرف مسئولان شهر انجام گرفت.

مردم از ابتدا کرونا را جدی نگرفته بودند!

وی خاطرنشان کرد: مردم از ابتدا کرونا را جدی نگرفته بودند و فکر می کردند توصیه هایی که می کنیم برای ترساندن آن هاست اما به تدریج با ما همکاری کردند.

به تمام اعضای شورای اداری، ماده ضدعفونی کننده به صورت مجانی دادیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان اظهار کرد: به دلیل کمبود وسایل حفاظتی و ضدعفونی کننده ای که بود، الکل را از جهرم فراهم کردیم و به تمام اعضای شورای اداری ماده ضدعفونی کننده به صورت مجانی دادیم.

بسیاری از ادارات به صورت نیمه تعطیل و دورکاری دربیایند

محمدحسین کریمی تصریح کرد: تاکید کردیم که پروازها لغو شوند و بسیاری از صنف های غیرضروری تعطیل شوند و حتی خیلی از ادارات به صورت نیمه تعطیل و دورکاری دربیایند.

در مبادی ورودی سخت گیری های بیشتری می شود

وی خاطرنشان کرد: کمک کردیم که مبادی ورودی شهری بسته شوند هرچند که این کار از ابتدا خیلی جدی گرفته نشد اما به تدریج که اهمیت این موضوع بر همگان آشکار شد این کار را انجام دادند و در ورودی ها سخت گیری های بیشتری شد به گونه ای که الآن افرادی می توانند وارد شهر شوند که شماره یا بیمه نامه لار را داشته باشند.

۱۵۰۰ لیتر الکل از جهرم و ۲۵۰۰ لیتر نیز از لرستان تهیه کردیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در مورد تامین مواد حفاظتی اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته، توانستیم ۱۵۰۰ لیتر الکل از جهرم و ۲۵۰۰ لیتر از لرستان بیاوریم و آن ها را در اختیار همکاران مان در دانشکده قرار دهیم تا به مواد ضدعفونی کننده تبدیل کنند و در اختیار مردم قرار دهند. همچنین، حدود ۱۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اختیار ما قرار دادند.

مجمع خیرین تعداد زیادی «تب سنج» فراهم کرد/ ۱۰ عدد تب سنج لیزری هم از وزارت خانه گرفتیم

کریمی با اشاره به ورود مردم و خیران به عرصه ی سلامت گفت: مجمع خیرین توانست با پول هایی که جمع می کند تعداد زیادی تب سنج که در مبادی ورودی شهر از آن استفاده می شود تهیه کند، البته حدود ۱۰ عدد تب سنج لیزری هم از وزارت خانه گرفتیم و چند عدد هم از جاهای مختلف خریداری شد و در اختیار بیمارستان و معاونت بهداشتی قرار گرفت.

روزانه حدود ۹۰۰ ماسک از طرف بنیاد هاشمی دریافت می کنیم

وی در مورد کمبود ماسک اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده ای که از ابتدا داشتیم، تهیه ماسک به ویژه ماسک های «فیلتردار» و «معمولی» بود که در این زمینه «بنیاد هاشمی» کمک کرد و روزانه حدود ۹۰۰ تا ماسک از این مرکز تحویل گرفتیم.

۱۰ هزار ماسک خریده ایم/ چند هزار ماسک سه لایه و معمولی نیز از طرف هیئت امنا در اختیار ما گذاشته اند

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان اضافه کرد: بنیاد هاشمی از روز سوم فروردین ۹۹ تاکنون، حدود ۴۵۰۰ ماسک در اختیار ما قرار داده است، حدود ۱۰ هزار ماسک هم از جاهای مختلف خریداری کرده ایم و چند هزار ماسک سه لایه و معمولی نیز از طرف هیئت امنا در اختیار ما گذاشته اند البته در این بین خیرانی هم بوده اند که ماسک هایی را در اختیار بیمارستان یا مرکز بهداشت قرار می دادند.

محموله ای شامل ۵۰۰۰ ماسک معمولی و ۱۸۰۰ ماسک N95 در مسیر ارسال به لار است

محمدحسین کریمی خاطرنشان کرد: حدود ۷۵۰۰ عدد ماسک سبزرنگ پنج لایه کربن دار را از شیراز به ما داده اند، محموله ای شامل ۵۰۰۰ ماسک معمولی و ۱۸۰۰ ماسک N95 در مسیر ارسال به لار است و حدود ۱۲۰۰ لباس نیز خریداری شده و در اختیار معاونت ها قرار گرفته است.

مقدار زیادی الکل و مواد ضدعفونی کننده از طریق سازمان دارو و غذای وزارت خانه و بخش های مختلف تولیدی تهیه کرده ایم

وی در مورد فعالیت های معاونت دارو و غذا در بخش خصوصی گفت: مقدار زیادی الکل و مواد ضدعفونی کننده از طریق سازمان دارو و غذای وزارت خانه و بخش های مختلف تولیدی تهیه کرده ایم و در اختیار بیمارستان ها و داروخانه های سطح شهرستان و بخش های تابعه قرار داده ایم.

۲۰۰ هزار جفت دستکش را در اختیار بخش خصوصی قرار داده ایم تا مردم از داروخانه ها خریداری کنند

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان افزود: حدود ۶۰۰ هزار جفت دستکش خریداری کرده ایم که از این بین، ۲۰۰ هزار جفت را در اختیار بخش خصوصی قرار دادیم تا مردم از داروخانه ها خریداری کنند و ۴۰۰ هزار جفت دستکش دیگر نیز در دانشکده علوم پزشکی، بیمارستان و شبکه بهداشت توزیع شد.

سپاه و نیروی انتظامی در بحث قرنطینه و تهیه مواد ضدعفونی کننده به ما کمک کردند

کریمی تصریح کرد: همه واحدهای دولتی در کنار ما بودند، به ویژه سپاه و نیروی انتظامی در بحث قرنطینه و تهیه مواد ضدعفونی کننده به ما کمک کردند، فرمانداری از شهرداری درخواست کرد که شهر را هر روز گندزدایی کنند؛ همچنین، تصمیم گرفتیم که بازار امام، بازار قیصریه و مجتمع های پرتردد را به دلیل نداشتن تهویه مناسب و شلوغی تعطیل کنیم.

۸۶ درصد جمعیت لارستان غربال گری شده اند/ چندین مرکز جامع سلامت شهر را ۱۶ ساعته کردیم

وی در مورد اقدامات دانشکده از ابتدا تا کنون گفت: تا امروز، حدود ۸۶ درصد جمعیت لارستان را غربال گری کرده ایم و جزو رتبه های نخست کشور در این زمینه هستیم و چند مرکز جامع سلامت در شهر را ۱۶ ساعته کردیم که از ۸ صبح تا ۱۲ شب افراد را بررسی کنند.

۴۰۰ میلیون تومان خرج تهیه ماسک، ماده ضدعفونی کننده و دستکش کرده ایم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در مورد تامین اعتبار اظهار کرد: در این مدت کوتاه یک ماهه که درگیر کرونا هستیم، تامین اعتبار آن نیز معضل بزرگی بوده و نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان به غیر از کمک های خیران خرج تهیه ی ماسک، ماده ضدعفونی کننده و دستکش کرده ایم.

وزارت بهداشت تصمیم گرفته حقوق کل پرسنل رسمی، پیمانی و قراردادی را افزایش دهد

محمدحسین کریمی تصریح کرد: علاوه بر اقداماتی که در زمینه سلامت انجام دادیم، نباید کارمندان خودمان را هم فراموش می کردیم تا در روزهای پایانی سال از نظر معیشتی دچار مشکل نشوند و در این زمینه، وزارت بهداشت تصمیم گرفته که حقوق کل پرسنل رسمی، پیمانی و قراردادی را افزایش دهد و تامین بودجه را در اختیار خود دانشکده ها قرار داده؛ بنابراین، افزایش حقوق از اسفندماه صورت گرفته و محل تامین آن نیز از طرف دانشکده بود.

مزایایی همچون اضافه کار، ماموریت و کارانه که پرسنل از دانشکده علوم پزشکی طلبکار بودند را پرداخت کردیم

وی اضافه کرد: توانستیم تمام مزایایی که پرسنل از دانشکده علوم پزشکی طلبکار بودند همچون اضافه کار، ماموریت و کارانه را پرداخت کنیم حتی سعی کرده ایم حدود ۷۰ درصد دُیونی که کارمندان از سال ۹۲ داشتند را تا چند روز آینده پرداخت کنیم.

همه داروهایی که برای درمان نیاز بوده را فراهم کرده ایم و هیچ مشکلی نداریم

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: معاونت دارو و غذا و معاونت بهداشت همه داروهایی که برای درمان نیاز بوده را فراهم کرده اند و هیچ مشکلی نداریم.

جلسه بحران، هفته ای دو بار برگزار می شود

کریمی تصریح کرد: جلسه کمیته بحران دو بار در هفته با حضور معاونان در دانشکده علوم پزشکی تشکیل می شود  و تدابیر لازم اندیشیده می شود.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  پرسنل بیمارستان یازده ماه کارانه و اضافه کار طلب دارند .فقط ستاد رو تسویه کردند.دکتر کریمی به جای اینکه حق پرسنل خط اول درمان رو بده به پشت میز نشینهای دانشکده پرداخت کرده

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام شنیدم جنگ قدرتی بین دکتر رضایی و دکتر کریمی درگرفته دکتر کریمی به رضایی تذکر داده که میخوای جای منو بگیری برای همین چند روزه که خودش گزارش میداد لطفا بررسی کنید اگر این خبردرسته در این شرایط کریمی بیشتر به فکر پستش هست تا مردم بدبختی ما در اینه که کریمی پزشک نیست و تنها دانشکده ای هستیم توایران که رئیسش پزشک نیست تو بیمارستان لار کسی ازش حساب نمیبره چون علمش را نداره مخصوصا پزشکان

 3. شهروند گفت:

  0

  0

  سوال بعدی اینه که آیا مدیر نیست معاون درمان کجاست؟! او نیز غیر بومی وحضورش در شهرستان لار کمرنگ است منظور دکتر شمسایی هست که رییس بیمارستان اوز هم هست و فقط بفکر […] وتنها دغدغه ای که […]

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان