میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 ژانویه 2015 ساعت 11:43 ب.ظ سرویس:مطلب شما 7 دیدگاه 1,510 بازدید

در مذمت يكسان سازي همه چيز!

درباره حواشي اطراف مطلب «فقدان رقص…»

در مذمت يكسان سازي همه چيز!

آفتاب لارستان: يادداشت كوتاه حاضر را يكي ديگر از مخاطبان اين سايت بدون امضا و در حال و هواي مطالب گذشته بخش «مطلب شما» نوشته است كه در ادامه با اندكي ويرايش مي آيد:

***

بعضی از دوستان انتظار دارند تمام کشور ایران یکپارچه یک مذهب، یک جهان بینی سیاسی، یک فرهنگ غوطه ور در همان مذهب با سس اضافه، یک نوع غذا (اگر بهشان رو دهيد!)، یک نوع فرمانبرداری و بردگی یا هرزگی فکری از پیشینیان، یک نوع بره گی رام برای […] و یک نوع زندگی بدون فعالیت مغزی را بپذیرد.

همین بعضی ها خودشان را و اعتقادات شان را که غالبا ژنتیکی است، از لوله ی فطرت به خداوند متعال متصل کرده و به عنوان سخنگوی آفریدگار کائنات، اعتقادات بقیه را -که احتمالا خدا مثل ایشان آن ها را نیافریده – و طرز تفکر آن ها را به باد انتقاد و استهزا می گیرند.

اگر به کشورهای جهان نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که پیشرفته ترین کشورهای جهان چه نگاه گشوده ای به تفاوت های فردی، اعتقادی، فرهنگی و… هم دارند. حتما [همه] می دانند که در یونان باستان فلسفه به چه شکلی پا گرفت و یونانیان چگونه قرن ها حاصل تفکرات شان را به خورد همه ی دنیا دادند. جواب این است: تعدد خدایان و الهه ها.

نگاه بسته برخی دوستان باعث شده بسیاری از هم وطنان دگراندیش ما که صاحب اندیشه بودند، اکنون در گوشه ی دیگری از این جهان خاکی گذران معیشت کنند. کسانی که ما را به چالش می کشیدند تا نقص هایمان را برطرف کنیم و جامعه ی بهتری بسازیم!!! ما دانشمندان بزرگ خداشناس و مادی گرای زیادی در جهان داشته ایم. بی نهایت آسمانی و بی نهایت زمینی. و تمدن رشد کرد و به این جا رسیدیم. با تمام تفاوت ها. همین تفاوت هاست که ما را می سازد.
رقص یک پدیده کهن اجتماعی در تمدن های مختلف بوده است. همان گونه که برای شادی به کار می رفته برای عزا نیز کاربرد داشته است. می توانید در تاریخ تمدن ویل دورانت پیدا کنید!. خوشبختانه در جامعه ی ما هر دوی این ها هست. ضمنا چیز بدی که همیشه در جامعه ی ما وجود داشته ترجیح خواست های قویترها بوده! همه حق زندگی دارند!

 

مطالب مرتبط:

فقدان رقص در مهندسي فرهنگي/ ابوذر شريعتي

دوستان آفتابي؛ هرچه از دوست رسد نيكو نيست/ حجت محبي پور

 


7 نظر

 1. خودم گفت:

  0

  0

  سلام بر برادررنویسنده متن بالا

  قطعا در عالم حقیقت یکی است.
  پس عقیده آنان که به کثرت قایل هستند و همه نظرات را حق می بینند غلط است.

  مشکل این است که در زمان کنونی مدعیان حق گویی مسیر درستی را برای اثبات حق خود انتخاب نمی کنند؛ که اگر اینگونه باشند، قطعا حقیقت واقعی، در واقعیت دیده خواهد شد و کسی قدرت بر رد آن را نخواهد داشت.

  قطعا در اظهار نظرات باید آزادی وجود داشته باشد.
  اما اگر باعث تشویش و تخریب آرا عمومی می شود، باید با رعایت سلسله مراتب بحث (در جمعی خصوصی تر) و بعد … تا به نتیجه مطلوب برسد.

  و در پایان
  هر سخن جایی و هر نقطه مکانی دارد.

  • امید گفت:

   0

   0

   آفرین، حقیقت یکی است و همه باید دور مدار حقیقت جمع شوند. تکثرکرایی و پلورالیزم بی معنی است و منجر به شکاکیت میشود.

 2. مجید ب گفت:

  0

  0

  مطلب قابل تأملی است .
  ولی به نظرم می رسد انسجام لازم و آهنگ سیر مناسب را ندارد و در جا انداختن منظور، قدری نارسا است و البته مقداری تند .

 3. گمنام گفت:

  0

  0

  اتفاقاهمه چیزبایدیکسان سازی شود یعنی به گونه ای که مدینه فاضله شود جامعه ٬ درست است که این امرقبل ظهورمحقق نمیشود ولی بایددراین راستاتلاش کردتاان شاالله درزمان ظهورحضرت به نتیجه برسد

 4. منم عبدالرضا گفت:

  0

  0

  عجب هویت های گمنامی چقدرترسو شدید بااسم خودتون چرامطلب نمی زارید حرف حق که ترس نداره(برفرض اگه حرف شماحقه)!!!!!خنده داره

 5. امین گفت:

  0

  0

  این مطلب و مطلب قبلی آقای به اصطلاح شریعتی مطلبی است فاقد بار و وزن علمی و کلا یک مشت ادعاهای بی در و پیکر و بی سند و مدرک است و گذاشتن آنها در این سایت یا نشاندهنده کمبود مطلب است و یا نشانه غرض ورزی

 6. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  اگر این چیزها نشانه پیشرفته بودن کشور است پس برای اینکه پیشرفته بشیم بیایم مثل کشور پیشرفته چین که سوسک میخورن از فردا تت بخوریم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان