میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در6 جولای 2019 ساعت 7:50 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند بدون دیدگاه 263 بازدید

در نشست سینمایی این هفته «هنرسرای شهروند» از ۱۷ روز پایانی عمر «هیتلر» بیشتر بدانید

در نشست سینمایی این هفته «هنرسرای شهروند» از ۱۷ روز پایانی عمر «هیتلر» بیشتر بدانید

فیلم سینمایی «سقوط» به همت هنرسرای شهروند وابسته به حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار، دوشنبه ۱۷ تیرماه ساعت ۲۱ در هنرسرای شهروند لار (پارک حاشیه) نقد و بررسی می شود.

در ادامه بررسی سینمای جنگ های جهانی در نشست این هفته هنرسرای شهروند فیلم «سقوط» که تلاش می کند هیتلر را از زاویه ای متفاوت تر معرفی کند نقد و بررسی خواهد شد.

در این فیلم «تراودل یونگه»، آخرین منشی و ماشین‌نویس آدولف هیتلر، داستان روزهای آخر زندگی پیشوای آلمان را تعریف می‌کند که در پناهگاهی در برلین می‌گذرد.

سقوط با نام کامل سقوط آخرین روزهای رایش سوم، فیلمی در ژانر درام جنگی، ساخته الیور هرشبیگل محصول سال ۲۰۰۴ است. سقوط بر اساس کتاب پناهگاه هیتلر تراودل یونگه، کتاب تا آخرین ساعت ملیسا مولر، کتاب هیتلر یوآخیم فست، خاطرات آلبرت اشپر و ارنست-گونتر باده روایت شده است.

سقوط دوازده روز آخر زندگی آدولف هیتلر یعنی از ۱۷ تا اواخر آوریل سال ۱۹۴۵ میلادی را در سنگر زیرزمینی فرماندهی او به تصویر کشیده است.

در این مرحله، فیلم از فروریختن ماشین نظامی و دستگاه سیاسی عظیم رژیم نازی آلمان آن پرده برمی‌دارد. سقوط از فیلم‌های پر هزینه تاریخ سینمای آلمان به شمار می‌رود. سقوط در اسکار ۲۰۰۴ نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان شد.

گفتنی است «امپایر» این فیلم را در لیست صد فیلم برتر تاریخ سینمای جهان قرار داده است.

گفتنی است «سقوط» یازدهمین فیلمی است که در دوره جدید نشست های سینمایی هنرسرای شهروند مورد نقد قرار می گیرد و شرکت در نقد و بررسی آن برای عموم علاقمندان آزاد است.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان