میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۴ ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها بدون دیدگاه 372 بازدید

فرماندار لارستان: در نظام ما، مردم نقش اساسی در تعیین سرنوشت‌شان دارند/ برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی تمرین خوب «دموکراسی» است

در بازدید از روند انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدرسه شهید فراست

فرماندار لارستان: در نظام ما، مردم نقش اساسی در تعیین سرنوشت‌شان دارند/ برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی تمرین خوب «دموکراسی» است

فرماندار ویژه لارستان گفت: برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی تمرین خوب دموکراسی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم انتخابات شورای دانش آموزی در مدرسه نمونه شهید فراست شهر لار با بیان اینکه یقیناً آینده درخشان این کشور بدست دانش آموزان امروزی رقم خواهد خورد، گفت: انتخابات شورای دانش آموزی تمرینی برای مردم سالاری دینی در سطح ملی است که دانش آموزان با عشق، تلاش، پویایی و نشاط در این تمرین سرنوشت ساز شرکت کنند.

حسنی اظهار داشت: کار با مشاورت و پیگیری امور مردم و دانش آموزان در مدرسه و استفاده از توان فکری دیگران و جمع کردن نظرات همه افراد تنها و بهترین راهکار اداره جامعه است.

فرماندار لارستان ضمن یادآوری اقدامات و تصمیمات خودمحور در دوران قبل از انقلاب، تصریح کرد: اما در حال حاضر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، این فضا برای ما ایجاد شده که بعد از ۴۰ سال می توانیم این ادعا را داشته باشیم که مردم نقش اساسی و محوری در تعیین سرنوشت خودشان در ابعاد مختلف اجتماعی دارند.

نماینده عالی دولت در لارستان تأکید کرد: از نظر دینی، اعتقادی، عقلی و قانونی که به این موضوع نگاه کنیم، می بینیم که بحث انتخابات یک بحث جدّی است، چرا که مردم در سرنوشت خودشان مشارکت فعالی دارند و بسیار ایده آل است که این مهم از دوران دانش آموزی شروع می شود.

فرماندار لارستان اظهار داشت: اگر در رفتار ما علی رغم اینکه ۴۰ سال از انقلاب گذشته، هنوز رگه هایی از خود محوری وجود دارد، به دلیل این است که در دوران دانش آموزی چنین فضایی برای ما ایجاد نشده بود که حرف خودمان را بزنیم، انتخاباتی برگزار شود و مطالبات خود را بخواهیم و یا به وضعیت موجود انتقاد سازنده داشته باشیم.

وی با تأکید بر قانونمندی و پایبندی به اخلاق در برنامه های انتخاباتی، خطاب به دانش آموزان گفت: برگزاری این انتخابات دانش آموزی تمرین خوبی است، اما باید در کنار این انتخابات و تبلیغاتی که کاندیداها دارند، رفتار و اخلاقشان هم مبتنی بر قانون و قاعده مند باشد و احترام رقبا را داشته باشند.

پیش از این نیز حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان، مهدی اسماعیلی معاون اداره کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان، حسین جلال پور مدیر مدرسه نمونه شهید فراست، نرجس اشرفی نماینده دانش آموزان لارستانی در مجلس شورای دانش آموزی کشور و بیمون نژاد یکی از شورای دانش آموزی سال گذشته به ایراد سخن پرداختند.

در ادامه نیز کار برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در این آموزشگاه آغاز شد و دانش آموزان هر کدام جداگانه بصورت الکترونیکی به منتخبین خود رای دادند.

یادآور می شود که انتخابات شوراهای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در بیش از ۲۰۰ آموزشگاه این شهرستان برگزار و در هر مدرسه ۷ نفر و در کل بیش از ۱۴۰۰ نفر اعضای شورای دانش آموزی توسط خود دانش آموزان در کل مدارس شهرستان انتخاب می شوند.

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان