میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 فوریه 2020 ساعت 12:43 ب.ظ سرویس:مطلب شما 7 دیدگاه 405 بازدید

در نکوهش «دو قطبی سازی» انتخابات در لارستان

در نکوهش «دو قطبی سازی» انتخابات در لارستان

حجت محبی پور: مقام معظم رهبری چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ ، درباره توصیه خود به یکی از کاندیداها (گویا محمود احمدی نژاد) برای عدم شرکت در انتخابات نکته بسیار مهمی را گوشزد کردند.

ایشان فرمودند: «انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به نفع برادر مؤمن‌اش است باید به او بگوید دیگر… آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دو قطبی در کشور ایجاد می‌شود. دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور.»

***

مقام معظم رهبری به ظاهر خطاب به احمدی نژاد و در واقع خطاب به همه کاندیداها در هر انتخاباتی و سپس خطاب به توده مردم نکته مهمی را گوشزد می کند که باید در همه انتخابات ها محور فعالیت کاندیداها و حامیان پیدا و پنهان آنها باشد. بفرموده رهبر: …دو قطبی در کشور مضرّ است.

توصیه ساده و بدون نیاز به حاشیه نویسی است، اما متأسفانه فضای امروز انتخابات در حوزه انتخابیه لارستان و در آستانه انتخابات مجلس به شدت دو قطبی است. بهانه هم در حال فعلی انقلابی بودن یا نبودن کاندیداهاست. گویا برخی دچار کوررنگی شده اند و همه چیز را سیاه یا سفید می بینند!

به صراحت می توان گفت دو کاندیدایی که در جامعه شهری لار بر سرشان دعوایشان؛ نه انقلابیِ محض هستند و نه غیر انقلابیِ کافر! دو آدم معمولی با راست کرداری ها و نادرست پنداری ها؛ که این امر در همه ماها نیز قابل مشاهده است.

دو قطبی کردن فضای رقابتی که نیتش خدمت است و نه قدرت آن هم با بهره بردن از کلماتی که بار ارزشی دارد نظیر انقلابی و غیر انقلابی دقیقاً فضای انتخاباتی شهرستان ما را به سمتی می برد که مقام معظم رهبری آن را نکوهده و از آن نهی نموده.

دو روز قبل همین هشدار را به دوستان انقلابی در یکی از ارگانهای شهر نیز دادم و بی توجهی به این اصل که رهبری در انتخابات ها برای همه ما ترسیم کرده را گوشزد کردم.

چند شب و روز است که لارستان کانون این دوقطبی سازی ها شده و بحث و جدل های مجازی به کشمکش های مسجدی و خیابانی کشیده شده و ترس از آن است که تا روز انتخابات این دوقطبی کردن فضا منجر به بروز حوادثی شود که جبران کردنش سخت شود.

جناب کاندیدای انقلابی و غیر انقلابی، آقای کاندیدای مقبول و غیر مقبول، حضرت کاندیدای اصلاحِ نا مقبول و صالحِ مقبول! دوستِ عزیزِ برجامی و غیربرجامی، این رقابت انتخاباتی کمتر از سه شبانه روز دیگر تمام می شود. به فکر زندگیِ شنبه صبح این مردم هم باشید.

قرار است این مردم از روز شنبه به بعد همچنان کنار هم و با یکدیگر زندگی کنند. ضرر دور شدن قلوب مردم و ضرر تفرقه در اجتماع و ضرری که به اعتماد مردم می زنید، خیلی بیشتر از ضرر رأی آوردن یا نیاوردن اشخاص است. در انتخابات ها کسی برنده است که اخلاق را برده باشد، و الا این چهارسال ها، تندتر از ابر بهار می گذرند…


7 نظر

 1. لارستانی دلسوز گفت:

  0

  0

  بی اخلاقی رو تو رواج دادی جناب محبی پور
  به نگارش گاه و بیگاه ت. آلانم که دیدی وضعیت کاندیدای مورد حمایتت خوب نیست شروع کردی به انتشار متون اخلاقی
  بسه دیگه کی مردم از دست شما راحت می شوند نمی دانم

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  نه به لرستانی و غیر بومی

  فقط لارستانی
  چه لاری باشه چه گراشی

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  فقط دکتر جعفرپور با رای بیشتری که داره میتونه جلو باند قدرت و زمین و موقوفه خواری رو بگیره

 4. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  اولا از خودتان شروع کنید

 5. لاری. دلسوز گفت:

  0

  1

  در این. دوره. اگر. بروجردی. نماینده. نشود. لارستان خیلی. متضرر میشود دیگه. از. کارهای. بزرگ. وزیر. ساختی. از بقیه افراد. ساخته. نیست. وما. کماکان از شهرهای. رقیب عقب. می. افتیم. بنابراین باید. یک. پارجه. از. بروجردی. حمایت. کنیم. اینشالله

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب آقای محبی پور سلام
  قدیم وکوچه های تنگ آشتی کنان و برخورد اجباری وهی که می گذشت قهر به آشتی و دوستی
  تو لادستان اوایل که کلکی می زدی را به یاد دارم و به دوستی گفتم نه این که فقط می نویسد می خواند.
  و روزی در کوچه آشتی کنان قرار می گیرد.
  تولدت مبارک

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان