میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 نوامبر 2018 ساعت 6:38 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 9 دیدگاه 603 بازدید

در همایش مسئولان بخش مرکزی لارستان: مسئولان ارشد شهرستان از ضرورت «وحدت» و نمایندگان روستاها از «مشکلات» مردم گفتند

در همایش مسئولان بخش مرکزی لارستان: مسئولان ارشد شهرستان از ضرورت «وحدت» و نمایندگان روستاها از «مشکلات» مردم گفتند

آفتاب لارستان: هرچند عنوان گردهمایی روز پنجشنبه هشتم آذرماه «همایش مسئولان بخش مرکزی» بود اما تقریبا تمام مدیران ارشد و چهره های اثرگذار لارستان در آن حضور داشتند؛ از نماینده مجلس و فرماندار و امام جمعه گرفته تا فرزندان علمای فقید لارستان و رئیس حوزه علمیه.

«توسعه بخش مرکزی در سایه وحدت و خدمت همگانی» نیز شعار این همایش بود و تقریبا تمام سخنرانان مراسم روی این کلیدواژه ها تاکید کردند.

بخشدار مرکزی لارستان برنامه های توسعه بخش را تشریح کرد

این مراسم نیز به رسم همیشگی با قرائت قرآن این بار توسط دانیال افتخاری و پخش سرود ملی آغاز شد و محسن حجتی مجری مراسم پس از سخنان آغازین خود از بخشدار مرکزی دعوت کرد پشت تریبون بیاید.

علی پیروز که در واقع میزبان و متولی اصلی این همایش بود ابتدا با نام بردن از مهمانان ارشد مراسم به اضافه دهیاران، شهرداران، اعضای شوراهای ۲۷ گانه مناطق بخش مرکزی لارستان، رابطین بانوان، خبرنگاران، اعضای کمیته های بحران و… به آنها خیر مقدم گفت.

وی سپس به موقعیت ویژه و متمایز بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: این بخش با مساحت هشت هزار و ۶۷۶ کیلومتر تقریبا ۶۰ درصد وسعت شهرستان و با بیش از ۱۰۶ هزار نفر جمعیت تقریبا نیمی از جمعیت لارستان را به خود اختصاص داده است.

پیروز در ادامه به بیان بخشی از عملکرد پنج ماه گذشته یا اقدامات در دست اجرای بخشداری مرکزی پرداخت و گفت: برای شناسایی بهتر مشکلات و برنامه ریزی مناسب تر، مناطق بخش مرکزی را به چهار منطقه تقسیم و برای هر منطقه مسئولی در نظر گرفته ایم که امور را پیگیری و مدیریت کند.

وی همچنین از راه اندازی کارگروه رسانه، دفتر امور بانوان، کمیته بحران، مجمع خیرین، شرکت تعاونی دهیاران، مرکز جذب سرمایه گذاری، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و بیمه همگانی در این بخش گفت و اضافه کرد: برخی برنامه ها نیز از جمله راه اندازی مجموعه دامداری، تاسیس شرکت تعاونی صنایع دستی روستاها، ساخت ۲۶ پارک روستایی و جذب خودروهای سبک و سنگین نیز در دست اقدام است و به زودی محقق می شود.

بخشدار مرکزی لارستان در پایان سخنان خود گفت: به زودی بنده به اتفاقا تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی قرار است به مدت سه شبانه روز در روستاهای بخش مرکزی اقامت داشته باشیم و از نزدیک و بطور مداوم به مشکلات مردم رسیدگی کنیم.

شهردار لطیفی: «گردشگری» دغدغه شهرداران سه شهر لار، لطیفی و خور است

پس از بخشدار مرکزی لارستان نوبت به نماینده شهرداران این بخش رسید تا درحضور مسئولان ارشد شهرستان مشکلات سه شهر لار، لطیفی و خور مطرح شود.

شهردار لطیفی ابتدا به تفاوت نقش مدیریت شهری در کشورهای دیگر و دایره گسترده اختیارات آنها در مقایسه با شهرداران ایران پرداخت و نتیجه گرفت برای انجام امور شهرها لازم است دستگاه های مختلف شهرداری را یاری دهند.

مهدی حیدری سپس سه شهر لار، لطیفی و خور را در واقع یک منطقه شهری با نام لارستان کهن عنوان کرد که به دلیل قومیتی از یکدیگر جدا شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه این شهرها دروازه استان فارس از سمت هرمزگان هستند و ضرورت دارد مشکلات آنها خصوصا ورودی این شهرها بطور ویژه مود توجه قرار گیرد افزود: دغدغه اصلی ما با توجه به قابلیت های این شهرها بحث «گردشگری» است که کمبود اعتبارات در حوزه احیای بافت فرسوده، مرمت ساختمان های تاریخی، تاسیس اقامتگاها و… البته مانع اصلی توسعه گردشگری است.

نماینده شهرداران بخش مرکزی همچنین در ادامه به لیستی از مشکلات شهری این بخش از جمله بوروکراسی بیش از حد طرح های جامع و هادی شهرها، دفع آب های سطحی، کاهش درآمد شهردرای ها بدلیل ابطال بخشی از عوارض ها، سختگیری های ادارات بیمه و دارایی نسبت به بدهکاری پیمانکاران، کمبود نقدینگی، کمبود سهمیه قیر، کمبود ماشین آلات و… اشاره کرد.

نماینده دهیاری ها از مشکل بیکاری و مهاجرت جوانان از روستاها گفت

نماینده دهیاری های بخش مرکزی لارستان دیگر سخنران این همایش بود که مهمترین مشکلات این بخش را عدم شبکه گازرسانی در بعضی روستاها مثل برخی دهستان های درز و سایبان، عدم آنتن دهی ایرانسل و همراه اول و اینترنت پرسرعت در برخی مناطق، عدم پوشش کامل فرستنده دیجیتال صدا و سیما، مشکل مهم بیکاری جوانان و مهجرت نیروی انسانی به شهرهای همجوار، نامناسب بودن وضعیت برخی جاده ها و… عنوان کرد.

پژمان در پایان سخنان خود انتخاب علی پیروز به عنوان بخشدار مرکزی را انتخابی بسیار شایسته دانست و تاکید کرد که وی بهترین گزینه ممکن برای این سمت بوده و باعث تحول در این بخش شده است.

مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی: امیدواریم مسائل زنان فقط به زنان واگذار نشود

مسئول امور بانوان و خانواده بخشداری مرکزی نیز در ادامه همایش پشت تریبون قرار گرفت تا مشکلات و قابلیت های بانوان این بخش را تشریح کند.

حمیرا ترسلی ابتدا با بیان اینکه علیرغم نقش برجسته زنان در خانواده و جامعه اما تاکنون اقدامی جامع و یکپارچه در مسائل آنان انجام نشده است افزود: متاسفانه همچنان نقش و حق زنان در جامعه نادیده گرفته می شود، زنان شاغل بهره مندی مادی اندکی دارند و عمدتا در مشاغل غیررسمی و بدون قرارداد کاری فعالیت می کنند.

وی همچنین در بیان دیگر مشکلات زنان در منطقه به آموزش کم و نامناسب مسائل بهداشتی و حوزه سلامت برای زنان، سهم اندک آنان در فضاهای ورزشی و عدم حمایت کافی از زنان سرپرست خانوار اشاره کرد.

ترسلی در پایان گفت: امیدواریم مسائل زنان فقط به زنان واگذار نشود و مردان نیز برای حل این مشکلات همراهی کنند.

رئیس شورای شهرستان بر تلاش برای محرومیت زدایی تاکید کرد

رحیم مقیمی آخرین سخنران بخش اول همایش بود که در سخنانی کوتاه ابتدا به اهداف این همایش حول محور وحدت، توسعه و خدمت رسانی پرداخت سپس با نقل یکی از سخنان امام خمینی(ره) خدمت به محرومین و کوشش برای حل مشکلات آنها را باعث خیر دنیا و آخرت عنوان کرد.

رئیس شورای شهرستان لارستان در پایان نی برای همکاری با دیگر مسئولان و حل مشکلات مردم بخش مرکزی لارستان اعلام آمادگی کرد.

قرائت متنی به مناسبت هفته بسیج توسط الهامیان دهیار چاهنهر و اجرای سرودی توسط گروه مصباح الهدی بخش های میانی مراسم بودند تا بعد آن نوبت به سخنرانی مسئولان ارشد شهرستان برسد.

فرمانده سپاه لارستان: وحدت فقط حول محور ولایت فقیه اتفاق می افتد

فرمانده بسیج سپاه لارستان ابتدا تاکید کرد که نهاد انقلابی سپاه و نیروهای بسیجی هر کاری از دستشان برآید برای توسعه منطقه و آموزش نیروها به منظور ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی انجام داده و خواهند داد.

سرگرد امیر جاهدی سپس به «وحدت» مورد تاکید در این همایش اشاره کرد و گفت: وحدت تنها حول محور ولایت فقیه است که می تواند تمام مشکلات ما را حل کند و غالب مشکلات به دلیل دور شدن از مبانی و توصیه های امام راحل و حضرت آقاست.

وی در پایان بار دیگر تاکید کرد برای خدمت به مردم با تمام توان آماده هستیم.

تجلیل از تعدادی از پاسداران و فرماندهان بسیج سپاه لارستان

پس از سخنرانی فرمانده سپاه لارستان از تعدادی فرماندهان بسیج سپاه این شهرستان نیز به مناسبت هفته بسیج تقدیر شد.

امام جمعه لارستان: شعبه ای از یک صنعتِ مادر به لارستان بیاورید

امام جمعه لار که با تاخیر خود را به مراسم رسانده بود سخنران بعدی بود. حجت الاسلام سیدمختار موسوی خرم ابتدا به فرصت ها و قابلیت های بزرگ و ویژه منطقه لارستان اشاره کرد و گفت: برای نمونه یکی از فرصت های ما جام جهانی بعدی در کشور قطر است که می توانیم با استفاده از ظرفیت لارستانی های مقیم کشورهای عربی و مهیا کردن برخی زیرساخت ها «توریسیم ورزشی» در لارستان را ایجاد و تقویت کنیم چراکه مسافت پروازی ما با این کشورهای عربی غالبا کمتر از یک ساعت است.

امام جمعه لار در ادامه به برخی اقدامات و الزامات توسعه در منطقه از جمله توسعه راه ها، تاکید بر کِشت های جایگزین در مناطق کم آب، توجه به تجارت گیاهان داروییِ مخصوص منطقه، ایجاد صنایع تبدیلی و اجتناب از خام فروشی اشاره کرد.

وی سپس با بیان اینکه توسعه، مستلزم فرهنگ سازی است افزود: باید بتوانیم این فرهنگ سازی را انجام دهیم که سرمایه گذاری و اشتغال زایی نیز ارزشمند است و موفقیت و ارزش صرفا به پشت میزنشینی و رئیس و وزیر شدن نیست.

حجه الاسلام موسوی خرم همچنین خطاب به نماینده مردم در مجلس و دیگر مسئولان حاضر در همایش گفت: می دانیم که سرمایه های انباشته زیادی در بانک های لارستان وجود دارد و چون ریسک سرمایه گذاری به نسبت بالاتر است این منابع در بانک ها سپرده گذاری شده و اگر بتوانیم شعبه ای از یک صنعت مادر مثل خودروسازی که پشتوانه دارد را در لارستان تاسیس کنیم سرمایه گذاران نیز بدلیل ریسک پایین در آن مشارکت می کنند.

فرماندار ویژه لارستان: بدون توجه به اصل وحدت، تلاش های یکدیگر را خنثی می کنیم

سخنران بعدی این همایش فرماندار فرمانداری ویژه لارستان بود. جلیل حسنی ابتدا بابت دستور توقف اجرای ساز و دهل در محوطه فرمانداری عذرخواهی کرد و گفت: من مخالف شادی و نشاط نیستم و اگر در این جمع ۱۰ نفر طرفدار شادی و نشاط عمومی باشند یکی از آنها حتما من هستم اما حق دهید که در محیط اداری و جلوی فرمانداری کار زیبنده  و در شأنی نبود.

وی سپس سه واژه «وحدت»، «توسعه» و «خدمت» که در عنوان این همایش استفاده شد را بسیار ضروری دانست و افزود: محور توسعه، انسان است و محور انسان، فرهنگ لذا اگر بتوانیم فرهنگ را در ابعاد مختلف ارتقا دهیم، انسان را ارتقا داده و انسان توسعه یافته، جامعه را توسعه یافته می کند و برای فرهنگ سازی نیز اولین اقدام قانون مداری است.

حسنی سپس بار دیگر بر «وحدت» تاکید کرد و گفت: اگر وحدت نداشته باشیم تلاش های یکدیگر را خنثی می کنیم و این وحدت غیر از اینکه بصورت مبنایی باید حول محور ولایت فقیه باشد به لحاظ اجرایی و برنامه ریزی نیز در کنار تفاوت سلایق و نظرها باید اتفاق بیفتد.

نماینده مردم در مجلس: راه توسعه لارستان نه اقتصاد کلان بلکه اقتصاد خرد است

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش آخرین سخنران این همایش بود. وی ابتدا با تشکر از تلاش های بخشدار جدید مرکزی لارستان، این تلاش ها را باعث ایجاد تحول و تحرک بیشتر در این بخش دانست.

دکتر جمشید جعفرپور سپس با بیان نکته ای که به نظر می رسید در پاسخ به امام جمعه لار بود راه توسعه روستاها و منطقه لارستان را نه اقتصاد کلان و صنعت مادر که از طریق اقتصاد خرد عنوان کرد.

وی در این باره گفت: برای توسعه منطقه بهتر است بجای کارهای عظیم از درون خانه ها شروع کنیم، همین نمایشگاه امروز به خوبی نشان داد که چه توانایی و اقتصادی در روستاهای ما نهفته است که البته مستلزم سازماندهی و فراهم کردن امکان عرضه این محصولات و البته بازاریابی در خارج از منطقه چه از طریق بازار سنتی و چه بازاریابی در فضای مجای است.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش همچنین در پاسخ به مشکلات و کمبودهای مطرح شده روستاهای بخش مرکزی در این همایش گفت: مشکلاتی در بخش گازرسانی، فرستنده دیجیتال و غیره مطرح شد که بهتر است این مشکلات و پیشنهادات عنوان شده در قالب بسته ای تهیه کنید تا اقدام لازم را برای حل آنها انجام دهیم.

وی در ادامه با اطلاق عنوان «خبر خوب» از لایحه جامع خدمت شهری نام برد که می تواند نحوه مدیریت روستا و شهرها را تغییر دهد و قرار است به زودی در مجلس مطرح شود.

وی همچنین در ادامه سخنان خود  به پیگیری برای اختصاص سهم بیشتر قیر رایگان، اختصاص اعتبار حاصل از مالیات بر ارزش افزوده، پل ورودی چاه نهر، جاده چاه نهر به فدامی، سد خاکی درز و… اشاره کرد.

جعفرپور همچنین به حضور وزیر ارتباطات و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به همراه معاونان وزارت جهاد کشاورزی در آینده نزدیک به لارستان خبر داد.

وی نیز در پایان سخنانش با تاکید بر ضرورت «وحدت» گفت: ما را در کشور به الگوی وحدت بین مذاهب و مناطق می شناسند و هر کاری که باعث شود این وحدت مخدوش گردد قدرت ما را محدود می کند. همه ما گرایش هایی داریم اما می توانیم زیر سایه منافع ملی و اشاره های مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

پس از سخنرانی نماینده مردم در مجلس مراسم تجلیل از شهرداران و دهیاران بخش مرکزی لارستان پایان بخش این همایش بود. پس از همایش نیز خبرنگاران و رابطین بانوان در کارگاه های آموزشی اختصاصی خود شرکت کردند.

گفتنی است در حاشیه این مراسم و در لابی و محوطه سالن اجتماعات شهید امامی نمایشگاهی شامل ۲۶ غرفه و یک سیاه چادر از محصولات کشاورزی، صنایع دستی و اغذیه مناطق و روستاهای بخش مرکزی دایر بود.

مطالب مرتبط:

گزارش تصویری همایش مسئولان بخش مرکزی لارستان


9 نظر

 1. ناشناس گفت:

  4

  0

  این کارها بجز وقت تلف کردن چیز دیگری ببار ندارد اقای پیروز

 2. اوزی. قابل توجه. بخشداری. اوز گفت:

  0

  4

  ابتکار بخشدار مرکزی لار جناب. پیروز. قابل توجه. وجالب. است. لازم. استکه. بخشداری ومسولین سایر بخشها نیز. ازین همایشها برای پبشرفت متوازن منطقه. الگو برداری. نمایند

  • ناشناس گفت:

   3

   0

   این چه ابتکاری است دیگر…؟؟؟ به نظرتان این جلسه چه دستاوردی دارد؟ جز خودنمایی چیز دیگری است؟؟؟
   مردم بهتر میدانند که چه کسی چه کاری را برای خودنمایی و چه کاری را برای پیشرفت لار انجام میدهند

  • احمدی گفت:

   1

   0

   قدر بخشدار اوز را بدانید …ساز دهل از دور خوش است

 3. بیداری گفت:

  2

  0

  فقط جعفرپور و فرماندار و… ماشاالله شما نماد پیگیری هیچ هستید و مرتب خبرهای عقبگرد و هشیاری مردم برای جلوگیری از آن را می شنویم یک وقت چش نخورید!!!! جعفرپور حتی نمی تواند یک رییس ارشاد برای لار بگذارد آنوقت در کمیسیون فرهنگی راجع به زمین و زمان نظر می دهد.[…] ساخته مردم لارستان

 4. نریمان گفت:

  1

  0

  متاسفانه باند بازی و …است.ورود سپاه و نماینده و بخشدار و…
  لار را دریابید که وضع نامساعد است.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دقیقا … متاسفانه خیلی باندبازی در لار گسترش پیدا کرده…هر کس که بانظر دکتر جعفرپور و بعضی از دوستان اطرافشان مخالف باشد در لار هیچ جایگاهی ندارد…حیف لار که چنین ادمایی داره

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  نمایش جبهه پایداری انقلاب اسلامی بود تا گردهمایی […]

 6. علی کریمی گفت:

  1

  0

  وحدت حول محور قدس شریف…
  آفتاب لارستان هم داره تسلیم می شود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان