میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2020 ساعت 9:35 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 10 دیدگاه 286 بازدید

در وضعیت «زرد» کرونا قرار داریم/ برگزاری مراسم عروسی در این شرایط یعنی خیانت به جامعه!/ جذب بیش از حد نیروی انسانی در گذشته، چالش بزرگ ماست اما کسی را اخراج نمی‌کنیم

سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان در نشست خبری:

در وضعیت «زرد» کرونا قرار داریم/ برگزاری مراسم عروسی در این شرایط یعنی خیانت به جامعه!/ جذب بیش از حد نیروی انسانی در گذشته، چالش بزرگ ماست اما کسی را اخراج نمی‌کنیم

نشست خبری رسانه‌های دارای مجوز شهرستان لارستان با دکتر بهزاد رضایی سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان و معاونانش، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه، در سالن کنفرانس درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی هاشمی زاده لار برگزار شد.

به گزارش آفتاب لارستان، سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان در ابتدای این نشست خطاب به اصحاب رسانه اظهار کرد: گاهی ممکن است متوجه برخی از نقاط ضعف مان نشویم، شما به عنوان نخبگان جامعه به ما متذکر شوید، هم در قالب انتقاد و هم در قالب پیشنهاد، ما با آغوش باز می پذیریم و استقبال می کنیم.

دکتر بهزاد رضایی تصریح کرد: برنامه ما این است که نشست خبری محدود به روز خبرنگار و مناسبت های خاص نشود، هر زمانی که شما بفرمایید من در خدمت هستم.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه رسانه صرفا خبر منتقل کردن نیست، شما زمانی به عنوان نخبگان جامعه این تصمیم را می گیرید که در شرایط خاص و بحرانی، امید یا هشدار را به جامعه تزریق کنید.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی لارستان در این نشست به سوالات اختصاصی آفتاب لارستان و همچنین دیگر خبرنگاران نیز پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

***

آقای دکتر، عدم انتشار آمار مبتلایان و بیان صرفا تعداد افراد بستری ممکن است کمی حساسیت ها را کم کند، با توجه به اینکه برخی از دانشگاه ها آمار مبتلایان به کرونا را منتشر می کنند آیا امکان انتشار روزانه ی آمار مبتلایان در لارستان وجود دارد؟

الآن وضعیت ما در منطقه تا حدودی پایدار است، ما در وضعیت زرد قرار داریم در حالی که در بسیاری از نقاط کشور وضعیت قرمز و در تهران فوق قرمز و بسیار بغرنج اعلام شده است، در شیراز هم وضعیت قرمز و نامطلوبی به دلیل شیوع بالای کرونا حاکم است.

خوشبختانه مردم در منطقه خودمان این حساسیت را به ویژه بعد از موج دوم کرونا به دست آورده اند، اینکه چه چیزی را بگوییم یا نگوییم باید به این فکر کنیم که چه چیزی از آن می خواهیم یعنی صرفا روشنگری است یا سیاستی در دادن یا ندادن آن آمار داریم.

الآن در شرایطی هستیم که خوشبختانه وضعیت مان پایدار است و فکر می کنم که آمار دادن لطمه ی بیشتری به ما می زند چون مردم مقایسه می کنند، به عنوان نمونه می گویند خدا را شکر آمار ما نسبت به فلان جا خیلی خوب است؛ ما مخصوصا این آمار را اعلام نمی کنیم چون الآن، آمار بغرنج نیست و مردم مواردی را که رعایت می کنند ادامه دهند.

هدف ما این است که فرسایشی شدن رعایت های کرونا آسیبی به ما نزند، این خیلی مهم است که ما در آمار دادن، رفتار، صحبت کردن به گونه ای رفتار کنیم که در کنار فرسایشی شدن رعایت ها، به مردم کمک کنیم که این راه را ادامه دهند.

آماری که به ما می رسد این است که همه ی مردم در حال برنامه ریزی برای برگزاری عروسی های عقب افتاده در این ماه هستند، معلوم است که در عروسی و مراسم های این چنینی چیزی به نام فاصله گذاری اجتماعی یک شوخی بیش نیست.

کسانی که این شرایط را رعایت نکنند بدانند که شروع زندگی مشترک شان با خیانت به جامعه اتفاق می افتد، بالاخره آن ها جزئی از این جامعه هستند، اگر کسی متضرر شود همان اقوام، بزرگان و عزیزان شان هستند که در آن مراسم شرکت می کنند؛ زحماتی که ماه ها کشیده شده است و همه رعایت کرده اند به راحتی از بین می رود، قطعا برگزاری عروسی ها خیلی زود به ما ضربه می زند، باید این موضوع را به خوبی از نظر فرهنگی کنترل کنیم و توقع داریم که بخش عمده ای از این مشکل در قالب مسائل فرهنگی حل شود.

وضعیت زرد شهرستان با همان میزان بیماریابی فعال قبلی پیش می رود یا نه؟

زمانی که بحث کرونا پیش آمد، درگیر این بودیم که دستگاه تست کرونا در لار مستقر شود، خیران همت کردند و دستگاه خریداری و در لار مستقر شد، بعد از آن شروع به تست گرفتن کردیم، در ابتدا از هر کسی که کوچکترین علامتی داشت تست می گرفتیم و بیماریابی فعال داشتیم، ما نمونه گیری های بسیار زیادی انجام دادیم، جلوتر که رفتیم وزارت بهداشت متوجه شد که این نمونه گیری که بحث اتلاف منابع هم در آن مطرح است باید هوشمندانه اتفاق بیفتد، مگر می شود که به عنوان نمونه دو نفر که زیر یک سقف باهم زندگی می کردند تست یکی مثبت و دیگری منفی شود؛ پس، تست گیری ها نسبت به آن زمان کمی افت کرد اما هوشمندانه، نحوه ی انتقال ویروس و قدرت شیوعی که ویروس داشت را در محیط های بسته نگاه کردند و دیدند که نمونه بیش از ۹۰ درصد از بیمارانی که از اعضای خانواده هایشان تست گرفته اند مثبت بوده است، این موضوع واضح بوده و نیازی به تست نبوده است.

پس به این دلیل، مقداری آمار نمونه گیری را پایین آوردیم و به سمتی بردیم که باید آن نمونه گیری را انجام دهیم به ویژه با محدودیت هایی که داشتیم، بی محابا و تند تند تست گرفتن شاید کمکی نمی کرد.

وضعیت شهرستان، زرد است و از زمانی که شرایط بحرانی تیر و مرداد را پشت سر گذاشتیم وضعیت شهرستان زرد شد و بر اساس پروتکل های کشوری و دستورالعمل ها، یک سری از مراسم ها برگزار شد.

گزارشی از آمار مبتلایان به کرونا در بین پرسنل دانشکده علوم پزشکی لارستان…

تعداد کل پرسنل علوم پزشکی لارستان، ۲۶۰۰ نفر است، با توجه به اینکه ۲۸۱ نفر مبتلا به کرونا در بین پرسنل این دانشکده وجود داشته می توان گفت ۱۰ درصد از پرسنل درگیر این بیماری شده اند.

رویه های قابل انتقادی در مدیریت دانشکده ی علوم پزشکی در سال های گذشته وجود داشت که امیدواریم با حضور جنابعالی این وضعیت دچار یک تحول شود، ما فکر می کنیم که با حضور شما در مجموعه ی علوم پزشکی، همه توقع ایجاد تحول در این مجموعه دارند؛ چقدر شما معتقدید که باید تحول ایجاد شود و چقدر فکر می کنید این تحول موفق خواهد شد؟

من اصلا نمی خواهم وارد بحث گذشته شوم، چیزی که برای آینده مدنظر ماست این است که در حوزه ی انتصابات و انتخاب مدیران، تمرکز اصلی بر تخصص افراد است.

انتخاب ما از این به بعد صرفا بر اساس صلاحیت افراد خواهد بود و چیزی که به نفع مردم و سیستم است را درنظر می گیریم و چیز دیگری در حوزه ی مدیریت مدنظر ما نخواهد بود و ان شاا… افراد شایسته و لایق کاری کنند که سیستم، حرکت رو به جلویی داشته باشد چون قطعا موفق شدن یک سیستم با کمک یک نفر اتفاق نمی افتد، حتما باید یک تیم قدرتمند و افراد پرتوانی باشند که بتوانند در کنار هم مجموعه را رو به جلو ببرند، همچنین به کمک بدنه ی خوبی که بتواند این کار را به پیش ببرد.

در موضوع ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه که چند وقت پیش مطرح شد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفتند «در بحث ارتقا عجله خوب نیست»! در این مورد بفرمایید که آیا شما برنامه ای دارید و چه مکانیزمی را می شود طراحی کرد تا به آن هدف رسید؟

ارتقای دانشکده به دانشگاه قطعا اتفاق خواهد افتاد اما بحث بر سر این است که چه زمانی، با چه کیفیتی… این موضوع مورد بحث است، قرار نیست که ما همیشه دانشکده باقی بمانیم. با سابقه بهداشت و درمانی که لارستان دارد این حرف اصلا نیاز به دفاع ندارد و جزو بدیهیات است.

تلاش ما بر این است که این ارتقا همراه با تفاهم، همگرایی و به گونه ای باشد که منطقه پیشرفت کند و به سمت رقابت ناسالم و هدررفت منابع نرود، چه از جیب خیر و چه از جیب دولت. ذهنیت من این است که گراش و لار برادر هم هستند، گراش تا هزار سال آینده همسایه و برادر ماست، چیزی نیست که ما بیاییم و بگوییم ما به آن ها ربط نداریم یا آن ها این حرف را بزنند.

ما قطعا می خواهیم که ارتقا اتفاق بیفتد، با همگرایی، با در نظر گرفتن تناسب جمعیتی، تمرکز خدماتی که وجود دارد، فاصله از مرکز استان هرمزگان، استان فارس و استان بوشهر، باید همه ی این مولفه ها را در نظر گرفت.

فکر می کنم که چالش بزرگ این دانشکده، استخدام زیاد نیروی انسانی در سال های اخیر بوده است؛ در این مورد توضیح دهید که این مشکل چقدر واقعی است و چه راه حلی وجود دارد؟

متاسفانه همین‌طور است، جذب بی ضابطه در گذشته اتفاق افتاده است و متاسفانه برگشت پذیری بعضی چیزها خیلی سخت است و ما به آسانی نمی توانیم بگوییم که به عنوان نمونه فلان شخص چون چندسال پیش بدون آزمون جذب شده عذرش را بعد از ۱۰ سال بخواهیم. درست است که شاید روز اول ناحق بوده، اما امروز نمی توانیم به این آسانی با این قضیه برخورد کنیم.

تعدیل نیرو به این معنا که چون پول نداریم عده ای را اخراج می کنیم، چون شرکتی هستند و ارتباط شان با ما خیلی سست است قطعا اتفاق نخواهد افتاد و ما این کار را نخواهیم کرد چون بالاخره این نیروها وارد سیستم شده اند، یک خانواده وارد مجموعه ی علوم پزشکی شده است و جدا شدن به این آسانی نیست، اما در درخواست کار از نیروهای مان سخت گیر هستیم یعنی اگر نیرویی به عنوان نیروی شرکتی، قراردادی، رسمی، پیمانی و… وارد مجموعه ی ما شده است باید همه همت به خرج دهند تا ما بتوانیم این سیستم را رو به جلو ببریم؛ پس، برای انجام کار سخت گیریم و اگر کسی باید ۱۹۲ ساعت در ماه کار کند تا این رقم ثابت حقوق را بگیرد باید این اتفاق بیفتد، توقع ما این است که کسی کم کاری نکند و اگر کم کاری اتفاق افتاد که مصداق یکی از آن ها کمتر کار کردن به لحاظ ساعت کاری است از حقوقش هم کم می کنیم.

اما به این معنا که کسی سر کار بیاید و بگوییم نیرو زیاد است و شما اخراج هستید این اتفاق در حوزه ی نیروهای شرکتی نمی افتد. ما از همه ی نیروهایمان توقع داریم که اگر لازم است در دو قسمت کمک کنند باید این اتفاق بیفتد، اگر جایی به نیروی مان نیاز داریم که به جای لار در بیرم کار کند و در آنجا نیاز است باید این کار را انجام دهد، اگر انجام ندهد برابر با مقررات با وی برخورد می کنیم و حتی می تواند انتهای آن اخراج هم باشد.

ما ماهی ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فقط حقوق نیروهای شرکتی را از درآمدهای اختصاصی پرداخت می کنیم، تصور کنید که زمانی که به دلیل کرونا ورودی بیمارستان امام رضا به یک چهارم، یک پنجم کاهش پیدا می کند، اتاق عملش به دلیل بحران کرونا غیرفعال می شود و درآمدش هم به یک پنجم کاهش پیدا می کنند آیا می تواند اول هر ماه بگوید یک پنجم حقوق تان را می دهم؛ حقوق سر هر ماه یک ریال هم کم نشده است، ولو شده با سیلی صورت خودمان را سرخ نگه داریم و هر کاری از دست مان بربیاید انجام دهیم آن هایی که کمک ما و تیم دانشکده ی علوم پزشکی هستند را قطعا در کنار خودمان داریم ولی توقع مان این است که آن ها هم به صورت پرتوان در کنار مجموعه باشند، کار کنند تا مجموعه بتواند جلو برود.

هدف گیری ما این است که بتوانیم جذب نیروی رسمی داشته باشیم، پیگیری اصلی ما این است که بتوانیم تبدیل وضعیت کنیم و استخدامی داشته باشیم یعنی در قالب عدم افزایش نیرو یا افزایش نیروی حداقلی تبدیل وضعیت از پرداختی از درآمد اختصاصی به سمت پرداختی از خزانه ی دولت ببریم چون حقوق نیروهای رسمی از خزانه پرداخت می شود.

این تبدیل وضعیت می تواند با حفظ وضعیت موجود، چالش مالی ما را هم حل کند چون کاهش نیرو می تواند به کاهش کیفیت خدمات منجر شود و ما به دنبال این قضیه نیستیم (کاهش کیفیت) اما از لحاظ اداری به دنبال حل این مشکل خواهیم رفت.


10 نظر

 1. سوال از ریس دانشکده گفت:

  1

  0

  چرا هیچ مطلبی در باره بهداشت ودرمان خنج و اوز نمی کنید ایا بخاطر اینکه مردمان صبور وبدون حاشیه ای هستند ویا …..

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  خیرمحترم تمام هزینه های ساخت مرکز درمانی سرطانیهای امام حسن مجتبی را پرداخت نمود ولی عملا تنها ۲۰ درصد از ظرفیت این مرکز تجهیز شده است و عملا دستگاه مهمی که قرار بود توسط مسئولین محترم جهت درمان سرطانیها تهیه گردد فعلا بلاتکلیف است و مریضان و افرادی که مبتلا به سرطان هستند مجبورند برای درمان راهی بندرعباس،شیراز ، گراش و یا جهرم بشوند ،حال که کار از کار گذشته پیگیر این مورد از طریق خیراندیشان منطقه باشید.
  مورد بعدی اختصاص ردیف بودجه از طریق سازمان برنامه و بودجه جهت ساخت و تکمیل ساختمان دانشکده علوم پزشکی بود که علاوه بر کمک خیراندیشان جهت ساخت ساختمان ، دولت نیز بموازات آن دست به کار شود…
  مثلا همانند خیرین راهساز که دولت میگوید زیرسازی با شما و قیر و اسفالت با دولتیها.حداقل در این قضیه یک امتیاز مهمی از دولت گرفته شود

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   در مسئولین محترم علوم پزشکی لارستان برای ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه هیچ عزم و اراده ای وجود ندارد و با یک حرف که مردم و خیرین صبور باشید و در حال پیگیری این قضیه هستیم زمان تصدی ریاستشان را می گذرانند. وگرنه آن زمان که به مردم گفته شد که دیگر دولت با ارتقای دانشکده به دانشگاه در کل کشور مخالف است دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت… اینهمه خیرین پایکار هستند مسئولین محترم یک امتیاز لااقل بگیرید و انهم ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان با این قدمت و عظمت و تعدد بیمارستانهای تحت پوشش…

 3. خطاب به دکتر رضایی گفت:

  0

  0

  شما به عنوان ریس دانشکده علوم پزشکی نه تنها به لارستان که می باید به شبکه های خنج و اوز هم برسید اما در گفتار ومصاحبه ها خبری ازین شهرستانها نمی دهید

 4. حمید گفت:

  1

  0

  در مسئولین محترم علوم پزشکی لارستان برای ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان به دانشگاه هیچ عزم و اراده ای وجود ندارد و با یک حرف که مردم و خیرین صبور باشید و در حال پیگیری این قضیه هستیم زمان تصدی ریاستشان را می گذرانند. وگرنه آن زمان که به مردم گفته شد که دیگر دولت با ارتقای دانشکده به دانشگاه در کل کشور مخالف است دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت… اینهمه خیرین پایکار هستند مسئولین محترم یک امتیاز لااقل بگیرید و انهم ارتقای دانشکده علوم پزشکی لارستان با این قدمت و عظمت و تعدد بیمارستانهای تحت پوشش…

 5. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  برگزاری عروسی خیانت به جامعه است!!!!!!!! همین چند نفری که ازدواج می کنند هم ول بشود حریرچی هم که می گوید بچه نیاورید (حرف خائنانه) دوستان کرونا فیلمی است برای رونق کسب و کار مافیای دارو ودرمان با داروی امام کاظم و عسل سیاهدانه اصلا نمی میرید فقط به بیمارستان نروید بخور و….. نمی دانم تا کی برای رونق تجارتشان انسان می کشند و به مردم دروغ می گویند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. رضا محبی گفت:

  0

  0

  جسارتا آیا در متخصص پوست میتونه آنکال باشه؟

 7. کارمند علوم پزشکی خطاب به دکتر رضایی گفت:

  0

  0

  آقای دکتر رضایی شما در خصوص ارتقای لار صحبت میکنید که از بدیهیات است. آیا تضمینی میکنید که تا زمان پیگیری شما ، دانشکده علوم پزشکی گراش به دانشگاه ارتقاء نیابد و آیا اگر این اتفاق افتاد دیگر مجوزی برای لار میماند ؟؟؟ آنوقت هم که شما امتیازات خود را مثل بقیه از لار گرفته اید و قرار نیست پاسخگوی منحل شدن علوم پزشکی لارستان باشید.
  […] مگر همین شما نبودید که ادعای حق و حق خواهی میکردید؟ […]

 8. شیر فهم شد؟!!@ گفت:

  0

  1

  تا این دو دانشکده لار وگراش که در فاصله کم هستند در هم ادغام نشوند وزارت بهداشت با ارتقای انها موافقت نخواهد کرد الخصوص الان که نماینده از گراش هستند شیر فهم شد

 9. ی . خرمی گفت:

  0

  0

  در خبر آمده بود که آمار قربانیان کرونا در فارس شکسته شد .
  خبر را خواندیم و از کنار آن گذشتیم و پرداختیم به آنچه در آمریکا میگذرد .
  آیا به این موضوع پرداخته ایم که شهر ما زرد است و شهر همسایه قرمز..
  جلسات و سخنرانیها برقرار و مراسم عزا و عروسی هم پررونق ..همه هم سفارش میکنند که از خانه بیرون نیایید ..حتی در تجمعات هم این نصیحت را تکرار میکنند…

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان