میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۸ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 339 بازدید

دستان مهربانی

دستان مهربانی

محبوبه وحیدیان*: شامگاه پنج شنبه واپسین روز خرداد در هوایی مطبوع قرارمان شهر خواجه راز، شیراز در نخستین آیین همدلی و هم اندیشی بنیاد کودک لارستان.

این جا سالن هتل تالار شیراز است و بنا به دعوت قبلی بسیاری از لارستانی های مقیم شیراز به این مراسم دعوتند برای یاری رساندن به کودکان کم برخوردار و در عین حال بااستعداد لارستان. خیلی ها. آمده اند چون نمی خواهند هیچ کودکی در هیچ نقطه ای از لارستان به خاطر فقر از تحصیل بازماند.

ورودی سالن همایش نمایشگاه هنری از آثار نقاشی به نفع بنیاد کودک لارستان برپاست. مهمان ها یکی پس از دیگری به سالن وارد می شوند و برنامه آغاز می شود. بعد از قرائت قرآن و سرود ملی و کلیپ هنرمندان حامی بنیاد کودک برای حاضرین پخش می گردد.

بعد از اتمام کلیپ خانم دادخواه مدیر عامل بنیاد کودک کشور به ایراد سخنرانی می پردازد. ایشان هدف این بنیاد را بازنماندن از تحصیل دانش آموزان بااستعداد یاد می کند. این بانوی فرهیخته معتقد است کمک همیاران باید به شکل بهینه وارد جامعه گردد و از اصول اصلی بنیاد کودک پاسخگویی, شفافیت و استعداد پروری است که در رأس اصول این بنیاد قرار می گیرد. مدیر عامل بنیاد کودک در ادامه بیان داشتند که این بنیاد جزو سازمان های مردم نهادی است که از وزارت کشور مجوز گرفته و برای سومین سال پیاپی گواهی بین المللی دریافت کرده است.

سخنرانی دکتر خلیل شریف زاده نیز به نوبه خود جالب و شنیدنی است. ایشان دارای چهره بسیار عالی و پرافتخار علمی می باشد. در شهری که متأسفانه زبان مادری مان کم کم رو به فراموشی است و بسیاری از پدر و مادرها از یاد دادن این زبان به فرزندانشان اِبا دارند  ولی دکتر خلیل شریف زاده با وجود دوری طولانی مدت از زادگاهش, همچنان لاری را فصیح و بدون لهجه صحبت می کند و حتی به پسران دوقلویش نیز زبان مادری را آموخته و آن را نشان افتخار می داند.

دکتر شریف زاده متخصص بیماری های عفونی و زئونوز از دانشگاه ایالت مینسوتا، مدیر و سهامدار کامل آزمایشگاهی در شهر بوستون، مدیریت مؤسسه ای در زمینه بهداشت محیط زیست و بهداشت مواد غذایی، تدریس در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه ورمانت، مدیر بخش بیماری های عفونی و دپارتمان بهداری و بهداشت ایالت ماسوچوست، استاد مهمان در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد, بوستون، مینسوتای آمریکا، دانشکده های پرستاری تافتس و بوستون آمريكا و نواسكوشاي كانادا، پایه گذار چندین کنفرانس منطقه ای و ملی در سطح آمریکا، مدیر انجمن پزشکان ایرانی مقیم آمریکا می باشد که جزو چهره های برجسته علمی ایران و جهان است.

این پزشک برجسته متولد لار و ساکن بوستون آمریکا است و بنیانگذار بنیاد خیریه کودک لارستان می باشد.

نمی توان از حق گذشت که حضور دکتر شریف زاده در این همایش وزنه و اعتباری بسیار ارزشمند بود. مثل همیشه متواضع و فروتنانه به سخنرانی می پردازد و از حضور بسیاری از چهره های شاخص و برجسته لارستان در این همایش اظهار خرسندی می نماید.

بعد از اتمام سخنرانی مؤسس بنیاد کودک نوبت به اجرای گروه موسیقی «نوای ایلیا» به سرپرستی هنرمند لارستانی، استاد احمد استرحام لاری است. ترانه هایی بسیار دلنشین همراه با ادوات سنتی موسیقی گرمی بخش محفل امشب است.

شعرخوانی فرهنگی بازنشسته خانم فتحیه قناعت پیشه و استاد محمد جاوید نیز از دیگر برنامه های این شب به یادماندنی می باشد.

در ادامه ی مراسم سخنرانی کوتاه خانم مرضیه افتخار رییس هیئت امنای بنیاد کودک لار و معرفی اعضای هیئت امنا به حاضرین است. دکتر راسخی رییس بنیاد کودک شیراز یکی دیگر از مهمانان حاضر در جلسه می باشد.

 

و در پایان باید این گونه نوشت:

چه مهربانند آنان که بی هیچ توقعی می بخشند و سخاوتمندانه دست های مهربانشان چون باران می بارد تا شاهد شکوفایی درختانی از تبار مهر باشیم.

به امید روزی که هیچ کودکی به خاطر فقر از تحصیل بازنماند. به امید آن روز

*کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  موفق باشید

 2. لاری گفت:

  0

  0

  سپاسگزارم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان