میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 می 2014 ساعت 1:44 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 4 دیدگاه 1,435 بازدید

دست هاي پنهان در استان هرمزگان چه مي كنند؟!

دست هاي پنهان در استان هرمزگان چه مي كنند؟!

20140513160057_thumbnailحميد منشي/ خبرگزاري تدبيرروند تغيير مديران دولتي در استان هرمزگان نيز مانند اكثر استان هاي كشور مورد انتقاد گروه هاي معتدل و اصلاح طلب است. با انتخاب حسن روحانی این امید میان اصلاح طلبان ایجاد شده بود که با روی کار آمدن نیروهای شایسته مشکلات استان به سمت حل شدن پیش می رود اما با گذشت ۹ ماه از تشکیل دولت یازدهم هنوز بسیاری از مدیران پیشین بر سر کار هستند. اين موضوع در مورد استان هرمزگان به حدي جدي است كه شخص استاندار كه به ظاهر بايد تصميم گير اصلي در ايجاد تغيير در مجموعه اداري خود باشد نيز از دست هاي پيدا و پنهاني سخن مي گويد كه مانع تحقق تغييرات مورد نظر مردم هستند.

استاندار هرمزگان: دولت عوض شده و مردم به تفكر قبلي،«نه» گفتند
جاسم جادري در سخنراني چند روز قبل خود به مناسبت روز معلم با لحن تندي برخي افراد مانع ايجاد تغييرات را تهديد كرد كه درصورت تداوم اين فشارها نام آنها را افشا مي كند.
جادري در بخشي از اين سخنراني گفت: چرا برای تغییر برخی مدیران ناموفق و ناکارآمد جبهه‌گیری و مقاومت می‌شود و برخی‌ها نمی‌گذارند افراد جدید و توانمند بر سر کار بیایند تا شاهد رشد و توسعه استان باشیم. وي اضافه كرد: آن هایی که نمی‌شنوند، بشنوند که دولت عوض شده و مردم به تفکر قبلی نه گفتند و دولت جدید را انتخاب کردند.
استاندار هرمزگان در ادامه به رانت و موقعيت هاي خاص برخي افراد اشاره كرد و گفت: چرا برخی با رانت و استفاده از موقعیت و نفوذهای خود سعی می‌کنند افراد ناکارآمد را به هر شکل ممکن حفظ کنند.
وي همچنين خطاب به برخي افراد كه مانع ايجاد تغييرات در استان هستند تاكيد كرد: به جای مقاومت و اعمال قدرت برای حفظ نیروهای ناکارآمد همه باید به دولت کمک کنند تا براساس سیاست‌های جدید که مردم به آن رأی دادند شاهد تحول و پیشرفت باشیم، چرا هرمزگان با این همه ظرفیت و منابع چنین وضعیتی داشته باشد؟!
نارضايتي از وضع موجود يعني ابقاي اكثر مديران و مسئولان دولت احمدي نژاد در استان هرمزگان اما بيش از خود استاندار، فعالان سياسي، فرهنگي و رسانه اي هرمزگان را به شدت ناراحت كرده است. آنها معتقدند غير از شخص استاندار، در دولت جديد تغيير خاصي انجام نشده است و همين موضوع را مايه دلسردي و ناراحتي افكار عمومي از دولت تدبير و اميد تلقي مي كنند.

تقريبا تمام مديران احمدي نژاد در سمت هاي خود ابقا شده اند
مدير مسئول روزنامه «نداي هرمزگان» در گفت و گو با خبرنگار«تدبير» و در پاسخ به اين پرسش كه روند تغييرات مديريتي در استان هرمزگان از آغاز به كار دولت تدبير و اميد را چطور ارزيابي مي كنيد، گفت: متاسفانه در استان هرمزگان نيز گويي دست هايي نامرئي هستند كه اجازه نمي دهند نيروهاي توانمند و همراه و همفكر با اهداف دكتر روحاني برخي مسئوليت ها را به عهده بگيرند. وي افزود: در حال حاضر تقريبا تمام مديران كل دولت احمدي نژاد در سمت هاي خود ابقا شده اند و همين امر باعث شده نارضايتي افكار عمومي نيز روز به روز افزايش يابد.
غلامحسين عطايي در ادامه به چند يادداشت و مقاله اي كه با همين موضوع در روزنامه خود درج كرده است اشاره كرد و گفت: بارها نوشته ايم اگر استاندار محترم تحت فشار نمايندگان اصولگراي هرمزگاني مجلس است، آنها را به مردم معرفي كند شايد مطالبه عمومي از آنها بتواند وضعيت موجود را تغيير دهد.
اين اصلاح طلب با سابقه استان هرمزگان در پايان بار ديگر بر نارضايتي عمومي از روند تغيير مديران دولتي اين استان تاكيد كرد و افزود: اينكه چرا مسئولان ارشد استاني تغييرات مورد نظر مردم را عملي نمي كنند سوالي است كه بايد از خودشان بپرسيد اما تصور مي كنم اعمال فشار نمايندگان اصولگرا همچنين برخي ابزارهاي امنيتي مثل تاييد صلاحيت ها و نمونه هاي مشابه مانع اصلي ايجاد اين تغييرات است.

كندي روند تغييرات بيش از اين به صلاح دولت تدبير نيست
حامد ملازاده صادقيون؛ از خبرنگاران شناخته شده اين استان نيز در گفت و گو با خبرنگار تدبير گفت: بديهي ترين نتيجه برگزاري انتخابات رياست جمهوري تغيير و تبديل تيم اجرايي كشور به تفكر برخاسته از راي مردم است؛ از طرفي تحقق شعارهاي زمان انتخابات هم براي رئيس جمهور از طريق همين همراهان فكري و اجرايي امكان پذير و تسهيل مي گردد؛ به همين دليل لزوم عقلي، مديريتي و اجرايي تغيير، نيازي به اثبات ندارد.
وي با اشاره به شرايط خاص اين استان تصريح كرد: استان هرمزگان استاني متنوع، متفاوت و پرمسئله است از اين رو دولت تدبير يكي از بهترين انتصاب هاي خود را در هرمزگان با انتخاب استاندار جادري داشته است. وي افزود: جادري مديري لايق و آشنا به مسائل استان هاي ساحلي است و ايشان و تيم همراهش يعني مشاوران و برخي معاونان، بارها بر ضرورت ايجاد تغييرات عميق مديريتي استان هرمزگان تاكيد داشته اند؛ چه در مصاحبه ها يا در سخنراني ها يا در ملاقات هاي مردمي و… اما فضاي استان به شدت تشنه تغيير است و كندي اين روند بيش از اين به صلاح دولت تدبير نيست.

اين فعال رسانه اي در ادامه ضمن بيان آمادگي مردم براي حمايت از راي خود گفت: مردم احساس مي كنند استاندار از طرف افراد يا گروه هايي كه بازنده انتخابات بودند تحت فشار است تا تاخير در تغييرات باعث شود مديران وابسته به آنها حداقل تا انتخابات مجلس بر سر كار باقي بمانند. وي افزود: به هر حال در بازي سياست، ستون به ستون فرج است و با تحليل آنها بقاي مديران قبلي در مناصب اجرايي هم گشايشي براي رقباي دولت در انتخابات آتي مجلس ايجاد خواهد كرد و هم دلسردي مردم را از دولت تدبير به وجود خواهد آورد كه به تصور آنها موجب سرازير شدن راي ها به سمت تفكر مقابل دولت يا كاهش حضور مردم پاي صندوق هاي راي مي شود كه در هر دو حالت براي آنها در شرايط بد فعلي كه دارند مي تواند بهانه اي براي ناكام نشان دادن دولت باشد.
وي در ادامه ضمن تاكيد بر اينكه براي ايجاد تغييرات هنوز دير نشده چند پيشنهاد داد و گفت: در شرايط فعلي بهترين تدبير در مقابله با اين فشارهاي سياسي تغيير فوري مديريت سازمان ها و ادارات و نهادهاي دولتي است كه مستقيما با بدنه مردم در ارتباطند و مردم و تفكر راي دهنده به رئيس جمهور متعلق به آن يا با آنها سر و كار دارند؛ مثل دانش آموزان، دانشجويان، هنرمندان و… لذا مدير عالي استان در قدم فعلي بايد فورا تغيير اين بخش از مديران را در اولويت خود قرار دهد. وي افزود: اولويت بعدي به نظر بنده خود استانداري است؛ در خانه دولت بايد مديران معتقد به سياست هاي استاندار و همسو و همفكر و معتقد به ايشان حضور داشته باشند كه به حمدالله استاندار در اين بخش قوي عمل كرده است. اولويت سوم و در نهايت اين است كه مشام مردم بايد در دورترين نقاط استان هم به بوي تغيير و تدبير نوازش شود كه همان انتخاب فرمانداران و بخشداران لايق است.

اين روزنامه نگار باسابقه در پايان تاكيد كرد: استان هرمزگان در اين زمينه هم استعداد و سرمايه هاي زيادي اعم از جوانان و پختگان دارد و كافي است جناب دكتر جادري ولو به طور موقت آنها را منصوب كند و محك بزند.

(عكس اين مطلب، تزئيني است)


4 نظر

 1. بندر عباس گفت:

  0

  0

  گزارش بسيار دقيقي بود. هرمزگان هنوز تغييري از نظر مديريتي نكرده و به غير از استاندار همگي مديران احمدي نژاد سر جايشان محفوظند.

 2. موسی کلیم گفت:

  0

  0

  باسلام تاکی منتطرید عزیزم خواست مردم سریع عمل کنید چهار سال یا هشت سال تجربه روی مردم بس است نیروی جدید با انرزی وافکار کاری بهتر میدان بدهید تا بیاید

 3. بندرعباس گفت:

  0

  0

  باسلام,ای مردم بزرگ وفهیم بندرعباس به هوش باشیدفریب دسیسه های وزیرونمایندگان لامردی تباررانخورید…
  آقای روحانی این بودشعارپوج وتوخالی(دولت تدبیروامید…….)بس است بیشترازاین احساسات مردم هرمزگان راجریحه دارنکن…
  شمادیگرچراحالت دست افرادسودجووفرصت طلب قرارگرفته اید…

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام از نگاه همه جانبه ای که به این موضوع داشتید ممنون باز هم این قبیل گزارش ها را بنویسید از هرمزگان

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان