میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 جولای 2019 ساعت 9:50 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 173 بازدید

دعوت از سازمان های «مردم نهاد» برای ترویج فرهنگ «زایمان طبیعی»

دعوت از سازمان های «مردم نهاد» برای ترویج فرهنگ «زایمان طبیعی»

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، دوشنبه ۱۷تیرماه، جلسه جلب مشارکت سازمان های مردم نهاد و داوطلبین سلامت در راستای ترویج فرهنگ سازی زایمان طبیعی در دانشکده علوم پزشکی برگزار شد.

این برنامه که با همکاری معاونت درمان و حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشکده علوم پزشکی برگزار شد، میزبان مربیان داوطلبین سلامت و نمایندگانی از سازمانهای مردم نهاد لارستان بود.

مریم فزونی مدیر حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشکده علوم پزشکی در این نشست، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین، هدف از برگزاری این جلسه مشترک را بهره گیری از پتانسیل  نیروها و انجمن های داوطلبی در راه ترویج فرهنگ  زایمان طبیعی خواند.

وی با اشاره بر تعریف جامعی از مقوله مشارکت که آگاهانه، داوطلبانه و کاملا  ارادی صورت می گیرد، مشارکت اجتماعی را موجب ایجاد توازن در جامعه و توسعه پایدار دانست و اظهار امیدواری کرد که به واسطه مشارکت مردم شاهد تغییرات گسترده ای در جامعه باشیم زیرا آموزش توسط خود مردم و به زبان ساده و گویا صورت می گیرد.

مدیر حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشکده علوم پزشکی همچنین مشارکت اجتماعی را موجب مطالبه گر شدن  مردم و شکل دادن به حیات اجتماعی دانست و نقش آن را در سازمان یافته نمودن فعالیتهای داوطلبانه اثر گذار خواند.

در ادامه جلسه مریم یحیی پور کارشناس مامایی دانشکده علوم پزشکی با تاکید بر این که زایمان یک موهبت الهی است که خداوند آن را با طبیعت و ساختار بدن زن مطابقت داده است، زایمان را روندی طبیعی دانست که اگر بدون مداخله صورت گیرد به بهترین شکل سپری خواهد شد.

وی  پس از ارائه توضیحاتی در خصوص مزایای زایمان طبیعی، عمل سزارین را یکی از مشکلات بزرگ جهانی دانست که موجب به خطر افتادن سلامتی مادر و نوزاد می شود.

کارشناس مامایی دانشکده علوم پزشکی با ارائه توضیحاتی در خصوص سیاست های اعمال شده در راستای بهتر و آسان تر شدن زایمان طبیعی در لارستان از جمله تغییر شکل اتاق زایمان، زایمان بدون درد، حضور همراه طی روند زایمان و کلاسهای آموزشی ویژه بانوان باردار روند ترویج زایمان طبیعی را رو به جلو و امیدوار کننده دانست.

روندی که موجب شده آمار عمل سزارین لارستان طی سالهای گذشته از ۷۰درصد به ۴۴ درصد کاهش یابد.

گفتنی است در پایان دکتر رضایی معاون درمان دانشکده علوم پزشکی نیز بر ترویج زایمان طبیعی در بین بانوان لارستان تاکید کرده و علاوه بر استمرار جلسات مشترک، استفاده حداکثری از ظرفیت داوطلبین سلامت، سازمانهای مردم نهاد و کارشناس رشته های مختلف را در این امر مهم خواستار شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان