میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۸ ق.ظ سرویس:اجتماعی 5 دیدگاه 760 بازدید

دعوت سخاوتمندانه «گراشی از دوبی»: به نمایشگاه معتبر برق و آب دوبی بیایید+ راهنمایی متقاضیان

دعوت سخاوتمندانه «گراشی از دوبی»: به نمایشگاه معتبر برق و آب دوبی بیایید+ راهنمایی متقاضیان

 (یادداشت سوّم: ادامه موضوع آب و برق)

آفتاب لارستان: اگر مطالب و یادداشت های «گراشی از دوبی» را در سایت های آفتاب لارستان و گریشنا پیگیری کرده باشید می دانید که وی دو یادداشت اخیر خود را به دو موضوع کلیدی و زیربنایی آب و برق در منطقه اختصاص داد. (اینجا) و (اینجا)

وی در سومین یادداشت مرتبط که در واقع دعوتنامه ای برای متخصصان منطقه در این رشته هاست تصمیمی سخاوتمندانه گرفته و قرار است تعدادی از متخصصان علاقه مند را به نمایشگاه بین المللی معتبری با این موضوع در دوبی دعوت کند.

در ادامه می توانید یادداشت-دعوتنامه وی را به همراه روش ثبت رزومه افراد متقاضی حضور در این نمایشگاه بخوانید:

***

در فرهنگ عامیانه و قدیمی گراش ضرب المثلی است که همه ما به فراوانی آنرا شنیده ایم و شاید هم در زمان انجام دادن کاری یا ارائه خدمتی به کسی با صدای رسا به او یادآوری کرده باشیم: «بی مایَ فَتیرِن» بله معادل همان مثل فارسی «بی مایه فطیره» است، یعنی برای انجام کار باید سرمایه داشت و یا هزینه کرد، یا هر کاری که پول در آن خرج نکنی به نتیجه نمی رسد و در نهایت بدون زحمت و هزینه کردن کار پیش نمی رود.

خوانندگان علاقمند به نوشته های راقم در موضوع آب و برق به احتمال زیاد، یادداشت پیشین (اینجا) یا دومین یادداشت این مبحث (اینجا) را خوانده اند. در پایان و در قسمت جمع بندی و خلاصه نویسی یاداشت در بندهای نه و ده آن نوشته ام «تمام حرف و نوشته های من در این موضوع است تا هنوز مقداری توان اقتصادی داریم … الخ  سپس در  ادامه بند دهم نوشته ام، هم زمان هم تیم علمی و فنی از مهندسین برق، مکانیک و مهندسی شیمی (chemical engineering) خود داشته باشیم که از بهترین و بهینه ترین روشها و تکنولوژیها… الخ»  خواننده ای علاقمندی به این موضوع  بنام آقای قاسم وقارفرد کامنتی در سایت گریشنا نوشته:  «در قسمت اجرایی باید گفت تشکیل و مشارکت یک گروه علمی و فنی از جوانان تحصیل کرده منطقه شدنی است ولی…آلخ » من نویسنده این سطور، ولی ایشان را برای نوشته های آینده ام می گذارم و بخش اول و شدنی گفته ایشان را به فال نیک می گیرم و امیدوارم که هر چه زودتر این گروههای علاقمند با پشتوانه علمی و فنی و با انگیزه های مثبت اجتماعی در بخشها و شهرستان های منطقه تشکیل شود و حرکتی در این موضوع حیاتی آغاز شود. والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا وان الله لمع المحسنین

در راستای تشویق و ترغیب  جوانان فنی و مهندسی و کنشکران احتماعی علاقمند و فعال در موضوع آب و برق منطقه و امید به وجود آمدن همکاری و مشارکت همگانی در این موضوع حیاتی، خرسندم به اطلاع خوانندگان نوشته های یک گراشی از دبی برسانم که راقم مایل است که از تعداد ۶ تا ۹ نفر از این کنشکران  برای سفر به دبی و بازدید از نمایشگاه سالیانه و بزرگ آب و برق (ویتکس ۲۰۱۸WETEX) دبی دعوت بعمل آورد و کلیه هزینه های چهار تا پنچ روز حضور آنها در دبی و بازدید از نمایشگاه و دیگر مکانهای مربوط به آب و برق تقبل نماید.

این نمایشگاه بیستمین نمایشگاه آب و برق در دبی است که هر ساله توسط هیئت  كهربا و مياه دبی  برگزار می شود و در آن آخرین بیشرفتها و تکنولوژی به وجود آمده در این صنعت توسط شرکتهای بزرگ و کوچک شرکت کنند از سراسر دنیا به نمایش می گذارد.

نمایشگاه تجاری ست و شرکتها دنبال فروش متاع خود هستند بخصوص امسال که همراه با سومین سال بخش جانبی آن، انرژی خورشیدی و آیتم های مربوطه آن همزمان شده است.

با نگاه به اسپانسرها نمایشگاه علاقمندان ملاحظه خواهند کرد که تمامی غول های بزرگ صنعت آب و برق دنیا حضور دارند. تاریخ نمایشگاه  ۲۳-۲۵ اکتبر امسال  است یعنی حدود یک ماه و بیست روز دیگر است، علاقمندان می توانند برای اطلاع بیشتر و کاملتر به سایت نمایشگاه مراجعه کنند. (www.wetex.ae)

فکر می کنم اگر علاقمندان و فعالین حوزه آب و برق منطقه از این نمایشگاه بازدید کنند قطعاً کمکی به دانستنی های فنی و مهندسی آنان خواهد بود همچنین می توانند با بازدید و صحبت با عرضه کنندگان کالاها مختلف و تکنولوژی گوناگون این صنعت برای کار آفرینی و اشتغال بهره ای در خور توجه کسب نمایند و کار تجاری یا صنعتی خود را شروع نمایند. همچنین در کنار این نمایشگاه می توانند در سمینارها و کنفرانسهای متعددی که روزانه در موضوع آخرین تحقیقات و نوآوری های این صنعت در جهان علم و تکنولوژی برگزار می گردد شرکت کنند. با مراجعه به سایت نمایشگاه براحتی به همه اطلاعات این نمایشگاه آشنا خواهید شد.

به دلیل دوری و نبودن طولانی من در منطقه، هم اکنون شناخت میدانی و حضوری از عزیزان کنشکر و فعالین اجتماعی شهرستانهای لارستان، خنج، گراش، بستک و بندرلنگه و بخشهای مختلف این شهرستانها در حوزه آب و برق ندارم، لذا نمی توانم شخصاً افراد مشخص و شناخته شده ای از آنها را انتخاب کنم و آنها را خصوصی دعوت نمایم. همچنین فرصت و وقت زیادی هم تا شروع نمایشگاه نمانده که بخواهیم از شهرها و بخشها مختلف فعالین آن شهرها خودشان یک دو نفر کاندید و معرفی کنند. ناچاراً مجبورم از تمامی علاقمندان به این موضوع که دوست داشته باشند به دبی سفر کنند و مهمان  من باشند و بخواهند از نمایشگاه بازدید کنند خواهش کنم که یک رزومه چند سطری از خود هر چه زودتر به ایمیل  gerashiazdubai@gmail.com  بفرستند. رزومه ای خلاصه و مفید از تحصیلات، کار و تجربه و علاقمندی به فعالیت اجتماعی برای آب و برق در منطقه حتما در آن بگنجانند. مهندسین و شاغلان این صنعت در کشور که خود کار تجارجی و اقتصادیشان دراین دو رشته است و احتمالا خودشان مستقیم به دبی خواهند آمد و با شرکتهای تجاری مختلف در نمایشگاه در تماس خواهند بود اگر نوشته های من خوانده باشند و علاقه ای به کار اجتماعی و فعالیت دراین موضوع برای منطقه داشته باشند، خوشحال خواهم شد که در دبی اگر کاری از من بر آید برایشان انجام دهم،  با ایمیل گراشی از دبی تماس بگیرند، خوشحال خواهم شد با آنها آشنا شوم و اگر کمکی بخواهند انجام دهم.

دوست دارم مهمانانم از شهرها و بخشهای مختلف منطقه باشند این دعوت صرفا برای گراش تنها نیست اوزیها، خنجیها، لاریها، بستکیها، جویم و یا هر بخش و روستای دیگری در منطقه باشند خوشحال تر خواهم شد. حتی اگر تعداد افراد از نه نفر هم بیشتر شود مشکلی نخواهد بود به شرطی که از کل منطقه باشند.

وقتی می نویسم از منطقه منظورم البته این نیست که حتما میهمانانم ساکن و مقیم شهرها و روستاهای منطقه باشند، نه چنین نگرشی ندارم بلکه کسانی مثل خودم که سالهاست در گراش نبوده ام ولی دارم برای منطقه می نویسم و علاقمندم خدمتی کنم، فراوان انسانهای توانا و تحصیل کرده از منطقه هستند که سالهاست از شهر و دیار خود بدورند ولی دل در هوای خدمت به دیار پدری خود دارند حتی در حد یک مشاورت و راهنمایی از راه دور. مثل استادان دانشگاهها، مهندسین فنی شاغل یا بازنشسته در وزارتخانه ها، شرکتها و اداراتی که به نحوی کار و تخصصشان  مربوط به حوزه آب و برق باشد در هر کجا کشور که ساکنند شاید ازجمله بهترین کاندیدها برای آمدن به دبی باشند. این افراد و صاحبان علم و تجربه می توانند بهترین مشاور و راهنما در بر آورده شدن نیت و هدف ما در همکاری و مشارکت همگانی در تآمین آب و برق بلند مدت منطقه باشند.

پس از دریافت رزومه مختصر و مفید تمامی آنهایی که مایل و علاقمند هستند به دبی تشریف بیاورند و در نمایشگاه و کنفرانس ها آب و برق شرکت کنند. رزومه ها  را در اختیار دوستان فرهیخته فرهنگی و فعالین اجتماعی همسن و سال خود  که در منطقه تشریف دارند و مورد اعتماد و مشورت همگان هستند قرار خواهم داد و با مشورت آنها نفراتی را دعوت رسمی می نماییم و دوستانم در منطقه با آنها تماس خواهند گرفت. امیدوارم که این دعوت عملی شود و مورد ندای بی مایه فطیره قرار نگیرم.


5 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  1

  حالا بالفرض که چند نفر به دبی اومدند و پیشرفتها و تجهیزات مدرن نمایشگاه رو دیدند وقتی اینجا هزینه ای برای پیاده کردن همچین تجهیزاتی نیست باید چی کار کرد؟!

 2. لاری گفت:

  1

  0

  باید خون گریست که کشوری مثل امارات که در صد سال اخیر پیشرفت کرده و ما با این همه فرهنگ و تمدن پشت سرمون باید از اونها پیروی کنیم.

 3. اوزی گفت:

  1

  0

  بسیار جالب امیدواریم که. علاقه مندان به خدمت زادگاه ومنطقه خود. دراین امر خیر که با نیت انسانی. واجتماعی مطرح نموده اند. شرکت نمایند وباعث خدمت به مردم خود. شوند

 4. لاری گفت:

  1

  0

  با تشکر از جناب گرایشی فهیم دیدن چنین نمایشگاه های تخصصی باعث آشنایی با تکنو لوژی روز دنیا خواهد شد و متخصصین می توانند در کارهای آتی خود از آن بهره ببرند

 5. F-m گفت:

  1

  0

  ايده بسيار خوبي است چرا كه تكنولوژي مرتبط با آب و برق بسرعت در حال دگرگوني است و انجام اينكار اقدامي هوشمندانه و مفيد خواهد بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان