میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۷ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 9 دیدگاه 607 بازدید

دفاع فرماندار لارستان از برگزاری «کنسرت»های مجوزدار در لارستان

دفاع فرماندار لارستان از برگزاری «کنسرت»های مجوزدار در لارستان

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان و مسئولین ادارات، نهادها و سازمان های شهرستان برگزار شد؛ خطاب به رؤسای ادارات اظهار داشت: بعضی از دستگاه های اجرایی شهرستان آنچنان برای جذب اعتبارات از محل اعتبارات استانی خود تلاش نکرده اند، لذا همه ادارات برای محقق شدن این مهم همت کنند. چرا که ما بیشترین اعتبارات را به سمت پروژه هایی تزریق می کنیم که اولویت دار است و به اداراتی که بیشتر کار کرده اند، اختصاص خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید از مراسم ایام الله ها در طول سال غافل بشویم، افزود: ما باید به استقبال این  ایام الله و به استقبال برنامه های فرهنگی برای کل شهرستان برویم و برای اینکه فعالیت های فرهنگی شهرستان غنی گردد و برای آنکه بهره برداری کامل بشود، با آمادگی کامل این مسائل رصد گردد و در این خصوص  مسئولیت ادارات فرهنگی را بیشتر می کند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه غنی کردن و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان یکی از خواسته های اصلی ما از همه مسئولین است؛خاطرنشان کرد: با توجه به طبیعت زیبا در شمال استان و کشور، خود به خود قسمتی از اوقات فراغت جوانان و نوجوانان پر می شود، اما در شهرهای جنوبی مثل لارستان که دارای آب و هوایی گرم و خشکی است و از فضاهای سبز کمتری برخوردار است، مسئولین بایستی تلاش کنند که برنامه ایی کامل و همه جانبه و مبتنی بر ارزشهای دینی، اخلاقی و با نیازهای روحی نوجوانان و جوانان تدارک ببینند.

حسنی ادامه داد: مطمئن باشید بنده جایی که احساس کنم اجرای برنامه های فرهنگی در تضاد با ارزشهای دینی است، مقابل آن خواهم ایستاد. کما اینکه همه ما اگر مسلمانیم بایستی این کار را انجام دهیم و در چنین مواردی با مشورت امام جمعه چنین کاری را خواهیم کرد، اما این موضوع نباید دلیلی شود بر این که ما برنامه های فرهنگی مورد نیاز جامعه که هم از نظر قانونی، منع اجرا ندارد و هم مغایرتی با مسائل شرعی ندارد از همان روز اول جواب رد به جوانان مستعد بدهیم و به احتمال اینکه ممکن است آن برنامه مدیریت نشود خیلی زود تصمیم بگیریم و نگذاریم جشن ها و کنسرت ها در شهرستان اجرا شود. لذا هنر یک مدیر این است که مدیریت کند و هدایت و رهبری نماید تا این آسیب ها و اشکالات از بین برود.

نماینده عالی دولت در شهرستان لارستان بیان کرد: اگر کنسرتی در شهرستان  می خواهد توسط گروهی با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شود، بایستی از قبل برنامه ریزی گردد و ارائه دهد، ممکن است مجوز قانونی از استان و کشور هم داشته باشد، اما مسئولین فرهنگی و آنهایی که مسئول برگزاری امنیت شهرستان هستند، باید بنشینند و ایرادات و مشکلات را مرتفع کنند، تا جشن  ها و یا کنسرت ها در شهرستان بدون هیچ دغدغه ای برگزار گردد.

حسنی با بیان اینکه باید پاسخگوی نیازهای شرعی واقعی و نیازهایی که مغایرت با ارزشهای دینی ما ندارد، باشیم و درآخرت هم بایستی جوابگو باشیم؛ گفت: به همان اندازه که سیل جوانان و نوجوانان در شبهای قدر به سوی مساجد و حسینیه ها می روند و احیاء می گیرند و در شب شهادت امام علی (ع) به سر و سینه می زنند و گریه می کنند به همان اندازه هم در مواقع جشن و تولد ائمه و اعیاد بایستی برنامه های جشن شادی برای جوانان و نوجوانان فراهم گردد. لذا  باید همه با هم باشیم و با افزایش وحدت و اتحاد مسائل شهرستان را به پیش ببریم.

رییس شورای اداری لارستان در پایان سخنانش تاکید کرد: وقتی یک کار شرعی می توانیم انجام دهیم و یک تجمع نشاط آور را مدیریت کنیم که جوانان برنامه هایشان را با رغبت اجرا کنند، این هم رضایت مندی مردم و هم در نهایت رضایت قلبی خودشان را نسبت به نظام اسلامی و نسبت به منشور حکومتی که پیامبر برای ما فرستاده است، در پی خواهد داشت. لذا ادارات فرهنگی و مذهبی شهرستان از قبل برنامه های فرهنگی و هنری خود را اعلام و مدیریت کنند. باید کاری کنیم که برنامه ها و جشن های مختلف ملی مذهبی در شهرستان اجرا شود و از برگزار کنندگان جشن ها  حمایت کنیم.

گفتنی است پیش از این نیز حجت الاسلام سید مختار موسوی امام جمعه لار، محمدمهدی صادق نژادان مدیر مخابرات، علی‌محمد ابراهیمی‌زاده رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، قاسمی معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی و هوشنگ دلاور مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) لارستان نیز به ایراد سخن پرداختند.


9 نظر

 1. شهروند گفت:

  1

  0

  به خدا تو این گرما پوسیدیم. دلمون خوش بود که یه کنسرت میریم که اونم لغو شد به امید خدا. بعد میگین چرا جوونا این جورن و اون جورن

 2. علی عمادی گفت:

  0

  0

  درود بر فرماندار لارستان بزرگ

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  چی ایراد کردن؟؟؟

 4. لاری گفت:

  0

  0

  جوونت بگردم

 5. لاری گفت:

  0

  0

  اقا جان متاسفانه ظاهرا حرفهای فرماندار که برشی نداره. فرماندار وقتی چیزی میگه باید حکم دستور و حرف اول و اخر رو تو مجموعه اداری شهرستان داشته باشه. اما هیچ وزنی نداره. از اون جهت میگم که این حرف های فرماندار مال دو هفته قبل تو شورای اداری بوده( بر اساس خبر سایت های خبری شهرستان) اما با اینکه دو هفته از این حرف نگذشته به سادگی اب خوردن کنسرت حمید عسکری لغو شد. این نشون میده که بالاترین مقام شهرستان هم در این باره اختیاری نداره و حرفاش ضمانت اجرایی نداره.

  بیچاره مردم که رو حرفها و شعارها و وعده هایی که مسولین بخصوص فرماندار پس از جلسات متعدد داده میشه حساب باز میکنن.

  اقای فرماندار کمی قدرتمندتر عمل کنید. قاطع باشید. از جایگاه و میز نترسید و تصمیمی که درست هست و قانون اونو تایید کرده رو تا پای جون هم شده پاش وایسید تا اجرا بشه.

 6. لاری گفت:

  0

  0

  متاسفانه اقای فرماندار ما فقط حرف است و جلسه.

  خروجی=۰

 7. دلسوز گفت:

  0

  0

  فرماندار لار با استاندار فارس تعامل دارند ویکی هستند و این خیلی خوب است

 8. لاری گفت:

  0

  0

  این جوونا رو میخوان تو قوطی کبریت کنن و آتیش بزنن
  وگرنه یه کنسرت یک ساعته اون هم دو یا سه هفته یکبار چه فایده ای داره
  اگه راست میگید برید دیش ماهواره هارو از پشت بام ها جمع کنید نه مانع کنسرت اسلامی میشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان