میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 آگوست 2014 ساعت 9:09 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 1,206 بازدید

دفاع نماينده از حضور اعضاي كميسيون فرهنگي مجلس در لارستان

دفاع نماينده از حضور اعضاي كميسيون فرهنگي مجلس در لارستان

Larestan farhangiپايگاه اطلاع رساني دكتر جعفرپور:‌ در آستانه برگزاری پنجمین دوره همایش جوان و اندیشه، مطلع شدیم که طبق پیگیری های بعمل آمده و به دعوت دکتر جعفرپور، نماینده لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان مجلس در منطقه حضور می یابند. از این رو در گفتگویی با دکتر جعفرپور، اهداف و برنامه های این سفر را جویا شدیم که مشروح سخنان نماینده مردم به اطلاع شما میرسد:

با سلام. در حدود دو سالی که از دوره نمایندگی شما می گذرد، هم اکنون بیش از دوره های گذشته شاهد حضور پررنگ مسئولان کشور در مناسبت ها و زمانهای مختلف در منطقه بوده ایم. به طور کلی هدف و کارکرد حضور مسئولان کشوری در منطقه و حوزه انتخابیه چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم؛ همانگونه که مردم شریف حوزه انتخابیه شاهد بوده اند یکی از فعالیت های این دوره از نمایندگی، برنامه ریزی و دعوت برای حضور مسئولان تراز اول کشور در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بوده است. رئیس مجلس، نائب رئیس مجلس، چند وزیر، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، قائم مقام سازمان صدا و سیما و معاونان وزرای مختلف از جمله این موارد بوده است و این دعوت ها با چند هدف مشخص انجام می شود.

اول آشنایی بی واسطه و از نزدیک شخصیت های تأثیرگذار با منطقه لارستان بزرگ و مردم شریف لارستان، خنج و گراش، فرهنگ غنی این حوزه از استان، توانمندی ها و ظرفیت های کم نظیر منطقه به لحاظ اقتصادی و منابع انسانی، همچنین نمایش وحدت مثال زدنی شیعه و سنی در شهرستان های لارستان، خنج و گراش. عموم این شخصیت ها اطلاعات کلی از وضعیت خطه لارستان دارند و مطالبی را هم شنیده اند ولی با حضور در منطقه و دیدن مردم با فرهنگ آن، با ذهنیت بسیار مثبت به پایتخت باز می گردند و همین آشنایی و نگاه مثبت باعث برکات و فواید در پیگیری های اجرایی در آینده می شود که همکاری صمیمانه آن ها را در مسائل منطقه ای شاهد می شویم و در موارد متعدد شاهد بوده ایم که در جلسات مهم این افراد همواره به تبلیغ و معرفی ویژگی های منطقه لارستان به سایرین پرداخته اند.

هدف دوم دستاوردهای مستقیم و بی واسطه ای است که از این سفرها عاید منطقه می شود. مانند اختصاص بودجه برای ساخت یا تکمیل پروژه های عمرانی یا اعطای مجوز در امور آموزشی یا پشتیبانی مشاوره ای و سرمایه گذاری در طرح های صنعتی که همه ی موارد مذکور در سفرهای مسئولان به منطقه اتفاق افتاده است.

هدف سوم فعال سازی مجموعه ای از جوانان نخبه در شهرستان برای برنامه ریزی و مدیریت امور شهرستان که باعث به دست آمدن تجارب با ارزشی می شود یا سازماندهی بخشی از جوانان نخبه برای همکاری و پشتیبانی علمی از طرح های در دست اقدام مانند آنچه در گرفتن رشته های مرکز آموزش عالی لار اتفاق افتاد.

 به نظر می رسد امسال حضور مسئولان متفاوت از موارد گذشته و با حال و هوای متفاوت باشد.    

بله همینطور است، امسال برای اولین بار، که شاید در تاریخ همه دوره های نمایندگی بی نظیر باشد، همزمان ۶ نماینده مجلس، دو معاون وزیر و دو مدیر کل ستادی وزارتخانه به همراه چند تن از مدیران کل استانی در منطقه حاضر می شوند که این اتفاقی بزرگ در حوزه فرهنگ منطقه است. در این زمینه تعداد قابل توجهی از مسئولان اجرایی شهرستان به همراه جمع زیادی از جوانان متعهد و نخبه با تلاش بی وقفه در طول چند هفته اخیر در صددند این برنامه را به بهترین وجه پیاده کنند.

گاهی برخی انتقاد می کنند که در این مسافرت ها هزینه هایی انجام می شود و پولی خرج می گردد ولی دستاوردی برای شهرستان و منطقه به دست نمی آید. نظر شما در این باره چیست؟  

اینطور نیست، زیرا در این سفرها در عین اینکه تلاش می شود به صورت آبرومند برگزار گردد تا خصلت برجسته میهمان نوازی لارستانی ها نشان داده شود، در عین حال از اسراف و هزینه های اضافی تلاش داریم دوری کنیم ضمن آنکه چنانچه گفته شد، مخارجی که انجام می شود در قبال آنچه به لحاظ معنوی به دست می آید یعنی معرفی ویژگی ها و سابقه گذشته و اصالت منطقه که در زمینه درخواست ها و مطالبات مورد نظر مردم را فراهم می کند و آنچه در این سفرها از لحاظ مادی عاید می شود بعنی تصویب بودجه برای امور مورد نیاز اساسا قابل مقایسه نیست.

انشاا… در این سفر پیش رو هم با حضور کمیسیون فرهنگی مجلس و مسئولان اجرایی فرهنگی شاهد برکات و دستاوردهای مادی و معنوی برای منطقه باشیم و زمینه ی رشد و توسعه فرهنگی و سایر مطالبات عمومی مردمی هموار گردد.

در این فرصت از زحمات همه دست اندرکاران این سفر در سطح شهرستان و منطقه که انشاا… با تلاش خود زمینه برگزاری با شکوه و آبرومند این واقعه مهم را فراهم کرده اند و نیز مردم شریف و نجیب لارستان که با همراهی خود میهمان نوازی خطه لارستان بزرگ را مانند همیشه به نمایش خواهند گذاشت تشکر می کنم.


5 نظر

 1. واقع بین گفت:

  0

  0

  بیش ازدو سال از زمان نمایندگی ایشان می گذرد تا کنون همه چیز توجیه شده که نتایج مثبتی دارد ولی نتایج بزرگ و در شان لارستان ندیده ایم و شهرستانهای مجاور علیرغم پتانسیل های کمتر کارهای بزرگتری انجام داده اند امیدواریم تا فرصت از دست نرفته مردمداری کنیم و یکطرفه در مجالس سخنرانی نکنیم یا اینکه عده ای را دفتر خود دعوت کنیم و به سوالاتشان پاسخ ندهیم و در پایان خودمان حرف بزنیم و اسمش راهم می گذاریم پرسش و پاسخ با رسانه ها و فعالان!!!از امر به معروف و نهی از منکر سخن می گوییم و در کمیسیون فرهنگی حضور داریم اما پای نقد که به میان می آید دیگران را متهم به تخریب می کنیم بدون اینکه پاسخی در خور دهیم و از آنها راهکار بخواهیم .قضاوت با خوانندگان فرهیخته سایت.اصولا باید موضوعی در سایت طرح شود که چرا وقت مسولانمان برای مردم کم است و پاسخگویی را وظیفه خود نمی دانیم و از نقد فراری هستیم تا از کسی خوشمان نیامد می گوییم نقدش سازنده نبود!!!!

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  برگزاري اينگونه همايش ها بسيار مفيد است ولي بايد به همين اندازه نماينده محترم از ديگر گروه هاي لارستان نيز حمايت كنند. به نظر مي رسد كه جناب دكتر جعفرپور بيشتر با افراد و گروه هايي خاص در اين شهرستان همدلي و همكاري دارند درصورتي كه ايشان نماينده كل مردم و تمام گروه ها هستند. مثلا فرض بفرماييد گروه ديگري (غير از بسيج و افراد موسوم به اصولگرا) بخواهند در اين شهرستان كار فرهنگي كنند؛ آيا نماينده محترم حاضر است در اين سطح با بسيج تمام نيروهاي اداري و مالي شهرستان حمايت كنند؟؟!!! اين موضوع در مورد عزل و نصب ها نيز متاسفانه وجود دارد يعني تمايل ايشان به سمت افراد خاص با ديدگاه هاي سياسي و فرهنگي خاص است!!! در پايان براي برگزاركنندگان اين همايش آرزوي موفقيت مي كنم و از سايت آفتاب نيز براي ايجاد فضاي باز سپاسگزارم.

 3. واقع بین گفت:

  0

  0

  بله آقای دکتر جعفرپور با تمام سلایق همکاری دارند اما نه در عمل در شعار.نتایج آن هم نامرئی است و من و شما نمی بینیم امیدواریم آنها که می بینند برایمان تعریف کنند.ایشان حتی حاضر نیستند نظرات را بشنوند تا چه رسد به اینکه همکاری کنند.توقعتان بیش از حد بالا رفته!

 4. ش گفت:

  0

  0

  من هم با نظرات شما موافق هستم.همه ما یادمون نمیره که ایشون با چه وعده هایی رای مردم رو گرفتن…واقع بین باشیم باید بگیم ملت ما در زمان انتخابات خوب جوگیر میشن…این آقا یه سری اصولگرا ها رو دور خودش جمع کرده..همون دلواپسا….یا یه سری که من اونا رو […] میگم دورش جمع شدن..که فکر کنم یا دانشگاهی نیستن یا آزاد لار درس خوندن…
  جالب اینجاس که بهشون میگن نخبه…نیروی ارزشی لار و منطقه…

 5. اکبر گفت:

  0

  0

  متاسفانه جمشید جعفرپور سیاسی ترین نماینده لار در طول تاریخ جمهوری اسلامی است. گرایش او به جبهه پایداری و سازمخالفت او با رای مردم در ۲۴ خرداد واضح تر از آنی است که توضیح داده شود. انشا الله مردم لارستان در انتخابات مجلس دهم فردی دموکرات منش و اصلاح طلب را روانه بهارستان کنند تا حق لار پایمال نشود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان