میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 دسامبر 2014 ساعت 4:38 ب.ظ سرویس:مطلب شما 41 دیدگاه 4,427 بازدید

دوستان آفتابي؛ هرچه از دوست رسد نيكو نيست!

دوستان آفتابي؛ هرچه از دوست رسد نيكو نيست!

آفتاب لارستان: در پي درج مطلب پيشين اين بخش يعني «فقدان رقص در مهندسي فرهنگي» به قلم ابوذر شريعتي، حجت محبي پور در واكنش به آن يادداشتي را براي آفتاب لارستان ارسال كرده است كه در ادامه مي خوانيد:

***

Hojjat-Mohebbipourحجت محبي پور: در کمرکش دی ماه و روزهای پر خاطره ی منتهی به ۹ دی سال ۸۸ و در حالی که کوچه و خیابان شهر به یاد اول انقلاب پر از پارچه نوشته های مرتبط با ۹ دی است؛ انتشار یادداشتی با تیتر«فقدان رقص در مهندسی فرهنگی!» به قلم فردی به نام ابوذر شریعتی در سایت آفتاب لارستان ، پایگاه خبری تحت مدیریت دوست ارجمند آقای حمید منشی و واکنش هایی که در سطح فضای رسانه ای بخصوص در پستوهای شبکه های اجتماعی تلفن همراه بدنبال داشت؛ قوزبالاقوز است.
از آنجایی که آقای ابوذر شریعتی را نشناخته و مسئولیت انتشار مطالب نیز با مدیریت سایت آفتاب لارستان است، مطالب ذیل خطاب به دوستان آفتاب نشین عرضه می گردد:

۱) بنده نه خود رقاص بوده و نه اصولاً به حرکات موزون تعلق خاطری دارم، و صد البته تا جایی که می دانم حمید منشی نیز در این حوزه ـ بر خلاف همه حوزه ها که در آنها به آفت بیش فعالی مبتلا بوده و برای خود حق ابراز نظر تخصصی قائل است ـ تخصصی ندارد (یا لااقل نگارنده از سوابق رقصندگی اش مطلع نیست). بنابراین در رد و یا تأیید رقص و فریاد هایی که نویسنده مطلب «فقدان رقص در مهندسی فرهنگی!» بدان پرداخته قصد مداخله نداشته و عرصه را برای رقصندگان محترمی که موافق مطلب بوده و متخصصین عالم فقه که بالطبع از کالبد فقه مخالف ترویج رقص در جامعه هستند خالی می کنم.
اما آقای نویسنده چنان در ستایش رقص گفته که گویا دوای درد است این بی درمان! و آنقدر از فقدان رقص در جامعه نالیده که برای لحظاتی باورمان شد دست و پای ملت را بسته اند انگار!؛ اما در رد ادعاهای این دوست نادیده کافی است به جشن های تولد و جشن های عروسی و سالن های آموزش ایروبیک و حتی اجرای رقص محلی مخصوص بانوان (نظیر اجرای نمایش همه جای ایران سرای من است که همین چند ماه پیش در تالار وحدت تهران با کارگردانی فرزانه کابلی به روی صحنه رفت) نظری بیافکنیم تا بدانیم اوضاع رقص آنچنان هم در کشور بحرانی نیست که آقای شریعتی را چونان پایتخت نشین ها در اضطرار وضع هوا؛ مضطر و پریشان کرده است!

۲) اما آقای منشی عزیز در دنیای مرموز امروز؛ دیگر «هر چه از دوست رسد نیکو نیست»؛ اینکه مطلبی به صرف ارسال شدن از سوی یک دوست منتشر شود؛ نافی مسئولیت های بعدی منتشر کننده نیست. هرچند که وفور نقطه چین ها حاکی از گزندگی بیش از حد مطلب و شاید عصبانیت نگارنده داشته؛ و این ممیزی ها بهتر از هر پاسخی مخاطب را از محتوای ناشایست مطلب آگاه خواهد کرد. بنابراین جای آن داشت دوستان آفتابی بجای دلخوشی به تضارب آرا در انتشار نیم بند مطلب؛ پای بر امیال زودگذر (بخصوص در «جذب مخاطب» و «اشتیاق برای پاسخ شنیدن های رسانه ای» و…) گذاشته و کلا از انتشار مطلبی که خود نیز از آن ابا داشته اند صرف نظر می کردند که بی تردید آسمان خدا زمین نمی آمد.

۳) «هرچیز به جای خویش نیکوست» اصل فراموش ناشدنی زندگی اجتماعی ماست. شاید ابراز دیدگاه در مسائل مختلف حق شهروندی افراد باشد، اما انتشار مطلبی این چنین تند که علیرغم سانسور ها باز هم در بعضی مواقع گمان حمله به فقه شیعه و انطباق دادن فضای فرهنگی ایران با فضای فرهنگی داعش! را در ذهن متبادر می کند؛ در محیط عمومی نظیر رسانه ها مصداق نکویی نداشته و نتیجه ای جز دردسر بدنبال ندارد. جای آن بود که دیدگاه نویسنده محترم درباره رقص در محفلی خصوصی با حضور کارشناسان به نقد نهاده شده و از هنرنمایی آن عزیز در هنر پنجم رونمایی می شد و سپس ره آورد آن مکتوب می گشت تا اینگونه احساسات قشر متدین منطقه برانگیخته نشود. بالاخره جناب منشی در آفتاب لارستان متخصص برگزاری نشست های تخصصی و باشگاه داری رسانه ای هستند و می شد بجای غبارآلود کردن فضا و ناقص کردن مطلب، برای فغان نامه رقص هم محفلی کوبنده برگزار نمایند!

۴) در حاشیه ی اصل «هرچیز به جای خویش نیکوست» عدم زمان سنجی در انتشار مطلب نیز قابل تأمل و خورده گیری است. در حالی که موعد نکوداشت حماسه نهم دی ماه شده و مردود دانستن فتنه و فتنه گری از شهر و کشور می بارد؛ قابل پیشبینی است که به یادداشت نویسی در باب فضائل رقص در جامعه مذهبی لار و لارستان در آستانه ۹ دی از همان دریچه نفی فتنه گری نگریسته شده و در حالی که نویسنده مطلب شناخته شده نبوده و حتی گمان مستعار بودن نام (ابوذر شریعتی) نیز وجود دارد؛ شخص آقای منشی که به هر حال دلبستگی هایی به اصلاحات دارند، به عنوان مسئول انتشار این مطلب مخاطب معترضین قرار گیرند و حتی پای نماینده و فرماندار شهرستان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز به ماجرا کشیده شود.

۵) اما در کنار انتقادهایی که به وب سایت آفتاب لارستان وارد بود و شماتت هایی که بر اصل مطلب فرود آمد؛ اینجانب ایمان دارم که مطلب منتشر شده در آفتاب لارستان؛ نیت و حرف دل وب سایت آفتاب لارستان نبوده و بار دیگر تأکید می کنم ساحت آقای منشی از هر گونه رقص و رقاصی و لهو و لعب بدنی به دور است! همچنین مطلع هستم که مطلبی که توسط آقای شریعتی برای آفتاب لارستان ارسال شده بسی گزنده تر از آنچه که هست؛ بوده و دوستان آفتابی ما ـکه البته همواره از مخالفین سانسور بوده اند ـ  به اندازه وسع خود آن را از دم تیغ سانسور گذرانده اند!

۶) ضمن احترام به نیت خیر و صادقانه منتقدینی که به روش های مختلف از انتشار مطلب مذکور در آفتاب لارستان گلایه مند بودند؛ و با تأکید بر پریشان گویی نویسنده یادداشت آفتاب لارستان؛ از محضر دوستان مذهبی شهرستان تقاضامندم بدور از هرگونه پیش کشی القاب به افراد؛ از شخصی کردن یا سیاسی کردن مسائل جداً اجتناب نموده و شرط انصاف را در انتقادها رعایت نمایند و اگر قصوری هم هست آن را ابتدا به مقصر تذکر داده و بدور از هیاهو؛ با زبان منطق و استدلال به معرکه وارد شده و با مراعات ظرافت های امر به معروف و نهی از منکر؛ از هر گونه برخوردی که منجر به وازدگی و سرخوردگی دیگران می شود، اجتناب فرمایند.
همچنین جای آن دارد که آفتاب نشینان هم از سایه برون آمده و در این قضیه جانب دلسوزان متدین جامعه مذهبی لارستان را عزیز شمارند.

۷) …انگار سردی استخوان سوز و بی باران دی ماه ۹۳ را باید با گرمای «تو بنویس تا من بنویسم» و این بار با یقه گیری از رقص و رقصندگان ارجمند سپری کنیم و در آرزوی باران بر آفتاب کلمه بباریم؛ پس ببار تا بباریم…!


41 نظر

 1. لار88 گفت:

  0

  0

  جمع کن برو بالا با این نظریاتت .

 2. رضا گفت:

  0

  0

  آقای محبی پور شما […] گرفتید بلاخره یا هنوز درگیر درسای سال قبلت هستی؟چوندوره قبل فرماندار از خودتون بود با […] استخدام شدی گفتم ببینم […] گرفتی که حالا جای مرد م میشینی صحبت میکنی؟

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   شما همیشه اینگونه پاسخ نداشته ات را می دهی؟
   واقعا از این ادب و اخلاق نداشته تان متاسفیم.
   حرف حق به زمان و مکان نیست که شما به فعلا و قبلا منتسبش نمایید …

 3. رسول گفت:

  0

  0

  چند چيز را متوجه نميشم. لطفا توضيح بفرماييد:
  يك- اين مطلب چه ربطي به ۹ دي دارد؟! با اين وضع مثلا ۱۰ روز قبل دهه فجر، ده روز قبل ۱۷ شهريور، ده روز قبل، ۳۱ شهريور، ۱۰ روز قبل ۱۶ آذر، ۱۰ روز قبل ۱۵ خرداد و… نبايد هيچي گفت چون حتما يه كاسه اي زير نيم كاسه هست!!!!!!
  دو- يك جوان پرسشگر و يك سايت محلي كه اندكي به آزادي بيان احترام مي گذارد يك مطلب نصف و نيمه اي نوشته اند دليل اين غوغاسالاري چيست؟! پس كجاست آن شعارهايي كه هميشه مي دهيد امثال كرسي آزادانديشي و اينكه ايران خيلي آزاد است و اينكه […]
  سه- شما كه تمام تريبون ها و رسانه هاي كشور را تسخير كرده ايد. چرا نبايد كسي يك مقدار دهان باز كند؟؟!!
  چهار- چند پرسش مطرح شده اگر جواب داريد و اهل منطق هستيد جواب بدهيد. آيا با اين فشارها مي خواهيد جذب حداكثري مقام معظم رهبري را عملي كنيد؟!

 4. لارستان گفت:

  0

  0

  آقای محبی پور بهتره بری […] شما ماله این حرفا نیستید….

 5. عبدالرضامفتوحي گفت:

  0

  0

  سلام محبي بور .من كاري ندارم جي نوشتي ولي همين كه قلم دستت كرفتي و نوشتي خوبه داري توي نوشتن بيشرفت ميكني جون منشي هر مطلبي رو تاييد نميكنه واسه سايتش من خيلي مطلب فرستادم ولي هنوز نوشته هام ضعيفه.در با قلم به جنك هم برويم بهتر است از اينكه قلم همديكر را بشكنيم.موفق باشيد برادر بزركتر شما مفتوحي

  • گمنام گفت:

   0

   0

   جناب مفتوحی اولاآقای محبی نمایش نامه نویس هستند وباراولشان نیست که قلم رادردست گرفته اند وقبلاهم سابقه کاردررسانه داشته اند وهمچنان دارند.
   دومااگه کسی برای دیگری احترام قائل می شودنمی گویدبرادربزرگتر بلکه می گویدبرادرکوچک….(نقظه چین روخودم گذاشتم!)
   ثانیاتذکردادن یعنی قلم شکستن نیست برادروجاداردانتقادتندتروشدیدترازاین نیزبه این سایت شود.

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   سلام مفتوحی.
   شما که کاری نداری کی چی نوشته پس باید بدانی در این سطح نیستی که خود را بزرگتر بدانی و بدون استدلال و منطق هر چیزی را بگویی.
   لطفا به اندازه سوادتان سخن برانید …
   بزرگتر از شما نیستم. برادر شما هم نیستم.
   موفق باشید.
   عاقبتتان به خیر

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  با تشکر از سایت وزین آفتاب لارستان که آزاد اندیشی و آزادی بیان را سرلوحه کار خویش قرار داده تا از این روزن بتوان بر خفقان […] فایق آمد و متاسفم برای گروهی که جز نظر خود نظر دیگری را قبول ندارند که این کار مستبدان است و انشاله […] همانطور که در طول تاریخ ثابت کرده اند.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  من به عنوان یک لاری از شجاعت آقای منشی تقدیر میکنم که نظرات موافق و مخالف رو میذارن.
  ما حکومت دینی میخاییم نه دین حکومتی

  حق نگهدار همه

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  حجت های محبی پور را باید سیاسی باشی تا بفهمی . تشکر و قدردانی حد اقل کاری است در برابر نوشته اش

 9. مشت حسین آقا گفت:

  0

  0

  ای ول حجت جون ای ول باید بزنی تو دهن این رقاصا

 10. مشت حسین آقا گفت:

  0

  0

  سلام اغای مفتوحی
  اشتبا اتفرسده به به تو باید شعر غلووومممم تفرسا غلومممم به به
  غلوم گاری ش در اند ……

 11. داریوش گفت:

  0

  0

  درود بر آقای منشی و همه خواننده ها و مخاطب های آفتاب لارستان که همچون آفتابی می درخشد.
  درج مطالب انتقادی از وضع موجود جامعه و کمبودهای فرهنگی و تفریحی هیچ منافاتی با انسانیت و خداشناسی ندارند پس این مسئله را بزرگش نکنیم، اتفاقا کار جناب منشی بسیار به جا و معقول است که مطالبی از تمامی عقاید و افکار را در وبسایتشان درج می کنند و این یعنی عین آزادی بیان و عقاید که متاسفانه در کشور عزیزمان تنها نام آن بر زبان مسئولان و بزرگان جاریست.
  و یک سوال از جناب محبی پور و سایر هم عقیده هایشان: چرا ملت ایران همواره باید دغدغه و گرفتاری و ناراحتی و پریشانی داشته باشند و شادی برایشان آرزویی دست نیافتنی باشد و در عوض تا دلتان بخواهد غم وغم و غم و بیشتر مراسم ها ی منشا غم و باز هم غم در زندگی ایرانیان غوغا می کند؟

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   آقا داریوش با رقاصی و گناه شادی به دست نمیاد.

   اگه شما و هم فکرانتان می خواهید اینگونه شاد باشید، باشید تا صبح دولتتان بدمد.
   ولی خواهشمندیم فضای جامعه را با گناه غم آلوده نفرمایید.

 12. مجید ب گفت:

  0

  0

  فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ . قرآن کریم سوره زمر آیات ۱۷ و ۱۸
  دوستان بزرگواری که دغدغه و درد دین دارید بنده ضمن درک و احترام به احساسات شما توجه تان را به آیات فوق معطوف می نمایم .

 13. عبدالرضامفتوحي گفت:

  0

  0

  خدمت جناب كمنام سلام عرض ميكنم /بايد عرض كنم كه اولا من اونقدر جرات دارم كه زير نوشته ام امضا شخصي دارم و نام مستعار انتخاب نمي كنم دوم اينكه نمايشنامه و مقاله باهم فرق دارن سوم اينكه من از هر نظر از جناب محبي بور بزركترم و اين بزركتر معرفي كردنم رازي است ميان من و محبي بور باز هم بايد عرض كنم قلم دردست كرفتن حجت خوشحالم مي كند.موفق باشي اقاي كمنام برادر كوجكت مفتوحي

  • گمنام گفت:

   0

   0

   جناب مفتوحی اگه رازی داری نبایدافشاکنی این یک دوم اینکه شماکلیات نوشته روزیرسوال بردیدنه مقاله یاچیزدیگری رو وکسی که میتواندنمایش نامه بنویسدمطمئنادست به قلمش هم خوب است.وسوم اینکه تعجب می کنم که می گوییدازهرلحاظ بزرگترم کسی که شکسته نفسی داره مطمئنا این حرف ها رو نخواهد زدوچهارم ازشماممنونم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چقد مغرور هستی شما!
   اینو تازه متوجه شدم
   مگه کی هستی؟!!!! سه چهار تا شعر غلوم گفتی دیگه
   مسعود سعد سلمان که نیستی
   متاسفم برات جناب آغای مفتوحی!!!

  • محمد گفت:

   0

   0

   امروز که نظرت رو خوندم ازت بدم اومد.

   یه جوری حرف زدی که انگار همه چی میدونی

   توهین آمیز در باره آقای محبی پور نوشتی …

   متاسفم

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  فقط یه آدم امنیتی می تونه یه مطلب رو که صحیح یا غلط قصد آسیب شناسی اجتماعی داشته، به مسائل سیاسی و نه دی و فتنه و تحزب و… ارتباط بده.
  […] همین نگاه متهم انگارانه و نفرت پراکنانه امثال شماست که جامعه رو دچار چنین بن بستی کرده. خطر واقعی برای هر نظامی شماهایید!

  • محمد گفت:

   0

   0

   خیلی خنده دار بود
   خندیدیم

  • عبدالرضامفتوحي گفت:

   0

   0

   اقاي ناشناس شما از جه ناحيه اي داري مي سوزي طرف من محبي بور بود و اين اقاي كمنام كاش اكر مغرور بودم كه غلومم ماندكار نميشد بخدا صد شرف به اين غلوم ساده لوح ولي با مرام.اقاي ناشناس من جيره خوار كسي نيستم و نان به نرخ روز خوردن در مرامم نيست كاش لااقل اين حجت محبي بور به شما مي فهماند كه نبايد كاسه ي داغ تر از اش باشيد مسعود سعد سلمان هم بر سر عقايدش حبس كشيد و حبسيه سرود خلاصه كه اكر مغرور و …بودم الان به جايي رسيده بودم كه اصلا دوست ندارم و خدا را شاكرم كه عبدالرضا مفتوحي هستم .ممنون كه قلم به دست كرفته اي جناب ناشناس

 15. تقلا گفت:

  0

  0

  با سلام. نکته ای را که سال هاست ذهن مرا به خود مشغول کرده با خوانندگان این یادداشت در ميان می گذارم.
  در مقياس یک کشور ۸۰ ميليون نفری با هزار و اندی شهرستان، شهرستان لار با تمام کوچکی اش( به لحاظ وسعت، جمعيت و امکانات) خود یک ایران کوچک است.
  در کليه ی عرصه ها اعم از اقتصادی، سياسي، فرهنگي، ورزشي و …، مي توان بسیاری از واقعيت ها، چالش ها، معظلات، مجادله هاي کلامی و حوادثي را که در سطح ملي شاهد آن بوده و هستیم، در مقياس کوچکتری در لار یافت. ادعای خود را با ذکر چند مثال روشن تر می کنم.
  ۱- در عرصه ورزشي افراد متمولي نظیر آقايان سياسي و هدایتي را سراغ داریم که داوطلبانه برای يکي از تیم هاي محبوب پايتخت هزينه هاي هنگفتي را متقبل می شوند. اگر نگاهي به دور و بر خود بیندازیم در مقياس کوچکتر نظیر همين باشگاه و همين افراد را در لار مي یابيم.
  ۲- در سطح ملي و در عرصه ی فرهنگي روزنامه هاي کيهان و شرق را با دو خط مشي متفاوت داریم. به راحتی می توان نظیر این دو جریده ي جلیله، دو وبسایت خبری در لار یافت که همين دو خط مشي را در مقياس کوچکتر دنبال می کنند. حالا حسین شریعتمداری و محمد قوچانی را خودتان پیدا کنید.
  ۳- در سطح ملي شایعه است یکي از آيت الله هاي مشهور فرزند خود را گمراه می داند و از وی تبری می جوید. یا شایعه است که فرزند فلان آیت الله از مقام و موقعيت پدرش سو استفاده می کند. نظیر همین شایعه ها در لار هست.
  ۴- در سطح ملی این استاد موسیقی از فلان گروه و آن استاد موسیقی از بهمان گروه هنر یکدیگر را بالکل نفی می کنند. نظیر آن را خودتان در لار بیابید.
  بدون جانبداری از این یا آن، مثال هاي فوق و ده ها مثال دیگر که در حوصله ی این کامنت نیست را همگي گواه ادعاي خود می دانم و منتظر نظرهای موافق و مخالف دوستان هستم.

 16. علی گفت:

  0

  0

  بابا بسه دیگه. اینا همش سیاست بازیه. ماها همش حزب بادیم. هر طرف باد بوزه همون طرف میریم. یه روز این وریم یه روز اون ور. بیایید حداقل با خودمون روراست باشیم. نه اینکه برای
  رسیدن به پست و مقام بالاتر مطابق میل وسلیقه بالا بالاها بنویسیم….
  به قول امام حسین(ع): اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

 17. دوست گفت:

  0

  0

  ای لعنت به این روزگار بوقلمون رنگ که هر روز به رنگ دیگری درمیاد. یه روز سبز
  یه روز سرخ یه روز بنفش….
  خدا به داد بچه هامون برسه با این طرز تفکرات خراب….

 18. دلواپس گفت:

  0

  0

  حالا رقص چه اشکال داره مگه؟ بهتر از دزدی و کلاهبرداری و پارتی بازیه که….
  رانت و اختلاس و هزاران ریز و درشت دیگه که الان یادم نیست.
  بابا رقص که در برابر این گناهان که خیلی کمتره

  • گمنام گفت:

   0

   0

   برادرگناه گناه است کوچیک وبزرگ نداره چه بسادامنه اثرگذاری اختلاس فرهنگی مانند رقص بیشترازاختلاس اقتصادی باشه که همینطور هم است.اگرحسین علیه السلام به مسلخ رفت به همین خاطربود که عده ای گفتند به ماربطی نداره برای مثال ماجرای خواجع ربیع وامام حسین رادراینترنت جستجوکنید که ببینید بصیرت وبی بصیرتی چه ها که نمی کند..
   نبایدنصبت به اتفاقات اطرافمان بی خیال باشیم وگرنه زیرمان راخالی می کنند.
   یه پیشنهاد دارم که زیاددلواپس رقاصها نباش به فکرنوبش که خربزه آبه

 19. اشکان گفت:

  0

  0

  آقای محبی پور به تیپ و قیافت نمیاد که رقص بلد نباشی با اون ژستی که گرفتی و لبخند ملیح بر لب نشوندی….
  والا ما قیافمون گول زنه وگرنه مثل آینه صاف و صادقیم

 20. مشت حسین آقا گفت:

  0

  0

  سلام جناب اقای حجت السلام دلواپس
  وسه خود یک مرجع تقلیدی اسش
  به به کتابت کی منتشر ابو
  مشت حسین آقا می فرماید هر کاری به هر اندازه و کوچک و بزرگش گناه خودش را دارد اختلاس و رانت خواری گناه خود و رقص و تلک بازی گناه خود
  ا به به جان

  • دلواپس گفت:

   0

   0

   مشت حسین آقا که امیدوارم حاجی حسین آقا هم بشی
   اشتباه کردی جانم. من همونی نیستم که شما فکر میکنی نه کتاب دارم و نه قصد چاپ کتاب دارم. من دیپلمی بیش نیستم.
   همیشه یادت باشه سو، ظن در مورد دیگران گناه بزرگیه….
   ان بعض ظن اثم…..

 21. سعادت گفت:

  0

  0

  آقای محمد که خیلی هم خندیدی و خندت گرفت….
  بخند تا دنیا به رویت بخندد….به بعضی دردها باید هم خندید.
  به قول شاعر خنده ی تلخ من از گریه غم انگیزتر است/
  کارم از گریه گذشته است و به آن می خندم….

 22. بی نیاز گفت:

  0

  0

  سلام آقای محبی پور.
  سوالی داشتم از حضور شما دوست عزیز.
  چرا شما فکر می کنید تمام این بندهایی که نوشتید همش درست و بی عیب هست و جای
  هیچ شک و شبهه ای در آن نیست؟ شما اینقدر به خود و نظراتتان مطمئن بودید که آن را
  با اطمینان خاطر نوشتید و خود را از هر عیبی بی نقص دانستی و دیگران را متهم نموده ای.
  چرا فکر نمی کنید کشور ما کشوری است که همه حق آزادی بیاان دارند و افراد با همه طرز
  تفکرات در آن زندگی می کنند… پس به صرف اینکه شما در فرمانداری هستید فکر نکنید
  فقط طرز فکر شما صحیح است و لاغیر…. شما فقط ادبیات زیبایی داشتید و من به خاطر این ادبیات زیبا به شما تبریک می گویم…
  شما این مطلب رقص را به ۹ دی ربط داده بودید…. اصلا این دو مقوله چه ربطی به هم دارد؟ اصلا کار شما و امثال شما همین است. برای توجیه عقایدتان مسائلی را به هم
  می چسبانید که یک دنیا از هم دور است.
  چرا فکر می کنید ابوذر شریعتی تفکرات داعش دارد و فتنه گر است؟
  توصیه میکنم نگاهتان را به دنیا عوض کنید
  برادر عزیز سعی کن زیبایی در نگاه تو باشد نه در آنچه به آن می نگری.
  با تشکر….

 23. امیر حسین گفت:

  0

  0

  تشکر و سپاس فراوان از جناب آقای محبی پور
  برادران آفتابی تسامح و تساهل انسان رو به سرانجام نمی رساند .
  کرسی آزاداندیشی زمانی شکل می گیرد که دو نفر روبروی هم نظرات هم رو نقد کنند , نه اینکه مطلبی بزنی , کلی شبهه در ذهن افرادیکه علم پایین دارند ایجاد کنی به اسم تسامح و تساهل .
  ضمنا خدمت آقای مفتوحی , تشکر از اشعار زیبای شما ولی دلیل نمی شود به خاطر تفاوت در عقیده اسم آقای محبی پور رو پایین بیاوری و اول نام از هیچ کلمه احترامی استفاده نکنی . من با شما تفاوت عقیده دارم ولی کلمه آقا را در اول مطلبم به کار می برم و این احترام به همدیگر است برادر محترم , این لفظ شما دور شخصیت فرهیخته شما بود و لحنی متکبرانه داشت و از شما بعید بود .
  آقای منشی تشکر از شما بابت مطلب آقای محبی پور که در سایت قرار دادید و ناراحتی فراوان بابت مطلب اول , چرا که هر مطلبی را نمی توان بیان کرد , بله مناظره رو در رو و دو طرفه اگر باشد صحیح هست.
  پیشنهاد کرسی آزاد اندیشی : برگزاری مناظره بین دو طرف که صحیح ترین و علمی ترین راه هست.
  با آرزوی بهترین لحظه ها

  • عبدالرضامفتوحي گفت:

   0

   0

   جناب امرحسين عزيز ممنونم بابت لطف و محبتتان .بنده با هيج كس غرضي ندارم و سعي كرده ام با همه خوب باشم با هر ديدكاه و عقيده اي كه داشته باشد جون همه انسانيم با عقايد و انديشه هاي متفاوت كه بايد بدان احترام كذاشت.نياوردن اقا اول اسم دوستان صميمي ام از سر بي ادبي نيست كه از روي يكرنكي و نزديكي است من حجت را بيشتر از دور و بري هايش دوست دارم و او را با نام خالي صدا كنم راحت تر هستم .اما اكر باعث ناراحتي شما يا دوستان ديكر شد هيج قصد و غرضي ندارم و عذر خواهي مي كنم .همين كه اقا حجت قلم در دست دارد زيباست حالا با هر عقيده اي كه ميخواهد باشد.يا حق عبدالرضا مفتوحي

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  فقه ما مشکلی نداره…
  بیسواد و بادمجان دور قابچین مثل شما زیاد داره!!!

 25. نعیم _ اشکنان گفت:

  0

  0

  با عرض ادب و احترام به استاد بزرگم اقای محبی پور . نمایشنامه های شما فوق العادس و جایی برای انتقاد نگذاشته نمایشنامه های شما رو کامل میخونم و دنبال میکنم از طریق کارگردان بزرگ اقای بلندگرامی . امید وارم سعادت نصیب بنده حقیر بشه تا بتونم شمارو از نزدیک ببینم .بهترین هارو برای شما ارزومندم استاد .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان