میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 می 2015 ساعت 11:04 ب.ظ سرویس:مطلب شما 44 دیدگاه 4,298 بازدید

دوستان منتقد نماينده، منصف باشند

دوستان منتقد نماينده، منصف باشند

hamedipoorغلامرضاحامدپور:‌ در آخرین روزهای سال ۹۴ که با ابتکار رهبر معظم انقلاب به نام «دولت و ملت همدلی و همزبانی» نامگذاری شده دو انتخابات مهم  برگزار می شود «انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی» اهمیت  و حساسیت  این دوره انتخابات مجلس در منطقه لارستان بیش از ادوار گذشته می باشد.  اخبار پراکنده ای که از گوشه و کنار به گوش می رسد حاکی از تحرک و دورخیز  نامزدهایی است که می خواهند  وارد این عرصه رقابت شوند و در این شرایط حفظ وحدت، هوشیاری و همدلی همه مردم و مسئولین شهرستان ضروری است .
چندی پیش دکتر جعفرپور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گزارش فعالیت های خود را در حوزه  انتخابیه به تفکیک هر شهرستان (در سطح رسانه ها و سایت های منطقه و درسخنرانی های حضوری) با مردم در میان گذاشت و گزارش  فعالیت ها در حوزه لارستان نیز در مسجد النبی  به اطلاع  اقشار مختلف  جامعه  رسید.

بدون توجه به این گزارش ها، از زاویه دیگری به این موضوع می پردازم. در میان گزارش های دکتر جعفرپور نکته ای بود که کمتر در سطح جامعه انعکاس داشته است: «تلاش بدخواهان یکپارچگی لارستان جهت جداسازی حوزه انتخابیه که با پیگیری های مستمر نماینده ناکام ماند» و در پایان آن جلسه  یکی از منتقدین منصف با رعایت ادب و انصاف به نگارنده گفت: اگر دکتر جعفر پور هیچ کاری هم نکرده بود به خاطر همین یک کار باید قدردان ایشان باشیم. ای کاش دیگر منتقدین نیز با رعایت انصاف همین یک کار نماینده مردم را برجسته و در رسانه های خود منعکس می کردند.
مدتی است که در بعضی از رسانه ها و سایت های منطقه و نیز در شبکه های اجتماعی انتقاداتی تخریبی علیه نماینده قانونی مردم به راه افتاده است و با انعکاس بعضی مطالب غیر واقع و کم اهمیت جلوه دادن فعالیت های دکتر جعفر پور و برجسته کردن فعالیت نماینده یکی از شهرستان های همجوار سعی در تخریب منتخب مردم داشته و با بالابردن سطح انتظارات جامعه، مجموعه اقدامات نماینده را کم اثر نشان می دهند. (البته این به معنی تایید تمام و کمال عملکرد نماینده فعلی نیست و یقینا به بعضی تصمیمات و اقدامات ایشان انتقاداتی جدی وارد است ) و اخیرا در پی سفر استانی دولت تدبیر و امید به استان فارس و عدم شفافیت طرح های عمرانی دولت برای این منطقه (تا زمان نگارش این سطور ) و نیز اجرای طرح های وسیع دولت در یکی دو تا از شهرستان های همجوار  این موضع گیری ها شدت بیشتری گرفته و نماینده مجلس را عامل همه این بی عدالتی ها دانسته و نقش سایر عوامل (دولت، استاندار، فرماندار و…) را نادیده گرفته و همسو با مخالفین پیشرفت لارستان به انتقاداتی تند روی آورده اند. اگر واقع بینانه به موضوع پرداخته شود متوجه می شویم که این نگاه منصفانه نیست و در بسیاری از مناطق استان نیز طرح قابل توجهی عملیاتی نشده است. اجرای طرح های کلان عمرانی دولت و اختصاص اعتبارات ارزی و ریالی قابل توجه به دو شهرستان همجوار (لامرد و مهر) حاصل فعالیت نماینده فعلی مجلس آن شهرستان ها (دکتر موسوی) نیست زیرا موفقیت های بدست آمده برای این مناطق:
۱) حاصل یک مدیریت قوی  و نفوذ در ارکان مدیریت استانی و بالاتر،  از سال ها پیش بوده که چون حلقه های یک زنجیر به هم پیوسته می باشد.
۲) برنامه ریزی چند ساله و یا درست تر چند دهه گذشته، که اینک به بار نشسته است. (در جایی دیدم از سال ۱۳۷۵ این آینده نگری از سوی یکی از همین مدیران مد نظر بوده است)

۳) وفاق و همدلی منطقه ای و پرهیز از منافع گروهی و استفاده از تمام ظرفیت های انسانی و مدیریتی بدون توجه به مشی سیاسی افراد، نکته مهمی که باید به آن توجه داشت .
۴) موقعیت جغرافیایی و برخورداری از معادن و ذخایر خدادادی که  بر اساس یک استراتژی ملی طراحی شده و حمایت مدیران استانی و کشور و نیز دیگر نمایندگان شهرستان ها را بدنبال داشته است .
و… که توانسته اند نگاه دولت را به این مناطق عوض نمایند .
آغاز فعالیت دکتر جعفر پور به عنوان نماینده مردم با شرایط خاص منطقه ای و ملی همراه بود که فهم درست هر یک از آن عوامل، خواننده را به قضاوت بهتر یاری می کند از مهم ترین عواملی که نماینده مردم در آغاز کار با آن روبرو بود:
۱) رحلت حضرات آیت اللهی و موسوی لاری به عنوان تکیه گاه و محور تصمیم گیری های مردم و مسئولین که در آغاز نمایندگی دکتر جعفرپور اتفاق افتاد و مردم و نماینده از فیض حضور و حمایت این دو چهره خدوم محروم شدند و تاثیر فقدان این دو بزرگوار را در موضوع اعتراض ها به ارتقای دو اداره شهرستان شاهد بودیم که اگر این دو شخصیت حضورداشتند بدون تردید امکان لغو این مصوبه نبود و در پی آن دیگر اداره ها نیز ارتقا یافته و امروز او اینچنین آماج انتقادها نبود .
۲) مهم تر از همه شرایط خاص کشور به دلیل تحریم ها  که منابع مالی لازم برای اجرای طرح های عمرانی را به پایین ترین حد خود رساند. در چنین شرایطی بسیاری از طرح ها  که در نقطه صفر بود از دور اجرایی خارج شد و در دولت یازدهم نیز طرح هایی اولویت داشت که با تزریق اعتباری چند درصدی، پروژه به مرحله عملیاتی و اجرایی می رسید و این یکی از سخت ترین شرایط را برای نماینده فعلی فراهم نمود و در منطقه لارستان و خنج و گراش به دلایلی که ذکر شد طرح های عمرانی و زیر بنایی این حوزه در زمینه های مختلف بر زمین مانده و تلاش برای تغییر نگاه مدیران مافوق بسیار سخت و در مواردی  غیر ممکن نمود .
۳) مصوبه های سفر مقام معظم رهبری و سفرهای استانی دولت های نهم و دهم به منطقه همانند تخصیص اعتبار برای طرح های منطقه ویژه اقتصادی، پتروشیمی، راه آهن شیراز-  لار- بندرعباس،  محورهای (جهرم – لار – بندرعباس)، ( لار- بندرلنگه ) و… که به دلیل عدم پیگیری نماینده سابق لارستان، خنج وگراش  بر زمین مانده بود و این عامل در کند شدن بسیاری از طرح های عمرانی  منطقه موثر بوده است. زیرا گفتیم که به دلیل شرایط خاص، دولت طرح های در نقطه صفر را از اولویت تخصیص اعتبار کنار گذاشته است .
۴) اضافه شدن یک شهرستان (گراش) به عنوان یک شهرستان مستقل که بیشتر ادارات آن مستقل نشده بود و انتظارات مضاعف بود .
۵) تشدید رقابت های منطقه ای برای به زیر کشیدن لارستان که با بعضی غرض ورزی ها و سوء استفاده ها همرا بوده است .
اما با همه این مشکلات، نامبرده در جهت پیشرفت کل منطقه متناسب با نیازها و شرایط هر شهرستان، گام های مهمی برداشته که در گزارش های ایشان به تفصیل بیان شده و از آن می گذرم اما به چند مورد از اقدامات ایشان که با همفکری و مساعدت مجموعه مدیران شهرستان بدست آمده بسنده می کنم. فراموش نکنیم یکی از خواسته های ما ایجاد مرکزیت برای شهرستان بودکه به تبع آن دیگر مناطق نیز از آن بهره مند می شدند. ذیلا به چند مورد از این اقدامات اشاره می کنم. توضیح این نکته ضروری است که  کسب هر یک از این موفقیت ها حاصل یک کار جمعی مدیران شهرستان اعم از فرماندار و مدیر دستگاه مربوطه و دیگر عزیزانی بوده که به زادگاه خود یعنی لارستان علاقه مند بوده اند و نگارنده با علم به این موضوع نقش دکتر جعفرپور را در بسیاری از این موفقیت ها قابل توجه می داند .
* ایجاد قرارگاه پلیس راه جنوب فارس که شعبات آن در دیگر شهرستان ها و بخش ها موید این مرکزیت می باشد .
* ارتقای فرودگاه بین المللی لارستان به اداره کل که نقش مدیرکل جناب انصاری فرد  به دلیل احاطه کامل بر سازمان متبوعش  غیر قابل انکار و روند کار را تسریع نمود. اما پی گیری ها و مکاتبات دکتر جعفر پور نیز قابل چشم پوشی نیست  .
* اخذ  مجوز برقراری پرواز حج عمره و عتبات با همکاری مدیران شهرستان این مورد نیز علاوه بر تسهیل امور حجاج و زائرین در تثبیت جایگاه منطقه ای لارستان موثر بوده است .
* استقلال دانشکده علوم پزشکی برای عدم وابستگی به بودجه استانی و تلاش برای ارتقای آن که در مرکزیت بخشی به شهرستان در جنوب استان موثر خواهد بود.
* مجو زتاسیس دانشگاه دولتی  که با همکاری دیگر مدیران شهرستان و همراهی دکتر غریبی لارستانی مقیم مرکز بدست آمد و یکی از خواسته های مردم محقق شد و علاوه بر فراهم نمودن امکان ادامه تحصیل جوانان این منطقه، در راستای مرکزیت بخشی شهرستان  بوده است .
* اخذ مجوز بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی که این مورد بر خلاف دیدگاه منتقدین به جایگاه منطقه ای لار کمک شایانی می کند. هر چند که این مجوز در هیاهوی تبلیغات منفی منتقدین (مبنی بر شرط مشارکت خیرین در احداث آن) کم اثر نشان داده شد اما اگر با واقع بینی به آن پرداخته می شد  منافع بیشتری برای منطقه به دنبال داشت و در راستای محوریت لارستان در جنوب هدف گذاری شده است.
* تاسیس نمایندگی وزارت خارجه  که در نوع خود در سطح کشور بی نظیر می باشد (فقط در مراکز بعضی استان ها)  علاوه بر تسهیل امور کنسولی لارستانی ها در تراز یک اداره کل برای شهرستان می باشد و در آینده به تاثیر شگرف آن در توسعه لارستان پی خواهیم برد.
* جلوگیری از طرح انتزاع حوزه انتخابیه لارستان و خنج و گراش: الحاق شهرستان های خنج و گراش به یکی از شهرستان های جنوب فارس با هدف تشکیل یک حوزه انتخابیه مستقل، که با مقاومت و مخالفت جدی دکتر جعفر پور و تذکرات بموقع به تفرقه افکنان در صحن علنی مجلس، این توطئه خائنانه حداقل برای ۱۰ سال مسکوت ماند که اگر این طرح اجرا می شد شاید برای همیشه لارستان دیگر نمی توانست داعیه ای برای ارتقای سیاسی داشته باشد.
***
منصفانه به تلاش های مثبت نامبرده نیز احترام بگذاریم. اخذ مجوزها برای ایجاد و یا ارتقای ادارات  در لار  (هر چند در سطح معاونت اداره کل) و گراش و خنج، بازدید چند باره از روستاها و بخش ها با حضور مدیران شهرستان ها، تلاش برای تغییر نوع مشارکت طرح راه آهن شیراز- لار- بندرعباس، تلاش برای تصویب منطقه ویژه اقتصادی در دولت و مجلس، تغییر تعرفه برق منطقه علیرغم مقاومت های مدیران مافوق و… احترام بگذاریم و نقد ها را با  فعالیت های مثبت ایشان پیوند بدهیم .
سخن پایانی :
* انتظار می رود دکتر جعفرپور به نخبگان شهرستان فارغ از سلایق سیاسی توجه بیشتری داشته و از نظرات آنان نیز در تصمیم گیری های شهرستان استفاده نماید. زیرا این گروه ها ظرفیت های انسانی منطقه بوده که خواهان پیشرفت و توسعه لارستان هستند. فرصت یکساله را از دست ندهید. نگارنده در علاقه مندی این عزیزان و دانشگاهیان به پیشرفت و ارتقای این خطه کمترین تردیدی ندارد و اگر تذکرات این عزیزان نبود چه بسا تصمیم های جبران ناپذیری برای منطقه گرفته می شد که به تضعیف جایگاه لارستان می انجامید.
* از جناب حجه الاسلام نوربخش امام جمعه محترم نیز می خواهیم زبان گویای مردم باشند و خواسته های مردم را در نزد مسئولین ارشد استان و کشور به جد پیگیری نمایند. آیا از فرصتی که اخیرا برای دیدار  با مقام معظم رهبری داشتند برای بیان مشکلات منطقه استفاده شده یا صرفا به همان تعارفاتی که در نماز جمعه بیان داشتند اکتفا شده است؟! فرصتی که شاید دیگر برای شما و مردم فراهم نشود. بدانید دوره شما نیز به عنوان امام جمعه لار روزی به پایان می رسد پس در مسیری گام بردارید که از شما  نیز در تاریخ این خطه به نیکی یاد شود. شما در جایگاهی هستید که می توانید محور همبستگی باشید البته اگر بخواهید .
* دوستان منتقد شرایط حساس فعلی را بدرستی مدیریت کنند زیرا صرف انتقاد و تخریب، دستاوردی برای ما نخواهد داشت و ضمن ارتباط با همه ارکان قانونی و نخبگان و معتمدین شهرستان و دیگر شهرستان های همجوار شرایطی را بوجود آورند که یکپارچگی منطقه اولویت اول ما باشد تا نماینده و دیگر مسئولین در فرصت باقیمانده بتوانند مطالبات مردم را به سر انجامی نیک برسانند .
«تجربه نشان داده  بدخواهان هیچگاه از بیرون نتوانسته اند یکپارچگی لارستان را به هم بزنند و تنها راه موفقیت آنها اختلافات درونی است که این روزها شاهد آن هستیم پس بیاییم بخاطر حفظ یکپارچگی لارستان اختلافات را کنار بگذاریم.»


44 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  جامع بود

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  عده انگشت شماری که دست به تخریب دیگران زده اند راه به جایی نخواهند برد زیرا مردم اگاه و هوشیارند انهاییکه تحت لوای دوستی بجای همکاری و همبستگی و در کنار بودن در مقابل قرار گرفته اند یا دوستان نادان اند یا دشمنان دانا دوستی بعضیها دوستی خاله خرسک است!!

 3. علی گفت:

  0

  0

  احسنت بر این تحلیل و نقد منصفانه

  درود بر شما

 4. فرهاد گفت:

  0

  0

  به نظرم تحلیل آقای حامدی پورمنصفانه است واگرهمه مسیولان ومنتقدین منصفانه عمل کنندشاهدپیشرفت روزافزون لارستان میشویم

 5. مهرداد گفت:

  0

  0

  نماینده کار چشمگبری هم نکرده

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  کسی که مانع همدلی و وحدت است نماینده است. آقای حامدپور شما یا بی اطلاعید که باید اطلاعات خود را بالا ببرید یا مطلع هستید که در این صورت بویی از انصاف نبرده اید

  • غلامرضا حامد پور گفت:

   0

   0

   دوست ناشناس ایشان مانع وحدت نیست فکر می کنم شما یک طرفه به قاضی رفته اید تا وحدت را چگونه معنا کنیم اگر منافع گروهی را بر منافع شهرستان ترجیح ندهیم به معنای مشترکی می رسیم

 7. دوست گفت:

  0

  0

  آفرین به این تحلیل منصفانه و دلسوزانه که از عمق عرق آقای حامدی پور به لارستان برآمده است

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  – اداره كل شدن فرودگاه بيشتر تلاش مديركل و نماينده بستك بوده
  – دانشگاه دولتي كه كاره وزير علومي بود كه ايشان بهشون راي منفي داد و مجوز اصلي توسط دكتر غريبي اخذ شد

 9. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  به نظر شما نماینده محترم لارستان مواضع درست و قانونی در مورد حمله به مطهری در شیراز داشته اند؟
  جعفرپور نماینده لارستان است و ضمن اینکه مسئولیت پی گیری حق و حقوق مردم لارستان را به عهده دارد در بعد ملی هم در واقع نماینده همه ملت ایران است و مسئولیت در قبال همه مردم دارد.آیا ایشان نماینده امام جمعه شیراز بوده اند که پاسخ نامه مطهری را به امام جمعه شیراز می دهند.
  من کاری به بقیه موارد ندارم.
  همین یک مورد قضیه حمله به مطهری که اتفاقا ایشان هیچ وقت اصلاح طلب نبوده و حتی برخی نظراتشان هم بسیار تندتر از بقیه اصول گرایان است و فقط در یک مورد که مربوط به ادامه حصر غیر قانونی آن به اصطلاح سران فتنه می باشد حرفی حساب زده اند و مورد حمله یک عده هوچیگر درون مجلس قرار می گیرد و در ادامه هم مورد حمله خشونت طلبان خارج مجلس که دیگر برای همه روشن است وابسته به چه گروه و نهادی هستند قرار می گیرد برای بی انصاف دانستن نماینده لارستان کافی است.
  شما جناب غلامرضا حامدپور به نظر من هنوز در توهم دوران مدیریت جهان هستید و واقعیت را یا درک نکرده اید یا خود را به کوچه علی چپ می زنید.
  حکایتی است که می گوید شبی شخصی در تاریکی نشسته بود و از ظرفی که در مقابلش بوده خرما می خورده.همسایه اش برای او چراغی می آورد تا بنده خدا در تاریکی نباشد.آن شخص می بیند همه خرماهای درون ظرف پر از کرم است و خراب.چراغ را خاموش می کند و به خوردن ادامه می دهد. شماها نیز می خواهید همه جا تاریک باشد تا واقعیت معلوم نباشد.
  برخی افراد مدافع جریان اصول گرایی مرا به یاد شخص همین حکایت می اندازند.

  • شیرعلی صحراگرد گفت:

   0

   0

   سرکارآهو دشتی .تاعینک بدبینی ویک سویه نگری راازچشمتان برندارید جای هیچ توضیح وپاسخی نیست اما همینقدر بدانید کمی فراموشکار شده اید .اولین شخصی از میان نمایندگان مجلس که تعرض به آقای علی مطهری را محکوم کرد وازاین بابت ازجانب بعضی تندروها تهدید شد آقای دکترجعفرپورنماینده مردم بود.والسلام.

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   فرمودید تا عینک بدبینی و یک سویه نگری را بر ندارم جای پاسخی نیست.خوب پس چرا شما که مرا بدبین و یک سویه نگر می پندارید باز هم پاسخ داده اید؟
   من فراموش نکرده ام مواضع دوپهلو نماینده لارستان را. ضمنا اولین کسی که موضع گیری کرد دستغیب بود نه جعفرپور.جعفرپور خودش با این همه دلبستگی به نهادهای امنیتی دارد شاید ته دلش هم […]
   حالا بفرمایید چرا ایشان جواب نامه مطهری به امام جمعه را داده ؟

 10. احمدي گفت:

  0

  0

  وقتي به شهرهاي دور وبر خودمان نكاه مي كنيم نماينده ما هيج كاري نكرده است با بودجه خيرين كاري انجام دادن هنري نيست هنر ان است كه مانند نماينده لامرد امتياز جند هزار ميلياردي دولتي بكبريم

 11. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  ما به نوبه خود از خدمات آقای جعفرپور متشکریم امیدواریم همچنان با انگیزه بیشتری فارغ از جناح بندیهای مسخره سیاسی برای لار خدمت کنند
  اگر به این اختلافات پوچ دامن زده شود نماینده بعدی غیر لاری خواهد بود و دیگر پشیمانی فایده ای ندارد چرا که از ماست که بر ماست

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   لارستان بیدار
   اولا اشاالله نماینده را مردم انتخاب خواهند کرد.ثانیا فرض کنیم فردی لایق و توانمند و با دانش و تجربه کافی بیاید از حوزه لارستان کاندید شود چه اشکالی دارد غیر لاری باشد.مگر ما به زادگاه افراد یا حتی ملیت آنها کار داریم.ما به توانمندی و لیاقت طرف کار داریم.
   به نظر بنده نه تنها غیر لاری حتی اگر یک غیر ایرانی اما توانمند و لایق و دلسوز باشد و بتواند کاری انجام دهد می تواند نماینده شود.
   مگر برخی از هموطنان ما در اروپا و آمریکا به مناسب بالای سیاسی نرسیده اند.همین الان۴ نفر ایرانی نماینده پارلمان آلمان هستند.یک شیرازی هم اخیرا شهردار یکی از شهرهای آلمان شده است.آنها به علم و توانایی و لیاقت افراد کار دارند نه به ملیت.اما ما هنوز دنبال قومیت گرایی هستیم.

 12. دانشجو لاری گفت:

  0

  0

  آقای حامدپور بنده خدمت ارادت دارم ولی بیایید شما نیز منصف باشید چرا لامرد حالا به کنار چرا جهرم و کازرون و… سهمشان از سفر دولت میلیاردی باشد ولی لاریها باید به جیب خودشان متکی باشند؟ بمگر همین لامرد کم حاشیه نشین ندارد؟مگر کم سرمایه دارند مگر ….
  مگر نه این بود که وقتی فهمیدند لامرد نفت و گاز دارد آن را از لار جدا کردند مگر نه این بود که وقتی فهمیدنو معدن آلومینیوم دارد آن را از لار جدا کردند مگر نه این بود که وقتی فهمیدند خنج نفت و گاز دارد از لار جدا کردند و….
  خب ما با این همه قدمت و دبدبه و کبکبه باید سهمان زیر خط فقر بخوانید زیر خط فهم مسئولان و … باشد؟
  بیمارستان تامین اجتماعی همه جا تا قران آخر دولت میدهد ولی برای لار خودشان؟ااین است ادالت اسلامی؟ااین بود آرمان های امام؟
  قضیه این شده زمان ریاست جناب اقای روشن ضمیر گزارشی از عملکردش را منتشر کرده بود که استقرار دستگاه عابر بانک را موفقیت میدانست!!!
  در مورد الحاق حوزه ی انتخابیه هم جز یه مشت فضا سازی رسانه ای هیچ نبود و ضمن طرح تصلاح حوزه های انتخابیه این گمانه زنی ها شده بود و نماینده حرف زدن یا نزدنش فرقی نمیکرد کما اینکه تا کنون نیز نکرده
  نمونه اش تعرفه برق که هنوز با این همه گرما تاقت فرسا باید پول زیادی به دولت خدمت گزار و تدبیر و امید بدهیم آن هم فقط به خاطر عدم پیگیری مسئولین با عرضه شهر
  شما دلتان را به همین طیاره ها و لارستان بیدار و لار گردی خوش کنید و بگویید رهبر گفت لارستان بزرگ
  منصور محتاجی راست میگفت بزرگی به وسعت نیست به قلب است به عزم است و به… است ولی ما مثل کبک سرمان را فرو بردیم در خاک لارستان و توقع پیشرفت داریم
  درست است آقا رفت ولی ما دهه هفتادی ها نمردیم و مثل این مسئولین […] و ترسو نیستم و حق لارستان را باز میستانیم

  • غلامرضا حامد پور گفت:

   0

   0

   دوست دانشجوی لاری تعصب شما قابل تقدیر است اینکه چرا لامرد پیشرفت کرد خود پاسخ مستقلی می طلبد اما اجمالا توضیح داده ام حاسل یک کار تیمی چند دهه ای می باشد و مجوز بیمارستان تامین اجتماعی فقط به مراکز استان داده می شود و… نه دانشجوی عزیز ما دلمان به پرواز طیاره ها خوش نیست شما دهه هفتادی ها باید همت کنید و به تعبیر خودتان حق لارستان را بگیریدو دیگر اینکه زمانی لامرد از لار جداشد که هنوز معادن نفت و گاز آن کشف نشده بود موفق باشید

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای هامدی پور کارتان به جایی رسیده در تاریکی و چراق خاموش خر ما ان هم کرم دار میخو رید بعد چراق که روشن شد جنگ هسته ای راه میاندازید . فکر می کنید .اصول چرایی و تاریکی به یاد میاندازد فکر نکنید موازه قانونی جعفرپور در تاریکی میماند اغوی دشتی حازر است و همه نوشته های شما و حصول گرایان را پاسخ دهد . بیسکوت کرم دار بخور . خر مای کرمدار نخور

  • آهو دشتی گفت:

   0

   0

   من متوجه نشدم با من بودی یا با نویسنده مطلب.ولی خوب معلوم است مثل آن بنده خدایی که انگلیس را جزیره ای کوچولو در غرب آفریقا می دانست فکر می کنی و در همان حد می فهمی !

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب حامدي پور اگر واقعا مستقل و منصف بوديد در يادداشتتان به اين موضوع هم اشاره مي كرديد كه نماينده محترم بعضي ها را خط قرمز خود مي خواند و دليلش هم اين است كه […] انها را خط قرمز مي دانند. اگر انصاف داشتيد مي نوشتيد كه نماينده عملا با شعار فراجناحي راي گرفت اما بعدا گفت از بن دندان اصول گرا هستم و بر اساس نگاه سياسي خود تصمبم گرفت و عزل و نصب كرد. اگر انصاف داشتيد اشاره مي كرديد كه چرا محبوبيت اين نماينده روز به روز كمتر مي شود و حتي افرادي كه او را به مردم معرفي مي كردند و برايش تبليغ مي كردند الان رو در روي او هستند؟ اگر انصاف داشتيد مي نوشتيد كه چرا تمام فرمان تصميم هاي خود را به دست يك […] جوان و بي تجربه داده و همه را […]؟! لطفا پاسخ دهيد.

  • غلامرضا حامد پور گفت:

   0

   0

   دوست ناشناس اما آشنا ترین برای من ممنون از شما ،سوالاتی مطرح کرده اید که من مسوول پاسخگویی آن نیستم چرا که من نه وکیل مدافع نماینده هستم و نه سخنگوی وی .مطلبی که نوشته ام بر اساس احساس تکلیف و شرایط خاصی است که در آن به سر می بریم چرا که هیچ منفعتی عاید من نمی شود اما واکنش ها روشنگری و بازخورد مثبت در بین مردم داشته و این برایم کافی است چرا که افراد واقع بین چون شما به منافع فردی و گروهی اولویت نمی دهند اما شما باید پاسخ دهید که:
   ۱- چرا انتقادات علیه نمایند ه از ۸ ماه پیش به این طرف از ناحیه شما شدت گرفته ؟ البته دوست دارم پاسخ ندهید چرا که من گفتنی های زیادی داشته و دارم اما بر مبنای منافع منطقه و احترام به شخصیت اقراد مایل به ورود آن نیستم .
   ۲-مطلب بنده را مجددا مطالعه فرمایید و بعد بگویید در کجا بی انصافی کرده ام ؟ اگر من به زعم شما بی انصافی کرده و آن را بپذیرم آیا شما شهامت آن را دارید که اعتراف کنید به شخصیت حقوقی نماینده و منتخب مردم با اتهام زنی های بی اساس جفا کرده اید ؟
   ۳- نه اصول گرایی جرم است و نه اصلاح طلبی ، اما چرا شما با تنگ نظری همه چیز را از این زاویه نگاه می کنید؟
   ۴- در مورد آن فرد … توصیه می کنم بررسی کنید تا در گناه غیبت و تهمت گرفتار نشوید چنانکه به سوال من پاسخ داد یکبار سوال کنید ضرر نمی بینید سوال سختی است ؟
   فقط جهت اطلاع شما ودیگر کاربران محترم که از عمق قضایا بی خبر هستند و سر بسته می گویم اگر نگاه شما به ارکان شهرستان (فرماندار – نماینده – مردم و..) بر پایبندی به قانون و نه منافع شخصی باشد و از تخریب دست برداریم مردم خود می توانند بهترین را برگزینند

 15. اوزی گفت:

  0

  0

  ازسر تا پای مطالبی که نوشته وجواب داده میشود بوی تعصب وتنگ نطری وافسوس خوردن از پیشرفتهای شهرهای مجاور احساس میشود برادران شهرها وبخشهایی که بزرگ وتوسعه پیدا کردند باید ارتقا پیدا کنند اگر با حسادت وتعصب مانع پیشرفت وجلو گیری دیگران شویم سرنوشت ما اینستکه میبینیم ما نباید عبطه لارستانی بخوریم که روزگاری شامل جهرم لنگه بستک وگراش ولامرد وخنج بوده ای ما باید توسعه خود را همگام با سایرین بخواهیم تا در اینده مقبول همسایگان باشبم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   برادر اوزی وقتی امکانات به جای اینکه بر اساس عدالت تقسیم بشه بر اساس لابی های پر نفوذ مثل برادران لامردی تقسیم بشه اونوقت رقابت های ناسالم بین شهرها به وجود می آد وهر بخشی سعی می کنه از این خان یغما چیزی به دست بیاره نه لاری دلش می خواد زیر سلطه ی لامردی بره نه لامردی ونه هیچ جای دیگه می خواد زیر دست لاری یا جای دیگه ای باشه

 16. لارستان بزرگ گفت:

  0

  0

  متاسفانه بعداز پیروزی انقلاب که لارستان بزرگ نیز اولین خواستگاه و اولین جرقه و مبارزات در آن انجام شدازطرف اسنعمال پیرانگلیس موردخشم وغضب واقع شدوتصمیم به نابودی ومحو آن گرفته شد(البته قبل ازانقلاب واکنون هم ادامه دارد) وای

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اينهم يك مدل توهم،مطمئن باشيد مقامات داخلي هم به لار فكر نميكنن،چه رسد به انگليسي

 17. منصف گفت:

  0

  0

  دوست ناشناس .شما چه اصراری دارید که خوب وبدنماینده رابه اینکه نماینده ،آقای(…)رابعنوان مسئول یک اداره خاص و ونه اداره دیگری آنهم به دلیل خاص خود قبول نداشت پیوند میزنید.ثانیا ازابتدای شروع نمایندگی این نماینده تنها ۶الی۷تغییردرسطح ادارات لارستان صورت گرفته شامل فرماندار،ارشاد اسلامی،آموزش وپرورش،تامین اجتماعی ،سپاه،کارورفاه اجتماعی ومیراث فرهنگی که ازقضا ۹۰درصدآنها بدون توجه به گرایش خودشان وحتی ازطیف مخالف ایشان میباشند.آخرشماچقدر براین فکرغلط خود پافشاری میکنید. درخصوص دوستان ایشان که شما تصور بررودررویی آنان باایشان داریدکاملادراشتباه هستیدچون همکاری آنان براساس دلسوزیشان برای منافع لارستان درزمینه های مختلف ادامه دارد.درخصوص محبوبیت وی چون اززاویه دیدخود نگاه می کنید بازهم دراشتباه هستید.

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت جناب حامدی پور.به نام دیگران و به کام جناب جعفرپور.
  میدونم که خودتون هم خوب میدونین این مواردی که مطرح کردین کار جناب جعفرپور نیست به هیچ وجه.یلکه به اسم ایشون داره تموم میشه.فرماندار زحمت کش این شهر داره سختی میکشه امتیاز هارو میگیره نماینده محترم لارستان بزرگ داره به اسم خودش تموم میکنه.اقای جعفرپور […] و باید تشریفش و ببره منزل استراحت کنه خیلییییییییییی زحمت کشیده واسه لارستان بزرگ.خسته شد بنده خدا.به سلامتی و به کمک شما تبلیغاتشون رو از همین الان واسه دوره بعد شروع کردن

 19. لارستانی متعصب گفت:

  0

  0

  من از جناح خاصی نیستم اما مقاله آقای حامدپور رادلسوزانه و خیر اندیشانه است

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای حامد پور ضمن تشکر از انصاف و دلسوزی شما برای لارستان باید بگویم ایشان هم کارهای خوبی کرده اند که بایستی از ایشان تشکر کرد هم اینکه از ایشان انتقاد نمود نباید مطلق نگر باشیم فرودگاه باتلاش عزیزان دیگری به این جا رسید اما ایشان هم که به مردم پیش از انتخابات وعده داده بود فرا جناحی عمل کند بر خلاف آن عمل کرد و نیز عملا ارتباط خود را با مردم و حتی بسیاری از بزرگان و کسانی که در انتخابات با وجود تفاوتهای اعتقادی ایشان را یاری کرده بودند قطع کردند اما بنده از کارهای مثبتشان ممنون هستم اما ایشان توان بر قراری وحدت میان گروههای مختلف را ندارند وحتی نشان دادند که خواهان آن هم نیستند

 21. لاری گفت:

  0

  0

  جناب ناشناس محترم.لطفا سری به دفترنماینده بزنید .خواهیددیدهرروزه آنجا محل رفت وآمد دههانفرازشهروندان عزیز ازطیفهای مختلف فکری،شغلی،سنی و…میباشد.درآنجاجلسات مختلف پیرامون مسایل اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی بامحوریت کاربرای منطقه انجام میشود.اتفاقا کارکنان ومشاوران ازجناحهای مختلف هستندوحتی غیرهمسوبانماینده.چرا؟چون درآنجااساس کارتلاش برای رفع مشکلات وبهبودوضعیت منطقه است.آیاتا به حال شخصی به آنجامراجعه کرده است که بااوبعنوان غیرخودی رفتارشده باشد؟درب آنجابرروی همه دلسوزان و…بازاست.انشاالله شما ازاین دست دلسوزان باشید.

 22. ناشناس گفت:

  0

  0

  به هر حال هم باید از خدمات افراد تشکر کرد هم از آنها انتقاد کرد اگر ایشان از حالت ستاره ی سهیل خارج شده باشند خیلی خوبه قبلا که دستیابی به ایشان کار سخت و حتی غیر ممکنی بود

 23. ناشناس گفت:

  0

  0

  من فقط می تونم اینو بگم که نماینده محترم متاسفانه نتوانسته بین همه گروه های فکری وحدت و همدلی ایجاد کنه. درصورتی که می توانست این کار رو بکنه! در مورد دستواردها هم خیلی کار بزرگ و کلانی نکرده و یه نماینده کاملا معمولی بوده! فقط به چند نفر انگشت شمار توانست حسابی لطف کنه از جمله انتساب مدیرکل ارشاد و فرمانده سپاه

  • عبدالرضا گفت:

   0

   0

   برادرسلام بدون اطلاع صحبت نکن انتصاب یک فرمانده نظامی هیچگاه ربطی به نماینده نداره بلکه طبق توانمدی هرفرد به او این منصب را می دهند .
   لطفا چیزای بی مورد وبی پایه واساس نگو

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  البته اقای حامد پور درست تشخیص داده اند . فرض کنید جعفر پور اصول گرا نماینده نشد و مثلا جعفر پور اصلاح طلب نماینده شود و کل مجلس به همین شکل ، چه اتفاق مبارکی افتاده است. اقای احمدی نژاد اگر تبود شما چماق مشکلات ۸ساله را بر سر چه کسی می زدید. یه خورده نرم و نرمتر با غرب مشکلات حل نمی شود رفتار ما با بقیه تند تر از احمدی نژاد است.در ثانی عدم پویایی نا اندازه ای قیمت ها را ثابت نگه داشته مثل اوایل احمدی نژاد
  یادمان نرود که می گفتیم لاری باشه هر که می خواد باشه .خوب جعفرپوره . خدا پدرش را هم بیامرزه کارهایش را رو هم کنی می بینی خیلی هم کار کرده کسی که پای دوتا کنجشک را نمی تونه باز کنه همین که پشت تریبون قرار بگیره هنر کرده اقلا حرف میزنه به اصطلاح فرهنگیه . اقا غلام رضا شما درست می فرمایید.

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  تا وقتی رد صلاحیتهای افراد دلسوز ادامه دارد و تا وقتی که […] آزاد نباشند قسم میخورم در هیچ انتخاباتی […]

 26. ناشناس گفت:

  0

  0

  ىاس : احسنت آقاى حامد پوربه نظر من براى پىشرفت شهرمان باىد از نماىنده خود حماىت کرده واز کارهاىى که انحام داده است قدر دانى کنىم در ااظهار وانتقاد عفت کلام داشتته باشىم از کلمات وجملاتى که بوى تفرقهمىان مسلمانان خوددارى کنىم […]

 27. حمید گفت:

  0

  0

  متن کامل و جامعی بود . اگر منتقدان دلایل جداشدن لامرد و گراش و سایر بخشها را بررسی کنند متوجه میشوند که همین تفرقه و بزرگ کردن اختلافات کوچک بین اقشار مختلف به لارستان بسیار آسیب رسانده . نباید انتظار داشته باشیم لارستانی که در طول تاریخ آسیب دیده در طول یک دوره نمایندگی همه ی مشکلاتش حل شود .

 28. ناشناس گفت:

  0

  0

  در کل باید گفت که شدیدا به یک عدد کلنل لیاخوف جهت به توپ بستن مجلس نیازمندیم

 29. لارستانی گفت:

  0

  0

  «تلاش بدخواهان یکپارچگی لارستان جهت جداسازی حوزه انتخابیه که با پیگیری های مستمر نماینده ناکام ماند»
  این جمله اصلا ربطی به عملکرد نماینده ندارد چون قانون صراحتا می گوید که اضافه کردن یک نماینده بعد از ۱۰ سال مربوط به منطقه ای می شود که جمعیت زیادتری داشته باشد وآن هم از شیراز یک نفر اضافه شد. اینکه شایعه کرده بودند خنج وگراش وقیر یک نماینده این من در آوردی بود.

  • غلامرضا حامدپور گفت:

   0

   0

   لارستانی عزیز مجددا تحقیق نمایید تا بدانید موضوع جدا سازی حوزه انتخابیه صحت داشته یا نه و دیگر اینکه نماینده در صحن علنی مجلس به چه کسی و به چه دلیل تذکر داد؟

 30. یک شهروند گفت:

  0

  0

  آقای حامدی پور میزان انصاف چه کسی تعیین می کند؟
  اولین درگیری خود نماینده به راه انداخت زمانی که کارگروه انتخاب کرد.
  سوالاتی از شما کارگروه های نماینده کجا هستند ؟
  مشورت دهندگان نماینده چه کسانی هستند؟
  چرا بعد از انتخابات از بهترین ها انتخاب نکرد برای پیشرفت شهر؟
  چرا شهر را به دست یکنفر داده است؟ چرا از مردم بریده است؟
  فعلا اینهارا جواب بدهید تا برسیم به سوالات دیگر

  • غلامرضا حامدپور گفت:

   0

   0

   شهروند گرامی در چند پیام بالاتر به یکی از کاربران توضیح دادم که بنده سخنگوی نماینده نیستم و این نوشته براساس احساس وظیفه بوده وتوصیه می کنم پاسخ سولات خود را از دفتر نماینده پیگیری نمایید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آقای حامد پور وقتی نمی توانی جواب سوالات بدهید می گویی بنده سخنگوی نماینده نیستم شما توصیه کرده ای که منصف باشید انصاف باید از دو طرف باشد سوا ل کردن حق هر شهروند است.
   توهین که نکرده ایم تخریب هم نکرده ایم ولی از دید شما هرکس انتقاد از نماینده کرد می خواهد اورا تخریب کند.
   ضمن عرض خسته نباشید به نماینده محترم لطفا بگویید که اینبار خودرا کاندید نکند اگر لارستان را دوست دارد

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام از مقاله اقاي حامدپورتشكر ميكنم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان