میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژانویه 2015 ساعت 9:44 ب.ظ سرویس:مطلب شما 20 دیدگاه 2,357 بازدید

دوستی خاله خرسه با سیاست خارجه!

دوستی خاله خرسه با سیاست خارجه

yadمحمدحسين صبوري: گویا دوستی قصد بر این داشته تا دفاعی از دیدگاه سیاست خارجی دولت کند و یا در صدد حمایت از عملکرد قدم زنان وزیر امورخارجۀ مان برآید؛ یا هر هدف دیگری را که دنبال میکرده اند، مسیر را نشناخته و جاده خاکی رفته اند.
قصد بر این است تا در اصلاحیه ای برای دوست نگارنده مان (با امضای حامدپور)، چند نکته را به عرض رسانم؛
*نگارنده خود بیش از هر شخص دیگری، مبنای قضاوت را بر مصداق های عینی و ظاهری قرار داده اند! جای پرداختن به آنچه از روند مذاکره دو سال اخیر نصیب مان گشته؛ که بهتر بود گذری هم بر دستاورد های این جنس مذاکرات خوش بینانه می زدند…
نگارنده گرامی؛
نیاز به دانستن ادبیات و اصول دیپلماسی هم نبود، لیک اگر از تعریف «زبان بدن» در علم روابط اجتماعی و روانشناسی، اندک اطلاعاتی کسب میکردید، در یادداشت تان برخی اعمال را به «جنبه های شکلی» !!! و «نتایج ذهنی» ! تعمیم نمی دادید…
*با کدام منطق و استدلال، آن جامعه ای که لنین (قرن ۱۹) در آن حکومت میکرد را با شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران مقایسه می کنید؟! لنین به ضرورت حفظ انقلاب نوپای خویش، اگر از سر ناچاری تن به آن ذلّت نمی داد، که باید سریع تر از آنچه نوشته اند، شوروی را به زباله دان تاریخ می کشاند.
اگر برایتان مقدور است، در یک محاسبه ی ساده ۵۷ را از ۹۳ کم کنید…حال انقلاب ۳۶ ساله، اگر قرار بود با عدم توافق و قدم نزدن با یک سیاستمدار غربی به فروپاشی و اضمحلال برسد، به این سِن نمی رسید.
بازگویی اتفاقاتی که در مذاکرات صلح شوروی و آلمان گذشت، قیاسی بود بس نابجا؛ که تأکیدتان بر نامۀ ی لنین به وزیر امورخارجه اش (تروتسکی)، لاجرم بنده را یاد داستان «دوستی خاله خرسه»! انداخت .
نویسنده عزیز و مدیریت محترم سایت آفتاب، از آنجا که در تاریخ سیاسی ما، حربۀ «دامن پوشیدن» بیشتر به کار خائنین و فراریان آمده است (۱) تا دیپلمات ها! رعایت ادب و احترام نسبت به مسئولان داخلی این نیست که وقایع اشاره شده را در کنار مذاکرات فعلی ایران و کشور های غربی قیاس قرار دهیم. که جمله ی استفاده شده در تیتر نیز، گواه بی اخلاقی و همین تمثیل غلط است.
والسلام …

*جوابیه فوق با هدف رفع ابهامات ارسال می شود، لذا قابل توجه مخاطبان و همشهریان عزیز باشد که هر مطلبی در صورت نامفهوم بودن امضاء و منشأ آن (اعم از بدون نام بودن، استفاده از نام مستعار و جعلی، بیان نکردن نام و نام خانوادی کامل و نظایر آن) ارزش خبری و تحلیلی نخواهد داشت و انتشار آن، مصداق غیرحرفه ای بودن رسانه مذکور خواهد بود.

۱) ارجاع به ماجرای فرار بنی صدر و دستگیری مجید توکلی.

————————

مطلب مرتبط:

اگر براي مذاكرات لازم شد، دامن هم بپوشيد!


20 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  احسنت برشما محمد جان

 2. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  احسنت خداقوت مرد مجاهد

 3. عبدالرضامفتوحي گفت:

  0

  0

  افرين اقاي صبوري خيلي دوس دارم از نزديك شما رو زيارت كنم .خسته نباشي (عبدالرضا مفتوحي)

 4. م.ش گفت:

  0

  0

  بسیار بجا و صحیح و کامل. احسنت آقا محمدحسین

 5. x گفت:

  0

  0

  یک سوال از منتقدین مذاکرات:
  آیا ما غیر از مذاکره آلترناتیو دیگری داریم.فکر می کنید اگر مثل تیم قبلی (جلیلی) مذاکرات انجام شود و پس از هر قطعنامه و تحریم جدید مردم را به کف خیابانها بکشانیم و شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست سر دهیم همه چیز درست می شود.من فکر می کنم غیر از مذاکرات تنها آلترناتیو پیش رو تحریم های بیشتر و کمرشکن است.چه بخواهیم چه نخواهیم دنیا با قوانینی اداره می شود که ما ملزم به پایبندی به آنها هستیم.اینکه این قوانین حقوق برخی ملتها را زیر پا می گذارند کاملا” صحیح است.اما ما در این شرایط چکار می توانیم بکنیم.؟تنها می توانیم با دیپلماسی هدفمند و البته دراز مدت و تقویت لابی و نفوذمان در نهادهای قدرت کشورهای تاثیر گذار در مسائل جهانی سعی در اصلاح ساختارها کنیم.همان کاری که صهیونیستها می کنند و همیشه هم در طراحی شرایط ومدیریت آنها به نفع خود موفق بوده اند.ولی ما فقط با شعار و راهپیمایی کردن در خیابانها و مرگ بر این و آن گفتن می خواهیم مسائل را درست کنیم که تا کنون نشده و در آینده هم نخواهد شد.

  • لارستان گفت:

   0

   0

   تا اونجا که ما یادمونه تمام این راهپیمایی های هسته ای و این شعارها مربوط به دولت آقای خاتمی بود که تمام نطنز و … تعطیل کرد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آخه چلمنگ غیرت مالااقل خودمون که هستیم

 6. دوست گفت:

  0

  0

  اینهمه آسمون و ریسمون به هم
  بافتی که چی بگی!؟
  مثلا میخواستی ساز مخالف برنی!؟
  والا شما به درد مردم برسید که دارن زیر بار این فشارها میشکنند.
  بخدا دیگه تاب و توان نمونده برای مردم زیر بار اینهمه فشار

 7. همشهری گفت:

  0

  0

  من فکر میکنم دولت مهرورزی، بیشتر مصداق این دوستی خاله خرسه هست

 8. حامدپور گفت:

  0

  0

  جناب صبوری این که متن با این جمله شروع میشود که حتی اگر لازم شد برای مذاکره دامن بپوشید فقط یک مثال بود منظور این است که منافع ملی بر همه چیز ارجحیت دارد ضمنا مجید توکلی برای حد اقل بیست میلیون نفر از ملت ایران قهرمان ملی است و نه خائن از نظر حداقل بیست میلیون نفر از ملت ایران احمپی نژاد و حامیان او را خائن میدانند. جناب صبوری لباس زنانه نشانه ی ضعف نیست دروغگویی و دست اندازی به مال مردم نشانه ضعف است. در پایان مذاکره با غرب خواست اکثریت مردم ایران است.ما نمیخواهیم دور کشورمان دیوار بکشیم .فقط به منافع ملی فکر میکنیم نه به لجبازیهای شخصی.اگر تندروهای غیر منطقی بگذارند انشاالله دیپلماسی دولت تدبیر و امید پیروز خواهد شد

  • لارستان بیدار گفت:

   0

   0

   مذاکره با غرب خواست اکثریت مردم ایران است.
   عجب رویی! خودشو چند تا دوستاش رو اکثریت مردم ایران میدونه
   واقعا که!!!!!!!!!!!!!!!

  • !!!! گفت:

   0

   0

   سلام حامد پور
   جدی؟!!!! مجید توکلی برا شما قهرمان ملی هستش؟؟؟؟
   اصلا میشناسیش؟ اینشاالله با خودش محشور بشی و راهش رو ادامه بدی
   فقط حواست باشه مانتو و مقنعه ات اندازه باشه… یه وقت موهات جلو نامحرم بیرون نزنه

 9. تدبیر گفت:

  0

  0

  درود بر شرف آقای ظریف خدا قوت در برابر منتقدان بی مغز صبور باش و کار خودت را انجام بده

  • x گفت:

   0

   0

   منتقدین بی مغز؟؟؟؟
   قبوله منتقدین مغز ندارند.اما هر کس هم که مغز دارد الزاما”عقل ندارد.

 10. دوست گفت:

  0

  0

  احسنت بر جوان خوش فكر وهنرمند…داري جا ميافتي…ولي…..

 11. ایران گفت:

  0

  0

  جناب آقای صبوری.رئیس جمهور استکبار ستیز و عدالت محور و معجزه هزاره سوم و مورد حمایت قاطع اصول گرایان،همان کسی که مخالفینش یا شدند حامی فتنه یا متهم به بی بصیرتی شدند.همان کسی که اصول گرایان به خاطرش آبروی پدر انقلاب یعنی هاشمی را بردند.همان مردی که تحریم ها را کاغذ پاره می نامید.همان کسی که گفت آن قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه دانتان پاره شود، در پایان که مملکت به ورطه ورشکستگی رسیده بود،دلار در کمتر از چند ماه از هزارتومان به مرز ۴۰۰۰ تومان رسید و اوضاع بازار و کسب و کار متشنج شد در مقابل رسانه تقصیر را به گردن تحریمها و تصمیمات خارج از دولت انداخت.حال به هر بدبختی دولتی سر کار آمده که در روزهای آخر تبلیغات با حمایت هاشمی و بزرگان اصلاح طلب بخشی از مردم نا امید قانع شدند در انتخابات شرکت کرده و به او رای دهند و تدبیر و امید به جامعه برگشته.این که دولت روحانی در همه زمینه ها موفق نبوده صحیح است.اینکه به تیم مذاکره کنند هم انتقاداتی وارد است نیز صحیح است.اما در این شرایط مردم امیدوارند و به دولت و تیم مذاکره کنند اعتماد دارند.بهتر است بگذاریم دولت با آرامش و بدون التهاب کارش را انجام دهد.اگر منتقدین کمی تامل داشته باشند انشا الله موفقیت نزدیک است.ما چیزی از دست نداده ایم.فوقش این است که مذاکرات به نتیجه نمی رسد.حداقل تلاشمان را کرده ایم.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چیزی از دست نداده ایم؟؟؟
   خواب هستین یا خودتون رو زدین به خواب؟!!!
   چشمت رو باز کن برادر

  • ایران گفت:

   0

   0

   ناشناس عزیز.بفرمائید چه چیزی از دست داده ایم؟ شاید شما خوابید یا در رویا به سر می برید.عزیز من فرض کنیم در انتها مذاکرات به نتیجه نرسد و به توافق نرسیم.خوب ما هم کار خودمان را می کنیم.غنی سازی را اصلا” به ۶۰ درصد که نه به ۹۰ درصد می رسانیم. غرایض شخصی و نفرت از دولت باعث شده حتی به بند کفش ظریف هم گیر بدن و بگن مثلا” با این بند کفش حیثیت نظام را لکه دار کرده. بابا بسه دیگه برای انتقاد از دولت بهانه های دیگری بیاورید.

 12. دایی گفت:

  0

  0

  والا دلم هوایی شد از این روضهای که ایران خوند!
  راستی این پدر انقلاب که گفتی چند بخشه ؟ والا من سیاست مدار نیستم اما یه هاشمی میشناسم در حد مافیا های ایتالیایی !!
  خودش یه ثروت افسانه ای داره ، پسرش واسه قرارداد نفتی با این واون زد و بند میکنه و قاچاق زیر خاکی و عامل مستقیم فتنه و …
  این پدر انقلاب که شما به هاشمی نسبت دادی ( که من میزارم پای شوخ طبعی شما ) اولا و منتقا باس امام خمینی باشه نه کسی دیگه .
  راستی تو این روضه ای که خوندی همه رفتن قاطی لشکر عمر سعدو فقط بزرگان و دلسوزان اصلاحات و هاشمی رفسنجانی شدن ناجی و حامی مردم و امام حسین ، آره ؟
  اصلا ضرر نکردیم جان شما ، مدیونی اگه فک کنی :
  ۱ زحمات متخصصین و دانشمندا
  ۲ سرمایه بیت المال !!!!
  ۳ رهنمودهای امام و رهبری
  ۴ استقلال و آزادی
  و …
  رو از دست دادیم و در عوض :
  شندر غاز از پولهای خودمونو قسطی ، اونم فقط ۲۰% از کلشو بهمون پس بدن .
  قول بدن دیگه تحریممون نکنن (که هنوز مشغولن) .
  ما باید گزارش روند هسته ای و فلان و بهمان رو ریز به ریز به اونا بدیم که خودشون و اسرائیل احساس خطر نکنن .
  با کشور های دیگه مث عربستان گاوبندی(لابی) کنن و نفت مارو بخوابونن ، بعد هم بگن من نبودم دستم بود .
  و کلی بی آبرویی و امتیاز دادن و …
  کلا دور همی خیلی خوشحالیم !! در نظر دارم یه کمپین درست کنم واسه ایران که هممون جمع بشم و نظرمون رو راجع به مذاکرات ژنو این جوری به ۱+۵ بگیم
  (( من ببعی هستم )) !!!!
  خدا این شادیا رو ازمون نگیره تا همه خوشبین به مذاکرات باشیم …

  • آهو گفت:

   0

   0

   این همان آیت الله هاشمی است که توسط رهبر به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شده است.اگر اتحاماتی که توسط امثال شما به ایشان زده می شود درست است پس بفرمایید ایشان در مجمع تشخیص مصالح نظام چه می کنند؟آن هم با حکم رهبری!
   در مورد چندرقاز از پولمون که بهمون دادن هم درسته.این رقم در مقابل ارقام نجومی که دولت عدالت محور و معجره هزاره سوم به باد داده یا اختلاس شده عددی نیست.
   در مورد مذاکره هم بفرمایید آلترناتیو دیگه ما چیه؟ خوب فرض کنیم تیم مذاکره کننده همین فردا میز مذاکرات رو ترک کنه شما بفرمایید بعدش چیکار کنن؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان