میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 سپتامبر 2019 ساعت 7:07 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 7 دیدگاه 404 بازدید

دولت برنامه‌ای برای ایجاد استان‎های جدید ندارد

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور:

دولت برنامه‌ای برای ایجاد استان‎های جدید ندارد

سعید جلالی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به مطالب مطرح شده در خصوص ایجاد استان‌های جدید در کشور از جمله در لارستان استان فارس افزود: تقسیمات کشوری بر پایه بررسی‌های کارشناسی و مطالعات هدفمند انجام می‌شود و قطعا مبحث مهمی مانند تاسیس استان‌های جدید نیازمند تامل بیشتر و انجام فرایند کارشناسی دقیق‌تر است.
وی ادامه داد: با وجود اهمیت و حساسیت این موضوع، بعضا مشاهده می‌شود که مساله تقسیمات کشوری از سوی برخی از افراد و گروه‌ها به یک اقدام سیاسی تبدیل می‌شود.
جلالی تصریح کرد: قطعا در این زمینه بین دولت و  وزارت کشور هیچگونه دوگانگی وجود ندارد و صدور هرگونه دستور از سوی رئیس جمهوری مبنی بر ایجاد استان جدید در فارس تکذیب می‌شود.
او افزود: در مجموع می‌توان گفت که اساسا هیچ پروژه‌ای مبنی بر شکل‌گیری استان‌های جدید در کشور در دستور کار دولت قرار ندارد که از نشانه‌های آن می‌توان به رویه دولت بر رد طرح ایجاد استان اصفهان شمالی بود که توسط برخی از نمایندگان مجلس مطرح شد و در بقیه موارد نیز خلاف این رویه در دولت دیده نشد.
وی درباره احتمال ایجاد استان‌های جدید در آینده گفت: تقسیمات کشوری یک امر پویا است و ممکن است در آینده با لحاظ جمعیت و بر اساس سایر شاخص‌ها تصمیم دیگری اتخاذ شود اما هم اینک هیچ تصمیمی در کشور در خصوص ایجاد استان‌ جدید وجود ندارد.
مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور تصریح کرد: البته این امر که درخواست‌ها از دولت یا دیگر قوا به وزارت کشور ارجاع شود امری کاملا طبیعی است و دلیلی بر کوتاهی وزارت کشور در موضوع نیست.
جلالی افزود: انتظار است که نخبگان با بیان و قلم خود ذهن و روان جامعه را آشفته نکنند و از مردم هم استدعا دارم اخبار مربوط به تقسیمات کشوری را صرفا از مراجع آن دریافت کنند.

پیش از این جمشید جعفرپور  نماینده مردم لارستان، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی از ارائه درخواست خود به رئیس‌جمهوری مبنی بر تشکیل استان لارستان و ارجاع این درخواست به وزارت کشور سخن گفته بود.


7 نظر

 1. علی گفت:

  1

  0

  خدا را شکر که دولت سریع به این مساله واکنش نشان داد وگرنه نماینده و اطرافیان نماینده، تا ۵ ماه داشتند روی قضیه استان شدن مانور می دادند.
  شما اگر کاری ازتون ساخته است بودجه جاده بگیرید تا دیگه شاهد مرگ هموطنامون و همشهریامون نباشیم. استان شدن پیشکش

 2. پرستش گفت:

  1

  0

  مدیر کل تقسیمات کشوری هم سریع فهمیده که بعضیا دارن اینجا
  بهره برداری سیاسی می کنند از قضیه استان شدن. خدا را شکر که خیلی زود عکس العمل نشون دادند

 3. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  تا آنجا که مکتوب است ؛
  در بیانیه نماینده ذکر گردیده که:
  در حوزه لارستان *مجدداً از سر خیرخواهی پیشنهاد می گردد* دولت محترم این دستور را با درخواست اینجانب مبنی بر تشکیل استان لارستان که به رئیس جمهور ارائه و از سوی ایشان *برای برسی به وزارت کشور ارجاع گردید* بطور همزمان در دستور کار قرار دهد و موجبات تحکیم برادری و رضایتمندی مردمان متدین و ولایتمدار خطه جنوب فارس را فراهم آورد .
  ***********
  بنابر این در بیانیه دکتر جعفرپور به هیچ عنوان از کلمه *صدور دستور از سوی رئیس جمهور* مبنی بر *ایجاد استان جدید در فارس* ذکر نگردیده است.
  که جناب آقای جلالی مدیرکل وزارت کشور و یکی از *مصرّان* تقسیمات در لارستان ، برای لاپوشانی بعضی از حرکات در وزارت کشور با *تغییر صورت مسئله* و با اضافه کردن *کلمه صدور* بخواهد در برداشت از بیانیه نماینده محترم لارستان تغییر ایجاد و به نحوی آن را *تکذیب* کند.

 4. نام آشنا گفت:

  0

  0

  این جور نامه ها باعث لطمه به لارستان می شود چون می آیند مثلا جمعیت که فاکتور مهمی هست را می سنجند و مصوبات شهرهای اطراف و اتفاقات سال ۸۸و اینکه اجرا نشدن مصوبه خود دولت در سال ۸۸و کوتاه آمدن .همچنین وضعیت روستاها و بخش ارد و فاصله ها با گراش.تقسیم بندی غیر صحیح و مرور نامه ها و این به نظرم به لار ضربه می زند فقط تقاضا دارم نماینده امتیاز از استاندار و تهران بگیرد مثلا اداره کل و زیر مجموعه کردن گراش و خنج و اوز و لامرد و مهر زیر نظر اداره کل خود و این کارا و گرنه اگر قرار بر بررسی باشد تقسیمات منطقه مشکل دار هست .مثلا تا خود فداغ جز گراش هست و ۱۵کیلومتر جلوترجلوتربیرم زیر نظر لار حداقل با جاده ها جدا کنید واقعا مسخره هست و حداقل جاده کشی کنید .الان شما مثلا می خواهید ابتدا و انتها حوزه استحفاظی گر اش مشخص کنید من می گم از اول پلیس راه و یا کمی جلوتر شروع و به اوز رسید چیکار باید کرد و انتهاش بعد فداغ هم نمیشه گذاشت چون بعدش بیرم هست و گراش با لامرد و چاهورز می رسد .حداقل باید جاده کشی درست کرد .

 5. سعید گفت:

  0

  0

  استان شدن لارستان کهن با توجه به تاریخ درخشان گذشته حقشان است اما شهر لار بعنوان مرکز استان زیر ساخت دارد طی چند سال که اکنون نماینده تنور استان شدن لارستان گرم کرد چه زیر ساخت‌ها یی انجام داده ما راه مواصلاتی داریم منطقه آزاد یا ویژه داریم شهرک صنعتی فعال داریم بیمارستان شاخص داریم دانشگاه نمونه داریم همسو با همسایگان غربی داریم؟ هیچ کدام از موارد بالا نداریم فقط خداکند معجزه بشود پتانسیل‌های استان شدن موارد بالا نباشد فقط بخاطر اسم لارستان کهن مصوب کنند

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  اینکه لار بخواد استان بشه حتی فکرش هم آدم رو دیوونه می کنه چه برسه به اینکه این قضیه تحقق پیدا کنه.خدارا شکر که دکتر جلالی خیال همه رو راحت کرد و فرمودند استان جدیدی درکار نیست آخه کدوم آدم عاقلی استان با نام ونشان فارس باقدمت تاریخی ،فرهنگی به مرکزیت شهر گل وبلبل و ادب پرور شیراز را رها می کند که استان شدن لار را بپذیرد مردم مناطق لارستان تاکنون چه خیری از مرکز شهرستان بودن لار دیدند که بخواد مرکز استان هم بشه ان شاءالله هیچ وقت به چنین مصیبتی گرفتارنشبم و همواره فارس بااقتدار وپهناور باقی بماند

 7. رضا دانشجو گفت:

  0

  0

  نماینده محترم تشکر
  بخاطر تقلیل پروازها تشکر – بخاطر پیگیری راه و تلفات جاده ای تشکر- بخاطر شهرستان شدن اوز تشکر – حذف رشته های علمی کاربردی و سردرگمی دانشجویان شهرستان تشکر-
  تشکر ویژه بخاطر طرح تشکیل استان جدید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان