میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱:۲۸ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 284 بازدید

دولت توانسته مدیریت‌های «تعارضی» را به «تعاملی» تبدیل کند/شاخص امنیتی در شهرستان نسبت به سال گذشته ارتقا یافته/ تعداد پروژه‌های افتتاحی امسال ۲/۵ برابر شده است

فرماندار لارستان اقدامات دولت تدبیر و امید در لارستان را تشریح کرد

دولت توانسته مدیریت‌های «تعارضی» را به «تعاملی» تبدیل کند/شاخص امنیتی در شهرستان نسبت به سال گذشته ارتقا یافته/ تعداد پروژه‌های افتتاحی امسال ۲/۵ برابر شده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: در طی این ۴ سال، ۸۳۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳۱ میلیارد تومان در لارستان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به مناسبت هفته دولت در جمع نمازگزاران جمعه، ضمن گرامیداشت یاد و نام و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در سخنانی، عملکرد ۴ ساله دولت تدبیر و امید را در شهرستان لارستان تشریح کرد.

وی گفت: در سطح شهرستان لارستان طی چهار سال گذشته در حوزه برق رسانی حدود ۷۵ میلیارد تومان در جهت اجرا و توسعه پُست های برق و همچنین ایجاد پُست برق لار ۴ که به منظور آماده شدن زیر ساخت منطقه ویژه اقتصادی لارستان در نظر گرفته شده، هزینه شده است.

حسنی ادامه داد: در حوزه گار رسانی تا کنون بیش از ۲۹ میلیارد تومان به منظور توسعه گازرسانی به شهرها و روستاهای تابعه شهرستان تخصیص و پروژه های آن افتتاح گردیده است که در سال ۹۶ باز مجدداً اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد تومان برای گازرسانی به بخش های بیرم و صحرای باغ و قسمت هایی از روستاهای  بخش مرکزی لارستان شامل روستاهای دهکویه، کورده و بریز اختصاص داده ایم که این میزان تخصیص اعتبار شاید در منطقه لارستان سابقه نداشته باشد،که امیدواریم با توجه به اینکه پروژه به پیمانکاران واگذار شده است، ظرف یک یا ۲ سال آینده تمام شهرستان از نعمت گاز برخوردار بشوند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان نیز بیش از ۱۲۴ میلیارد تومان در این چهار سال دولت تدبیر و امید،در لارستان هزینه شده است؛ افزود: این اعتبار بابت هزینه های عمومی، عمرانی، طرح تحول سلامت، تجهیز درمانگاهها و مراکز بهداشتی و درمانی و غیره بوده است که تقریباً اعتباری قابل توجه می باشد که  باعث ارتقاء بخش مهمی از حوزه سلامت و درمان شهرستان گردیده است.

حسنی در بخش دیگر سخنانش خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز آموزش عالی با ۳۰۰ دانشجو و با دارا بودن شش رشته تحصیلی و در کنار آن مرکز رشد و فن آوری لارستان هم با داشتن ۱۹ شرکت در حوزه های مختلف می تواند رونق خوبی به اشتغال شهرستان بدهد و این موضوع  از اقدامات بزرگ دولت تدبیر و امید در این منطقه بوده است.

فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: تجهیز و تکمیل گمرک تجاری شهرستان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دست اقدام و در شرف بهره برداری رسید که این مهم در ایجاد مبادلات اقتصادی در منطقه لارستان و جنوب کشور تأثیر بسزایی دارد.

معاون استاندار فارس به طرح های مخابراتی در لارستان هم اشاره کرد و گفت: در حوزه مخابرات بیش از ۱۷۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد تومان در لارستان به بهره برداری رسیده است که این پروژه ها شامل ایجاد تلفن پر ظرفیت، احداث BTS و GSM، افزایش پوشش اینترنت، ایجاد فیبر نوری، ایجاد سایت های مختص مخابرات، ۴G و ۳G بوده است و هم اکنون نیز در سال ۹۶ اجرای پروژه های مخابراتی بیش از ۵۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان می باشد.

حسنی ادامه داد: در حوزه مسکن روستایی هم سعی شده که زیرساخت ها و بسترها برای مردم محروم مهیا شود که در این راستا بالغ بر ۱۲۶۵ قطعه زمین به نیازمندان روستایی واگذار و حدود ۵۴ طرح هادی روستایی هم با اعتباری قریب به ۷ میلیارد تومان اجرا شده است.

وی گفت: در لارستان ۳ شهرک و ۲ ناحیه صنعتی فعال وجود دارد که در حوزه اقتصادی، ۸۳ طرح با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان اجرا و برای ۶۷۰ نفر بصورت مستقیم در حوزه صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و خدمات شغل ایجاد شده است.

حسنی اظهار داشت: در طی این ۴ سال، ۸۳۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳۱ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که از این تعداد پروژه،  ۱۸۵ پروژه مربوط به سال ۹۶ است و با توجه به بررسی هایی که صورت پذیرفته است افتتاح بی نظیری بوده که برای این ۱۸۵ پروژه ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است که نسبت به سال ۹۵، از نظر تعداد پروژه ۵/۲ برابر و از نظر اعتباری ۶ برابر رشد داشته است.

نماینده عالی دولت در لارستان ضمن تقدیر از مشارکت خیرین به عنوان «بازوی کمکی دولت»، خاطرنشان کرد: از اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی سال جاری، ۸۰ میلیارد تومان سهم دولت، ۲۷ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی و ۱۲ میلیارد تومان سهم خیرین است. همچنین امسال ۶ پروژه نیز  با اعتباری بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان کلنگ زنی و یا ساخت آنها آغاز خواهد شد و این بر اساس بررسی ها و ارزیابی هایی که از پروژه های شهرستان و بانک اطلاعاتی که داشته ایم، ایجاد شده است.

حسنی یاداور شد: هم اکنون حدود ۳۷۵ پروژه، در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات بخش دولتی ، خصوصی و خیرساز در دست اقدام است، که امیدواریم در سریع ترین وقت ممکن به بهره برداری برسد.

فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر ارتقای شاخص امنیتی در شهرستان نسبت به سال گذشته افزود: در اکثر جرائم خشن و سرقت ها کاهش چشمگیری نسبت به سال های گذشته داشته ایم و در حوزه های مختلف شاهد ثبات سیاسی و فضایی نسبتاً پویا بوده‌ایم. همچنین در راستای محول نمودن مسائل و اقدامات مردم، ۱۲ شرکت مردمی در حوزه سازمانهای مردم نهاد و ۱۰ انجمن فرهنگی در شهرستان فعال شده است که یار و همراه مردم و مسئولین می باشند که همه اینها با همکاری مردم، مسئولین، ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی و نماینده مردم در مجلس بدست آمده است.

حسنی در پایان سخنانش تاکید کرد: اینها تماما از اقدامات دولت تدبیر و امید بوده است و همه این فعالیت ها دلیلش این است که بستری  فراهم شد که دولت تدبیر و امید با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری و با استفاده از تدبیر، مدیریت های تعارضی را به مدیریت های تعاملی تبدیل کند، تا با وجود اختلاف نظر ها اما در یک کانون تعاملی همراه با هم بتوان خدمات را به مردم بیشتر ارائه کرد که امیدواریم با تداوم این روند، زمینه خدمات رسانی در محیطی همراه با آرامش و هماهنگی و همدلی و همزبانی به پیش رود که یقیناً سرفرازی نظام و دولت را در پی خواهد داشت.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان