میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 ژوئن 2014 ساعت 2:20 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر 13 دیدگاه 2,877 بازدید

دومين تذكر جعفرپور به وزير ارشاد/ آيا بلاتكليفي مديريت ارشاد فارس براي وزير دردسر مي شود؟!

دومين تذكر جعفرپور به وزير ارشاد/ آيا بلاتكليفي مديريت ارشاد فارس براي وزير دردسر مي شود؟!

tazakkor۲۱ ارديبهشت همين سال بود كه علي جنتي؛ وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اولين تذكر كتبي جمشيد جعفرپور عضو كمسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي را دريافت كرد. جعفرپور در اين تذكر به «بلاتكليفي» مديريت ارشاد فارس معترض و عوارض منفي آن را به او متذكر شده بود. (اينجا)

كمتر از يك ماه از تذكر اول، امروز ۱۸ خردادماه اين نماينده مجلس دومين تذكر را نيز به وزير ارشاد داد. موضوع تذكر ادامه روند بلاتكليفي مديريت ارشاد فارس است كه اين بار به عنوان مطالبه فرهنگيان و هنرمندان مطرح شده است.

متن تذكر نماينده لارستان، خنج و گراش در مجلس را سايت خانه ملت چنين نوشته است: «در شعار سال جاری بر فرهنگ نیز مانند اقتصاد تأکید شده است و این بیانگر اولویت توجه به فرهنگ در کشور است اما متأسفانه اکنون شاهد هستیم که مدیریت فرهنگ و ارشاد در استان فارس ماه ها بلاتکلیف مانده و علی رغم تمام تلاش ها و درخواست فرهنگیان و هنرمندان همچنان تصمیم قاطعی برای مدیریت فرهنگ و ارشاد استان فارس گرفته نشده است.»

يك منبع آگاه در اين باره به «آفتاب» گفت: اين تذكر اين بار توسط خود جعفرپور و در صحن اصلي مجلس قرائت شده است. با اين وصف به نظر مي رسد تصميم تنها عضو و نماينده استان فارس در كمسيون فرهنگي مجلس براي تعيين تكليف سريعتر مديريت ارشاد فارس وارد فاز جديد و جدي تري شده است. تصميمي كه ممكن است در ادامه براي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تبديل به دردسري جدي شود.

گفتني است با روي كار آمدن دولت يازدهم و برخلاف توقع و خواسته اكثر هنرمندان استان فارس، مديركل دولت پيشين همچنان در اين سمت مانده است. در ماه هاي پيشين البته بارها و بارها زمزمه تغيير مديركل شنيده شد اما فردي كه ظاهرا مورد نظر مديريت عالي استان بود مورد پسند جامعه هنري اين استان واقع نشد و تعدادي از آنها در قالب چند بيانيه و نامه سرگشاده به انتخاب او معترض شدند. (اينجا)


13 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعا ممنون آقای دکتر جعفرپور که قاطعانه خواست جامعه هنری را پیگیری میکنید

 2. rostam گفت:

  0

  0

  البته من كه فكر مي كنم مشكل ارشاد فارس را بايد در استانداري فارس جستجو كنيد. متاسفانه آقاي استاندار عليرغم تعارفاتي كه با […] مي كند حاضر نيست مقدار كمي به نفع هنرمندان اين استان هزينه بدهند!!

 3. تئاتري فارس گفت:

  0

  0

  واقعا لازم بود تا موضوع فرهنگ و ارشاد فارس به مجلس و سطح وزارت برسد. از اينكه دكتر جعفرپور صداي هنرمندان فارس را به اين سطح كشاندند ممنونيم. خدا را شكر مي كنيم كه حداقل يك نماينده فارس در كمسيون فرهنگي عضويت دارد.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای قادری که دوست داره همیشه تیتر اول رسانه ها باشه چرا هیچ واکنشی نشون نداده ؟ ایشون که این همه ادعا داره فقط جایی وارد میشه که به نفع حوزه انتخابیه اصلیش! یعنی لامرد باشه .
  باز هم احسنت به نماینده خودمون …

 5. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  ببينيد يك نماينده مي تواند چه قدرتي داشته باشد؟! چرا آقاي دكتر زودتر از اينها از ظرفيت قانوني خود استفاده نكرده بودند؟! در جريان ادارات كل؟ در جريان راه آهن؟ جاده؟ وووو

 6. روزنامه نگار گفت:

  0

  0

  حالا اگر اينقدر فشار بياوريم كه زودتر انتخاب كن شايد گزينه نامناسبي انتخاب شود. به نظر من ابتدا بايد روي گزينه مناسبي به تفاهم برسيم بعد آقاي دكتر جعفرپور تذكر بدهند. آمديم و كسي را انتخاب كردند كه روزي صدبار آرزو كنيم به حالت قبل برگرديم.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  انتظار داریم یه لارستانی باشه انشالا

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  تعدادی از شیرازی ها با پیامک و تلفن قدردانی خودشون از دکتر اعلام کردند.بهت افتخار میکنیم دکتر جعفرپور

 9. اکبر گفت:

  0

  0

  البته به نظر نمی رسد نماینده لار در حدی باشد که بتواند برای علی جنتی دردسرسازی کند. ایشان بهتر است وظایف خود را انجام دهند. هنوز یادمان نرفته آقای نماینده چه موضع خارج از تدبیری در روز رای اعتماد مجلس به کابینه روحانی داشت. به نظرم وزیر باید در انتخاب رئیس کل ارشاد فارس توجهی به نمایندگانی مثل جعفرپور نداشته باشد. چرا که آقای جعفرپور اصولگرا است و به دنبال اهداف باندی جناح محافظه کار است. دولت اعتدال گرا باید از هنرمندان استان در این زمینه نظرخواهی کند.

 10. ..@ گفت:

  0

  0

  با سلام و عرض ادب خدمت نماینده محترم بدینوسیله مراتب قدردانی و تشکر جمعی از هنرمندان و هنر دوستان عرصه نمایش از تلاش مجدانه و شجاعانه شما در امر اعتلای هنر ناب و پیگیری جنابعالی جهت بیرون رفت اداره کل ارشاد فارس از بلا تکلیفی اعلام مینمایم . پایدار باشید دلاور

 11. X گفت:

  0

  0

  آقای جعفرپور و دیگر نمایندگان فارس به جای تذکر بهتر است سعی در معرفی گزینه های مناسب جهت مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس کنند.حتما” وزیر محترم در این مورد نیاز به کمک دارند.خوب این فرصتی است تا حداقل نمایندگان محترم سعی در گماشتن مدیر مورد تایید خود بنمایند .!
  البته از امثال دکتر جعفرپور غیر از این کاغذ بازیها چیز دیگری انتظار نداریم !

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  بنظر میاد این همه هزینه برای نشاندن […] به مدیر کلی ارشاد بی فایده باشه . منطقه به کارهای بزرگتری نیاز داره .

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  دکتر جعفرپرر بدیتوسیله از پیگیری های شما در حوزه هنر فارس تشکر میکنیم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان