میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 دسامبر 2019 ساعت 6:32 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 194 بازدید

دومین «فروغ آمایی» نشریه «پیام اوز» منتشر شد

دومین «فروغ آمایی» نشریه «پیام اوز» منتشر شد

دومین شماره پیوست نشریه «پیام اوز» با نام «فروغ آمایی» منتشر شد. فروغ آمایی در ادامه پیوستی به نام «هشت و نیم» است که تا سال گذشته در همین نشریه تهیه و توزیع می شد.

«فاطمه محسن پور» هنرمند و نویسنده لاری و دبیر پیوست فروغ آمایی درباره شماره جدید این پیوست نوشته است:

***

سپاس برای خدایی ست که پروانه ها را آفرید

از اینکه توانستم دومین شماره از نشریه «فروغ آمایی» را به چاپ برسانم خدا را شاکرم.

همانطورکه پیشترگفتم این نشریه رویکری علمی و هنری دارد و دغدغه ی من اینبار در نشریه نویسی برخلاف «هشت و نیم» که محوریتی سینمایی داشت درباره ی مخلوقات و موجودات و معلومات جهان هستی است که در حیطه فسلفه و ریاضیات و فیزیک و زیست شناسی قرار می گیرد.

مدیر مسئول نشریه جناب آقای ابراهیم احمدی هستند که ماهنامه «پیام اوز» را به چاپ می رسانند. این نشریه درتعداد۶۰۰نسخه درشهرستان اوز و در تعداد۴۰۰نسخه درلارستان توزیع می شود.

دراین شماره درباره ی آب و تالس صحبت کرده ام. کمی چاشنی تاریخی به آن افزوده ام که افرادی که تاریخ را دوست دارند از خواندنش لذت ببرند. همچنین قطع نشریه به دو A5 درون یک A4 ترجیح داده شده است. به علت انرژی که از رنگ ها برمی آید و من مصر بودم که نشریه را اینبار با یک رو رنگی چاپ کنم تا خوانندگان را به وجد بیاورد اما به دلیل هزینه های بسیار بالای کاغذ به هیچ عنوان قادر به چاپ در قطع A3 به صورت رنگی نبودم از این رو قطع موجود را انتخاب کردم.

پشت جلد نشریه را برای همیشه تنها پوسترهایی از شاهکارهای نقاشی چاپ خواهم کرد که هیچ کس دلش نخواهد آن یک ورق کاغذ را به دور بیاندازد!

باشد تا آن پوسترهای کوچک و زیبا از شاهکارهای نقاشان بزرگ یا درون قاب عکس های روی دیوارتان قرارگیرد یا لابه لای کتابهایی که می خوانید.

از خداوند سپاسگزارم که مرا با فلسفه آشنا کرد تا بتوانم دغدغه های پوچ گذشته را کنارگذاشته و اینک برسم به دغدغه های ارزشمندی که درکنج تاریخ مانند میوه ای رسیده است که دربالاترین شاخه ی درخت آموخته ها قرار دارد و منتظر دستان کسانی است که موفق شوند به آن بالا برسند و آن را بچینند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان