میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 فوریه 2020 ساعت 3:13 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 16 دیدگاه 659 بازدید

دو کلمه حرف حساب

دو کلمه حرف حساب

آفتاب لارستان: پیرو درج مطلبی با عنوان «ایجاد انحراف در مطالبه مردمی، شگرد برخی کاندیداهای مجلس» به قلم «علیرضا ارجمند» در این سایت(اینجا) که در آن از سه نامزد مطرح یعنی آقایان بروجردی، جعفرپور و محتاجی خواسته بود بجای ورود به حواشی، عملکرد خود را به قضاوت مردم بگذارند حالا «منصور محتاجی» طی یادداشتی برخی سوابق و عملکرد خود را در پاسخ به وی نوشته و ارسال کرده است که در ادامه می خوانید:

***

منصور محتاجی: من منصور محتاجی فرماندار لارستان در سالهای ۸۴ تا ۸۹ هستم و با اینکه مقام فرماندار طبق قانون دایره ی فعالیت هایش حداکثر استانی می باشد، توانستم خدمات راضی کننده ای به مردمم در کل منطقه برسانم. گواهش دست نوشته هایم در ادامه و اسنادش هم کامل و جامع در کتاب بنده به نام فرماندار به چاپ رسیده است.

یکی از مهمترین فعالیت های بنده، فعالیت در حوزه راه بوده که ثمره ی آن بطور خلاصه بشرح زیر است:

۲۰ سال موضوع مشکل رانندگان شهرمان در مساله گواهی نامه پایه یکم راکد مانده بود ولی با پیگیری های مستمر، این امر از اول تا آخر که همان مجوز و ساخت ساختمان و محوطه بود توسط بنده به سرانجام رسید و اکنون شاهد استفاده نه تنها رانندگان شهرمان بلکه مردم استان هرمزگان و بوشهر و شهرستان های اطراف شده است.

اداره تربیت بدنی لارستان ۴۰ سال است ساختمان درست و حسابی ندارد و هنوز ساختمانش همان بغل، در کنار سالن های ورزشی اش است … برایش فکرهای خوبی کردیم و کار تا محیا کردن زمین و تحویل آن نیز به جلو رفت اما دوران خدمت بنده به پایان رسید و بعد از آن هم هیچ اتفاقی نیفتاد.

البته خدا را شاکرم در این زمینه بیشتر فعالیت هایم به ثمر نشست از جمله:

صدا و سیمای لارستان به دفتر خبری ارتقا پیدا کرد. آمفی تئاتر فردوسی به سالنی قابل قبول تبدیل شد. معاینه فنی خودرو در لارستان راه اندازی شد. استارت پرواز حج و مشهد زده شد. چند ده میلیارد تومان در توسعه مخابراتی منطقه هزینه شد و مشکل آنتن دهی ایرانسل و همراه اول در بیشتر مناطق لارستان حل شد. جاده منتهی به تونل بالنگستان که راه اصلی ما برای وصل شدن به منطقه مهم پارس جنوبی است ساخته و بهره برداری شد. اداره هواشناسی لارستان، اداره حمل و نقل، ساختمان جدید دادگاه لارستان، پزشکی قانونی که سالیان سال نادیده گرفته شده بود ساخته و راه اندازی شد، دفتر نمایندگی نظام مهندسی، کلنگ شهرک صنعتی اوز، جایگاه اختصاصی (پمپ گاز)CNG  لارستان، بهسازی گلزار شهدای لار و مناطق، مجتمع رفاهی بین راهی جویم و بنارویه در جاده لار شیراز، سند دار کردن زمین های بسیاری از روستاییان منطقه و خیلی از پروژه های دیگر بخشی از فعالیت های ۴ ساله ام به مردم لارستان در حوزه فرمانداریم بود… البته آن زمان خنج در حوزه فرمانداری بنده نبود و قطعا با اضافه شدن خنج به دایره فعالیت هایم می توان گام های مهمی که در ادامه در قالب برنامه هایم به شما ارائه می دهم را برداشت.

صحبت از ورزش شد بی شک اهمیتش را همه می دانند و حتما تا به حال درک کرده اند که محیط های خوب ورزشی، سلامتی جسمی و روحی اکثر عزیزانشان را موجب شود بیشترین حجم ساخت محیط های ورزشی هم در لار هم در مناطق در آن  زمان  پیاده سازی شد و مطمئناً تاثیر عمیق این کار در ورزش قابل حس و محسوس است.

۱۰سال ایستگاه تقویت رادیویی را فقط دیوارکشی کرده بودند و باقیش به امان خدا رها شده بود با پیگیری های بنده این پروژه نیز به بهره برداری رسید. امثال این پروژه ها کم نبودند در منطقه: دارالایتام امام علی(ع) بعد از ۴۵سال صاحب جا و مکان درست و حسابی شد. اداره تبلیغات بعد از ۴۰سال اجاره نشینی صاحب خانه شد. تالار وحدت و سالن تسلیم که مدت ها به حال خود رها شده بود ساخته و تکمیل شد و در اختیار مردم قرار گرفت. کتابخانه مرکزی مراحل ساختش به ۹۰درصدی تکمیل شدن رسید و بعد از بنده کوچک ترین نگاهی به آن نشد. بازسازی و ساخت مدرسه های پیام زینب، صحبت لاری، فاطمیه، قدس، آموزشگاه دانش آموزان استثنایی کوثر، هنرستان کاردانش امام خامنه ای، شهید بهشتی شهرقدیم و معارف صدرا پروژه های مهم مدرسه سازی بنده در لار بوده و بد نیست یادآور شوم به همین اندازه در تمام شهرستان به حسب نیاز مدرسه ساخته شد. لازم به ذکر است مجوز دبیرستان صدرا را فقط به مراکز استان میدادند و در کل کشور چند تا از آن ها در شهرستان ها بود که با پیگیری های بنده این امر نیز برایمان محقق شد.

من از همان زمان فرمانداریم اعتقاد زیادی به رونق اقتصادی منطقه داشتم و برای این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نخواهم کرد در آن زمان بنده توانستم به یاری خدا و به واسطه روابط خوبی که در سطح اول کشور داشتم پروژه های بزرگی را برای مردمم در کل منطقه به سرانجام برسانم. شاید بد نباشد یادآوری کنم در آمار پروژه های انجام شده بعد از مرکز استان، لارستان صاحب مقام اول شد و بیشترین تعداد پروژه های اجرایی شده را در استان بعد از شیراز به خود اختصاص داد.

پیگیری و اخذ مجوز و ساخت گمرک لارستان یکی از افتخارات بنده است که مطمئنا در آینده ای نه چندان دور مردم اهمیتش را بیش از پیش درک خواهند کرد.

اخذ مجوز دفتر وزارت امور خارجه در لارستان نیز یکی از اهداف بنده بود که به حمدالله به سرانجام رسید.

مجوز دانشگاه دولتی لارستان

مجوز ساخت دانشگاه پیام نور لارستان

البته جا دارد از دکتر غریبی هم برای کمک به اخذ مجوز دانشگاه دولتی یادی کنم و همینجا از همکاریشان کمال تشکر را داشته باشم.

بی شک یکی از ماندگارترین پروژه های زمان بنده مسکن مهر، اندیشه و رهبری بود که با رایزنی های فراوان و تلاش شبانه روزی به شکل قابل قبولی نسبت به سطح کشور در کل منطقه پیاده سازی شد. شاید گفتنش خالی از لطف نباشد، قرار بود مسکن مهر لار ۴ طبقه و آن هم بدون آسانسور ساخته شود که سد فرمانداری لارستان جلوی انجام این کار را گرفت…

کمی به عقب که برگردیم به یاد می آوریم مشکلات عدیده برق به خصوص در تابستان را ….

جای تقدیر داشت تحمل مردم آن هم در تابستان گرم لار… تمام تلاشم را بکار گرفتم و تنها در یک سال ۶۰ میلیارد تومان از سطح اول کشور اعتبار گرفته شد و آنقدر پست های فشار قوی و تجهیزات برق رسانی در کل مناطق لارستان ساخته شد تا مشکل قطعی برق حل شود.

مشکلاتمان کم نبود آن روزها… آب شیرین از سد سلمان تا خنج و دو راهی ارد آمده بود و به حال خودش رها شده بود، اخذ اعتبار و همت بلند برای انتقالش به لار نیاز مردمم بود که نهایتا عملی شد.

برای بیشتر بخشها و روستاها هم، اگر آب شیرین نداشتند آب شیرین کن تعبیه شد نمونه هایش هم آب شیرین کن های بریز، کرمستج، چاه نهر، علی آباد، دهکویه، اسلام آباد، قلات، فداغ و…

ما در منطقه ای گرم و خشک قرار داشتیم و همین علت باعث شده بود بعد از مجوز گاز رسانی به منطقه، که توسط استاندار وقت دکتر انصاری لاری برای منطقه اخذ شده بود در همان مرحله مجوز بماند. عملی شدن گاز رسانی و علمک گذاری به مناطق لارستان در این سطح کاری مفید و ماندگار بود که به واسطه نفوذ و روابط خوب بنده برای مردمم نهایی شد.

در آن چهار سال سران بلند مرتبه نظام کم نبودند که به واسطه روابط خوبی که با اینجانب داشتند برای حل مشکل مردمم به منطقه لارستان آمدند و بی شک تاثیرات این حرکت تا مدتها باقی خواهد ماند… دکتر جهرمی وزیر کار و رفاه اجتماعی، مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری، مهندس فتاح وزیر نیرو، مهندس سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد، دکتر شیخ الاسلامی وزیر کار و رفاه اجتماعی، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، دکتر میر کاظمی وزیر بازرگانی، مهندس نامجو وزیر نیرو، حجت الاسلام گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، دکتر آصفی سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات متحده عربی ، آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران، دکتر لنکرانی وزیر بهداشت و درمان، دکتر پوراضغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، استاد حوزه و دانشگاه، آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ ضیاءالدینی معاونت مهندسی طرح ترافیک راهور ناجا و بسیاری دیگر از بزرگان این مرز و  بوم…

همگی آمدند و هر کدام تا جایی که جا داشت گره ای از مشکلات مردم را باز کردند. اینگونه شد که پروژه های بزرگ و با این حجم در منطقه به بهره برداری رسید و منصف که باشیم بی سابقه بود و البته دیگر هم هیچگاه تکرار نشد….

کشاورزان ما کلی مشکل کم آبی داشتند و راهش برای مناطقی مانند لارستان احداث بند های خاکی و سد های زیر زمینی بود و هم اکنون نیز سد های زیر زمینی و بند های خاکی در حفط آب های خدادادی مثل آب باران راه حل شماره یک کارشناسان این امر برای مبارزه با جریان کم آبی در دنیا است و راه های دیگر بسیار پر هزینه و با ریسک بالا می باشند.

زلزله ای در سال ۱۳۳۹ اتفاق افتاده بود و هلال احمر وارد عمل شده بود، این وسط تعدادی زمین را در لارستان با آن اوضاع و احوالش به نام خود سند زده بود ۱۶ فقره از مدرسه های شهر که متعلق به آموزش و پرورش بود، مجتمع هلال، بیمارستان امام سجاد، فاز ۳ بازار امام…

بسیار ناراحت کننده بود که بعد از قریب به ۵۶ سال یک به یک زمین ها را در لار به فروش می رساند و پولش هم که هیچ… می رفت تهران و تمام…

روابط و پیگیری های بسیار زیاد و استفاده از نفوذ حضرات آیات آیت اللهی و موسوی لاری باعث شد سند ۱۶ فقره از زمین های آموزش پرورش را به طور کامل به لارستان باز گردانده شود اما اینجا صلاح نیست موارد دیگر را با مردمم مطرح کنم ولی اگر می خواستند و همتش بود مالکیت تمامی زمین های هلال احمری به خاک لارستان قطعی بود.

حرف از فرهنگیان شد… بعد از ۳۵ سال ما یک مجتمع رفاهی خوب برای ارائه خدمات به فرهنگیان نداشتیم.. باشگاه فرهنگیان لارستان ثمره رفع این کاستی در منطقه بود که البته همت مالکین زمین نیز جای تقدیر داشت.

شاید نام پارک جنگلی پردیس را کسی تا بحال نشنیده باشد…. آن زمان ۲۵۰ هکتار زمین مسطح و ۲۰۰۰ هکتار زمین غیر مسطح در منطقه نیمه به سختی به نام مردم لارستان سند زده شد تا مردم یک محیط طبیعی در خور و شایسته برای تفریح داشته باشند ولی بعد از بنده کلا فراموش شد و هیچ پیشرفتی نکرد.

اداره تامین اجتماعی بیشترین هزینه ها را از کارگران و بیمه شدگان شهرمان دریافت می کرد اما در قبالش هیچ درمانگاهی برای ارائه خدمات بیمه ای به همشهریانم نبود، ما خیرین سخاوت مندی داریم الحق و النصاف زمینش به این شکل و مجوزش با پیگیری بنده نهایی شد اما بعد از ما این کار ذره ای به جلو حرکت نکرد.

خوشبختانه در بحث بهداشت و درمان کارهای خوب و موثری انجام شد: اخذ مجوز دانشگاه علوم پزشکی لارستان بعد از سالیان با رایزنی های شبانه روزی برای لارستان محیا و فراهم شد هر چند بی مهری هایی گریبان گیر این اتفاق مهم در آن روزها شد و اخذ مجوز ام آر آی و سی تی اسکن.

باید این توضیح را به مردم شریف لارستان بدهم که بدلیل حساسیت بالا و تخصصی بودن این دستگاه ها اعطایی مجوز در شهرستان ها بسیار محدود بود و پیگیری مصرانه بنده و البته همت خیرین بنای ساخت ساختمان و تجهیز آن به دستگاه های ام آر آی و سی تی اسکن را میسر نمود.

دانشکده بهداشت اوز، خوابگاه دانشکده پرستاری لارستان از دیگر پروژه های بنده در حوزه بهداشت بود.

حرف از خیرین شد، از خیرینمان حرف زیاد است همینجا جا دارد تشکر کنم بخاطر تمامی همراهی هایی که در آنروزهای شلوغ کاری با من و مردمشان داشتند و در زمینه های مختلف برای مردمشان کم نگذاشتند و حتما اجرش در نزد خدا محفوظ مانده است، همایش های خیرین مدرسه ساز، خیرین حوزه بهداشت و درمان، خیرین اماکن ورزشی و … که در نهایت امر گشایش های خوبی را در منتطقه سبب شدند.

بی شک هر مشکلی راه حلی دارد. اینگونه نباشد که فقط برای ما بودجه و اعتبار نباشد… در این مدت ما از بسیاری از شهرهای استان های کشور به لحاظ پیشرفت عقب مانده ایم و اگر به فکر نیفتیم می شود این که الان هست…

نماینده، صندلیش ملی ست و اعتبارش هم ملی، نماینده می تواند اگر وزیر کم کاری کرد استیضاحش کند… امتیاز گرفتن برای مردمش که نباید کار زیاد سختی باشد… رک و راست باشیم با مردممان. اگر نمی توانیم برای مردم کاری کنیم بی خود شعار ندهیم… وعده های توخالی ندهیم… این وسط عملکرد های هر کس خود گویای همه چیز است و بی شک قدرت تصمیم گیری برای مردم منطقه را بسیار راحت خواهد کرد.


16 نظر

 1. ناشناس گفت:

  3

  0

  درود بر شما

  • ژن برتر نمیخواهیم گفت:

   0

   1

   علی رغم همه خوبیهای حاج منصور محتاجی ولی چون دو قطبی شده و خطر غیربومی تاریخ مصرف گذشته رو در پیش داریم پس با احترامم به حاج منصور به دکتر جمشید جعفرپور رای میدهم.

 2. مجید بامدادی گفت:

  4

  0

  در تمام سال های فرمانداری شما من از نزدیک شاهد تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیرتان برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم بوده ام و به اعتبار کارنامه اجرایی قابل قبول (بلکه درخشان)، نیز مردم داری و مدارا مداری تان، شما را لایق نمایندگی مردم شریف شهرستان های لارستان خنج گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی می دانم.

 3. ناشناس گفت:

  3

  4

  آقای محتاجی، کنتور که نداره، یدفعه میگفتی قلعه اژدها پیکر و بازار قیصریه هم شما ساختی….

 4. شهروند لاری گفت:

  3

  2

  احسنت بر جناب محتاجی
  بسیاری از کارهایی که ذکر کردید جزو افتخارات دکتر جعفرپور هم بیان شده
  امیدواریم که مردم قدردان زحمات شما باشند و در این دوره نماینده ای انقلابی همچون حاج منصور محتاجی به مجلس راه یابد….

 5. لار گفت:

  2

  0

  اضافه کنید شهرستان گراش و ….اصلا ولش کن
  //////////////////////////////////////////
  متاسفانه بعضی دوستان طوری رفتار میکنن که هرچی بنده خدا شهید سلیمانی واسشون اعتبار آورده بود میترسم با این انتخابات از بین ببرن
  .
  .
  یه بنده خدایی گفته بود هرکی میخواد بیاد تو پی وی منازه (در مورد بروجردی)
  آخه شما از سن سال – برجام – ثروت – عملکرد – شورع کردید دیگه چیز دیگه ای هم ندارید
  سن که ایراد نداشت ضمن اینکه کاندیدهای دیگر لار و حتی انقلابی تهران نیز شامل میشد . نصف کاندیدها شامل جوان نمی ند
  عملکرد که میشه مثل همین مسئولین خودمون از نظر بعضی کار کردن بعضی ها نه فقط موندم در بروجرد که دو نماینده داره چطور تشخیص دادن عملکرد کدوم شخص بوده
  در مورد برجام و سایر مسائل مربوط به کشور و مجلس هم اولا اگه نظر نظر ما باشه که میشه حکومت استبدادی . بالاخره هر منطقی یه نظری داره. رای اکثریت که همه حتی نماینده فعلی هم توو همون مجلسی بوده که رای دادن . اونها چرا احمق باشند .
  در ضمن اگر شما همون موقع میخواستید انجام نشه مثل الان میتونستید کل ایران یک صدا نزارید انجام بشه ….. نخیر خودتونید …. چراغ سبز بوده فقط تو مسائل جزئی اختللاف داشتید وگرنه اصل مذاکره همه تایید کردند

 6. گراشی گفت:

  0

  0

  شهرستان شدن گراش کاری به ایشان ندارد و اون زمان هدیه دولت بود و نماینده در مجلس داشت و صدای عدالت خواهی مردم گرا ش به تهران رسید .گراشی که زیر لگد و پای مسئولان لار در حال له شدن بود و عدم رسیدگی و بی مهری آنان مشهود هست که الان از نظر پیشرفت خیلی بهتر شده هست .شما که می گویید لار باید استان شود جمعیت لار دو و تا سه برابر گراش هست ولی شیراز ۱۰برابر و حتی بیشتر و شهر صدرا به تنهایی جمعیتش از لار بیشتره .آخه شما همان فرمانداری ویژه هم تمام پارامترها رعایت نشده و البته بیشتر شهرستان های فارس .

 7. با انصاف گفت:

  2

  1

  برادر عزیز برای شما سکوت بهترین چیز است کارنامه شما در زمان فرمانداری بسیار بد است در زمان شما شهرستان بم و جیرفت با شاخصهای بسیار حداقلی دانشگاه علوم پزشکی گرفتند و شما لارستان با امکانات هزار برابر نگرفت فقط یک مورد را گفتم تا شرم کنید ادامه ندهید

 8. ناشناس گفت:

  1

  0

  اصول گرا ذات گرا پندار گرا همجنس گرا کمال گرا افول گرا و هر چی را می خوای می تونی با گرا جمع کنی به جز خود اصول را متلن در انتخابات شورا همین بزرگ جبهه انقلاب حمید مقیمی که با آقا ی منشی تا حمید شریک هستند. نظر تش کی لات را این دوره قبول ندارند. و آقای محبی پور حجت گرا گفته چه طور آن دوره در پوست نمی گنجیدی این بار تو پوستی؟ البت گرا این شد حجت؟ خوب اون دفعه هم غلط غلوط بوده است. اما قسمت نگنجید و بگنجیدش درس آخه اون نگنجیدش برای دخول بود به شورا و حمایت آب حیاط و قند نبات بود پدرسوخته، آخ دبدو همشیره میخایم بریم کابینه

 9. ناشناس گفت:

  2

  1

  تعداد آراء شما در لار حداکثر هزارتا.زور نزن برادر.

 10. عمادشهري قدرشناس گفت:

  2

  0

  با سلام
  الحق و الإنصاف زحمات و خدمات ارزنده جناب آقاي محتاجي بر هيچ عاقل منصفي پوشيده نيست.
  خدمات ارزنده اي كه در جايجاي لارستان مشهود هست.
  شخصيتي محبوب و مردمي و انقلابي
  كافيست به كارها و اقدامات مثبت جناب آقاي محتاجي نگاه كنيم و رأي خودِ را به نام ايشان در صندوق بياندازيم.
  وعده ما جمعه دوم اسفندماه ٩٨
  محل هاي أخذ رأي در سراسر لارستان

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   سلام
   درسته ولی علی رغم همه خوبیهای حاج منصور محتاجی ولی چون انتخابات دو قطبی شده و خطر غیربومی تاریخ مصرف گذشته با اطرافیانی که الان هستند رو در پیش داریم پس با احترامم به حاج منصور به دکتر جمشید جعفرپور رای میدهم.

   فراموش نکنیم نه به لرستانی

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب اقای محتاجی‌‌‌ سلام….تلاش شما قابل تقدیر است‌..اما خودتان هم می دانید که بروجردی به نفع شما کنار نمی رود

 12. ناشناس گفت:

  1

  0

  آقای محتاجی مردم لار […] شما را فراموش نخواهند کرد.مطمئن باشید.

 13. ناشناس گفت:

  2

  0

  توانستم خدمات راضی کننده ای به مردمم در کل منطقه برسانم!!!!!!. آقای محترم چه کسی می تواند ادعا کنند خدمات راضی کننده داشته که شما مدعی هستید. حداقل میگفتی در حد بضاعتم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان