میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 آوریل 2019 ساعت 7:03 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 303 بازدید

دکتر «احمد اقتداری» طبق وصیت خود در «گراش» به خاک سپرده می شود+ برنامه یادبود و خاکسپاری

دکتر «احمد اقتداری» طبق وصیت خود در «گراش» به خاک سپرده می شود+ برنامه یادبود و خاکسپاری

گریشنا– محمد خواجه‌پور: با تشکیل ستاد گرامی‌داشت دکتر احمد اقتداری برنامه تشییع و تدفین این شخصیت علمی در تهران و گراش مشخص شد.

صادق رحمانی وصی فرهنگی دکتر اقتداری با تشکر از پیام‌های تسلیت شخصیت‌های ملی و منطقه‌ای گفت: «بعد از اصرار شخصیت‌های فرهنگی شهر گراش، فرزندان و خانواده دکتر احمد اقتداری با خاکسپاری ایشان در شهر گراش موافقت کردند. این کار بر اساس وصیت دکتر اقتداری برای خاکسپاری در گراش انجام می‌شود.»

رحمانی در مورد برنامه‌های گرامی‌داشت در تهران گفت: «مراسم تشییع روز دوشنبه در تهران در محل دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در دارآباد برگزار می‌شود. پیکر زنده‌یاد اقتداری سه‌شنبه صبح به گراش منتقل و در محل قبرستان خانوادگی آل‌دهباشی دفن خواهد شد. طبق وصیت احمدخان مراسم یادبود باید به سادگی برگزار شود با این وجود با هماهنگی مدیران شهرستان آماده پذیرایی از دوستداران فرهنگ و علاقه‌مندان دکتر اقتداری در شهر گراش هستیم.»

اصغر فرودی فرماندار گراش در مورد شخصیت دکتر اقتداری گفت: «دکتر اقتداری بی‌تردید از استوانه‌های فرهنگی شهرستان گراش بود و فقدان ایشان برای همه مردم گراش به ویژه فرهیختگان سخت است. جا دارد از خانواده دکتر اقتداری که اجازه دادند پیگر ایشان به گراش منتقل شود تشکر کنیم.»

فرودی در مورد برنامه تشییع و خاکسپاری در گراش گفت: «سه‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه شهر گراش آماده میزبانی از دکتر اقتداری است و همه ادارات و سازمان‌های اداری و مردمی اعلام همکاری کرده‌اند. ما پیکر را از فرودگاه تحویل می‌گیریم و حدود ساعت ۹ صبح در حسینیه اعظم بر آن نماز خوانده می‌شود. مردم قدرشناس گراش دکتر اقتداری را از حسینیه اعظم تا قبرستان آل‌دهباشی واقع در کنار برکه حاج اسدالله تشییع می‌کنند.»

فرماندار گراش با اشاره به وصیت دکتر اقتداری در مورد برگزار شدن ساده این مراسم گفت: «ما به وصیت مرحوم احترام می‌گذاریم و مجلس ترحیم صبح و عصر سه‌شنبه برگزار می‌شود. احتمال حضور شخصیت علمی و فرهنگی از پایتخت و مناطق جنوب کشور وجود دارد که برای این منظور صبح امروز ۲۹ فروردین‌ماه جلسه‌ای در فرمانداری تشکیل و کمیته‌هایی مشخص شده است تا وظیفه استقبال از مهمانان عزیز را بر عهده داشته باشند.»

دکتر مرتضی فتحی عضو شورای شهر گراش در مورد محل دفن دکتر اقتداری گفت: «بعد از انتشار خبر تاسف‌بار درگذشت دکتر اقتداری شورای شهر محل‌های مختلفی را بررسی کرد. با توجه به متن وصیت‌نامه و تاکید خانواده مرحوم خاکسپاری در قبرستان آل دهباشی نیز بررسی شد. در نهایت به احترام شخصیت دکتر اقتداری و همچنین درخواست‌های مکرر فرهیختگان شهرستان در نهایت شورای شهر با تدفین در قبرستان آل‌دهباشی موافقت کرد.»

قبرستان آل‌دهباشی در مرکز شهر گراش و در نزدیکی مجموعه آثار تاریخی حاج اسدالله قرار دارد. عبدالله صلاحی در مورد دلیل اصرار بر این مکان گفت: «از شورای شهر بابت موافقت با خاکسپاری در این گورستان تشکر می‌کنیم. این محل در نزدیکی آثار تاریخی شهر گراش مانند برکه حاج اسدالله، برکه کل، حمام دهباشی و بقعه شیخ عبدالله قرار دارد. انشاالله در آینده با نصب بنای یادبودی به شایستگی جایگاه دکتر اقتداری به عنوان یک شخصیت ملی گرامی داشته خواهد داشت.»


1 نظر

  1. گراشی گفت:

    0

    0

    صد حیف که بندر عباسی ها و بوشهری ها ایشان را از ما بیشتر می شناسند .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان