میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۴:۳۰ ب.ظ سرویس:اجتماعی 22 دیدگاه 1,398 بازدید

دکتر رئوفی: گستره فعالیت‌ها و اقدامات چند سال اخیر دانشکده در کشور هم کم‌نظیر است

رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان در جمع اعضای شورای شهرستان:

گستره فعالیت‌ها و اقدامات چند سال اخیر دانشکده در کشور کم‌نظیر است/اعتقاد دارم مردم و خیرین سهم خود را ایفا کرده‌اند

روابط عمومی شورای شهرستان: رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان در جمع اعضای شورای اسلامی شهرستان لارستان تأکید کرد: این دانشکده از نظر حجم و طیف گسترده فعالیت‌های اجرایی و نظارتی و آموزشی، نه تنها در شهرستان بلکه در میان همه شهرستان‌ها بی‌نظیر است.

خانم دکتر عاطفه رئوفی که به همراه دکتر روح الله کریمی رییس جدید دانشکده پرستاری حضرت زینب (س)، مهمان چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی لارستان بود، ابتدا سال جدید را تبریک گفت و ضمن تقدیر از رییس و اعضای پرتلاش این شورا، تصریح کرد: حتی خیلی از مسئولان رده بالای شهرستان هم به فعالیت‌های ما اشراف کامل ندارند. وی انسجام تیم همراه خود در دانشکده را طی دو سال اخیر «شایان توجه» توصیف کرد و اظهار داشت: با وجود برنامه‌ها و مشغله‌هایی که داشتم لازم دانستم در جمع شما نمایندگان مردم حاضر شوم تا به طریقی مردم از تلاش‌های صورت گرفته و مسائل و مشکلانی که بر سر راه ما بوده آگاه شوند.

  اقدامات اساسی و فعالیت‌های چشمگیر

دکتر رئوفی «بررسی اسناد زمین‌ها و املاک» و «پرداخت عوارض و بدهکاری‌های دانشکده» را از کارهای مهم و پنهان مانده از نظر بسیاری از مردم و مسئولان عنوان کرد و ادامه داد: الحاق شهرستان خنج به چارت فعالیت‌های بهداشتی و درمانی دانشکده هم یکی از کارهای مهم انجام شده در این ماه‌ها بوده که روند اداری آن بسیار پیچیده و زمان‌بر است و البته بودجه این شهرستان را هم توانسته‌ایم دو برابر کنیم. رییس دانشکده علوم پزشکی، ورود ۲۵ متخصص در زمینه‌های مختلف درمانی به لارستان را از دیگر کارهای انجام شده ذکر کرد و با اشاره به وضع نامناسب بعضی بیمارستان‌های منطقه در زمان آغاز مسئولیش، تأکید کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد بیمارستان امام رضا لار بازسازی و تجهیز شده است؛ بعضی بخش‌ها مثل مراقبت‌های ویژه نوزادان نارس در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد و بخش اورژانس با افزایش متراژ، در حال بازسازی است. وی خاطرنشان کرد: همه این فعالیت‌ها و دیگر اقدامات، با تلاش و پیگیری معاونت درمان و جذب بودجه‌های دولتی انجام شده است.

  «آموزش» و «حوزه بهداشت» دو بخش زیربنایی دانشکده

مهمان جلسه شورای شهرستان، در ادامه با بیان اینکه «آموزش سنگ بنای همه فعالیت‌های دانشکده علوم پزشکی است»، ضمن تقدیر از تلاش خیرین گفت: اکنون تعداد اعضای هیأت علمی ما به ۱۷ نفر رسیده و دانشجویان ما هم دو برابر شده‌اند. همچنین ۲ رشته کاردانی در اوز و یک رشته کاردانی هم در لار اضافه شده و برای دریافت مجوز ۶ رشته دیگر هم در حال رایزنی هستیم.

دکتر رئوفی در مورد بخش «بهداشت» که آن را «گسترده‌ترین» بخش دانشکده از نظر گستره و اهمیت فعالیت‌ها خواند، به تصویب ساخت ۸۸ طرح بهداشتی با مشارکت مساویِ دولت و خیرین اشاره و بیان کرد: البته در بعضی مناطق که خیر نداشته یا توان مالی کمتری داشته‌اند، سهم مشارکت دولت بیش از ۵۰ درصد بوده و سعی کرده‌ایم به ساخت پروژه بیشتر کمک کنیم. وی در همین زمینه تأکید کرد: این تعداد پروژه نسبت به وسعت و جمعیت شهرستان، در مقایسه با بسیاری از شهرستان‌ها و حتی استان‌های بزرگی مثل اصفهان، چشمگیرتر است.

رییس دانشکده علوم پزشکی، آخرین دستاورد مهم برای لارستان را استقرار اورژانس هوایی در منطقه دانست و در عین حال بر این نکته تأکید نمود که این کار مهم، حاصل تلاش و پیگیری چندین بخش و مسئولان مختلف از جمله نماینده محترم بوده و برای عملی شدن مصوبه‌ای که از مدتها پیش قطعی بود و نیز جذب بودجه از وزارتخانه تلاش و کار زیادی صرف شد.

  تقدیر ویژه از تلاش‌ها و بیان صریح خواسته‌ها

پس از سخنان کوتاه دکتر رئوفی، نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستان به بیان نظرات و خواسته‌های خود در حوزه‌های مرتبط با علوم پزشکی پرداختند. همه اعضای حاضر، در سخنان خود خدمات چشمگیر رییس و کارکنان این دانشکده در همه حوزه‌ها را ستودند و سپس موارد مختلفی مطرح کردند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: «آمادگی برخی بخش‌ها در کمک به راه‌اندازی سریعتر اورژانس جاده‌ای یا پروژه‌های مشارکتی بهداشتی-درمانی»، «لزوم رفع برخی مشکلات بیمارستان بیرم»، «لزوم توجه ویژه به تکمیل بیمارستان شهر جویم»، «تقاضای تأمین نیرو برای چند مرکز بهداشتی درمانی از جمله اورژانس روستای کوره اوز»، «لزوم افزایش تعداد پزشکان متخصص در مراکز درمانی مختلف شهرستان از جمله در شهر خور و بخش صحرای باغ»، «مشکل تعرفه بالای آزمایشگاه‌های خصوصی به‌ویژه برای روستاییان و لزوم تجهیز و خدمات بهتر آزمایشگاه‌های دولتی» و «تجهیز و نوسازی بعضی مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها با توجه به بالا بودن تعداد مراجعات».

  تلاش برای جذب بودجه‌های دولتی

مهمان نشست علنی شورای اسلامی شهرستان هم پس از شنیدن نظرات اعضا، ضمن تقدیر از پیشنهادها و ارائه راهکارها، اظهار داشت: آنچه برای مجموعه ما مهم بوده و هست، توزیع عادلانه همه امکانات بهداشتی و درمانی برای همه مناطق شهرستان است؛ از این رو نمی‌توانیم و قانونی هم نیست که در یک بخش چند اورژانس جاده‌ای یا شهری احداث کنیم و در بخشی دیگر این امکانات وجود نداشته باشد. وی هزینه‌های جاری این مراکز را در مجموع بسیار بالا دانست و تأکید کرد: برخی از پایگاه‌های اورژانس از جمله در کاریان و هرمود مهرخویی را بدون مصوبه دولتی راه انداخته‌ایم و هزینه‌های آن را خودمان به کمک خیران تأمین می‌کنیم. دکتر رئوفی ضمن یادآوری محدودیت‌های بودجه‌ای دولت، گفت: در دیدار رییس اورژانس کشور این را تأکید کردم که همه ۱۴ پایگاه اورژانس موجود در لارستان خیرساز است که برای این مقام مسئول جالب و تعجب‌برانگیز بود. وی همچنین تأمین پزشک متخصص و نیروی لازم برای مراکز درمانی و بهداشتی را کار بسیار مشکلی خواند و گفت: ما با توجه به نیازهای هر شهر و بخش و تراکم جمعیت آنها، به ترتیب این نیروهای متخصص را تأمین خواهیم کرد. رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان در ادامه ساخت «پَد»های مناسب برای نشستن بالگرد اورژانس را از راهکارهای پیشنهاد به بعضی بخش‌ها برای رفع نقیصه‌های اشاره شده عنوان کرد و در پایان تأکید کرد: ما بر این اعتقادیم که مردم و نیک‌اندیشان دین خود را ادا کرده و همواره پیشقدم بوده‌اند، اکنون وظیفه ماست که برای جذب بودجه‌های دولتی تلاش کنیم که تاکنون هم موفقیت‌های زیادی به‌دست آمده است.


22 نظر

 1. محمد گفت:

  1

  0

  سایت خبری آفتاب :
  بنده از دانشجویان دانشکده پرستاری هستم . از زمانی که دانشکده لار از شیراز مستقل شده هیچ پیشرفتی در دانشکده پرستاری صورت نگرفته که پس رفت هم کرده.بیمارستان که در بدترین شرایط قرار دارد که پزشکان لاری بجز تعداد محدودی همگی در شیراز یا مناطق دیگر مشغول کار هستن چون به آن ها اهمیت داده نمیشه و پزشکان طرحی بدون هیچ تجربه ای در لار کار می کنند.
  به ما دانشجویان که باید رسیدگی کنند که به هیچ عنوان این کار را انجام نداده
  خب من حالا دانشجو هستم فردا که به عنوان پرسنل سر کار رفتم چه طور می توانم به جامعه خدمت کنم که وقتی هیچ زمانی مفیدی برای آموزش من نیست و هیت علمی که جدی کردند به درد خودشان می خورد و هیچ یک از دانشجویان از هیت علمی و استاد رضایت کافی ندارند و مواردی که در اینجا نمی توان گفت .
  مدیر سایت آفتاب لار : درصورت امکان یه سری به دانشکده پرستاری و بیمارستان بزنید و با دانشجویان و مردم مصاحبه کنید تا مردم بدانند که بیمارستان لار بی در و پیکر ترین بیمارستان فارس هست
  از شما خواهش می کنم که به عنوان رسانه مردمی این کار را انجام دهید
  ممنون

  • علی گفت:

   0

   0

   سرکار خانم دکتر قبل اضافه کردن رشته های جدید باید زمینه اونم فراهم کنید. نمونه ش همین درد دل این عزیز دانشجوئه. باید بیمارستان و گسترش داد تا رشته های بالینی بتونن کاراموزی خوبی داشته باشن. کاراموزیها منحصر به سال اخری شده که دانشجوها میرن شیراز. اگه قراره داشگاه مستقل باشه همین کارآموزی شیرازم ازشون گرفته نشه. چون برای گسترش فضای درمانی یکی مسئله جمعیت مطرحه که خواه ناخواه به افزایش بیماران و بالطبع کیس اموزشی منتج میشه که از حیطه کاری شما خارجه یکی هم آوردن پزشک منخصص و قانع کردن انها برای ماندن در لاره که با توجه به بحث دوری از مرکز و بدی اب و هوا کار سختیه مگه اینکه دریافتی هاشون چشمگیر باشه که خود اینم مسئله ست. به نظرم با توجه به فعال بودن فرودگاه لار یکی از کارهایی که میشه انجام داد ولو به صورت ازمایشی بحث توریسم درمانیه که با توجه به هزینه بسیار پایین برای ساکنین حوزه خلیج فارس میتونه تحت بررسی قرار بگیره و به وزارتخونه پیشنهاد داده بشه. میشه از ظرفیت های بیمارستان گراش به عنوان یکی از بیمارستانهای پیشرو در منطقه جنوب کشور در این زمینه استفاده کرد. با ارزوی موفقیت و سربلندی مردمان لارستان بزرگ

 2. ناناز گفت:

  0

  0

  خودش از خودش تعریف میکنه. واقعا جالبه!!!! خانم محترم این رو که تو نباید بگی. باید مردم اینو بگن یا حداقل کارشناسان ارزیاب اینو بگن. واقعا شهر گل و بلبلی داریم. این از شورامون، اون از نماینده مون اینم از رییس دانشکده علوم پزشکی مون. اصلا چطوره با اینهمه دستاورد یک استان که هیچ یک کشور کوچولوی خودمختار تشکیل بدیم با مسولین […]مون….

 3. لاری گفت:

  0

  0

  انچه دیده می شود با اظهارات اقا محمد در تناقض است

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشک آن است که ببوید نه آنکه عطار بگوید
  فعلا که خدمات گراش در کشور بی نظیر است .مثلا مرکز IVF در گراش که تنها شهرستان غیر مرکز استانه که داره و باعث شده مردم از شیراز و یزد رفتن راحت شن..یا جراحی قلبش یا مرکز سرطان شناسیش با مدیرت دکتر عبدالهی فوق جراحی سرطان اینا از نظر مردم بی نظیره .یا فوق تخصصهایی که داره که مثلا گوارشش روز جمعه مردم را ویزیت می کنه .اینایی که شما گفتین بیشترش شرح وظایفتون بود .که در هر جایی انجام میشه .اگه گروهتون بی نظیر بودند در دوسال گذشته پس چرا اینقدر تعویض مدیریتی داشتین .شما بیشتر تو این مدت مشغله شخصی مثل ازدواج و سفرهای خارجی داشتین تا کارهای دولتی .اگه خدماتی هم انجام شده مرهون خیرین و دکتر اقتداری بوده است .

 5. فضل اله گفت:

  0

  0

  خانم دكتر بهتر است يك سر كشي به بيمارستان خصوصا اورزانس داشته باشند تا ببينند چطور مصدومين يا مراجعين كه به عنوان بيمار مراجعه ميكنند چه قدر اذيت ميشوند و فورا يا بعد از چند ساعت معطلي به شهرهاي همجوار پاس داده ميشونداگر اينقدر كه شما ميگوييد پيشرفت داشته ايد چرا اكثر مردم به گراش يا جهرم مراجعه ميكنند.اين همه گستردگي داريم ولي مردم براي يك تست ورزش بايد به اوز مراجعه بكنند.هميشه ميگند دستگاه خراب است. بهتر است درب خروجي بيمارستان يك كارشناس هميشه داشته باشيد تا بررسي كند كه چرا بيماري كه به بيمارستان مراجعه ميكند بعد از چند ساعت به بيمارستان شهر هاي همجوار ميرود.به هر حال اوضاع بيمارستان آنچنان كه شما هم ميگوييد نيست.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  قابل توجه شهروندانی که نیاز به اکوی مری دارند دکتر کوثری فوق قلب در گراش این کار رو انجام می دند .

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاش به جای ۲۵ متخصص تکراری یک ارتوپد و جراح فعال داشتید تا اینقد مردم به مطب […] پاس داده نشند.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  البته آقای روح اله کریمی دانشجوی دکترا هستند.

 9. همشهری گفت:

  0

  0

  خانم رئوفی مردم لار از بیمارستان لار و نوع اخلاق و برخورد برخی پرسنل و پرستاران آن راضی نیستند
  لطف کنید در بیمارستان کاغذهای نظرسنجی به هنگام ترخیص بیماران به آنها بدهید تا بیماران مشکلات و رضایتی یا عدم رضایتی خود را نسبت به امکانات و پرسنل و پرستاران بنویسند تا شما هم در جریان قرار بگیرید
  با تشکر از زحماتتان

 10. علی گفت:

  0

  0

  باسلام خدمت خانم دکتر رئوفی
  خانم دکتر به نظرت وقت آن نرسیده که درمانگاه عمادده پس از گذشت ۴ دهه از تاسیس در هفته ایی حداقل یک متخصص حضور یابد تا مقداری از بار مالی ایاب و ذهاب و رستوران و … از دوش قشر ضعیف برداشته بشه، لطفا نظری مهربانانه تر به این منطقه داشته باشید/با سپاس

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  خانم رییس ظاهرا مردم خیلی دلشون خونه. همیشه میزان رضایت مردمه نه نماینده و بالادستی ها

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  ظاهرا یا مسولین این صفحات رو نمیخونن یا برای پاسخ به اینهمه سوال و عریضه مردم تره هم خرد نمیکنن. چون یکدفعا هم ندیدم یکی از مسولین بیان و به این سوالها توسط خودشون و حتی روابط عمومیشون جواب بدن. اقای دبیر سایت برای این مشکل فکری بیندیش. این ارتباط یکطرفه که فایده نداره. انگاری اینجوری مردم واسه خودشون حرف میزنن. مسولین هم کار خودشونو میکنن.

 13. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  سلام خانم دکتر رئوفی مهم آمارهای درست یا غلط شما نیست مهم مردمن که ۵۰ درصد هم رضایت ندارند خروجی همه تلاشهایتان بیمارستان است که واقعا […] است لطفا به جای آمار دادن و تعریف از جعفر پور کمی کار واقعی و خداپسندانه انجام دهید.

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  تا کی مردم باید برای گچ گیری به مطب شخصی با هزینه کلان فرستاده بشند ظاهرا پزشک خانواده و تحول سلامت و بیمه همش کشکه برای یک گچ گیری ۵۰۰۰۰۰تومان هزینه میشه فکری به حال قشر محروم کنید

 15. اوزی گفت:

  0

  0

  مردم اوز از عملکرد مدیریت جدید بیمارستان باسابقه اوز خیلی نا راحت هستند کار بیمارستان با مشکل مواجه شده است شما هم که از مدیریت صعیف پشتیبانی می کنید

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  فکر کردین مردم لار از مدیریت بیمارستان راضینذ؟

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه تعريف و تمجيدها ، اصلا با واقعيت مطابقت نداره. كافيه يه سري به اورژانس و درمانگاه بيمارستان لار بزنيد تا تكريم ارباب رجوع ، اونهم از نوع بيمارش رو حس كنين. اميدوارم يه همت و فكري در پيش باشه . مردم مظلومي داريم

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  همش از خودش تعریف میکنه فعلا که بیمارستان گراش از نطر رسیدگی و تیم پزشکی بهتر از لاره و تازه از لحاظ هیات علمی هم بسیار ضعیفید همه فوق لیسانس هستند و فقط یک دکترا در بین اعضای هیات علمیتون هست

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  مدیریت بی نظیر، اقدامات بی نظیر؟
  من به نظرم سکوت کنم بهتره گرچه جیگرم ریز ریز میشه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان