میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۱ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 3,856 بازدید

دکتر سلمانی: پیگیری تخلفات مالی دانشکده علوم پزشکی باعث عزل سریع من شد/ برای صیانت از حقوق مردم و بیت المال موضوع را تا وزارتخانه پیگیری می کنم

دکتر «ناصر سلمانی» رئیس معزول بیمارستان امام رضا (ع) لار: پیگیری تخلفات مالی دانشکده علوم پزشکی باعث عزل سریع من شد/ برای صیانت از حقوق مردم و بیت المال موضوع را تا وزارتخانه پیگیری می کنم

آفتاب لارستان: در پی حرف و حدیث‌های منتشر شده در مورد مدیریت دانشکده علوم پزشکی لارستان، دکتر ناصر سلمانی رییس برکنار شده‌ی بیمارستان امام رضا (ع) لار طی گفت‌وگویی اختصاصی با آفتاب لارستان ضمن ابراز تأسف از وضعیت مبهم و نامعلوم مدیریت این دانشکده، از مسئولان استان و وزیر بهداشت خواست تا مسائل را روشن کنند.

وی ضمن تشریح برخی مسائل و مشکلات در مدیریت دانشکده علوم پزشکی لارستان، به برکناری ناگهانی و غیر منتظره‌ی خود از ریاست بیمارستان امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: پس از آنکه بنده برخی مسائل شبهه‌انگیز در مدیریت مالی دانشکده را مشاهده نمودم، بر خود تکلیف دیدم که آنها را به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و برخی نهادهای نظارتی گزارش کنم تا شبهات برطرف شود. اما تنها چند روز بعد از این اقدام، با حکم عزلم از ریاست بیمارستان مواجه شدم!

دکتر سلمانی با بیان اینکه «نامه‌ی عزل با امضای دکتر رئوفی روی میز کارم گذاشته شده بود»؛ آن را اقدامی ناجوانمردانه و غیر اخلاقی خواند و تصریح کرد: کسی که به تأسی از امام حسین (ع) هدفش امر به معروف و نهی از منکر و شفاف شدن مسائل مدیریتی است، شایسته نیست چنین برخوردی ببیند.

رییس معزول بیمارستان امام رضا به نارضایتی تعدادی دیگر از معاونان و مدیران سطوح میانی دانشکده از مدیریت دکتر رئوفی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بعضی مسائل را از نزدیک می‌دیدم که به نظرم مبهم بود و روال قانونی را طی نکرده بود؛ به همین دلیل آن چیزهایی که به اعتقاد بنده «تخلف» محسوب می‌شد به حراست و نهادهای نظارتی دانشگاه در استان و حتی وزارتخانه منعکس کردم. وی اضافه کرد: متأسفانه تاکنون پاسخ مناسبی به ما داده نشده و به‌جای آن، حکم برکناری بنده داده شده و دکتر جعفرپور هم رسماً اعلام می‌کند که خانم رئوفی در مدیریت دانشکده لارستان ابقا شده است! و این درحالی است که بنده تمامی موارد مشکوک را به دکتر جعفرپور منتقل کرده بودم و وی نیز قول بررسی آنها را داده بود!

سلمانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر شفاف بودن مدیریت‌ها و صیانت از بیت المال، این موضوع مهم را جزو دغدغه‌های اصلی خود معرفی کرد و افزود: البته تنها این مسائل مالیِ مشکوک نبوده، بلکه تعداد زیادی از دانشجویان و حتی کارکنان دانشکده علوم پزشکی لارستان از مدیریت دکتر رئوفی در این دو سه سال چندان راضی نیستند؛ اما بعضی ذی‌نفوذان از جمله نماینده مردم در مجلس همواره از ایشان حمایت کرده‌اند.

وی در پایان بر پیگیری موضوع تا روشن شدن آن و دریافت پاسخ درست و قانع کننده از دکتر ایمانیه و به‌ویژه شخص وزیر بهداشت تأکید کرد و گفت: برای من مهم نیست که پست مدیریتم حفظ شود، بلکه می‌خواهم از حقوق مردم و بیت المال صیانت کنم و در این راه باید مسئولان ارشد و بزرگان شهرستان جدی‌تر وارد قضیه شوند تا روند کارهای حوزه بهداشت و درمان و سلامت مردم بیش از این لطمه نبیند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان