میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 نوامبر 2020 ساعت 11:19 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 492 بازدید

دکتر والی‌پور قابلیت‌ها و نیازمندی‌های بیمارستان لار را تشریح کرد+ گزارش تصویری

بازدید رسانه‌های لارستان از طرح‌های درحال ساخت بیمارستان لار

دکتر والی‌پور قابلیت‌ها و نیازمندی‌های بیمارستان لار را تشریح کرد+ گزارش تصویری

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، جمعی از خبرنگاران رسانه‌های دارای مجوز لارستان، روز چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه، به همراه دکتر امین والی‌پور، سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) لار از پروژه‌های درحال ساخت و همچنین ساختمان‌های جدید بیمارستان که با مشارکت دولت و خیران در حال اجراست بازدید کردند.

اورژانس جدید بیمارستان امام رضا(ع) لار

اولین پروژه‌ای که از آن بازدید شد، اورژانس بیمارستان بود که با مشارکت خیران و دولت در حال ساخته شدن است.

دکتر والی‌پور در مورد اهمیت این پروژه اظهار کرد: با آماده شدن این اورژانس در دو سه ماه آینده، می‌توانیم اورژانس کرونا را به صورت کامل جدا کنیم؛ یعنی، بیماران کرونایی از سایر بیماران جدا می‌شوند و شاید ترسی که بسیاری از مردم برای ورود به بیمارستان داشته باشند را دیگر نداشته باشیم و این موضوع، کمک بزرگی به ما می‌کند.

وی افزود: این پروژه باعث افزایش تخت‌های اورژانس و بهتر شدن فضای اورژانس می‌شود و از این نظر خیلی کمک‌کننده است.

دکتر امین والی پور خاطرنشان کرد: این اورژانس به اورژانس قدیم الحاق می‌شود، البته اگر بیماران کرونایی اینجا باشند فضا را باز نمی‌کنیم تا اورژانس کرونا و اورژانس جدید جدا باشند و در اینجا خدماتی ارائه شود که مردم ترسی از بیمارستان نداشته باشند.

اتاقک اکسیژن‌ساز

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که اخیرا ساخته شده، اتاقک اکسیژن‌ساز است که پیش‌بینی سه دستگاه شده است و اگر یک دستگاه اکسیژن ساز ۵۸۰ لیتری به سیستم اضافه شود قطعا تا ۱۰ سال آینده مشکلی نداریم.

پانسیون پزشکان

سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) لار در مورد ساختمان‌های جدید پانسیون پزشکان گفت: بسیاری از پزشکانی که به اینجا می‌آیند غیربومی هستند و ما بر طبق قانون وزارت متعهد هستیم که به پزشکانِ طرحی پانسیون دهیم.

دکتر والی‌پور افزود: با وجود اینکه پانسیون پزشکان داریم اما باز هم با اضافه شدن پزشکان، کمبود پانسیون داشتیم و نزدیک به ۱۵پانسیون را در بیرون از بیمارستان اجاره کردیم که باعث فشار مالی به بیمارستان می‌شد.

وی تصریح کرد: با کمک خیران و بنیاد نیک اندیشان هاشمی، ۲۷ واحد در فاز اول ساخته شده است، زمین یک پانسیون ۹ واحدی هم آماده شده، اما هنوز ساخت و ساز نشده است، یعنی نزدیک به ۳۶ واحد پیش‌بینی شده است.

سرپرست بیمارستان لار افزود: برای پانسیون های ۱۸ واحدی، پزشکان می‌توانند در یک ماه و نیم آینده با اتمام کار برق در آنجا مستقر شوند.

دکتر امین والی‌پور در مورد هزینه آن گفت: زمانی که اینجا ساخت و ساز شده است، نزدیک به سه میلیارد هزینه شده است که الآن با توجه به تورم، ارزش مالی آن ۱۳ میلیارد است.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند پروژه در بیمارستان اجرا می‌شود اظهار کرد: یک اتاق عمل ۹ اتاقه، بخش زنان و PICU (تقریبا تمام شده است)، اورژانس (۸۰ درصد تمام شده) و پانسیون پزشکان (تمام شده) داریم.

تعداد تخت های ICU بیمارستان به ۲۵ تخت خواهد رسید

سرپرست بیمارستان امام رضا تصریح کرد: الآن ۱۵ تخت ICU داریم که با ۱۰ تخت PICU (بخش مراقبت های ویژه اطفال) تعداد تخت‌های ICU به ۲۵ تخت می‌رسد.

دکتر والی‌پور در مورد اتاق عملِ در حال ساخت بیمارستان گفت: همان طور که تعداد جراحان و پزشکان‌مان را افزایش می‌دهیم همزمان باید تعداد اتاق‌ها هم افزایش پیدا کند، همچنین، امکانات مربوط به قلب را هم فراهم می‌کنیم که مردم دیگر نیازی به مراجعه به مراکز استان‌ها نداشته باشند.

با ساخته شدن اتاق عمل قلب، پکیج کاملی از ارائه خدمات قلبی از سی تی آنژیو ۱۲۸ تا آنژیوگرافی و اتاق عمل قلب خواهیم داشت

وی افزود: در آینده، طبقه بالای اتاق عمل، برای تشخیص مشکلات قلبی، اتاق آنژیوگرافی می‌شود و در کنار آن مراقبت‌های ویژه قلبی هم قرار می‌گیرد؛ در واقع، با توجه به ساخته شدن اتاق عمل قلب در طبقه پایین، پکیج کاملی از ارائه خدمات قلبی داریم، از سی تی آنژیو ۱۲۸ تا آنژیوگرافی و اتاق عمل قلب.

سرپرست بیمارستان ۳۴۰ تختخوابی لار در مورد اتاق عمل جدید این بیمارستان اظهار کرد: این پروژه در دو فاز اجرا می‌شود، در فاز اول ۵ اتاق و در فاز دوم ۴ اتاق آماده می‌شود و با توجه به هدف‌گذاری‌ها، فاز اول آن در اواخر ماه بهمن کامل می‌شود.

دکتر امین والی‌پور خاطرنشان کرد: در کنار هر اتاق عمل، یک اتاق آمادگی و یک راهروی کثیف وجود دارد و همه اصول رعایت شده است، یک آسانسور هم در اتاق عمل داریم که مستقیم به زیرزمین می‌رود و برای آوردن وسایل استریل از آن استفاده می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های بیمارستان، اتاق عمل است

وی تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های بیمارستان، اتاق عمل است که نزدیک به ۱۳ میلیارد در فاز اول کار شده است و برای تجهیزات به ۱۰ میلیارد نیاز داریم؛ در واقع، هزینه هر وسیله اتاق عمل نزدیک به ۷۰۰، ۸۰۰ میلیون می‌شود.

از خیران می‌خواهیم در تجهیز وسایل اتاق عمل و بیمارستان بیشتر از چیزی که تا الآن کمک کرده‌اند به ما کمک کنند

سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) لار با تشکر از کمک خیران اظهار کرد: ساخت و سازها انجام شده است، از خیران می‌خواهیم در تجهیز وسایل اتاق عمل و وسایل بیمارستان بیشتر از چیزی که تا الآن کمک کرده‌اند به ما کمک کنند.

دکتر والی‌پور افزود: اگر ما در این قسمت عقب بیفتیم دوباره جراحان و پزشکان دلسرد می‌شوند و یکی از پتانسیل‌های درآمدزایی بیمارستان هم دچار آسیب می‌شود و وقتی پزشک و جراح نباشد، خدمات هم ارائه نمی‌شود؛ بنابراین، اگر خیران به ما در تهیه تجهیزات کمک کنند قطعا می‌توانیم بسیاری از خدمات را ارائه دهیم تا مردم مجبور نباشند به مرکز استان و شهرهای دیگر بروند.

اگر دستگاه پالس اُکسیمتری را با کمک خیران فراهم کنیم، مردم دیگر برای ام آر آیِ کودکان، بیماران بدحال و کسانی که ترس دارند به جهرم و شیراز نمی‌روند

وی با اشاره به ام آر آی گفت: متاسفانه یکی از چیزهایی که نداریم یک دستگاه اکسیژن خون (پالس اُکسیمتری) است که قیمت آن نزدیک به ۱۵۰ میلیون است و اگر بتوانیم آن را با کمک خیران فراهم کنیم می توانیم برای بیماران بدحال، کودکان و بیمارانی که ترس دارند زیرنظر بیهوشی، ام آر آی را انجام دهیم تا مردم مجبور نشوند برای ام آر آیِ کودکان، بیماران بدحال و کسانی که ترس دارند به جهرم و شیراز بروند.

هرچه بیشتر بتوانیم وسیله و تجهیزات بخریم جوانان خود را هم بیشتر می‌توانیم سر کار بیاوریم

سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) لار با اشاره به اینکه بیمارستان جایی برای اشتغال‌زایی جوانان است اظهار کرد: هرچه بیشتر بتوانیم وسیله و تجهیزات بخریم و خدمات را بیشتر کنیم جوانان‌مان را هم بیشتر می‌توانیم سر کار بیاوریم و هر چه رفت و آمد در جاده‌ها کمتر شود تصادفات نیز کمتر می‌شود.

بخش زنان و زایمان و PICU

دکتر امین والی‌پور در مورد بخش زنان و زایمان و PICU گفت: اگر این پروژه در یکی دو ماه آینده تمام شود می‌توانیم آن را از بیمارستان جدا کنیم و بیماران کرونایی را به این سمت بیاوریم و جایی که PICU قرار دارد را به ICU کرونا تبدیل کنیم تا فضای بیماران کرونایی به طور کامل از بیمارستان اصلی جدا شود؛ یعنی تا زمانی که کرونا وجود دارد، PICU موقتا برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شود.

وی افزود: بخش زنان و زایمان ۲۶ تخت و بخش PICU ۱۰ تخت دارد که در مجموع ۳۶ تخت وجود دارد.

در بیشتر بخش‌ها مانیتور مرکزی داریم که اگر مریض بدحالی در بخش باشد پرستار بتواند از ایستگاه پرستاری به آن نظارت داشته باشد

سرپرست بیمارستان امام رضا تصریح کرد: بخش‌های جدید را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند که بتوان در آن مانیتور قرار داد و پرستار بتواند همه اتاق‌ها را از station (ایستگاه پرستاری) تحت نظر داشته باشد، در بیشتر بخش‌ها مانیتور مرکزی داریم که اگر مریض بدحالی در بخش باشد پرستار می‌تواند از ایستگاه پرستاری به آن نظارت داشته باشد.

ما از معدود بیمارستان‌هایی هستیم که بخش مراقبت‌های ویژه‌اش (CCU و ICU) اتاق به اتاق است

دکتر والی‌پور خاطرنشان کرد: ما شاید جزو معدود بیمارستان‌هایی باشیم که بخش مراقبت‌های ویژه‌اش (CCU و ICU) اتاق به اتاق است، یعنی مریض تنهاست و می‌تواند ایزوله شود، ایستگاه پرستاری هم در وسط قرار گرفته که بتواند احاطه کاملی بر اتاق‌ها داشته باشد.

لوله‌های تجهیزاتی بخار و آب گرم بیمارستان هرچه سریع‌تر باید تعویض شوند، خیران کمک کنند

وی با اشاره به دیگ‌ها و لوله‌های بخار و آب گرم بیمارستان گفت: هر چه سریع‌تر باید لوله‌های تجهیزاتی بخار و آب گرم بیمارستان تعویض شوند که نزدیک به ۱۰میلیارد هزینه آن می‌شود و چون مبلغ بسیار سنگینی است باید حتما کمک کنند.

اگر دیگ بخار نداشته باشیم سیستم بیمارستان از کار می‌افتد

سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) لار افزود: متاسفانه چون این بخش (تاسیسات) خیلی در چشم نیست و دیده نمی‌شود، ممکن است کمک خیران برای آن سخت باشد، اما فوق‌العاده مهم است و اگر دیگ بخار نداشته باشیم سیستم بیمارستان (اتاق عمل و…) از کار می‌افتد.

گزارش تصویری: ابوذر بیغرض


2 نظر

 1. انصاف و وجدان گفت:

  2

  0

  همش گفته خیران پس عرضه شما چیست جهرم و شیراز و…. دستگاهایشان را چگونه تامین کردند کمی حرکت کنید مردید از بس پشت صندلیهایتان نشستید و حرف زدید

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  همین خیرین بابای لار رو بلال کردن.اسممون پولدار در رفته.کسی به ما اعتنا هم نمی کنه. میگن خودتون برید خرج کنید.شما رو چه به کمک دولت، مرفهین بی درد مایه دار

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان