میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱ ب.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 6 دیدگاه 865 بازدید

دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان لارستان با مدیر عامل بنیاد نیک‌اندیشان هاشمی

دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان لارستان با مدیر عامل بنیاد نیک‌اندیشان هاشمی

دانیال افتخاری: جمعی از اعضای انجمن حمایت از زندانیان لارستان با مدیر عامل بنیاد نیک‌اندیشان هاشمی دیدار کردند.

پس از آنکه چندی پیش این انجمن حمایتی و مددکاری تغییراتی در هیئت مدیره‌ی خود دید و فعالیت‌هایش را اندکی جدی‌تر کرد، مدیر عامل و هیئت مدیره‌ی آن برای بهبود وضعیت زندان جدید لارستان و رسیدگی بیشتر و بهتر به زندانیان و خانواده‌های آنان دست به اقداماتی اساسی زده‌اند. در این راستا ابراهیم روشن ضمیر مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان لارستان همراه با یعقوب موحدی و رحمت الله طاهری از اعضای این انجمن و حجت الاسلام حسینی معاون فرهنگی زندان لارستان از بنیاد نیک‎‌اندیشان هاشمی دیدن کردند. در این دیدار صمیمانه، منصور اسماعیلی مدیر عامل بنیاد از حضور مهمانان تقدیر کرد و ضمن گرامی داشتن یاد نیک‌اندیش بزرگ لارستان زنده‌یاد سید عبدالرحیم هاشمی زاده، بخشی از فعالیت‌های این مرکز خیریه را تشریح کرد.

در ابتدا حسینی معاون زندان و یکی از اعضای انجمن حمایت از زندانیان لارستان به برخی فعالیت‌های انجام شده برای زندانیان به‌ویژه در ساختمان جدید زندان لارستان اشاره و تأکید کرد: در کنار ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای بعضی زندانیان، در فکر حمایت‌های مادی و معنوی بیشتر از خانواده‌های آنان نیز هستیم.

وی فعالیت‌های نیک و خیرخواهانه‌ی بنیاد در حوزه‌های مختلف را ستود و اظهار داشت: شما در این مؤسسه ید طولایی در خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم دارید و با مدیریت عالی در همه زمینه‌ها قدم خیر برداشته‌اید. ما نیز در انجمن حمایت از زندانیان آماده هرگونه همکاری با این بنیاد در تمام امور خیر هستیم.

معاون فرهنگی زندان به برخی مشکلات موجود در ساختمان جدید زندان لارستان هم اشاره کرد و افزود: البته از چندین سال قبل تاکنون فعالیت‌هایی برای اصلاح و تربیت زندانیان در حوزه‌های مذهبی، فرهنگی و فنی و هنری در حال انجام است که بسیار نتیجه‌بخش بوده؛ اما در اکثر حوزه‌ها نیازمند امکانات بیشتر و فضایی بهتر هستیم.

این عضو فعال انجمن حمایت از زندانیان یکی از نیازهای اساسی مجموعه را مکانی چند منظوره برای اقامه‌ی نماز، محل مطالعه و نیز استراحت همراهان زندانیان عنوان کرد و از آقای اسماعیلی خواست ضمن بازدیدی از ساختمان جدید زندان، از طریق خیرین و نیک‌اندیشان لارستان برای ساخت چنین مکانی اقدام نماید.

پس از سخنان دو تن دیگر از اعضای حاضر در جلسه و تأکید آنان بر همکاری و همیاری بنیاد نیک‌اندیشان هاشمی، منصور اسماعیلی در سخنانی ضمن تشریح پیشینه‌ی فعالیت این بنیاد و برخی اقدامات حمایتی آن، تصریح کرد: ما از روز نخست به دنبال راهی بودیم که در آن نه تنها مشارکت و کمک خیران سرشناس بلکه حضور و فکر و اندیشه‌ی خیرِ همه‌ی مردم شهر و شهرستان اعم از شیعه و سنی، افراد مقیم و غیر مقیم لارستان را شاهد باشیم.

وی کار خیر را منحصر در چند حوزه‌ی خاص ندانست و با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) تأکید کرد: ما سعی کرده‌ایم سرمایه‌های موجود و افراد خیّر را به سمت کارهای مختلفِ نیک سوق دهیم و در این زمینه همواره نیازسنجی کرده‌ایم تا بیشترین بهره‌وری و خدمت را ارائه دهیم.

معاون اسبق فرمانداری لارستان با اظهار تأسف از دوری دلها و افراد از یکدیگر به بهانه‌ی خط‌کشی‌های سیاسی و جناحی، این معضل را سبب کُند شدن روند توسعه و آبادانی لارستان خواند و خاطرنشان کرد: برای پیشرفت و توسعه‌ی بیش از پیش منطقه نیاز به اتحاد، همدلی و نزدیک کردن دلها داریم.

اسماعیلی ضمن انتقاد از بعضی مسئولان شهرستان و اداراتی که در راه فعالیت خیرین و نیک‌اندیشان سنگ‌اندازی و مانع‌تراشی می‌کنند، به دیدار چند روز پیشِ خود با فرماندار ویژه لارستان اشاره و تصریح کرد: در آن دیدار هم گفتم که ریشه‌ی بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی در کشور به‌ویژه در سطح شهرستان، موضوع بیکاری و فقر است و ما راهی نداریم جز اینکه به منویات مقام معظم رهبری عمل کنیم و با در نظر گرفتن نیازهای لارستان در ایجاد اشتغال بکوشیم.

مدیر عامل بنیاد نیک‌اندیشان هاشمی ضمن تقدیر مجدد از فعالیت‌های انجمن حمایت از زندانیان، ضمن تأکید بر لزوم نیازسنجی و تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از افراد و خانواده‌های نیازمند یا بیکار، با شروع کار این بنیاد برای ساخت نمازخانه در زندان لارستان و بازدید از ساختمان جدید آن برای بررسی کمبودها و مشکلات موافقت کرد.


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  از سمت معاونت فرمانداری خلعش کردند

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  کار […] هم شده تظاهر وهمه جاراخراب میکنه مردم هم ازش خوششان نمیاد این هم …………. بگو به بچت برس که بهتره

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  بايد از خدمات صادقانه آقاي اسماعيلي در شهرستان تشكر كرد . ايشان واقعا انساني پاك دست و بي ريا هستند و در هر پست و سمتي باشند براي شهرستان موثر و مفيد هستند . ايشون در زماني كه در فرمانداري حضور داشتند به جرم اصلاح طلبي و پاكدستي توسط باند اختلاسگران و […] از سمت معاونت خلع شد چون ايشون با اين باند كثيف به هيچ عنوان نميتوانست كار كند . آقاي اسماعيلي انسان پركار و تلاشگر و خوش فكري هستند كه بر خلاف […] كه احمدي نژادي و از باند […] بود واقعا انسان مدير و شايسته اي هستند كه انشاالله بزودي در پست نمايندگي مجلس ببينيمشون . ………………….

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  ارزونیت باشه واگر خواب ببینی

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  باز هم کامنت های خط‌کشی‌های سیاسی و جناحی؛ با این افکار حیدری نعمتی لار پیشرفت نمی کنه

 6. پریاپریا گفت:

  0

  0

  اقای اسماعیلی تقاضای ملاقات یا تماس یا راهنمایی میخام من دختری دبستانیم راهنمایی لطفا لطفا

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان