میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 فوریه 2017 ساعت 1:21 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 1,399 بازدید

دیدار مجمع نمایندگان فارس با جهانگیری/مسائل «آب» و «حمل و نقل» در رأس مشکلات استان

معاون اول رییس جمهور در دیدار با مجمع نمایندگان استان فارس:

دولت با نگاهی ویژه مشکلات فارس را دنبال می‌کند/برای حل مسائل مرتبط با منابع آب تدابیر ویژه اتخاذ خواهد شد

مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، به همراه افشانی استاندار، ظهر سه‌شنبه در تهران با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با تأكيد بر ضرورت ارتباط قوي ميان دولت و مجلس شوراي اسلامي گفت: در سايه همدلي و ارتباط تنگاتنگ ميان دولت و مجلس شوراي اسلامي است كه شرايط براي حل مشكلات مردم و مسائل كشور فراهم مي شود.

10937_381

معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به جلسه اخير برخي از مسئولين كشور با مقام معظم رهبري در خصوص مشكلات و چالش هاي اصلي كشور،‌ خاطر نشان كرد: در اين جلسه تنگناهاي اصلي كشور نظير مسائل زيست محيطي، محدوديت منابع آب و بيكاري مورد بررسي قرار گرفت و رهبر معظم انقلاب نيز تأكيد داشتند كه بايد اقداماتي جدي و راهگشا براي حل اين مشكلات انجام شود و پيش نياز حل اين مشكلات، تفاهم و اجماع و همدلي همه اركان نظام به ويژه دولت و مجلس شوراي اسلامي است.

وی استان فارس را از مهمترين استان هاي كشور برشمرد و با اشاره به سابقه، موقعيت جغرافيايي،‌ جمعيت و ظرفيت هاي اين استان، خاطر نشان كرد: دولت نگاهي ويژه به مسائل و مشكلات استان فارس دارد و براي حل اين مشكلات با جديت تلاش خواهد كرد.

دكتر جهانگيري با بيان اينكه استان فارس با وجود مزيت ها و ظرفيت هاي فراوان بايد از جايگاهي بالاتر برخوردار باشد، برلزوم ايجاد و تكميل زيرساخت هاي استان تأكيد كرد و افزود: يكي از پيش نيازهاي توسعه، تكميل زيرساخت هاي حمل و نقل است كه اين موضوع بايد در استان فارس با جديت بيشتري پيگيري شود.

معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به محدوديت منابع آب در استان فارس و مشكلات بخش كشاورزي در اين استان، گفت: در يكي از جلسات شوراي عالي آب، مسائل مرتبط با منابع آب استان فارس مورد بررسي قرار گرفت و تدابير لازم براي حل اين مشكل اتخاذ خواهد شد.

وي با اشاره به دغدغه و نگراني نمايندگان مردم استان فارس در مجلس شوراي اسلامي درباره خشك شدن تالاب بختگان، از اهتمام جدي دولت براي توجه به تالاب هاي كشور و جلوگيري از خشك شدن اين تالاب ها خبر داد و اظهار داشت: وزارت نيرو و سازمان حفاظت محيط زيست با نگاهي ويژه موضوع تالاب هاي كشور را دنبال مي كنند و برنامه ريزي لازم براي جلوگيري از خشك شدن تالاب ها انجام شده كه در حال پيگيري است.

دكتر جهانگيري همچنين پتروشيمي استان فارس را يكي از طرح هاي مهم اين استان دانست و گفت: پتروشيمي مي تواند نقشي اساسي در توسعه استان فارس ايفا كند و لازم است اقدامات لازم براي سرعت بخشيدن به روند اجراي اين طرح انجام شود.

استاندار فارس نيز در اين جلسه گزارشي از وضعيت استان ارائه كرد و به تشريح دغدغه ها و چالش هاي اصلي استان پرداخت. نمايندگان مردم شهرستان‌های استان فارس در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست هر كدام در سخناني نظرات و ديدگاه هاي خود را درباره مسائل استان و مشكلات حوزه هاي انتخابيه خود مطرح كردند و بيكاري، مشكلات بخش كشاورزي، محدوديت منابع آب، مسائل حمل و نقل و توسعه زيرساخت های استان را از مهمترين نيازها و تنگناهاي استان فارس برشمردند.

باید دید دکتر جعفرپور که او هم در این دیدار حضور داشته، از این فرصت چه استفاده‌ای نموده و چه رایزنی‌ها یا پیگیری‌های برای پروژه‌های مهم لارستان با معاون اول رییس جمهور داشته است.

10938_13010930_79810927_17410928_406


1 نظر

  1. دوست گفت:

    0

    0

    بیشترین کارایی دکتر جعفرپور حضور فیزیکیش در این جلساته
    نام دارد و نشان خیر

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان