میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 مارس 2017 ساعت 7:02 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,102 بازدید

دیدار مسئولان پارک علم و فناوری فارس با فرماندار لارستان/تأکید ویژه بر ارتقای «مرکز رشد» لارستان با تکیه بر ظرفیت‌های منطقه

دیدار مسئولان پارک علم و فناوری فارس با فرماندار لارستان/تأکید ویژه بر ارتقای مرکز رشد لارستان با تکیه بر ظرفیت‌های منطقه

جمعی از مسئولان پارک علم و فناوری فارس طی سفری یک روزه به لارستان با جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان دیدار و گفتگو کردند و موضوعات مختلف به‌ویژه توسعه منطقه از نگاه اقتصاد دانش بنیان را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ در این نشست جلیل حسنی  فرماندار ویژه لارستان در سخنانی خطاب به مسئولان پارک علم و فناوری فارس اظهار داشت: وسعت لارستان از چندین استان کشور گسترده تر است و از شرقی ترین تا غربی ترین شهرستان حدود ۴۵۰ کیلومتر فاصله دارد و دارای ۶ بخش و ۸ شهر است و با توجه به گستردگی و تعداد زیاد مراکز دانشگاهی، آموزشی و علمی و با توجه به فاصلة زیاد تا مرکز استان می طلبد که به این منطقه توجه ویژه بشود.

حسنی همچنین خاطرنشان کرد: با وجود خیرین و سرمایه گذاران و پتانسیل ها و توانمندی های شهرستان از جمله فرودگاه، گمرک و دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه می شود مرکز رشد علم و فن آوری شهرستان را ارتقا و گسترش داد.

وی در مورد توسعه و گسترش مرکز رشد فناوری شهرستان و سرعت بخشیدن به کارها هم قول پیگیری از طریق استانداری را داد.

در ادامه دکتر سید مهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری فارس گفت: خوشبختانه  پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در منطقه لارستان، زمینه مساعد برای مرکز رشد علم و فن آوری و افزایش تعداد شرکت های آن را فراهم نموده است.

وی ابراز امیدواری کرد در سال آتی با تعامل همه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه در جهت توسعه شرکت های دانش بنیان تلاش شود و ایده پردازی های جوانان همچنان ادامه پیدا کند تا زمینه اشتغال جوانان ایجاد شود.

دکتر مهرداد شفیعی مدیر مراکز رشد اقماری پارک علم و فناوری استان هم با بیان اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز آموزشی بایستی به سمت مراکز دانش بنیان حرکت کنند؛ افزود: در این خصوص همه بایستی در جهت توسعه شرکت های دانش بنیان حرکت کنیم تا زمینه اشتغال و تولید فراهم شود.

در ادامه این دیدار در موارد مختلف از جمله تسهیل و تسریع امور توسط بخش دولتی، انجام اقدام لازم جهت دریافت «مجوز اصولی» مرکز رشد لارستان، برگزاری جلسات دفاعیه‌ی شرکت های متقاضی در لارستان با توجه به ظرفیت های علمی موجود و اعطای تسهیلات جهت تجهیز مرکز لار، فراهم آوردن زمینه های لازم جهت ایجاد «مجمع خیرین علم و فناوری» برای نخستین بار در استان فارس با محوریت منطقه لارستان و  بهره مندی از ظرفیت های نیک اندیشان و نیز صندوق بنیاد هاشمی جهت کمک به شرکت های دانش بنیان لارستان در قالب وام های ویژه و سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذاران فرشته در کنار حمایت های پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش و نوآوری کشور بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است در این نشست علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، زرین تاج زارع مدیر بازاریابی و ارتباطات پارک علم و فن آوری فارس، مهندس سید مجتبی شاهپوری نماینده دفتر فنی پارک علم و فن آوری استان و فرزاد قناعت پور رییس مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان هم هر کدام جداگانه به بیان سخن پرداختند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان