میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 ژانویه 2015 ساعت 2:59 ب.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده 4 دیدگاه 1,466 بازدید

رأي مردم، حق الناس است

رأي مردم، حق الناس است

khezri-1احمد خضري اوز: چندي قبل وزير كشور در جمع معاونان سياسي امنيتي استانداري هاي كشور از كليد خوردن انتخابات مجلس دهم خبر داد. گرچه هنوز يكسال به اين انتخابات وقت مانده است و به اعتقاد بسياري از صاحب نظران پرداختن به موضوعات انتخابات مجلس دهم هنوز زود است ولي بخشنامه هاي ابتدايي وزارت كشور به عنوان مجري انتخابات از آغاز رسمي فعاليت هاي انتخاباتي حكايت دارد.

در انتخابات آينده مجلس قرار است تكليف ٢٩٠ صندلي  بهارستان براي ٤سال فعاليت نمايندگان مشخص شود. اين انتخابات از دو منظر براي ملت ايران داراي اهميت است. ١-دولت دوست دارد و مي كوشد تا با فرستادن نيروهاي هم سو و همفكر با خويش، راه را براي پيشبرد و اهداف برنامه هاي خودش هموار سازد.

٢- جرياني كه در انتخابات رياست جمهوري ناكام مانده است سعي مي كند با در اختيار گرفتن يكي از قواي سه گانه يعني قوه مقننه، مجلس را از آن خود ساخته و به قدرت باز گردند.

با اين مقدمه اگر به عقب برگرديم مي بينيم كه در انتخابات رياست جمهوري سال پيش اصولگرايان با ٥نامزد وارد عرصه انتخابات كشور شدند. جريان راست سعي كرد كه فقط يك نامزد در كارزار انتخابات داشته باشد ولي در اين كار توفيق نيافت. اصلاح طلبان نيز با دو نامزد به نام هاي حسن روحاني رئيس جمهور فعلي و محمدرضا عارف روبرو شدند و براي تصميم گيري به شور و مشورت نشستند و در نتيجه حسن روحاني را برگزيده و از عارف خواستند تا از انتخابات كنار بكشد و در اين كار نيز موفق شدند. و حالا دولت تدبير و اميد چشم به انتخابات مجلس دهم داردتا بقيه عمر دولت را با آرامش سپري كند و مشكلاتي نظير انتخاب و انتصاب وزير علوم و فن آوري را نداشته باشد. لذا برنامه سفر به شهرستانهاي مختلف، تلاش براي نزديك كردن نيروهاي انساني، تشكيل جلسات مستمر شوراي هماهنگي اصلاح طلبان را مي توان از جمله تحركات انتخاباتي اصلاح طلبان در چند ماه گذشته دانست. از سوي ديگر اصولگرايان با
انعطاف بيشتري به انسجام در انتخابات مجلس دهم نگاه كرده تا دچار تشت  آرا و شكست مانند انتخابات سال پيش نشوند.
به هرحال انتخابات سال آينده ضلع سومي هم دارد. چون وزارت كشور به عنوان مجري و متولي انتخابات براي برگزاري نخستين انتخابات دولت يازدهم دست به كار شده و تاكنون چندين جلسه با صاحب نظران برگزار کرده است که می توان به بررسي مجدد لايحه قانون جامع انتخابات، برگزاري جلسات مشترك با كميسيون امنيت و سياست خارجي و كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس و غيره و همچنین تلاش براي برگزاري انتخابات تمام الكترونيك اشاره کرد كه مي توان آن ها را از جمله اقدامات فني و تخصصي وزارت كشور براي برگزاري انتخابات مجلس دهم دانست. و در پايان بايد گفت كه كليدي ترين دستور واژه اين انتخابات را رحماني فضلي گفت كه وزارت كشور، راي مردم را حق الناس مي داند.


4 نظر

 1. آهو گفت:

  0

  0

  رای مردم حق الناس است.البته !
  اما استفاده از امکانات دولتی و صدا و سیما به نفع یک جریان خاص نیز حق الناس است.بنا بر این در سال ۸۸ که صدا سیما از یک طرف و خود دولت احمدی نژاد نیز با امکانات دولتی از طرف دیگر به نفع احمدی نژاد فعالیت می کردند حق الناس را رعایت نکردند.در نتیجه رای هایی که جمع کردند نیز حقشان نبود.در نتیجه حتی به فرض اینکه تقلب نشده بود و۲۴ میلیون رای واقعی احمدی نژاد در صندوقها بوده باشد باز هم حق الناس است.
  (لطفا” نویسنده پاسخ دهند .)

  • غزال گفت:

   0

   0

   مگه نویسنده مسئول جمع کردن آرا بوده که جواب بده؟
   جل الخالق
   عجب حرفایی میزنیدا.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   داغونی پسر

  • روح ا... گفت:

   0

   0

   فهمیدی که به شعور مردم توهین کردی؟
   الان که آقای روحانی رای آورد چی؟

   سال ۸۸ اختلاف ۱۱ میلیون بود و این انتخابات کمتر از ۳۰۰ هزار…
   تو این انتخابات خیلی از اصولگراها به آقای روحانی رای دادن.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان