میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 آوریل 2015 ساعت 3:13 ق.ظ سرویس:مطلب شما 28 دیدگاه 3,279 بازدید

رئیس جمهور عزیز؛ دادمان را بستانید!

رئیس جمهور عزیز؛ دادمان را بستانید!

baloochiکرامت الله بلوچی/ جويم: شکرانه ی بازوی توانا/ بگرفتن دست ناتوان است!

جناب آقای دکتر روحانی رئيس جمهور محبوب، عمل گرا و صدیق جمهوری اسلامی ایران. مستحضرید که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون (علیرغم تمامی پیشرفتهای حاصله در ابعاد مختلف!) متاسفانه هنوز بعلت عمق محرومیتهای بجا مانده از قبل در بسیاری از مناطق شاهد کمبودها و عقب ماندگیهایی جدی می باشیم که علیرغم گذشت۳۶سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز لاینحل مانده و اقدامی درخصوص رفع آنها نگردیده است! که مردم بزرگوار نیز همواره بحرمت قداست این نظام الهی با آن کمبودها ساخته و هیجگونه شِکوه وشکایتی ننموده اند! که تمام صبوری این مردم به لحاظ عدالت محوری انقلاب اسلامی بوده است. ازطرفی حضرتعالی بعنوان یک حقوقدان فهیم استحضار دارید که هرگونه کمبود و نارسایی درصورتیکه عادلانه و بطور مساوی (همچون اعتبارات و امتیازات!) بین مناطق تقسیم گردد قابل پذیرش بوده و همگان آنرا خواهند پذیرفت. اما آن چیزی که به هیچ عنوان وتحت هیچ شرایطی برای مردم قابل قبول وپذیرش نبوده و دل هرانسان آزاده و ذی شعوری را بدرد خواهد آورد و دربسیاری مواقع نیز عدم توجه و رسیدگی به آن موجب ایجاد خطرات جبران ناپذیر و غیرقابل بازگشت خواهد بود تبیعض! (منجربه تحقیر انسانها یا بعضی مناطق) می باشد!

آری، این پدیده زشت و غیرانسانی که در هیچ فرهنگ دین، مذهب و مسلکی جایگاهی نداشته و باعث ویرانی روح انسانهای آزاده خواهدشد و اساسا قابل پذیرش نبوده و مردم را زودتر از هر مقوله ای به مسئولین و مدیران کشوری بدبین و معترض خواهد نمود!

جناب دکتر روحانی! می خواهم از تبعیض زشت و فاجعه باری با شما سخن بگویم که قطعا با روح بلند و اندیشه انسانی جنابعالی (که ماشاهدیم) در تضاد کامل بوده و بدون شک موجب نگرانی آن جناب معزز خواهد شد!

هرچند که حضرتعالی میهمان ما فارسیان هستید وطبق فرمان معصوم که فرمودند: «اکرم ضیف ولوکان کافرا…» مایل نبودم در این حضور باشکوه و این امیدواری که مردم در سال۹۲ با انتخاب عقلانیت و اعتدال (که زیر مجموعه ی عدالت خواهیست!) برای خود رقم زدند کامتان را تلخ نمایم! ولی برایم یقین حاصل است که دانشمند فرهیخته ای همچون جنابعالی که فرزند حوزه و دانشگاه بوده و عالم به امور علمی و دینی می باشید، شیرینی زنده کردن یک حق (که عین امر به معروف است!) را بسیار والاتر از گله تلخ اینجانب می دانید!

جناب رئیس جمهور محترم! مطلعید که برای هر شیء (از انسان گرفته تا مکان و ماده و…) عمری، شناسنامه و سابقه ای در نظر می گیرند و در فرهنگ ما ایرانیان نیز کسوت وکهنسالی حایز اهمیت بوده و از درجه ی فوق العاده ای برخوردار می باشد!

سخنم پیرامون بخش کهنسال جویم درلارستان بزرگ فارس می باشدکه عمرکودکی/نوجوانی جوانی/میانسالی/وپختگی خود را گذرانده و هم اینک درآستانه ۸۰ سالگی خویش بسرمی برد! آری۸۰سالگی…!

بخشی که مطمئنا هیچ هم سن و سالی درکشور نداشته و رئیس سنی تقسیمات کشوری محسوب گردیده و اینک با در دست داشتن عصای پیری آخرین ایام عمر خود را به چشمداشت، پیداکردن دولتمردی عدالت محور می گذراند تا درد دل خود (ناشی از بی عدالتی گذشته) رابیان کند! تا شاید درکهنسالی به خواسته بحق خود رسیده وچشم مردمانش به اجرای عدالت روشن بیند!

جناب روحانی عزیز! بخشی که من از آن صحبت می کنم دقیقا درسال۱۳۱۶ (در زمان پهلوی اول و همزمان با یاسوج مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد) در اولین تقسیم بندی کشوری بعنوان اولین مرکز بخش لارستان تعیین و معرفی گردیده است! و درطول این مدت نیز با داشتن تمامی اهرمها، پتانسیلها و زمینه های ارتقاء به شهرستان (ازجمله جمعیت کافی و متقاضی/بعد مسافت تامرکز شهرستان/حوزه آبریز مناسب و… پیگیریهای مجدانه تک تک شهروندان کشاورز و کارمند خود(البته بادستان خالی!!) موفق به ارتقاء نگردیده اند!

آنهم درحالیکه درهمین سالها تعداد زیادی از روستاها و شهرهای کوچک همجوار چه در این شهرستان وچه در سایر شهرستانهای همجوار با نبود هیچکدام از امتیازات این بخش (مثل بعد مسافت/سابقه بخشداری/ حوزه آبریز و…) وحداکثر با۵ تا۱۰سال عمر بخشداری (یک شبه) به شهرستان ارتقاء یافته اند!!

جناب رئیس جمهور محترم، مردمی وعدالت محور… هرچند می دانم تکرار مکررات وتوضیح واضحات مناسب تقدیم به جنابعالی نيست!! لیکن بدانید به حد و اندازه ای مردم بخش من از این تبعیض زشت و ناروا سرخورده و اندوهگینند! که اگر بارها به نمایندگی از آنان، کلمات و جملاتم را تکرار نمایم جا داشته و بدین خاطر از حضور معززتان عذرخواهی می نمایم و استدعای عاجل دارم برای اینکه بیش از این ذهن مردمان سخت کوش/انقلابی و مطیع نظام ورهبری دراین بخش از بابت این حق کشی ناروا، مکدر و آزرده نگردد برای یکبار هم که شده نماینده ای منصف/متدین و بدون نظر، را به این شهرستان اعزام، تا از واقعیات موجود (امتیازات این بخش نسبت به سایر شهرستانها) بدون واسطه بازدید و دیدن نموده وگزارش آن را تقدیم جنابعالی نماید.

پر واضح است که به عنوان مدیرعالی کشور مستحضرید که یکی از موضوعات اولیه و اساسی که طبق قانون صرفا (بدون هیچ اغماض وگذشتی) لازم است منطبق با کار کارشناسی صرف انجام گیرد (وهیچ نفوذی در آن نباشد) مقوله تقسیمات کشوری است! وچنانچه درخواست ما، در بخش اعتبارات و امتیازات خاص بود هیچگاه حضرتعالی را به این کثرت کاری مخاطب خود قرار نداده و ایجاد زحمت نمی نمودم (چون دربخشهای مذکور همواره چانه زنی لابی ونفوذ و… وجود داشته و دارد!)

درپایان ضمن تشکر از تشریف فرمایی تان به استان سرافراز فارس، ذکر این نکته را نیز لازم می دانم که بخش جویم تنها بخش تولیدکننده (محصولات کشاورزی به ویژه محصول استراتژیک گندم وانواع مرکبات و…) دراین شهرستان محسوب می گردد که انبار غله درلارستان بزرگ نیز به شمار می رود…                              هیچ شیرینی بهتر از اجرای عدالت نبوده وهیچ تلخی بدتر از تبعیض و بی عدالتی نیست. در راه حق و اجرای عدالت موید درگاه الهی باشید.

باتقدیم احترام/ کرامت الله بلوچی/ جویم لارستان/ اردیبهشت۹۴


28 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  جناب اقای بلوچی بخش جویم فعلی که سال۱۳۱۶تشکیل شده به دو بخش کوجک بنارویه وجویم تقسیم شده است وبا توجه به جمعیت کم ان بخش کوچکی محسوب میشود وقابل مقایسه با گراش که شما اشاره کرده اید نیست ملاک تنها سابقه طولانی بخش نیست با احترام

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   برادر عزیز بنارویه مثل فرزند کوچکی از جویم است و هر قور که بزرگ بشود باز هم فرزند
   همان پسر است شما تازه هفت هشت ساله بخش شدید پس یادتون نره که
   قدمت جویم سر جاشه

 2. گراشی گفت:

  0

  0

  دولت برای ارتقای بخشها به شرایط حال انها نکاه میکند نه تنها به سابقه بخشداری جه گزر زمان باعث پیشرفت یک روستا شده وچه شهرها وبخشهایی که در جا زده اند وبه ۲بخش جداگانه تقشیم شده اند سابقه تاریخی مسقط وعمان ۱۰۰۰سال از امریکا بیشتر است اما این کجا وان کجا

 3. نوروز ازبنارویه گفت:

  0

  0

  باادعام دوبخش بنارویه وجویم میشود یک شهرستان جدید تاسیس شود ولی مرکز شهرستان با توجه به جمعیت بیشر بنارویه باید شهر بناریه باشد با تشکر

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کی گفته بنارو بیشتر از جویم جمعیت داره؟؟
   خوی اوت دده خیر به کاکام

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام
  جانا سخن از زبان ما می گویی. قطعا کسانی که در مسیر شهرستان شدن جویم به هر نحوی از انحاء سنگ اندازی می کنند بدانند که در محاسبه سترگ قیامت شریک این ظلم و اجحاف آشکار به مردمی مظلوم هستند .روزی که در آن تعصبات قومی ،دلیلی برای بری شدن از این مظالم گسترده به حساب نخواهد آمد..پس بیایید به خود آییم وبرحذرباشید از اجماع کردن در تضییع حقوق مردمی که جز فرهنگ و علم متاعی ندارند

 5. سارا ایران منش گفت:

  0

  0

  سلام امیدوارم مردم شریف جویم به حق خود برسندویکبار هم که شده دادخواهی به نتیجه برسد.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  دوستان جویمی و بنارویه سلام و عرض ادب واقعا مهم نیس کدام یک مرکز شهرستان شوید هرچند سابقه جویم بیشتر از و ادب حکم میکند آنجا مرکز باشد اما واقعا بنارویه هم کمی ندارد این بحث با ۱ نظر سنجی بین مردم منطقه قابل حل می باشد فقط تو جه کنید که این لاری ها ترس دارند که این منطقه اگر جدا شود دیگر منطقه ای ندارند که به آن بنازند و اعتبار داشته باشند چ در بحث کشاورزی چ در مباحث دیگر فقط می خواهند از این اختلاف بین جویم و بنارویه سواستفاده کرده و درواقع با اختلاف انداختن بین این ۲ منطقه قدیمی که واقعا حقشان است شهرستان شوند خودشان را ارتقا دهند دوستان این را بدانند بحث استان شدن لار واقعا مسخره شده و باوجود شهرستان های لامرد جهرم و داراب و قدرت و نفوذی که دارند تحت هیچ عنوان لارستان تبدیل به استان ندارد پس عزیزان جویمی و بنارویه ای مواظب نیرنگ و اختلاف افکنی لاری ها باشید واقعا اول باید امتیاز شهرستانی را به منطقه آورد بعد وارد بحث های دیگر شد اگر جویم بگوید فقط من بنارویه هم بگوید من میگویند هیچکدام شما زیر نظر لارستان باشید بهتر است تذکر بنده حقیر را جدی بگیرید ممنونم

 7. محمدباقرزارع گفت:

  0

  0

  سلام خدمت استاد بزرگوارم جناب آقای بلوچی.
  جویم ابی احمد فرقش با گراش و اوز و بناریه و در این موضوع می باشد که جویم اصالت دارد فرهنگ دارد
  درست است که جویم در حال حاظر پولی در دست ندارد که شهرستان بشود
  .ولی تا دلتان بخواهد
  اعتبار ادارد یعنی هم فرهنگ و فرهنگی دارد و هم اگر کشاورزانش و باغدارانشاننش یک روزبگوینددست از زراعت بر میداریم
  تمام استان از گشنگی طلف خواهند شد.

 8. موسویاز بنارویه گفت:

  0

  0

  در جواب اقای ناشناس عرص میکنم که اگر قرار باشد که مرکز شهرستان جویم باشد که فعلا که تابع لارستان هستیم بهتر است چرا که بنارویه از جویم بزرگتر واباد تراست اگر پیشنهادی شد مرکز حتما شهر بنارویه است ولا عیر اخه نمیشود که دیگر به عقب بر گشت ودوباره زیر نطر جویم برویم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اصلا شما بنارویی ها رو چ حسابی میخواین ادعای شهرستانی کنین که حالا باید مرکز بشین و براتون افت داره زیر نظر جویم باشین.اگرهم بخوایم شهرستان بشیم با جایی ادغام نمیشیم همه میدونن که ظرفیتهای جویم کجا و بنارو کجا؟؟؟؟؟؟

 9. لاری گفت:

  0

  0

  باتشکر از افتاب لارستان لطفا جهت جلوگیری از تشویش ازهان عمومی ومطالبی که نه به بارست ونه به دار این موصوع را از سایت بردارید تا همه همشهریان لارستانی نسبت به هم بد گمان نشوند اینرا از سر دلسوزی میگویم
  ——————-
  مديريت: ضمن احترام به نظر حضرتعالي از انجام اين كار معذوريم. معتقديم گفت و گوي مداوم بهتر از حذف نظرات يكديگر مي تواند بدگماني را از بين ببرد.

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام جناب آقای بلوچی اینقدر حسادت گراشیها نخور حسود هرگز نیاسود.
  کل بخش جویم یه محله گراش هم نمشه
  اینقدر دم از فرهنگ نزن ماکه فرهنگ چیزی تومتن شما ندیدیم.
  همت بلندار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند.
  والسلام

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   از کدوم اصالت گراش حرف میزنی ؟ ما هم میتونیم با […] از دولت امتیاز بگیریم اما ما به حق خودمون میخواهیم شهرستانی رو بگیریم قصد نداریم با پول یا […] امتیازی بگیریم

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  باعرض سلام ادب تازماني كه اختلافات هست هيج پيشرفتي صورت نميگيرد٥٠سال است شاهداختلاف بين بنارويه وجويم هستيم نه جويم شكل شهربه خودگرفته نه بنارويه فقط روستاهاي اطراف بيشترضرر كردن من فكركنم منصورابادابادترازبنارووجويم خواهدشدممنون

 12. جويم گفت:

  0

  0

  شهرستان مهر هم نگاه جمعيت و پيشرفتش كردن ها تا وقتي كه زير نظر لار هستيم صد سال ديكه هم پيشرفت نميكنيم هيچكدوم از شهرها و روستاها توابع لار از لار راضي نيست هيچكدوم

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر جويم و بنارويه يك شهرستان مشترك بشن عزيزان لاري ديكه فكر پيشرفت رو بايد از كلشون بيرون كنن بنابراين تا زماني كه زير نظر لار هستيم نميزارن

 14. لاری گفت:

  0

  0

  اقای نویسنده اواز دهل شنیدن ار دور خوش است در همین شهرهای جدید افراد عیر بومی وفرصت طلب امده اند وعرصه کار وزندگی برای افراد مثل من وشما ومردمی که سالها خاک شهرشان حورده اند تنگ کروه که ادم ارزوی دوران گزشته وبخشهای قدیم میکند قدر بخش سر سبز خویم بدانید که چیزی چندانی گیر مردم عادی جویم نمیاید

 15. محمدباقرزارع گفت:

  0

  0

  اونی که میگه جویم اندازه محله گراش هم نمیشه
  درجوابش عرض کنم که اصالت مهمه که با پول و ثروت نمیشه خرید
  افتاد افتاد اصالت مهمه

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام
  اقايان محترم تا زماني ک جويم و بنارويه زير نظر لار باشن به جايي نميرسن لطف کنين جلوي بعضي افرادي ک دارن سنگ اندزي ميکننو بگيريد و گرنه لاريا نميزارن نه خودشون پيشرفت کنن نه توابع تا حالا براي خودشون چيکار کردن تا بخوان برا مردم اطرف کار کنن فقط اون پولدارشم بجاي زدن کارخانه تو منطقه بلدن برن شيراز آپارتمان بسازن و آدم بدبختي هم از جويم و بنارويه بره شهر بگه لاريم جور پولداريشونم بايد بکشه و بهش ميندازن اينم سود زير نظر لار بودن. اخه نيست کسي بگه ما را به خير تو اميد نيست لار پس شر مرسان

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  با شناختی که از منطقه دارم ادعام دوباره جویم وبنارویه کار شدنی نیست جون اهالی بنارو خودشان رابیشتر واجد شرایط وازنطر جمعیت بزرگتر میدانند ازنطر این بحث وجدل هم معتقدم که هیچ مسولی اینها را نمبخواند وبرای این مسایل تره هم خرد نمیکند تنها یک بحث اینترنتی ودل خوشکنک است ختم کلام

 18. ایمان قره محمدی گفت:

  0

  0

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار اقای کرامت الله بلوچی
  واقعا اون دوستمون حرف منطقی و به جایی عرض کردند
  که فرمودند باید از اختلافات بین دو شهر پرهیز نمود
  به نظر حقیر این دو شهر (بنارویه و جویم)ابتدا باید با یکدیگر توافق حاصل نمایند و اختلافات را از بین ببرند بعد
  واقعا بنده که در یکی از روستاهای شهر جویم زندگی میکنم مشکلات فراوانی به خاطر نبود یک شهرستان داریم
  شهر گراش هم برای ما استان فارسی ها محترم هستش
  سایه ی امام خامنه ای مستدام باد

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  اونایی که دم از ستاندن حق از ضا لم میزنند باید دید خودشون از کدوم دسته هستن ؟

 20. ابوالفضل گفت:

  0

  0

  با سلام وعرض ادب خدمت استاد کرامت الله بلوچی همانگونه که دوستان اشاره کردن تا بین جویم و بنارویه اختلافات حل نشه هردو ضرر میکنیم وفقط لار هست که ازاین اختلافات بهره میبره ..باتشکر

 21. بنارویی گفت:

  0

  0

  با سلام
  ابتدا ضمن ادای احترام به تمامی دوستان ،فقط درخواست دارم ار دوستان جویمی که بارها […] خود را نشان دادند .مثلا در همین ماه محرم که پشت سر گذاشتیم اعضای شوراهای اسلامی دو شهر با هم دیدار کردند وقرار بر این شد که از سران طوایف وبزرگان دو شهر نظر سنجی بشه ودر جلسه بعد به بحث گذاشته بشه که متاسفانه در حین این کار اعضای شورای جویم با استفاده از شورای اسلامی بخش بنارویه طومار شهرستان شدن خود را امضا می کنند که بحمد الله با هوشیاری بخشدار وشورای اسلاامی شهر بنارویه جلو این کار غیر قانونی و […] گرفته شد.حالا قضاوت با خوانندگان عزیز ،این کار یعنی فرهنگ؟… یعنی اصالت ؟…
  ما آماده هرگونه مناظره با دوستان جویمی هستیم،ما درخواست یک مناظره حضوری در شهر جویم هستیم

 22. بنارویی گفت:

  0

  0

  در ضمن برای اثبات اینکه جمعیت شهر بنارویه از شهر جویم بیشتر است نیز نیازی به بحث کردن نیست سایت مرکز آمار ایران خود گویای همه چیز برای پایان دادن به همه بحث هاست.ولی با این اوصاف بنده باز هم معتقدم واقع گرایانه به این موضوع اندیشیده بشه بهتره ،ما به هر حال جزء پیکره لارستان بزرگ هستیم ودر کنار اون دنبال پیشرفت وآبادانی شهر وبخش خودمان وروستاهای اطراف نیز هستیم

 23. محمدباقرزارع گفت:

  0

  0

  جویم برای شهرستان شدن نیازی به بنارویه نداره
  ما کاری به شما دوستان خلافکار بنارویه نداریم
  عشق است جویم با فرهنگ و با اصالت
  ما به این شورای شهرجویم خیلی امید داریم

 24. محمدباقرزارع گفت:

  0

  0

  به کوری چشم افرادی که نمیخواهند پیشرفت جویم رو ببینند
  بدانند
  که اعضای شورای شهر و شهردار محترم جویم
  برای پیشرفت شهرستان جویم خدماتی زیادی انجام خواهند داد
  جویم با فرهنگ و با اصالت

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان