میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 فوریه 2017 ساعت 4:02 ب.ظ سرویس:اجتماعی یک دیدگاه 1,030 بازدید

«راه‌آهن»، «انتقال آب از خلیج فارس» و «منطقه ویژه اقتصادی» مهم‌ترین خواسته‌های جعفرپور از دولت

10937_381در جلسه مجمع نمایندگان فارس با جهانگیری مطرح شد

«راه‌آهن»، «انتقال آب از خلیج فارس» و «منطقه ویژه اقتصادی» مهم‌ترین خواسته‌های جعفرپور از معاون اول رییس جمهور

در جلسه مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی با جهانگیری معاون اول دولت تدبیر و امید که هفته گذشته در تهران انجام شد، دکتر جمشید جعفرپور نماینده لارستان، خنج و گراش نیز در کنار دیگر نمایندگان، مطالبات مردم این سه شهرستان را به گوش دومین مقام دولت رساند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم، در این جلسه که علاوه بر نمایندگان مردم، مهندس افشانی استاندار فارس و دکتر امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز حضور داشتند، نمایندگان به بیان دیدگاهها و مطالبات خود درحوزه ملی، استانی و حوزه انتخابیه پرداختند.

ابتدا چند اولویت اصلی استان از جمله معضل آب و انتقال آب از خلیج فارس، اتصال به دریا، حمل و نقل ریلی و جاده ای، توجه به اکتشاف و بهره برداری از معادن نفت و گاز استان با دکتر جهانگیری در میان گذاشته شد و نمایندگان به عنوان مطالبه مشترک و با توجه به جایگاه و اهمیت استان فارس، خواستار عنایت ویژه معاون اول به این مسائل شدند. در ادامه هر کدام از نمایندگان درخواستهای حوزه انتخابیه خود را مطرح کردند.

دکتر جعفرپور نماینده لارستان، خنج و گراش ابتدا بر موضوع «حمل و نقل» تأکید نمود و اظهارداشت: حمل و نقل ریلی کشور در کریدور شمال- جنوب از شمال کشور تا شیراز رسیده و در آنجا به سمت جنوب متوقف گشته و حال آنکه پروژه راه آهن شیراز- جهرم- لار- بندرعباس سال هاست در بودجه می آید ولی به دلیل واژه مشارکت مورد حمایت دولتها قرار نمی گیرد؛ درحالی که درصدی از کار قبلاً انجام شده و هنوز کارگاههای آن در منطقه وجود دارد. علاوه بر آن دوبانده کردن راه شیراز- جهرم- لار- بندرعباس هنوز به اتمام نرسیده و بخشی از آن با تزریق قطره چکانی بودجه در حال انجام است، درحالی که این مسیر بویژه در ایام پایان سال از راههای پرتردد و پرخطر کشور می باشد.

10938_130

۱- انتقال آب از خلیج فارس از دریا از مسیر لارستان:

جعفرپور تأکید کرد: در کارشناسی های انجام شده از زمان دولت دهم تاکنون دو مسیر دارای توجیه فنی و اقتصادی برای انتقال آب به فارس شناسایی شده که یکی از مسیر لامرد به منظور تأمین آب منطقه ویژه انرژی‌بر لامرد بوده و دیگری از مسیر لارستان برای شهرستان های جنوب و جنوب شرقی استان که باید در شورای عالی آب که بزودی قرار است تشکیل شود، مسیر لارستان مورد تأیید و حمایت قرار گیرد.

۲- موافقت با تأسیس منطقه ویژه اقتصادی لارستان:
دکتر جعفرپور با بیان سابقه مراحل انجام شده برای منطقه ویژه اقتصادی لارستان و موافقت دولت دهم و ارسال لایحه به مجلس بیان نمود: متأسفانه از هشت شهری که درآن لایحه نامشان آمده بود، تنها لارستان باقی مانده که این موضوع مورد درخواست مهندس ترکان نیز می باشد؛ لذا درخواست می شود بدون فوت وقت لایحه منطقه ویژه لارستان به مجلس فرستاده شود.

۳- موافقت با تأسیس اداره کل حمل و نقل و پایانه های لارستان:
نماینده مردم گفت: علیرغم کار کارشناسی و نامه رسمی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر موافقت با این اداره کل، متأسفانه سازمان امور اداری و استخدامی اعلام می کند که خلاف قانون است و مجلس آن را رد می کند و این در حالی است که رئیس مجلس اعلام کرده مجلس با آن مخالفتی ندارد. لذا درخواست می شود این موضوع نیز به فوریت در دولت مطرح و تصویب گردد.

بر اساس گزارش سایت اطلاع رسانی دفتر نماینده، هر سه درخواست طی نامه‌های جداگانه به دولت و معاون اول رییس جمهور داده شد.

    در همین ارتباط بخوانید: دیدار مجمع نمایندگان فارس با جهانگیری


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    کسی به حرف جعفر پور توجه نمیکنه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان