میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 261 بازدید

راه آهن شیراز-جهرم-لار-بندرعباس دارای «کد» است/ انتقال آب دریا به استان فارس در دستور کار است

معاون عمرانی استاندار فارس در لارستان:

راه آهن شیراز-جهرم-لار-بندرعباس دارای «کد» است/ انتقال آب دریا به استان فارس در دستور کار است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، عنایت اله رحیمی در جلسه شورای اداری لارستان اظهار داشت: استان فارس یکی از پهناورترین استانهای کشور است و شهرستان لارستان نیز یکی از پهناورترین و اثرگذارترین شهرستان ها در پیشرفت و توسعه استان فارس قلمداد می شود.

وی با بیان اینکه استان فارس با مسائل و مشکلاتی مواجه می باشد و برای کاهش مشکلات برنامه ها و فعالیت های زیادی ترتیب داده شده است؛ گفت: یکی از مشکلات اساسی که در استان وجود داشت و در واقع می بایستی به آن بصورت ویژه توجه می شد، مشکل کمبود آب در سطح  استان فارس بر اثر خشکسالی های چندین ساله بود، کما اینکه در سال زراعی گذشته کمتر از ۱۳۵ میلیمتر بارندگی داشته ایم که در این راستا اقداماتی صورت گرفت.

رحیمی با بیان اینکه آب موجودی که در استان قابل استفاده بوده حدود ۱۱٫۸ میلیارد متر مکعب است که جهت شرب، صنعت و در کشاورزی مصرف می شود و به علت مصرف بیش از حد می بایست چاره اندیشی می شد که اولین اقدام عملی تغییر الگوی کشت در کشاورزی جهت  اشتغال روستائیان بود.

وی از دیگر موضوعات کاهش مصرف آب را مکانیزه کردن کشاورزی، نصب کنتور های هوشمند بر روی چاه های کشاورزی، کنترل آب از چاه های کشاورزی، پر کردن چاه های غیر مجاز، اصلاح شبکه های آبرسانی، استفاده از تکنولوژی پیشرفته در حوزه صنعت عنوان کرد و افزود: برای آب شرب مردم، اقدامات اساسی صورت پذیرفته است، یعنی هم احداث سدها برای استحصال آب ها در حال انجام می باشد و هم خطوط انتقال و هم شبکه های توزیع و مخازن و ایستگاه های پمپاژ در نظر گرفته شده است که در این راستا ۴ سد و بیش از ۶ خط آب رسانی در دستور کار قرار گرفته است و این طرح ها تا کنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به همراه دارد.

معاون عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: در حوزه صنعت هم کارهای خوبی انجام شده است که مهمترین آن  انتقال آب از دریا در دستور کار است و در حال اجرای مقدمات آن هستیم که امیدواریم همه مناطق استان فارس از این آب استفاده کنند و از آن طرف هم بایستی مراقب باشیم و توجه کنیم به محیط زیست تا به خلیج فارس آسیبی نرسد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرستان های استان فارس از طریق بانک توسعه  اسلامی و تبصره ۱۹ و ماده ۲۷ قانون و یا از طریق فاینانس داخلی اجرای فاضلاب را در دست اقدام  دارند و در این خصوص شهرقدیم لار هم نیاز به شبکة فاضلاب و تصفیه خانه دارد؛ گفت: برای اجرای فاضلاب شهر لار بایستی از طریق استانداری، فرمانداری، شهرداری و شرکت آب و فاضلاب پیگیری جدی گردد، البته نبایستی به این فکر باشیم که دولت می تواند همه پروژه های خدماتی و عمرانی به تنهایی اجرا کند، بلکه بایستی به بخش خصوصی تکیه کنیم و سرمایه گذاران را به این سمت هدایت و راه را برای آنها تسهیل نماییم.

رحیمی در ادامه گفت: حمل و نقل در ابعاد مختلفی می تواند در توسعة استان اثرگذار باشد و در این راستا استان فارس بر روی راه، راه آهن و فرودگاه هدف گذاری کرده است.

وی با اشاره به اینکه احداث آزاد راه ها در دولت یازدهم و دوازدهم در استان رشد خوبی داشته است؛ گفت: آزاد راه شیراز  اصفهان که تا کنون بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی را در بر دارد برای مردم استان فارس تاثیر به سزایی دارد و حتی برای خطه جنوب هم صرفه جویی در وقت حاصل شده  و ۱۳۵ کیلومتر کاهش مسافت را در پی خواهد داشت، که  امیدواریم هر چه سریعتر آزاد راه لارستان- بندرعباس تا اسکله شهید رجایی هم سرمایه گذاری جذب شود، که قطعاً در توسعه استان فارس و این شهرستان هم اثرگذار خواهد بود.

رحیمی به  احداث و توسعه راه آهن در استان فارس هم تأکید کرد و گفت: اجرای این طرح ها بخاطر صرفه جویی در وقت و پروژه های اقتصاد مقاومتی است و هم در واقع مباحث زیست محیطی، مباحث امنیتی و هم جلوگیری از تلفات جاده ای که یکی از معضلات است در دستور کار قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه راه آهن شیراز -گل گهر یک آنتنی به سمت داراب هم در دستور کار قرار دارد؛ تاکید کرد: خوشبختانه راه آهن شیراز جهرم – لارستان- بندرعباس و یا در واقع سروستان- جهرم – لارستان- بندرعباس سال گذشته کددار شد، البته از قبل هم مصوب بوده است و این کد دار شدن، خود یک گام ما را  به جلو هدایت می کند. البته به این مهم هم باید توجه کنیم که اعتبارات و منابع محدود است و بایستی از این اعتبارات محدود بهترین استفاده کنیم.

معاون عمرانی استانداری فارس افزود: در این دولت همچنین توجه ویژه به موضوع بازآفرینی شهری و بافت فرسوده شده و برنامه ای هم در این خصوص تدوین گردیده و در حال اجراست، هر چند هنوز این مهم کند صورت می گیرد، اما سعی می کنیم که با شتاب بیشتری انجام شود.

وی افزود: همه دستگاه های خدماتی و اجرایی همچون آب، برق، گاز، مخابرات و حتی آموزش و پرورش، کار و فنی و حرفه ای و غیره در سطح شهرستان های استان فارس موظف هستند که ۳۰ درصد از اعتبارات سالیانه خود را در قالب برنامه جامع مشترک بازآفرینی شهری در محل های بافت فرسوده هزینه کنند.

معاون عمرانی استانداری فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بخش آبخیزداری نیز ۵۶ میلیارد تومان تفاهم  نامه با سازمان جنگل ها، منابع طبیعی و آبخیزداری کشور منعقد شده است که بایستی پیگیری گردد که سهمی جهت ایجاد سد و آبخیزداری و آبخوان داری در این شهرستان جذب گردد.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن هم در سطح روستاها تلاش های خود را مضاعف نماید؛ از همه دستگاه های اجرایی شهرستان خواست که به مردم خدمت کنند و خدمات دولت را تبیین و شفاف سازی و امیدواری را در بین مردم ترویج نمایند تا آینده بهتر از گذشته رقم خورد.

رحیمی در پایان سخنانش اظهارداشت: می بایستی امید و نشاط برای تحولات و توسعه در جامعه ایجاد کنیم و شفاف سازی، اعتماد آفرینی و مشارکت مردم را در دستور کار قرار بدهیم و فاصله ها را کاهش دهیم.


2 نظر

 1. ابراهیم گفت:

  0

  0

  الان مصوبه منطقه ویژه اقتصادی که داریم ، مصوبه و کد طرح راه اهن لار به بندر عباس که داریم ،حال چه موقع قرار بر عملیاتی شدن این طرحها بعد از گذشت سالیان دراز میباشد /.

 2. خسرو گفت:

  0

  0

  اين را خدمتتان عرض کنم راه اهن بندر -گلگهرسيرجان -تا سروستان تقريبا هفتاد درصد پيشرفت فيزيکي دارد،از سمت سروستان قرار بر اتصال به شيراز بود که سال گذشته با رايزني صورت گرفته توسط اقاي رضايي نماينده جهرم،پروژه راه اهن شيراز جهرم لار بندر کددار شد که با استفاده از اين کد قطعه يک اين راه اهن از شيراز به جهرم و اتصال به سروستان اجرايي شود،لطفا پيگيري نماييد اگر قرار بر اجرايي شدن راه اهن از لار تا ايستگاه راه اهن زاهد محمود است چه موقع اين راه اهن اجرايي ميشود؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان