میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 سپتامبر 2020 ساعت 12:37 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 26 دیدگاه 1,264 بازدید

رحیم مقیمی: حواشی انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر لار بی‌سابقه نبوده است/ به شورای پنجم نمره ۱۵ می‌دهم

رحیم مقیمی: حواشی انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر لار بی‌سابقه نبوده است/ به شورای پنجم نمره ۱۵ می‌دهم

آفتاب لارستان: درپی ایجاد برخی حواشی در انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر لار که به تعبیری منجر به «انتصاب» رئیس بجای «انتخاب» وی شد! تلاش کردیم چهار پرسش ثابت را از اعضای شورای شهر لار بپرسیم.

«رحیم مقیمی» اولین عضو این شورا بود که پاسخ خود به این پرسش ها را ارسال کرد. وی البته طی درخواستی رسمی از عضویت در این شورا استعفا کرده و از قرار معلوم این استعفا مورد پذیرش دیگر اعضای شورا نیز واقع شده است. با این وصف بجای وی به زودی «سحر یادگارفرد» علی البدل اول انتخابات قبل شورا وارد شورا می شود.

در ادامه گفت و گوی کوتاه و مکتوب ما با «رحیم مقیمی» را بخوانید:

***

انتخابات سال آخر شورای شهر لار با تاخیر و پرحاشیه بود. چرا اینطور بود؟

تاخیر در انجام انتخابات هیئت رئیسه سال چهارم شورای شهر لار بدلیل عدم حد نصاب رای در مرحله اول و لزوم استعلام از مراجع ذیصلاح در مرحله دوم بود که بدلیل اختلاف نظر در تفسیر قانون و در نهایت پاسخ قانونی فرمانداری محترم به طول انجامید. البته چنین مواردی در مجموعه شوراهای اسلامی بی سابقه نبوده است.

شخص حقیر سعی در انجام به موقع انتخابات داشته و چند مرحله هم برای تسریع در انجام انتخاب هیئت رئیسه با دوستان تماس داشتم لاکن به هر دلیل نتیجه حاصل نشد و با دو هفته تاخیر و با اعمال قانون انتخابات هیئت رئیسه انتخاب شد که جا دارد از فرماندار محترم و معاون محترم ایشان سپاسگزاری نمایم.

با این وصف ادامه فعالیت این شورا را چطور ارزیابی می کنید؟

کارهای مثبت و اساسی خوبی در این سه سال صورت گرفت لاکن شما خود بهتر از وضعیت مالی کشور و کاهش شدید درآمدهای شهرداری و از سوی دیگر کاهش ساخت‌وسازها بدلیل بیماری کرونا از ابتدای سال مطلعید. در صورت حمایت بیش از پیش مسئولین و کاهش حواشی ایجاد شده در جریان فعالیت شورا و شهرداری و سپردن کارها به کاردان قطعا شاهد پیشبرد اهداف سیاستگذاری انجام شده خواهیم بود.

درکل شما به این شورا چه نمره ای از ۲۰ می دهید؟

نمره فعالیت عملکرد شورا را مردم عزیز و مسئولین ذیصلاح باید تعیین نمایند و بنده همواره در انجام وظایف به ویژه در سطح شورای شهرستان در پی جلب رضایت حق و مردم شریف منطقه و پیگیری جدی مطالبات شهرستان و شهروندان بوده ام و ان شاالله که مورد رضایت حق واقع شود. اما به عنوان یک شهروند ضمن احترام به دغدغه ها و تلاش پیگیر اعضای محترم شورا که شاهد آن بوده ام، نمره ۱۵ را نمره کار شورا می دانم که قطعا باحس همدلی و اولویت به کارهای مهم بویژه رعایت اصل تکریم مردم و پاسخ به مطالبات به‌حق آنان می تواند افزایش پیدا کند.

شورا یک مجموعه نظارتی است و مصوبات شورا هم در قالب بودجه سالانه تعریف می شود و کار بسیار سخت و گسترده ای برعهده شهرداری و شورا قرار دارد که بدون حمایت و همکاری مردم و مسئولین نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

اما نظر و نمره افکار عمومی به این شورا واقعا مورد رضایت نیست. دلیل این موضوع را چه می دانید؟

افکار عمومی از یک سو افزایش محرومیت‌ها و مشکلات جامعه را از نزدیک لمس می‌کنند و از سوی دیگر کاهش میزان خدمات عمومی و فاصله شدید طبقاتی را شاهد هستند و حق دارند که گلایه مند باشند.

ولی این همه ناشی از مسائل شورا و شهرداری نیست و باید سایر جوانب را هم در نظر بگیرند. شورا و شهرداری در چهارچوب قوانین می‌توانند حرکت کنند واگر مسیر حرکت توسط سایر ارگانها و مردم هموار نباشد قطعا حرکت و فعالیت‌ها کند و میزان اعتراضات افزایش خواهد داشت و این موضوع در سطح جامعه قابل مشاهده و غیر قابل تحمل می‌شود بویژه در مورد اقشار آسیب پذیر که با عنایت حق و لطف خیراندیشان بزرگوار تا حدودی پاره ای از مشکلات و آلام این قشر شریف کاهش پیدا می کند.

خواهش حقیر از افراد موثر فعالان اجتماعی و سیاسی این است که به خاطر رضایت خداوند و پیشرفت شهر و شهرستان اختلافات را کنار گذاشته وآستین همت لاری و لارستانی را که در همه عرصه های ارزشی و خدمت به نظام و مردم بالا بوده را ارج گذاشته وقدم و قلم و… خود را برای آبادانی مادی و معنوی این سرزمین عزیز و کهن بکار گیرند و روح بلند و ملکوتی زعمای گرانقدر حضرات آیت الله آیت الهی و موسوی لاری که منادیان وحدت و خیر اندیشی در منطقه بودند را شاد نمایند. خداوند گام‌های مارا در عبور از مسیر خطیر خدمت به اسلام و مسلمین استوار فرماید.

در پایان از محضر مردم شریف لار لارستان بزرگ بخاطر قصور در خدمت ویا عدم توانایی در انجام وظایف خدمت گزاری طلب حلالیت می نمایم.


26 نظر

 1. لارستانی گفت:

  5

  0

  اقای مقیمی شما حتی برای افرادی که بهتان رای دادن ارزش قائل نبودید و با استعفا دادن در سال اخر بمردم فهماندید که پست و مقام بهتر است واقعا شما در این سه سال چه کاری برای مردم انجام دادید؟؟؟؟اقای مقیمی پست جدید در اداره کل راه و شهرسازی که به همت جعفرپور و پیگیری اقای حسین زاده نماینده فعلی به دست اوردید برایتان بهتر از نمایندگی شورا بود؟؟.اینقدر دلخوش به پست و مقام نکنید در درگاه خداوند بخاطر کم کاری در وظیفه ای که قبول کردید و نتوانستید انجام دهید مسولید

 2. بسیجی گفت:

  1

  0

  اقای مقیمی سلام علیکم
  ما شما را حلال نمی کنیم ، به شما امید داشتیم اما چهار سال وقت شورا و شهر را گرفتید و هزینه ایجاد کردید. امیدوارم دوره بعد اتفاقات مثبتی بیافتد. ان شاالله

 3. لاری گفت:

  3

  0

  این شورا هم برای ما شورا نشد.
  همش اختلاف

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  دست پیش گرفته پس نخوره… الان اگه در کنار بقیه تا آخر ایستادی درسته آقای مقیمی…
  شما که میخواستی بری یکسال پیش میرفتی!!

 5. ناشناس گفت:

  1

  1

  واقعا فرد […] تر از سحر یادگارفرد نبود! واقعا متاسفم برای شهری که این […]

 6. ناشناس گفت:

  1

  0

  جا داشت علت استعفای آقای مقیمی از شورا نیز در پرسش هاتون می کنجاندین.

 7. ناشناس گفت:

  2

  0

  ما که نمره ی ۱۰ هم نمیدهیم

 8. خدا با ماست گفت:

  0

  1

  کاملا مشخص است این ناشناس چه کسی است که مدام در حال شکایت کردن است .بسوز فرد ناشناس .خدا با ماست .

 9. دلسوز لاری گفت:

  0

  1

  با تمام بی مهری هایی که به کاندیداهای متخصصین جوان و خلاق در انتخابات شورا شد و حواشی و طرز انتخاب افراد و پخش شب نامه و دادن لیست دم صندوق های رای گیری اجبار روسای محلات به تبلیغ اشخاص خاص و بالاخره ورود افراد مورد نظر الان کارایی اعضا مشخص شده . خدا جای حق نشسته . حداقل خانم یادگار فرد که حقش خورده شده بود به شورا راه یافت. به امید انتخابات سیستماتیک و شایسته سالاری در انتخابات سال آینده

 10. لاری گفت:

  0

  0

  […] اصلا بدرد شورا نمیخورد کسی که دنبال […] به چه درد شورا میخورد اصلا این شورا خیلی ضعیف بود و الان ضعیف تر هم شد امثال […] دنبال کار خودشان بودند و دغدغه مردم برایشان مهم نبود ایشان هم با لابی که […] برایشان انجام داد قراره به اداره کل راه و ترابری بروند ولی اقای حسین زاده باید بداند و از ایشان حمایت نکند

 11. نا امید گفت:

  2

  1

  در شهری که ملاک انتخاب اعضای شورای آن مداحی و امثالهم است ، انتظاری بیش از وضعیت فعلی نباید از آن داشت.

 12. ناشناس گفت:

  3

  1

  شهر درش از پاشنه گشته

 13. ناشناس گفت:

  2

  0

  این شورا بنظر می آید کار انجام داده اند ولی کاری که کارستان باشد نه. نه پارکی اضافه شده
  نه طرح های چون مسجد جامع استارت خورده
  نه ترمینال تمام شده
  نه پارک سرداران
  نه پارک بانوان
  نه در آمد پایداری برای شهرداری ایجاد کردید
  بله قبول داریم المان پرندگان ومثل کبک و گوزن و چند تا المان دیگر طی این چهار سال اضافه کرده اید.
  ولی اگر لار دوست دارید خواهشا خودتان را کاندید نکنید

 14. لاری الاصل گفت:

  1

  1

  واقعا آقای مقیمی به مردم […]، خوب اگه شما می خواستی بری پست بگری، چرا اومدی تو شورا، مردم به شما رای دادن ، واقعا یک کار مفیدتون تو این ۴ سال بگید

 15. لاری گفت:

  3

  0

  به شورا نمره صفر می دهیم

 16. همشهری گفت:

  1

  0

  بدترین زمان شورا این دوره بوده

 17. لاری دلسوخته گفت:

  1

  0

  این دوره شورا بدترین دوره ها بود اینشالله این پیرمردها بروند کنار ودراینده نیروهای جوان وارد گود شوند

  • مدینه صابری گفت:

   1

   0

   سن هم ملاک خوب و قابل قبولی برای ابراز نارضایتی لاری دلسوخته محسوب نمی شود

  • دل سوخته تر گفت:

   1

   1

   ایشالله این پیرمردها و پیرزن ها و مداح ها دیگه در شورا نباشن…

 18. مدینه صابری گفت:

  1

  0

  به نظر من مداح بودن یک مسئول یا عضو شورای اسلامی در هر شهری که باشد و مخصوصا در شهر لار و شهرستان لارستان که موضوع بحث ما است خود یک تعلق خاطر مسئول و عضو این شورا را به امور مذهبی و دینی و فرهنگ اسلامی ایرانی پیشرفت نشان می دهد و خوب است که مسئول این چنینی قداست ارزشهای دینی را که با شعائر آن همچون مداح بودن رقم می خورد نشان دهد و این خود گامی اساسی بریا ترویج و نهادینه سازی مذهب و تدین در جامعه اسلامی لارستان بزرگ است و خود یک الگو برای نسل حاضر است.و مداح بودن یک عضو یا رئیس در شورای اسلامی شهر یا شورای اسلامی شهرستان لار و لارستان هم با توجه به علاقه مذهبی مردم لارسنان و برگزاری مراسمات باشکوه مذهبی با حضور خیل عظیم جمعیت آن، چیز دور از انتظاری نیست.به نظر من باید به مداح بودن آنها احترام گذاشت و حتی ترغیبشان کرد که ارتقا بیشتری یابند. در مورد سن اعضا شورای اسلامی شهر یا شهرستان لارستان بزرگ نیز می توانم بگویم با توجه به پیشینه مدیریتی این شهرستان که بر تجربه و مهارت و تخصص و بینش مردمانش رقم خورده است به نظر می آید سن این شورا که مورد بحث دل سوخته تر است و روی آن حساس هستند، جوابگوی فاکتور مهارت مدیریتی و آگاهی از بخش های مختلف جامعه و …. . است و به نظر من این مدیریت در بخش سن هم مشکلی ندارند و از نظر میانگین سنی و از نظر سن هر کدام در وضعیت خوبی به سر برده.

 19. لاری گفت:

  1

  1

  مداح خوب است ولی نه برای شورا لازم است بدانید شهر لار بزرگترین ضربه را افراد غیر متخصص میخورد اگر در شورا افرادی از مهندس عمران و شهرسازی باشند ایده ها خیلی بهتر و باعث توسعه میگردد کار فرهنگی خوب است ولی متولی ان سازمان تبلیغات و ارگان های دیگرند وظیفه ذاتی شهرداریها شهرسازی است

  • ناشناس گفت:

   2

   1

   اگر مداحی شغل اصلس یک فرد نباشدولی تجربه و اشنایی با قوانین شهری را داشته باشد چه؟ باید باز اورا منع کرد که چرا مداحی می کند؟ جناب اگر تمام اعضای شورافقط از صنف مهندسان باشند باز این شورا تکامل ندارد همانطور که از طبف فنی باید حضور داشته باشند از طیف فرهنگی وهنری نیز باید در شورا حضور داشته باشند این جملات شما نشان از عدم اطلاع و نظرات سلیقه ای شماست کمیسون هایی که در شوراها قانون مشخص کرد من جمله کمیسیون فرهنگی اجتماعی که نمی تواند یک شهرساز و یا عمران نظر دهد چون در تخصص نیست

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما وظایف شورا ها و شهرداری ها را در متن اتان مشخص است تمیز نمی دهید

 20. لارستانی گفت:

  0

  1

  واقعا در تعجبم چرا اسرار دارید یک مداح یا یک فرد غیر مرتبط در شورا حضور داشته باشدضمن احترام به نظر شما درست است کمسیون فرهنگی و غیره در شورا وجود دارد ولی جناب مسائل فرهنگی را متولیان دیگر اداره میکنند شورای شهر باید نقش پررنگ خود را در شهرسازی و معماری شهر به رخ بکشد و شهرداری که انتخاب میگردد بداند که با مهندسان قدری روبروست و بودجه شهر در پروژها بدلیل نبود متخصص در شورا حیف و میل نگردداقای مداح هم اگر واقعا بفکر خدمت است میتواند در ارگانهایی که کار فرهنگی انجام میدهند همکاری کند و پست عضو شورایی که رای او برای پروژه های شهری مهم است را به متخصصان بسپارد

 21. ناشناس گفت:

  1

  1

  آن مداحی که میگویید شغلش مداحی نیست، عشقش است و تخصصش خیلی خیلی بیشتر از کسانی است که عنوان دکتر را یدک میکشند. یک لقب را ابزار سرکوب برای دیگران نکنید تخصص ها را ببینید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان