میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 ژانویه 2015 ساعت 1:41 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر 9 دیدگاه 5,227 بازدید

رضا كيانيان در «اوز»: اوز شهر رنگ ها و لبخندهاست

رضا كيانيان در «اوز»: اوز شهر رنگ ها و لبخندهاست

احمد خضري/ اوز: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و خانه فرهنگ اوز رضا کیانیان بازیگر مشهور کشورمان که برای تدریس در کارگاه بازیگری به لارستان آمده بود به شهر اوز هم آمد و ابتدا از مجموعه آب انبارهای فاریاب میر عبداله بازدید و تحت تاثیر آن قرار گرفت و سپس در میان استقبال گرم و پرشور اعضای گروه موزه مردم شناسی، انجمن طبیعت گردی تاگاره، میراث فرهنگی، عصر اوز، بانوان و آقایان علاقمند به امور هنری، شهردار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر خانه فرهنگ اوز و سردبیر عصر اوز از خانه سوداگر، موزه مردم شناسی بازدید و گروه کودکان خانه فرهنگ سرود«الله بده بارون» را خواندند.

IMG_3133

کیانیان از لحظه به لحظه حضورش در این خانه و موزه توسط خودش عکس گرفت. کیانیان در گفتگو اختصاصی با عصر اوز گفت: مردم اوز باسواد و با فرهنگ و اهل ادب هستند. من مدت بسیار کوتاه در این شهر بودم ولی باور کنید احساس وابستگی و قوم و خویشی با مردم می کنم. اوز، مهربان و سخاوتمند است. رضا کیانیان موزه، ساختمان، برکه و… را خوب توصیف کرد ولی اظهار داشت: از زمانیکه من در میان مردم اوز قرار گرفتم احساس خوبی به من دست داد. و باید بگویم اوز شهر رنگ ها و لبخندهاست.
وی اضافه کرد: واقعا مردم اوز مرا مجذوب و دگرگون ساخت. این بازیگر و هنرمند برجسته در پایان گفت: من به مردم شریف و مهربان اوز سلام می کنم وامیدوارم همانطوریکه من درباره آنان حس خوبی دارم آنان هم مرا بپذیرند.
کیانیان سپس در سر سفره نهار که توسط بانوان فعال موزه مردم شناسی و خانه فرهنگ تدارک دیده شده و در فضای تالار خانه سوداگر گسترده شده بود و انواع غذاهای محلی در آن به چشم می خورد نشسته و از انواع غذاهای محلی تناول کرد. وی در پایان از جلاب تعریف و آنرا بسیار خوشمزه توصیف نمود. و در سر سفره بیشتر رشته با پلو، برنج و ماشک با کوکو و گوده استفاده کرد. در این بازدید رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد لارستان، عبدالنبی سلامی پژوهشگر و گروهی از هنرمندان شهر لار وی را همراهی می کردند.

 


9 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ناهار نه نهار

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   هر دو درسته…شاملو هم در شعر معروف “پریا” کلمه ی ” بهار ” را “باهار” می نگارد. 🙂

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این آقای خضری به هر بهانه ای از قول خود و دیگران از شهرمان اوز تعریف می کند ومتاسفانه در این تعریف و تمجید های غلو آمیز واقعیات تلخ موجود نادیده گرفته می شود.

 3. شهروند گفت:

  0

  0

  به نظر من ايشان اصلا غلو نكرده چون فقط انچه را اتفاق افتاده منعكس ساخته بايد از اين فعال عرصه فرهنگ وادب سپاسگزارى كرد

 4. لاری گفت:

  0

  0

  بنده در اون جمع حضور داشتم کیانیان خیلی از اوز تعریف کرد که من لاری هم شاعد بودم حتی کیانیان گفت من با شماها (اوزیها) قوم خویش شدم

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  ۱- سلام بر خضری کاش می شد چند تا خضری داشتیم
  ۲- لیل و نهار – نهار یعنی روز و ناهار یعنی ظهرانه – این دوست درست گفته
  ۳- آن چه خضری اشاره کرده همه و همه تاباندن ان چه می توانیم داشته باشیم است.
  ۴- دوستان در این زمانه پرمشغله کسانی را که دغدغه های فرهنگی دارند حتی اگر هم سو با ما نباشند را ارج نهیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان