میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 ژوئن 2017 ساعت 2:40 ب.ظ سرویس:گفتگو 44 دیدگاه 6,792 بازدید

رفتار انتخاباتی مردم لارستان در دو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری متفاوت است/ ردصلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و قومی کردن انتخابات دو ابزار اصلی اصولگرایان لارستان

گفت و گوی نشریه «خورشید لارستان» با «حمید منشی» مسئول ستاد دکتر روحانی در لارستان

رفتار انتخاباتی مردم لارستان در دو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری متفاوت است/ ردصلاحیت چهره های شاخص اصلاح طلب و قومی کردن انتخابات دو ابزار اصلی اصولگرایان لارستان است

پس از اینکه به طور عجیبی اصلاح طلبان لار در انتخابات شورای اسلامی رد صلاحیت شدند، حضور شما به عنوان رییس ستاد انتخاباتی آقای روحانی امیدواری زیادی بین این گروه ایجاد کرد. می فرمایید فرایند انتخاب شما چگونه صورت گرفته است؟

فرایند خاصی نبود! بنده در دوره قبل نیز افتخار فعالیت در ستاد دکتر روحانی را داشتم. در این دوره نیز از همان ابتدا این مسئولیت به بنده پیشنهاد شد اما چون در انتخابات شورای شهر نام نویسی کرده بودم امتناع نمودم. چند روزی گذشت و طبق پیش بینی صلاحیت بنده علیرغم تایید در هیئت اجرایی در هیئت نظارت پذیرفته نشد و مجددا پیشنهاد مسئولیت ستاد دکتر روحانی را مطرح کردند و این بار پس از مشورت با تعدادی از اصلاح طلبان باسابقه شهرستان جواب مثبت دادم.

در لارستان برخلاف گراش و برخی دیگر از شهرستان های فارس مانند زرین دشت، قیروکارزین، بوانات و… اکثریت مردم به روحانی رای دادند. کمااینکه اختلاف رای روحانی و رییسی در لامرد و جهرم نیز بسیار کم بوده است. با توجه به عدم استقبال مردم لار از کاندیدای اصلاح طلب برای مجلس فعلی؛ دلایل حمایت قاطع لاری ها از روحانی را در چه می بینید؟

در رفتارشناسی انتخاباتی مردم لارستان باید دو انتخابات ریاست جمهوری و مجلس را از هم تفکیک کرد. تجربه ثابت کرده نظر سیاسی مردم این منطقه در انتخابات ریاست جمهوری تبلور بیشتری دارد. همانطور که در همین انتخابات دیدیم مردم منطقه لارستان علیرغم تبلیغات گسترده نامزد رقیب بالاتر از متوسط کشوری بود و بیش از ۶۴ درصد به دکتر روحانی رای دادند. همانطور که در دوره قبل نیز همین اتفاق افتاد. در این بین البته رای اهل سنت بزرگوار منطقه نیز در بالا بردن درصد آرای طیف اصلاح طلب چشمگیر است که در دیگر مناطق و شهرستان ها کمتر دیده می شود. مثلا در همین انتخابات رای مردم بخش اوز بیشتر از ۹۰ درصد و مردم صحرای باغ بیش از ۷۷ درصد به دکتر روحانی بود.
این موضوع در انتخابات مجلس شورای اسلامی به چند دلیل متفاوت می شود؛ اول اینکه طی چند دوره اخیر به دلیل ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح طلب عملا گزینه شاخص اصلاح طلبی برای رقابت نهایی باقی نمانده است و در این بین اصلاح طلبان دو گزینه بیشتر پیش روی نداشته و ندارند یا منفعل باشند و سکوت کنند که عملا جاده را برای نامزد اصولگرای منطقه هموار کرده اند یا اینکه از نامزد میانه رو و شاید کمتر شناخته شده ای حمایت کنند که در دوره قبل همین اتفاق افتاد.
دلیل بعدی متفاوت بودن رفتار انتخاباتی مردم در انتخابات مجلس، به مناسبات محلی و قومی منطقه باز می گردد. همانطور که می دانید بعضی مرزبندی های محلی بین لار و گراش و گاهی بین لار و غیر لار عملا انتخابات را دوقطبی کرده است. به بیانی دیگر غالب مردم در این فضای دوقطبی ترجیح می دهند بجای انتخاب سیاسی، انتخابی محلی کنند و به همشهری خود علیرغم تفاوت در دیدگاه سیاسی رای دهند. ناگفته نماند این موضوع یعنی تحریک نگاه و رفتار قومی و قبیله ای مردم اینک به ترفندی برای برنده شدن نامزد اصلگرایان مبدل شده است. خلاصه کلام اینکه اصولگرایان با دو ابزار تواسته اند در انتخابات مجلس در منطقه موفق شوند؛ اول ردصلاحیت نامزدهای شاخص و شناخته شده اصلاح طلب و دوم ایجاد فضای قومی و قبیله ای و خط کشی بین نامزد لاری و غیرلاری.

همانطور که می دانید بیشترین درصد آرای روحانی، متعلق به دو استان عمدتا سُنی نشین کشور یعنی کردستان و سیستان و بلوچستان با ۷۳ درصد آرا است. به نظر شما مردم این مناطق که با مسائل و مشکلات مختلفی هم روبرو هستند با حمایت قاطعانه خود از روحانی چه پیامی را به دولت جدید داده اند؟

پیام آرای اهل سنت بزرگوار کشور کاملا معنادار و روشن است. اینکه باید حقوق اقلیت های قومی و مذهبی کشور نه تنها در شعار که در عمل هم محترم شمرده شود. اینکه آقای روحانی باید تلاش کند و مقابل آنها که اهل سنت عزیز را درحد شهروندان درجه دوم این کشور حساب می کنند بایستد. اینکه از افراد توانمند اهل سنت در رده های مختلف مدیریتی استفاده شود و در یک کلام آقای روحانی کاری کند که ایران برای همه ایرانیان باشد.

برخلاف حمایت خوب مردم لار از روحانی به عنوان یک نامزد معتدل و اصلاح طلب، در شورای شهر لار اما وضعیت کاملا متفاوت بوده است. به طوری که حتی دکتر اقتداری به عنوان نماینده اصلی طیف اصلاح طلبان لار نیز نتوانست به جمع نفرات اصلی راه یابد. علت را در چه می دانید؟

همانطور که عرض کردم الگوی انتخاباتی غالب مردم شهر لار در انتخابات مجلس و شورای شهر «سیاسی» نیست و مناسبات قومی و محله ای و فامیلی همچنان در شورای شهر ارجحیت دارد. ازطرفی به نظر می رسد به دلیل همزمانی دو انتخابات، مردم انتخابات شورای شهر را آنقدر که باید جدی نگرفتند و افراد بسیار زیادی بودند که تا چند دقیقه قبل از رای دادن هنوز لیست خود را تکمیل نکرده بودند. به تمام اینها عدم جدیت فعالیت اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر را هم بیفزایید که البته دلایل متعددی داشت. از امتناع نامزدهای همسو برای ورود به لیستی سیاسی در شورای شهر گرفته تا اختلاف نظر در بین طیف های مختلف اصلاح طلب برای بسن لیست و غیره.

علت اصلی موفقیت روحانی در انتخابات ۹۶ با وجود همبستگی نیروهای اصولگرا برای رییسی و تلاش مضاعف همه نیروهایشان در کسب آرای مردم محروم را در چه می بینید؟

پاسخ این پرسش مفصل است و دلایل متعددی در پیروزی دکتر روحانی علیرغم اجماع طیف اصولگرا روی یک گزینه و تبلیغات گسترده وی باید برشمرد. اول اینکه اتفاقا اصولگرایان در بسیج نیروهای خود موفق بودند و به سقف آرای خود دست یافتند و اگر مشارکت مردم خصوصا آرای غالبا خاموش نبود اختلاف آرا بسیار کمتر از اینها می شد. دومین مورد بی شک به افزایش آگاهی مردم بازمی گردد که به خوبی تفاوت نامزدهای بابرنامه و آنها که با وعده های توخالی و عوام فریبانه سعی در کسب رای دارند را تشخیص می دهند.
موضوع بعد تمایل مردم به ثبات و اجتناب از تنش های بین المللی است و در انتخابات اخیر مصداق تنش زدایی بین المللی را دکتر روحانی دانستند. حمایت قاطع نیروهای محبوب همچون رئیس دولت اصلاحات و نوه امام خمینی(ره)، برخی دستاوردهای قابل دفاع و قابل لمس دولت همچون تحول نظام سلامت، کنترل تورم و ثبات اقتصادی، حمایت از فضای باز سیاسی و فرهنگی و هنری، دفاع از حقوق زنان و اقلیت های قومی و مذهبی و… همه و همه در پیروزی دکتر روحانی نقش داشتند.

و سوال آخر اینکه چقدر این میزان رای مردم لارستان به روحانی را پیش بینی می کردید؟

اتفاقا در اعلام نظرهایی که به ستاد مرکزی داشتیم تقریبا همین درصد آرا را پیش بینی می کردیم. پیشتازی بخش های اوز و صحرای باغ، نسبی بودن برتری در بخش های جویم و بنارویه و نگرانی از بخش بیرم. در مورد لار و بخش مرکزی البته ابتدا پیش بینی کمتری می کردیم اما با برگزاری گردهمایی حامیان روحانی در لار با سخنرانی اشرف بروجردی و سیدمنصور کشفی و پس از آن استقبال خیره کننده مردم مقابل ستاد در شب پایانی به برآورد واقعی تری رسیدیم.

این نکته هم خالی از لطف نیست؛ وقتی به دلیل تبلیغات گسترده حامیان آقای رئیسی که بعضا با استفاده از امکانات عمومی برخی نهادها و تریبون های متعدد صورت می گرفت جمله ای که به دوستان ستاد بارها تکرار کردم این بود: زیاد نگران نباشید؛ در این کشور اقلیتی پرهیاهو و پرتریبون داریم اما درعوض حامیان روحانی در سکوت و آرامش می آیند، رای می دهند و می روند!

  * این گفت و گو در هفته دوم خردادماه ۹۶ انجام شده و پیش از این در شماره دوم نشریه «خورشید لارستان» منتشر شده است.


44 نظر

 1. شهروند گفت:

  8

  0

  عالی بود. فعلا که خصلت محافظه کاری و منفعت طلبی همه را فراگرفته و ازجمله اصلاح طلبان قدیمی لارستان. امید ما به شما جوانان است . مواضع شجاعانه ای در این مصاحبه گرفتید.

 2. لاري گفت:

  5

  0

  تعداد محدودي از اصلاح طلبان خسته و پيشكسوت لار در اغوش قدرت اصول گرايي همه چيز را باختند
  اگر همين جوانان اصلاح طلب شجاع و توانمند نبودند راي دكتر روحاني در لار بسيار كمتر از اين درصدها بود

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   همانطور که در انتخابات ۹۲ هم منفعت طلبی اصلاح طلبان در ستاد قالیباف نمایان بود .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   البته منفعت طلبی شما که الحمد لله اصلا نمایان نبود و نیست و نخواهد بود خدا را شکر الحمد لله

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای منشی ملتمسانه از شما خواستاریم که در رابطه با اصولگرایان افراطی لار استقراء نپیچید و موضع آنها را با سایر اصولگرایان حامی اعتدال در یک راستا نبینید

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  شاید عدم ارائه لیست ، خود دلیل بر شکست اصلاح طلبان در شورای شهر باشد .

 5. علی گفت:

  2

  1

  درود بر شما. اعتدال تنها راه نجات کشور است

 6. شهروند حامی روحانی گفت:

  2

  0

  بگذریم از اینکه ما طرفداران روحانی در طول مدت تبلیغات چه بی اخلاقی هایی را از جناح رقیب متحمل شدیم. بی اخلاقی هایی که به امید خدا با شکست روبرو شد و مردم مشت محکمی به دهان این افراد زدند. فیلم هایی که ساختند، لشکر کشی های برنامه ریزی شده به مسجد و حسینیه محل سخنرانی حامیان دکتر روحانی و خیلی کارهای دیگه…

 7. لاری گفت:

  1

  1

  در این مدت تبلیغات خیلی چیزها مشخص شد. مدیران ترسو و محتاطی که عملا به میز قدرت چسبیدند و در ایام تبلیغات به کمک حامیان دولت نیامدند. ما مدیران ترسو و بی بخار و منفعل نمی خواهیم که هم خدا می خواهند هم خرما… حماسه را ما مردم خلق کردیم آن وقت پشت میزنشینی برای آنان باشد؟. اگر همچنان بر پشت این صندلی ها باشند حرامشان باد

 8. لاری گفت:

  2

  0

  مدیران ترسو که در ایام انتخابات به لانه خزیدند و به کمک دولت نیامدند را نمی خواهیم

 9. shahed گفت:

  0

  3

  حمایت جمعی تحت عنوان مجمع اصلاح طلبان لارستان از […] که سابقه فعالیت و تفکر و اندیشه […] وی هیچ کس پنهان نبود سبب انشقاق وسردرگمی مجموعه نیروهای اصلاح طلب شد.ضمن اینکه خودبزرگ بینی وبی توجهی اصلاح طلبان به ارا ونظرات معتمدین لاری در انتخاب جهت حمایتی از کاندید مجلس سبب ضایع شدن انها در توجهات اینده گردید.در کل بی تجربگی اصلاح طلبان سبب حمایت از فردی شد که به هیچ وجه چه به لحاظ […] شایستگی نماینده جبهه اصلاحات نداشت وسبب اسیب به این جبهه شد.انشاالله بایستی در ایند جبران شود

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   اگر شخص مورد نظر شما کاندیدای اصلاح طلبان نمیشد با وجود نداشتن کد اصلاحطلبی آرای بسیار قابل توجهی کسب کرد و مطمین باشید اگر این شخص نبود آبروی اصلاحطلبان به کل از بین میرفت این موضوعی است که خود جبهه ی اصلاحات لارستان نیز از آن آگاه است. همانطور که حضور دایم وی را در ستاد روحانی نیز دیدیم و دانستیم بیش از پیش در راه اصلاحات قدم بر میدارد.

 10. صرفا جهت اطلاع گفت:

  2

  3

  ضمن عرض سلام خدمت تمامی کسانی که دل در گرو این نظام و انقلاب اسلامی سپرده اند در مورد مطلب ذکر شده دو نکته را باید یاد آور شد :
  اول اینکه رد صلاحیت شدن عده ای در مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای شهر قطعا از روی دلیل و منطق و مطابق با قانون جمهوری اسلامی بوده نه سلایق شخصی و فردی . ( البته بدانید که بنده هیچ ارتباط رسمی با شورای نگهبان ندارم ولی بیگانه هم نیستم بلکه از روی اطلاع سخن می گویم به عنوان مثال همین آقایونی که بارها تو بوق و کرنا کرده و می کنند که چرا ما و دیگران باید رد صلاحیت شومی ، برای رد شدن آنها حداقل ۱۰ دلیل وجود دارد که این ادله به خود آنها هم گوشزد شده و انها هم قبول کرده اند و خود مخالف نشر آن ادله می باشند )

  دوم اینکه علت اصلی رای آوری آقای روحانی در کشور و همچنین استان ها و شهرستان ها ، فکر و منطق وهمچنین برنامه آنها نبود بلکه عوامل متعددی دست به دست هم داد تا ایشان رای بیاورد از جمله آن عوامل :
  ۱-استفاده کردن از امکانات دولتی و ملی در جهت منافع خود مثل وعده دادن وصل یارانه ها در نزدیکی انتخابات ، وام دادن به زیر مجموعه های اجرایی کشور و….
  ۲- رقیب هراسی کردن مثل شبهه بی اساس اعدام های سال ۶۸ و مقصر جلوه دادن رقیب و….
  ۳- دروغ گویی و تهمت های شخص روحانی به رقبا و مجموعه مدیریتی نظام و….
  ۴- خرید رای با وعده ها و و عیدها ( چرا باید به روستاها و بخش ها گفته شود اگر آرای شما به رئیس جمهور کم باشد دیگر نباید توقع خدمات دولتی داشت !!!! آیا این اخلاق و دیانت است ؟؟)
  ۵- ترساندن مردم از جنگ و قطع روابط بین الملل ( شبهه ای که از اساس دروغ و بی منطق بود )
  ۶- عدم شناخت کامل و کافی مردم نسبت به رقیب
  و…..

  با تشکر
  ۲۶ / ۳ /۹۶

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دوست من ، بنده با رد مواردفوق عقد اخوت با “تتلو”را از تمام مواردفوق موثرترمیدانم.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   با چشمان باز وقایع را تحلیل کنید! خودتان این سفسطه ها را باور می کنید؟!

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   دوست صرفا جهت اطلاع . ضمن رد كليه موارد بايد اضافه كني كه كانديد شما از نهادهاي خاص و حوزه علميه و آستان قدس و نيز بعضا قضات و تتلو و …. اصلا مايه نزاشتن نه ؟ ؟؟؟؟؟ خدا از خودتون بپرسه . در خاتمه كاش لارستان يه نماينده جوان و شجاعي مثل آقاي منشي داشت . البته اين دوست عزيز خوب ميدونه چرا باندشون اينگونه افراد رو رد صلاحيت ميكنن و مردم رو از انتخاب چنين افرادهاي شجاعي محروم ميكنن چيه . اينا افرادي هالو ميخوان كه اگه گوششون بگيري سرشون همراهشون بره ولي قاطع روشنفكران و جوانان چيز ديگه اي ميخوان .

  • لارستانی گفت:

   0

   1

   صرفا جهت اطلاع تحلیل دقیق و جالبی بود
   هر چند حقیقت تلخ است

  • علی گفت:

   0

   0

   ننگ بر شما که باعث از بین بردن آبروی نظام هستید با این اراجیف

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   به جای توهین جواب بده

 11. لاری گفت:

  0

  1

  سلام
  فقط سازش

 12. لاری گفت:

  0

  1

  نه آقای منشی از روزی که سنی ها وارد سازمان های دولتی شدند مشکلات پشت سر هم شروع شد خودشون رو آدم حسابی فرض کردن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   شما جز اختلاف انداختن و از آب گل آلود ماهی گرفتن کار دیگه ای هم بلد هستید ؟

 13. ناشناس گفت:

  1

  1

  زیاد نگران نباشید؛ در این کشور اقلیتی پرهیاهو و پرتریبون داریم اما درعوض حامیان روحانی در سکوت و آرامش می آیند، رای می دهند و می روند
  عالی بود… موفق باشید مهندس

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  ترس عجیب تندروهای لارستان از جوان های روشنفکر و اصلاح طلب باعث افتخاره
  گیرم که می زنید
  گیرم که می کشید
  با رویش ناگزیر جوانه چه می کنید؟!

  توان مبارزه با جوانه های امید رو ندارند سال ها همه تلاششون رو کردند که این تفکر رو بخشکونند ، هر روز بالغ تر و بارورتر شد…
  قلع و قمع کافی نیست؟ بپذیرید تفکر مخالفی هم هست! بپذیرید شما بر حق و معصوم و اصلح نیستید!

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   اصول گرایان همیشه با ظرفیت بوده اند اما چه کنیم با اصلاح طلبان خشونت طلب که وقتی مانند انتخابات ۸۸ انتخابات را باختند چه بر سر مردم آوردند!

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   در سال ۸۸ عكس امام هم اصلاح طلبان پاره كردن ؟!!!!!! يا برنامه خود صدا و سيما بود كه خودشون پاره كردن و خودشون فيلم گرفتن و با نشون دادنش هتك حرمت كردن و به گردن اصلاح طلبان انداختن ؟؟؟؟؟!!!!!!!!فيلم لختي ميگرفتن و با نشون دادنش قبح قضيه رو ميشكستن و چوبش به اصلاح طلبان ميزدن و از آب گل آلود ماهي ميگرفتن . اصلاح طلبان خشونت طلب هستند يا اصولگرايان ؟؟!!!! اصولگرايان با ظرفيتند يا اصلاح طلبان ؟!!!! پس حتما منظورتون هس كه اون عسكر ضارب حجاريان هم مال اصلاح طلبان بود كه ترور ميكرد !!!!!! نقدي و الله كرم و ده نمكي هم مال اصلاح طلبان بودند كه در زمان دولت آن سيد محجوب و محبوب قلبها گروه فشار بوجود مي آوردند و هر هفته ۹ بحران در كشور ايجاد ميكردن . بله شما درست ميگيد اصلاح طلبان ظرفيت ندارند و دست به ترور ميزنن و گروه فشار بوجود مي آرند . نمرديم و در قانون شما ترور و فشار فهميديم بايد براي چي باشه و كدام گروه بوجود مي آره . برو بابا جمعش كن شما نهاد خاصي دستتون هس كه هر كاري بخوايد ميكنيد و فلاان قوه هم پشتتون هست و ككتون هم نميگزه . تازه لباس شخصي هم داريد پس كمپلت همه چيز دستتون هس . براي همين هس كه ترور مسلحانه هم كه ميكنيد فقط ۱۰۰۰ تومان جريمه ميشيد . خخخخخخ . پس لطفا شما كه تحمل يك انتقاد رو نداريد حرف مفت نزن . حالا ميدونيم با اين انتخابات داره كجاتون ميسوزه برو آب بريز همون جايي كه محمود هاله نور گفت . حالا همون محمود خار توي گلوتون شده خوب داره پدرتون در مياره و نميتونيد كاريش كنيد چون ازتون آتو داره فوري افشاگري ميكنه .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   بس است این بی اخلاقی ها

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   با رفتار و گفتار شما معنی اخلاق رو هم فهمیدیم شکر خدا ببینید کی داره ادعای اخلاق میکنه

 15. ناشناس گفت:

  1

  0

  این آقا یا برادر( صرفا جهت اطلاع) با این توضیحشون ثابت کرده اند که در جسارت و توهین به مشاعر مردم خبره هستند. اینها به (خود حق پنداری مطلق) رسیده اتد که ارثی است از ابلیس. برادر من در هر شهرستان فقط یک ستاد روحانی بود در برابر ده ها ستاد رقیب. خودتون خوب میفهمید چه میگویم . همه تریبونها و…. در اختیار حضرت رقیب بود ولی شعور مردم کار خودش را کرد. اینک شماهستید و آگاهی مردم خوب ما! این سنت تاریخ الهیست که با آگاهی نمیتوان جنگید هرچند آگاهان را سر ببرید چنانکه سر ابی عبدالله الحسین علیه السلام را بریدند ولی جریان قدرتمند آگاهی بخشی و اصلاح در امت جدش را نتوانستند سد کنند. به امید همگرایی مردم خوب ما حول اندیشه اعتدال دینی برای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی.

 16. اوزی گفت:

  0

  0

  از کل. ارای. دکتر. روحانی. در منطقه. لارستان قریب به ۲۸. هزار رای مربوط به. اهل. سنت. منطقه لارستان. بوده. یعنی در حدود. ۷۰. درصد. ارای. روحانی. در شهرستان. لار

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اهل سنت منطقه لارستان هوشیارند و پویا… ما به شما افتخار می کنیم

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  خواهشا حالا یک فکری به حال روسا ادارات بکنید که قریب به اتفاق طرف اصول گرایان بودند به عنوان مثال اداره تعاونی روستایی

 18. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  آقای دکتر اقتداری را اصلاح طلب نمی دانیم زیرا ایشان در انتخابات مجلس از جعفرپور حمایت کرده منفعت طلبی با اصلاح طلبی واقعی متفاوت است برای همین هم اصلاح طلبها به ایشان رای نداده اند

 19. علی گفت:

  0

  0

  آقای ناشناس پرمدعای اصولگرا. ظرفیت اصولگرایان را در انتخابات اخیر دیدیم گه چگونه سازماندهی شده به مساجد و حسینیه حامیان دکتر روحانی می آمدند و میخواستند بساط را به هم بریزند. خدا جای حق نشسته و مردم مشت محکمی به دهان این پرادعاها زدند.

 20. رستمي . بيرم گفت:

  1

  0

  دوست عزيز جناب منشي بزرگوار در مورد اهل سنت لارستان مطالبي غير واقع مطرح كرده اند . استفاده از واژه شهروند درجه دو كاملا يك عبارت تفرقه آميز مي باشد. اگر مقايسه اي در همين منطقه لارستان داشته باشيم به راحتي پي خواهيم برد كه دو منطقه شيعه نشين بيرم و اهل سنت نشين اوز جه تفاوت هاي فاحشي در ارائه خدمات با هم دارند در هر حوزه اي نگاه مي كنيم فاصه ها از زمين تا آسمان است . شايد گفته شود در اوز خودياري بيشتر است و در بيرم كمتر اصلا چنين نيست . مردم بيرم هم در حوزه هاي مختلف از انقلاب و جنگ تحميلي گرفته تا سازندگي يقينا از اوز پيشگام تر بوده اند و حتي به عنوان منطقه نمونه در جبهه و جنگ در لارستان بزرگ آن وقت كه شامل چند شهرستان فعلي است معرفي گرديد اما امروز در ارئه خدمات از همه آنها عقب افتاده تر است . پيشنهاد مي كنم جناب منشي اگر اين دغدغه دارند به تبعيض ها (شهروند درجه ۲) در منطقه بيرم و به راي معنا دار مردم بيرم هم توجه داشته و به ريشه هاي آن بپردازند. امروز بيرم در حوزه هاي مختلف از راه ،آب ،گاز ، اشتغال و الي ماشا ءالله موارد ديگر گرفته رنج مي برد و احساس شهروند درجه ۲ مي كند ولي هيچ رسانه اي به داد آن نمي رسد و دريغ از يك مطلب. بياييم به جاي سياسي قلم زدن به واقعيات جامعه و درد ها بپردازيم تا هم در اين دنيا سربلند باشيم و هم ذخيره آخرت خود قرار دهيم و دچار خسران مبين نشويم.

  • ناشناس گفت:

   0

   2

   جناب رستمی یعنی همین حرف شما که : بیرم در انقلاب و جنگ تحمیلی گرفته تا سازندگی از ا وز پیشگام تر بودند ؛ باعث تفرقه نمیشه یعنی این حرف های شما نشانه ی تفکر شما و خود بر تر بینی شما نسبت به مردم ا و ز نیست ؟

 21. رستمي گفت:

  1

  0

  نه عزيز بنده پاسخ اون شبهه دادم . هيچ تفرقه اي هم نيست مردم اوز هم مي دانند كه انقلاب به آنها خدمات زيادي تقديم كرده . بنده يك نمونه گفتم كه يك واقعيت ثبت شده است نه يك ادعا. بنده مي گم اين قسمت سخنان آقاي منشي مورد قبول نيست و آن هم سعي كردم ملموس و به صورت عيني پاسخ دقيق داده باشم تا آن مطلب سياسي به صورت يك واقعيت القا نشود.

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   نه جناب رستمی شما واقعیتی که آقای منشی گفتن رو دارید با دید سیاسی می بینید من افرادی که مثل شما درباره ی لاری ها اوزی ها و به قول خود تون ا چو می ز بو ن ها قضا و ت می کنید در بین عزیزان بیر می زیاد دیدم متاسفانه شما نمی دونید که دست هایی در کار هست تا مردم مناطق در کل کشور رو به جون هم بندازه

 22. رستمي گفت:

  1

  0

  عزيز بزرگوار از اين متن اخير شما مشخص شد شما هيچ شناختي از بنده نداريدو من از اين نوع تفكر به شدت بيزارم. آقاي منشي كاملا بنده را مي شناسند و به خاطر شفافيت هم سعي كردم مطلب با نام خودم بزنم و مثل شما بدون نام مطلب نزدم. بنده بيشترين ارتباط با دوستان لاري اعم از مسولين و فعالان اجتماعي داشته و دارم.

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   همه ی مناطق حق دارن پیشرفت کنند اما حرف شما هم کاملا معلومه شما نباید از اول پای اوز رو وسط می کشیدید کافی بود از خودتون دفاع می کردید موفق باشید

 23. عبدالرحمن گفت:

  0

  0

  به نظر م ان چیز که بین اصلاح طلبان و اصولگراها تفاوت دارد خطرناک تر بودن اکثرط رفداران اصلاح طلبان و عدم پایبندی به ارزشها و اخلاقیات است متاسفانه همین موارد باعث ق غایله ۷۶و ۸۸ فتنه گردید و در ثانی ارا اهل تسنن چه اوز والباقی شهرها نشانه هوش وتفکر بالاتر انها نیست نمیتوان گفت ارا بالا شهریها و شهرها بزرگ دلیل عاقلانه بودن و برتری نیست بلکه تعصبات و جناح بندیها سباسی تاثیر افزایش ارا بالا انها در انتخابات بوده است.

 24. رفیع گفت:

  0

  0

  آقای منشی شهری مانند اردو جویم وبیرم و بنارویه چه کم واسه نظام و انقلاب کم گذاسته که دربرابر شهرهای مانند خنج واوز که جمعیتی مساوی دارند از کمترین امکانات رفاهی بی بهره اند نه دانسگاه دولتی مانند اوز نه امکانات رفاهی مانند سالن ورزشی مثل خنج وگراش با ان که دورام احمدی نزاد اکثر ارا این شهرها به ایشان بود دربرابر حداقل ارا شهرها مانند خنج واوز هیچ مساعدتی صورت نگرفت با این که شهرها تسنن بیشتر اصلاح طلب و حامی میر حسین و رفسنجانی ود کتر زاهدی و ..بودن بازهم طرحها عمرانی و رفاهی به همین اوز وخنج که مخالفان اصولگراها بودن نوش جان شد! نظر میرسد عدالت درست نبوده که اکثر امکانات رفاهی و گازرسانی و ابرسانی فقط محدود به ختج اوز و گراس ولار وااباقی مانند ارد جویم بیرم وبنارویه فراموش شوند گرچه همیاری شهرها خنج واوز بیشتر از شهرها ارد وجویم ک بنارویه و بیرم است ولی خدمات ووفاداری به انقلاب و ولایت فقیه و هها شهید بسیجی و داوطلب وصدها رزمنده وجانباز و ایثارگر ورزمنده این شهرها قابل قیاس با خنج واوز نیست…امید برقراری عدالت و بکارگیری مسولین دلسوز وانقلابی وکارامد و قوی در تمامی سمتها تا عدالت علی وار باشد نه جناحی و سباسی و ازروی تعصب .

 25. سید رضا احمدی گفت:

  0

  0

  آقای نماینده دکتر روحانی؟دلیل تورم و گرانی هم شاید آقای رییسی است.چرا الان پاسخگو نیستید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان