میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۱ ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 215 بازدید

رقابت ۱۶۰ دانش آموز در مسابقه پر هیجان «توداک»

رقابت ۱۶۰ دانش آموز در مسابقه پر هیجان «توداک»

مسابقه علمی استراتژیک «توداک» (جامعه آرمانی) با شرکت ۱۶۰ دانش آموز از مدارس متوسطه دوم شهرستان های لارستان و گراش به همت دانش آموزان «دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی» در ساختمان آموزشی غدیر لار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان حسن سعدین طراح این مسابقه، هدف از برگزاری این مراسم را شبیه سازی یک جامعه آرمانی، افزایش توانایی دانش آموزان در کار گروهی و ایجاد حس مسولیت پذیری دانست و افزود در این مسابقه، گروه های ۴ نفره ای شرکت می کنند که هر کدام نماد یک کشور هستند. این چهار نفر مسولین ارشد یک کشور را تشکیل می دهند که این چهار نفر با اسامی ایران باستان عبارتند از:

شهریار(رهبر)، اشداد(وزیر امور خارجه)، آرزم(وزیر جنگ) و زانیاد(وزیر علوم)

هر گروه در ابتدای بازی ۵۰۰ لارین (واحد پول مسابقه) به همراه ۵۰ واحد از منابع نفت، طلا، الماس و ابریشم در اختیار دارد.

این دانش آموز پایه دهم در توضیح بیشتر عنوان کرد: هر گروه یک منبع را به صورت تخصصی در اختیار دارد و این منبع در طول هر یک ساعت به حالت اولیه باز می گردد و حتی قابلیت ارتقا آن نیز وجود دارد اما منابع غیر تخصصی پر نمی شود و فقط می توان از مذاکره با گروه های دیگر کمبود منابع خود را جبران کند و هر گروه می تواند با ساخت سرباز هم از کشور خود دفاع کند و هم به کشور های دیگر حمله و غنیمت کسب کند و یا می تواند با حل کردن سوالات علمی، به پول خود بیفزاید.

ناصر حقیقت لاری سرپرست این مسابقات نیز در پایان با بیان این که ۱۶۰ دانش آموز در قالب ۴۰ گروه ۴ نفره یک رقابت پر هیجان را رقم زدند نتایج نهایی را به شرح زیر اعلام کرد:

مقام اول دبیرستان فرزانگان

مقام دوم دبیرستان صحبت لاری

مقام سوم هنرستان فاطمه الزهرا (س)


1 نظر

 1. علی حقیقت دوست گفت:

  0

  2

  اینجور برنامه ها به همت دانش آموزان مدرسه برگزار میشه ، من نمیدونم روابط عمومی آموزش و پرورش […] که خبرشو میفرسته برای سایت ها؟؟
  درسته که این دانش آموزا در مدارس اینکارو انجام میدن ولی این روحیه و همت به هیچ وجه محصول سیستم آموزشی و یا مدیریت مجموعه آ.پ نیست!
  ماهم وقتی دبیرستانی بودیم هرسال جوانه های انتظار رو در قالب های مختلف برگزار کردیم، یادم نمیاد یکبار آ.پ بودجه این برنامه های قبول کرده باشه؛ فقط یادگرفتن زحمات دانش آموزا رو به نام خودشون ثبت کنن…آقای محترم حداقل چهارتا عکس با کیفیت میفرستادی برای سایت، بدسلیقگی تا چ حد!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان