میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۳:۵۴ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, فرهنگ و هنر یک دیدگاه 527 بازدید

روایتی از دغدغه‌های زندگی امروز، نماینده لارستان در جشنواره تئاتر فجر استان شد

گفت‌وگو با «حبیب مقیمی» نویسنده و کارگردان «روایت‌ها حاکی از آن است که…»؛

روایتی از دغدغه‌های زندگی امروز، نماینده لارستان در جشنواره تئاتر فجر استان شد

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان: نمایش «روایت ها حاکی از آن است که…» به نویسندگی و کارگردانی حبیب مقیمی به عنوان نماینده تئاتر لارستان در جشنواره تئاتر فجر استان فارس حضور می یابد. این نمایش پس از ده شب اجرای عمومی در تیرماه گذشته، در مرحله بازبینی جشنواره فجر استان حضور یافت و اکنون پس از ۳ سال نماینده تئاتر لار در این جشنواره خواهد بود.

با این مقدمه، در مورد چند و چون این نمایش و جشنواره، پای صحبت های این هنرمند جوان می نشینیم:

***

چه شد که دست به قلم شدید و به نگارش این نمایشنامه پرداختید؟

حس کردم در این جامعه اتفاقاتی می افتد که بایستی یک نفر نسبت به این اتفاقات واکنش نشان دهد. همیشه همین گونه است، جریاناتی در جامعه رخ می دهد که متاسفانه هیچ کس هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند، در این مواقع است که پای هنر به میان می آید و هنرمند اگر خود را متعهد به این امور بداند بر خود لازم می داند که واکنش نشان دهد.

پس نسبت به این موضوع درگیری ذهنی داشتید؟

بله، شخصاً نوعی درگیری فکری و ذهنی نسبت به این مسأله داشتم؛ در نهایت به این نتیجه رسیدم که هنر باید جایی خودش را نشان دهند که منجر به تغییر روش در جامعه شود. هنر تحولات بزرگی را در جوامع بزرگ رقم زده و ما نباید این موضوع را دست کم بگیریم.

آیا نمایشنامه شما اقتباسی است یا خیر؟

نویسنده با توجه به ایده، از مواردی که به پرورش موضوع کمک می کند استفاده می نماید. به همین سبب ایده خودم را با بخشی از قصه محمد یعقوبی در نمایش نامه «خشکسالی و دروغ» درآمیختم تا به قصه جدیدی برسم. در واقع حرف نهایی ما در این نمایش با حرف محمد یعقوبی متفاوت است و تنها از بخش هایی از این نمایش‌نامه در جهت پیشبرد ایده بهره برده ایم.

از اجرای عمومی در تیرماه امسال رضایت دارید؟

بله، ازاین بابت که اکثرعوامل گروه نوپای «برنا» برای نخستین بار است که یک اثر نمایشی را به سرانجام می رسانند؛ رضایت نسبی دارم اما مطمئناً این اثر خالی از نقص نیست که البته با همفکری دوستان در مرحله رفع نواقص برای حضوری بهتر در جشنواره استانی هستیم.

آقای مقیمی، شما با این گروه نوپا و دوستان تازه کارتان پس از گذشت سه سال موفق به اخذ مجوز برای حضور در جشنواره فجر شدید. چه احساسی دارید؟

احساس من به تولید یک اثر بر می گردد؛ من به این نمایش از آن جهت که در آفرینش یک اثر هنری نقش داشته ام به خودی خود دچار شعف درونی هستم و همین برای شخص من کافی است.

سخن آخر…

این اثر متعلق به همه هنردوستان است و من از نظرات همه آنها بهره برده و می برم و امیدوارم که هرساله شاهد رویش تئاتر لارستان و رسیدن آن به جایگاه واقعی خود در استان و منطقه باشیم.

* در این ارتباط ببینید:


1 نظر

 1. محمد یاسین فرخی گفت:

  0

  0

  واقعا برای جشنواره انتخاب شده؟
  یا سطح جشنواره شیراز ضعیف هست
  یا پارتی داشتن
  اجرای عموم ضعیف بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان